ДА да да• 26 июля 2023

Народженні в 80х- 86х роках.

Згадую дитинство, з простої родини без зв’язків, проста їжа, яку не хотілося, одяг з гуманітарки, загнані робою батьки, ніяких морів і відпочинків, потім навчання, сім’я, народження власних дітей, та сама гонка за заробітком, за кращий рівень життя для власних дітей, тільки почало щось налагоджуватися, як не ковід, то тепер ще гірше- війна. І немає кінця і краю всьому. І таке відчуття, що молодість, самий смак життя проходить, що далі, чого чекати? Чомусь такий настрій паршивий. Не життя, а виживання.
tarveldy• 26 июля 2023
Ми витягли джек-под
tarveldy• 26 июля 2023
Ответ дляЙцфыяч
Саме так, читають по діагоналі, ясно що в кого були обидва батьки то вже легше, а як при блатній роботі, тоді ж звичайно все в них було, і моря і юбк, і смаколики
В нас до роспаду сссрії в холодильнику завжди була банка літрова червоної і півлітрову чорної ікри, а вже через рік плісняві сухарі і перловка обісцяна мишами, яку видавали в рахунок зп батьку
Батько військовий, мати тоді майстром на фабриці працювала
Йцфыяч• 26 июля 2023
Згодна з вами, авторе. Мене взагалі бабуся ростила. Я 80 року. Ніяких морів я не бачила. Жили дуже бідно. Вперше на море я поїхала як заробила, в23 роки
Спішу - перекидаюсь• 26 июля 2023
Я 88 року. Думки схожі. Але нема болі минулого. Я ж дитина була. Ну мала одні штани і ок. Універ був 2005-2010. Яке це щастя!!! Я встигла його прожити без інтернету. Потім робота. І все життя після універу я думала: в який же чудовий час ми живемо! Як же нам пощастило. Скільки усього довелось батькам пережити. А зараз кращий час для життя. І навіть те, що довелось все кинути в Луганську і почати нове життя не страшно. І навіть ковід пережили. І за кордон почали літати. Все було чудово. До 24 лютого… зараз все більше думок, що у свої 35 я своє вже «пожила»… не народила другу дитину через війну (як раз планували, зараз звісно ні), не розвиваюсь на роботі (страшно вкладати в бізнес), невідомо коли побачу мати з Луганська і коли побачимо родиною море. На душі гівно гівнесенько
Спішу - перекидаюсь• 26 июля 2023
Ответ дляtarveldy
Чому всі зажди як приклад ікру згадують? Нічого не було на полицях, зате ікра була) ну і нафіг вона потрібна, якщо джинси купити не можна було? І це я кажу як раз як онука головного інженера, у кого як раз завжди була ця ікра. Мама хотіла джинси у студентськи роки. Як раз початок 80-з. І для цього пішла санітаркою в лікарню працювати. Коли її батько про це дізнався, то дав їй ляпаса. Мов, що це таке? Донька головного інжинера підлогу миє? Як на мене це дно. Починаючи з того, що заради джинс треба було підлогу у лікарні мити, закінчуючи тим, що робота ділилась на ту яку можна і яку не пристойно працювати
Без QR коду• 26 июля 2023
я 84 года, детство и юность предпочитаю вообще не вспоминать, пресловутый совок почти не помню, но хорошо помню злыдни 90-х, моя счастливая жизнь началась в 2000-х, когда я начала работать и приемлимо зарабатывать. И до начала войны я была весьма счастлива. А сейчас ощущение что все хорошее осталось позади и впереди только борьба за выживание.
Зілля до весілля• 26 июля 2023
В мене було щасливе дитинство. Родина жила середньо, всі працювали. Табори, іноді Євпаторія з мамою. Палангу пам´ятаю і Батумі, Сухумі, ще круїз по Чорному морю. З одягом і речами було проблеми, але то не було чимось головним, здавалося що завтра буде краще. Батькам вдячна, вивчили на платному і взагалі моя мамочка найкраща
Оксана_12• 26 июля 2023
Це просто особисте сприйняття. Комусь хочеться жити добре, комусь не вистачає трагедії.
tarveldy• 26 июля 2023
Ответ дляСпішу - перекидаюсь
Бо її було дофіга, батько постійно таскав, коли служив на півночі, то вони її відро ікри на буханку хліба міняли , ну мати єю постійно годувала, були різні делікатеси, при совку батько служив в ЦК , там було все , і джинси і шкіряні речі, але тільки для батька), він їздив на моря сам, типу з друзями
Снегурочко• 26 июля 2023
Так, на нашу долю більш за все дісталося, дивлюся покоління 60 все встигло, робота була, житло отримали, пенсію і вже до армії не забирають
Уравнобешенная• 26 июля 2023
Ответ дляПолтавська галушка
именно. у нас на семью две квартиры дали с заводов.
