КарамбОлька• 26 июля 2023
Дівчата з села, як приготувати меню на 35 людей вдома?
в містах такої практики нема, тому питаю тільки з села.
Скоро 40 днів як померла бабуся
Буде панахида, але батькам замовляти кафе як на похорони дуже дорого. Тоді заплатили 20 тисяч грн
В цілях економії будем готувати вдома. У мене, бо в мами ремонт
У мене велика кухня, але коли 5-7 жінок носитимуться по ній, і одночасно включать 4 комфорки - це буде трохи занадто.
А тут ще і 10 літрові каструлі з голубцями. І жарка 100 котлет, відбивнів. Мене трохи лякає це.
Чи можна якось розумно огранізувати процес?
Мамі казати «слухай, я переживаю за свою нову кухню» також не хочу. Натякала типу «давай розіб‘ємо на кілька днів, котлети можна заморозити, або одразу пожарити»
Ні, навідріз. Все має бути свіже.
Дівчата мої, любі, підскажіть щось..
І взагалі яке меню має бути?
Може я наперед якісь тістечка спечу, на олів‘є все відварю
Поговоріть зі мною
Сильно не бийте
Скоро 40 днів як померла бабуся
Ні, навідріз. Все має бути свіже.
Дівчата мої, любі, підскажіть щось..
І взагалі яке меню має бути?
Поговоріть зі мною
Сильно не бийте
Застряла• 26 июля 2023
И ещё, вы уверены что придут все кого вы ждёте? Обычно на похоронах больше всего людей, на поминки гораздо меньше приходит.
Чижик Пижик• 26 июля 2023
Ответ дляТрактор Віка
Цікаво, це й простіше, у нас ще виварюють рис з сиропом і ізюмом.
От так ми зробили, я як в свекрухи(рис з сиропом, плюс цукерками прикрашала), сусід наш місцевий від діда-прадіда приніс бубликів пакет, поламав, залив медовим сиропом. А в кафе ще простіше, ніж Сусід, вже кожному в тарілочці лежало печиво і трошки меду . На дивно, Коливо в нас добре їли(я зливала сиропом з квітів бузини, то смачно). За лютий березень два похорони було, організовувала.
Трактор Віка• 26 июля 2023
Ответ дляЧижик Пижик
Дякую, візьму цей досвід для себе, на поминальну неділю спробую з бубликами.
Заместитель Анонима• 26 июля 2023
Можете спростити собі трохи напівфабрикатими, голубці, котлети, печінковий торт з галі балуваної
Чижик Пижик• 26 июля 2023
Ответ дляТрактор Віка
Скажете, що так у Борисполі роблять. Беріть печиво Марія(як у нас в кафе роблять), Кожному по печеру на тарілочку і туди капочку меду. Питання закрите
Виннипуховна• 26 июля 2023
Ответ длякосмея
Згодна крім борщу. От борщ і пюрешку перед поминками, а все інше зазделегідь.
Зачем? Куча людей придёт, нужно посуду расставить, столы подготовить. Не та прям необходимость борщ вставать в 6 утра варить.
Моська-слон• 26 июля 2023
Ответ дляАмелі на мілені
Вже і в день похорон не роблять поминальний обід. На кладовищі роздають коливо в кошичках, недорогі цукерки і печиво. Можна зразу в торбинки, і серветку покласти. Так робили і в місті, і в віддаленому селі. Це на Волині. На рік по мамі робили поминальний обід, але телефонували і просили прийти, були в кафе, меню без надмірностей, власник все знав. А на дев´ять і на сорок днів в церкву на поминання носили і тільки сім´я була
В нас на похорон зазвичай замовляють їдальню чи є спеціальні кафе, які проводять такі обіди. В них є комплексні обіди в різних варіаціях, ви вибираєте свій. На наступний ранок після похорон в нас збираються сім´єю, йдуть знов на могилу, а тоді збираються вдома тільки свої. На 9, 40 днів і рік так само вдома просто обід по-сімейному, людей уже не звуть. Але роздаємо сусідам пакетики на поминання.
А в кафе зазвичай в нас прийнятий стандарт: борщ, картопля з м´ясом або просто картопля, котлети, битки, риба, овочі, олів´є, ковбаса/сир, голубці. Тортів ніколи в нас не бачила, тільки пиріжки або налисники з сиром, коливо. Компот або узвар
Соня-сонятко• 26 июля 2023
Ответ дляВредняжка
А я ніколи не забуду(((( в тих же роках, у сусідів померла дочка 24 роки на лейкемію, згоріла за кілька місяців, залишилась дитинка 8-місячна... Дочка лежить на пласі в хаті, батьків відливають/відколюють, а поруч в літній кухні кипить робота, ніби до весілля готуються
Це жахливо (
Горлаю зрання• 26 июля 2023
У нас роблять так. Капусняк варять на 1 день раніше, щоб настоявся, гріють перед подачею. Відбивні (биточки)/ котлети роблять також на 1 день раніше (жарять), а в день поминок лише протушують в кастрюлі з маслом та воду додають (на дно ріжиться цибуля, щоб не пригоріли). Голубці крутять увечері, готують заливку, а на наступний день тушать. Окорочка/бедра/ножки маринують увечері, потім лише в духовку. Цвітну капусту можна пожарити теж на день раніше. Пиріжки теж раніше. Рибу в цей день, картоплю, салат (напр. викласти пелюстками на тарілку крабові палички 4шт. різати довгими (пополам) тоненькими шматками, зелена цибуля мілко, кукурудза, помідор 1шт. соломкою, огірок 1шт. соломкою, в центр майонез й мішається вже за столом, готується швидко й смачно). Оселедець. Коливо. Все готується з розрахунку по 1шт. на людину (1 биточок (невеликий), 1 котлету, 1 голубець, 1 шматочок окорочка, 1 шматок риби, 0.5 кусочка оселедця...Огірки, помідори. Вода, сік, випивка, солодощі. Але чи вистачить у вас кастрюль, посуду, ложок (у нас виделки не дають)?