мужу тоже 2.
Це в яких краях ´необьятной ´ давали по 2 квартири в руки? Коми АССР?
Миссис Буркул• 26 июля 2023
Ответ дляLena_Lovecosm
Я 86 г, о какой гуманитарке речь ? Азовское море у нас было каждый год
Бо її в більшості розкрадали ще на складах і розповсюджували по блату, як і все в совку.
Миссис Буркул• 26 июля 2023
Ответ дляtarveldy
ЇЇ було дофіга теж у одиниць. Я червону ікру спробувала вперше років у 10 в гостях. А потім уже в кінці 90-х мабуть, тоненьким шаром на бутерброді.
tarveldy• 26 июля 2023
Ответ дляМиссис Буркул
Так, я ж кажу, було тіки у ’ізбраних’ як і хороше життя , і це все було за рахунок отих простих смертних , одиниці чесною працею заробляли і то якщо були зв´язки, куми родичи
Темні часи
Уравнобешенная• 26 июля 2023
Ответ дляБокс-орун
Вопрос - сейчас лучше? Море кажды год, шоппинг, что то поменялось? А?
В мацкву на шопінг не їдеться, і море в окупації
Уравнобешенная• 26 июля 2023
Ответ дляnabludatel
І мій батько з вашими мабуть в різних країнах жив .
Він 51 року народження. Жив в селі з матір´ю-колгосницею і братом-інвалідом, батько його помер. Так от, мій батько чудово закінчив школу, але вступив до технікуму, бо йому директор школи не дав характеристику для вступу в інститут. Сказав, що не повинно бути інтелігенції з такої поганої сім´ї.
Совок - це суцільне безправ´я.
Мій теж не зміг поїхати на навчання, ´такие кадрьі нам самим нужньі’. Теж 1951 року народження. Паспорт вже мав, але характеристику не дали. Треба ж було йому в той колгосп після школи вляпатись...
Престидижитатор• 26 июля 2023
Ответ дляAnnaOst
82 року народження. Саме тому що хотілося пожити народження власної дитини відклала по максимуму. У мене було все:) ресторани, вечірки, подорожі, дорогий одяг, престижна робота з великою зарплатою, пошуки себе, власний бізнес, дауншифтинг, улюблена робота з невеликою зарплатою, життя в економ режимі щоб купити житло. Зараз відчуваю що майже всі свої незакриті гештальт закрила) кожен день дякую богу що жила до війни як хотіла. Хоча раніше думала що треба було замість тряпок і вечірок раніше купити житло. Але ні, все я зробила правильно
Удалено администрацией...
AnnaOst• 26 июля 2023
Ответ дляПрестидижитатор
Удалено администрацией...
Не заздри, не треба. У тебе к 50 рокам є цілих 32 вініри і ти знайшов свою ’робочу’ сторону для селфі. Так, у тебе немає і вже ніколи не буде ботілтйонів хлое и иапрк ермес. Але є підколоті губи і ботокс. Віка, життя вдалося!
Бокс-орун• 26 июля 2023
Ответ дляЙцфыяч
Не поверите, шоппинг не только в Москве. И море не только в Украине. Но это для зарабатывающих людей, которые есть. А не завистников на минималку, которых большинство в Украине.
AnnaOst• 26 июля 2023
Ответ дляПрестидижитатор
Удалено администрацией...
І бачиш, я тебе навіть не баню більше, може тобі бідолашній так легше пережити все це. Мій невеликий внесок в збереження психічного здоров´я твоєї доньки. Може ти тут мене скубнула, а в реальному житті на неї не зірвалася після цього
Гербарія сушу• 26 июля 2023
я 1987 року, вроде нормально жили, голода не было, очереди не помню, в памяти жвачка love is за 1,500 купонов и хлеб за 10 тысяч купонов, там все миллионерами были но да, на море ни разу не ездила, со школой в Керчь ездила в 10 классе, 1й и последний раз была в Крыму
Вкаблучках• 26 июля 2023
Ответ дляДА да да
Нам було дуже важко, батьки на заводі цукровому працювали, зарплатню не давали, оплачували цукром в три дорога, а на ринку вони продавали за безцінь, щоб хоч на хліб мати. Проживали в селі, батьки без освіти були.
Я 82 року народження, в мене гарні спогади про дитинство, все було добре, кожне літо море, і рідні Чернівці, жили тоді на півночі раші, в срср, як Україна стала незалежною, повернулися, було важко в 95-99, потім знов все налагодилося.
Кашка-маняшка• 26 июля 2023
Я родилась в 75м, сестра - в 85м. Ни со мной, ни с ней не было ничего написанного вами.
ФрекенБок• 26 июля 2023
Ответ дляНевісточка ж
До 2014
И что, что было мало паспортов? Не считали нужным делать, но как припекло, так резко сразу у всех деньги нашлись
А в совке даже если хотел, нужно было пройти 7 кругов ада и допросов, чтоб выехать в ту же Болгарию. Партия боялась, что человек не захочет возвращаться в сАвеЦЦкий рай
У нас есть в семье те, кто выехал на ПМЖ в 60-70-х в Бразилию и США. Без понятия как, но выехали. Знаю, что их родители к ним ездили несколько раз. Потом тоже переехали, но с большими сложностями.
Отсутствие загранпаспортов ( данные эти на 2022 год) -это показатель уровень благосостояния отчасти. Поэтому открытые границы-ещё не значат возможность свободно ездить по миру, на это нужны деньги как бы
bafusy• 26 июля 2023
82 года. Мама с папой были в разводе, нас у мамы было двое. Жили хорошо, в школе я была одета не хуже остальных. Игрушки были крутые, многие во дворе завидовали и просили поиграть
котопёс• 26 июля 2023
Я 1986 року, було багато чого з того, що ви описали. Правда на морі кілька разів була, мамі путівки на роботі давали.
З їжею були ’качелі’ - іноді буквально не вистачало на хліб, іноді їжі було більше, ніж в сім´ях друзів. Виручала дача в однієї бабусі і село в іншої, іноді тато їздив в Польщу.
Дуже важким був саме кінець 90их і початок 2000их.
І, наприклад, в молодшій школі однокласниця мала просто бутерброд з маслом, а я пригощала її своїм смачнішим бутербродом з ковбасою чи шрколадним маслом. А вже в класі 9му однокласниця розповідала, що їй набридли курячі стегна, якими мама годувала їх з братом, а для мене це був делікатес тільки на новий рік.
З одягом взагалі було складно, дуже. В дитинстві доношувала одяг двоюрідних братів, в підлітковому віці було дуже мало одягу і той з секонду. Завеликі джинси звужувала вручну, без машинки, носила завелику татову червону куртку і його ж світшоти з секонду.
Полтавська галушка• 26 июля 2023
Ответ дляУравнобешенная
на семью. это маме дали за работу на заводе. и дедушке и бабушке.
шонеясно?
Коко Шанель• 26 июля 2023
Я 81 , в дитинстві на морі бувала щороку , в табори їздила. Важко стало в дев’яностих , коли тато прописав усе , а мама тягнула нас з братом сама . Я в 7-8 класах сама собі одяг в’язала . Хенд мейд - то моя згадка про голодні часи . Я в 19 років поїхала на заробітки вперше - тому гроші були потім завжди . З позитивом дивлюсь в майбутнє . Знаю що попереду ще важкі часи , але ті усі випробування не просто так .
Чупа-чупс• 26 июля 2023
Я 83 года, из села. Вечная тяжелая работа, хозяйство огромное и огородов куча, безденежье, нищета, еда невкусная, одежда и обувь дешманская, низкая самооценка и куча комплексов.
Никакого отдыха с семьей, даже на природе, не то что моря! Только пахать и пахать
Сейчас хорошо живу, детство и юность вспоминаю с содроганием
Уравнобешенная• 26 июля 2023
Ответ дляПолтавська галушка
шонеясно?
Неясно как дали на семью 2 квартиры, если бабушка и дедушка состояли в официальном браке. Давали тем, у кого не было жилплощади