Намакушка• 26 июля 2023
Ответ дляВ моїй хаті моя правда
При всій повазі... і трохи не по темі...
так, поговорити
Коли ми ховали бабусю ВТРЬОХ, на нас дивилися як на дебілів... скрізь...
навіть батюшка зазначив що мовляв впершу таку процесію бачить(((
так, поговорити
Я свою бабусю ховала вдесятирьох.
Але сусіди, співробітники, які її знали, вже на той момент пішли у засвіти.
От ми родичами її і ховали. Дві машини...кортеж(
Ms. Android• 26 июля 2023
В нас, сумська область , роблять такі блюда : капустняк, риба жарена, оследець, пиріжки, печеня, налистники, кисіль. Іноді голубці.
ДлинноНожка• 26 июля 2023
Ответ дляКарамбОлька
Боюся щоб кухня не розпалася від тих парів
То ж капец стільки готувати
Завтра роблю три види випічки. Куплю листи готові і зроблю два креми і один рулет спечу на протвині, но форми у мене лише круглі, для тортів.
Що далі я не знаю
То ж капец стільки готувати
Що далі я не знаю
Просто наріжте шматочками випічку
буреЛОМКА• 26 июля 2023
Что вы такое придумали? Сэкономите пару тысяч на продуктах, а где хранить все приготовленное будете? Жара на дворе, хотите отравления массового?
Те голубцы прокиснут за пару часов
Г@Л@В@ломка• 27 июля 2023
У мене раз на рік на храмове свято збирається 30 гостей. Літом. Готуємо зазвичай удвох з зовицею. Я вже звикла і мені норм, навіть подобається.
На поминальний стіл нічого особливого не роблять. Але і три страви не поставиш. Залежить, звичайно, від традицій окремого регіону. Скажу на свій.
1. Борщ або капусняк обов´язково - ну така у нас традиція.
2. Пиріжки або пампушки. Якщо немає борщу, то бутерброди з чимось.
3. Салат майонезний
4. Салат овочевий (можна нарізку).
5. М´ясо-ковбаса-сир нарізка.
6. Оселедець і копчена риба.
7. Копчені кури (то якщо пабагатому))))
8. Налисники або бандерики з м´ясом.
9. Битки свинячі або курячі.
10. Котлети.
11. Голубці.
12. Картопля варена або тушкована.
13. Кисіль.
14. Солодке нарізка (вафельний тортик, домашнє чи магазинне печиво, кексики, цукерки).
15. Фрукти.
Звичайно, легше замовити. Але питання було - приготувати поминальний стіл.
3. Салат майонезний
4. Салат овочевий (можна нарізку).
5. М´ясо-ковбаса-сир нарізка.
6. Оселедець і копчена риба.
7. Копчені кури (то якщо пабагатому))))
8. Налисники або бандерики з м´ясом.
9. Битки свинячі або курячі.
10. Котлети.
11. Голубці.
12. Картопля варена або тушкована.
13. Кисіль.
15. Фрукти.
КарамбОлька
• 27 июля 2023
Ответ дляГ@Л@В@ломка
3. Салат майонезний
4. Салат овочевий (можна нарізку).
5. М´ясо-ковбаса-сир нарізка.
6. Оселедець і копчена риба.
7. Копчені кури (то якщо пабагатому))))
8. Налисники або бандерики з м´ясом.
9. Битки свинячі або курячі.
10. Котлети.
11. Голубці.
12. Картопля варена або тушкована.
13. Кисіль.
15. Фрукти.
3. Салат майонезний
4. Салат овочевий (можна нарізку).
5. М´ясо-ковбаса-сир нарізка.
6. Оселедець і копчена риба.
7. Копчені кури (то якщо пабагатому))))
8. Налисники або бандерики з м´ясом.
9. Битки свинячі або курячі.
10. Котлети.
11. Голубці.
12. Картопля варена або тушкована.
13. Кисіль.
15. Фрукти.
Омлетик• 27 июля 2023
Ответ дляКарамбОлька
В Закарпатті кондитери можуть
А з чого?
Ото вже не знаю😂
Сподіваюся з їстівних інгредієнтів
А з чого?
Ото вже не знаю😂
Сподіваюся з їстівних інгредієнтів
Тесто ладно. А какой крем сделать, что бы посный? без молочки и яиц
КарамбОлька
• 27 июля 2023
Ответ дляОмлетик
Тісто - це у нас означає «пирожное»
Це вже з кремом
Немає сенсу писати пісне тісто, якщо воно з непісним кремом.
Ну так кажуть в Закарпатті.
Це вже з кремом
Ну так кажуть в Закарпатті.
КарамбОлька
• 27 июля 2023
Ответ дляОмлетик
Крем на рослинних вершках, тушені яблука і тд