Oleni92• 02 сентября 2023

Як навчитися відрізняти їстівні гриби?

Я ніколи в житті не збирала гриби, але кожної осені натикаюся на те як хтось розповідає, як це круто. Та й мені це здається це дуже цікавим, є в цьому щось таке затишне.

Але в мене зовсім немає досвіду та нема знайомих, які могли б навчити.

Як ви вважаєте, чи можна самостійно цьому навчитись? Якщо так, то що б ви порадили? Чи краще не ризикувати?
ShellyBelly• 02 сентября 2023
Краще не ризикуйте. Життя того не варте. Їжте печериці.

rudko1992• 02 сентября 2023
Премию Дарвина в студию
Мимо_шла• 02 сентября 2023
В атб /варусе/Сильпо - съедобные
В лесу - иногда нет.
Я выбрала покупать только в магазине, здоровье дороже
rudko1992• 02 сентября 2023
Лучше не рискуете, столько умирает, страх
zebene• 02 сентября 2023
Збирати лише білі і польські, їх складно переплутати і в них низ як мочалка))
Елена 2016• 02 сентября 2023
не рискуйте...я люблю просто гулять за компанию с грибниками))) собрав грибы один раз, мой свекр проверил и выбросил все... я ’слепец’
yulcha01• 02 сентября 2023
Давайте я вас навчу. Значить, заходите в магазин, і всі що там бачите - всі істівні. Вибирайте тільки які більше подобаються за зовнішнім виглядом і ціною. Як хочеться ’романтики’ - то можна їх розкидати по двору та потім позбирати
Не треба воно вам. Навіть грибники зі стажем можуть помилитись. Я новачку то взагалі раз плюнути...

yulcha01• 02 сентября 2023
Ответ дляzebene
Ага. А ще є горчаки...
alla1985m• 02 сентября 2023
Війна все іспортила... Збиралась я організовувати набирати групи для походу за грибами, зустрічі з грибниками.. Ех...
jumbo2• 02 сентября 2023
Я не розуміюсь на пластинчастих. Відрізняю лише рижики , вешенку і опеньки . Тому інші не збираю. А серед губчастих немає смертельно отруйних.
4мама• 02 сентября 2023
Я змалечку, з самого раннього дитинства, знаюся на грибах. Усі види знаю. Проте збираю та вживаю лише білі, підосиновики, лисички, рижики та опеньки.
Але, авторе, отруїлися можна навіть їстівними грибами. Гриби - високобілковий продукт. Дуже багато танців з бубнами щодо них.
Якщо живете у ’грибних’ краях - навчайтесь!
Гугл у поміч. Тут питайте. Я підкажу якщо натраплю на тему.
4мама• 02 сентября 2023
Ответ дляzebene
Без польських. Просто білі. І досить.
автор Oleni92 • 02 сентября 2023
Ответ дляyulcha01
:) зрозуміло, дякую! Я розумію, що моє питання, типу, не дуже розумне, але хто зна, люди ж якось вчаться, було цікаво почути думки)
4мама• 02 сентября 2023
Ответ дляjumbo2
Синяк. Ще назва сатанинський. Хоча знаю хто їх вживає. Але вони смертельно отруйні.
klaraneill• 02 сентября 2023
Ответ для4мама
Без польських. Просто білі. І досить.
подосиновики еще можно, их сложно с чем-то спутать
Vladaa• 02 сентября 2023
Ответ дляklaraneill
Рядом должна быть осина или не обязательно?
klaraneill• 02 сентября 2023
Ответ дляOleni92
надо ходить с кем-то, кто разбирается и готов научить
klaraneill• 02 сентября 2023
Ответ дляVladaa
не обязательно, они растут не только под ними
Не ангелы• 02 сентября 2023
Ответ дляjumbo2
Никогда не берём пластинчатые. Только губчастые

Quarasique• 02 сентября 2023
Беру лише білі, хоча непогано розуміюся на грибах і розпізнаю багато інших їстівних, але - грибник як сапер, помиляється один раз, не хочеться ризикувати дарма.
Не ангелы• 02 сентября 2023
Ответ дляOleni92
Маслята ещё легко собирать. Но долго чистить
4мама• 02 сентября 2023
Ответ дляklaraneill
Так, в мене на ділянці осика росте, вересень - їх місяць. Зараз підуть мої пупсики.
От підберезовики мені щось чисто тактильно не подобаються. А підосиновики і білі - улюблені серед губчатих.
english book• 02 сентября 2023
Самостійно не треба. В мене бабуся виросла в лісництві, навчила тата. Але й вони не всі гриби брали. Якщо хоч доля сумніву-ніколи не брали. Самостійно я почала збирати лише тоді, коли вони мої корзини перевіряли декілька сезонів, і нічого ’такого’ не знаходили. Вже в голові якийсь детектор працює. Отруйні, або умовно їстівні бачу одразу. Але без них навряд навчилася б.
_Alekssandra_• 02 сентября 2023
Ответ дляzebene
Мы тоже. Еще моховики собирали и маслята.
Все с губкой под шапочкой.
С пластинками ничего не брали.
Я изучала грибы, читала группы грибников, смотрела фото.
tushka123• 02 сентября 2023
Для начала на экскурсию в реанимационное отделение токсикологии, потом уже в лес.
4мама• 02 сентября 2023
Ответ дляVladaa
В принципі має бути, але вони і на досить значній відстані від неї ростуть. Метрів на 20-50 навіть.
Jul_L• 02 сентября 2023
Самостоятельно научиться нельзя, это врожденное. Генетически передается
автор Oleni92 • 02 сентября 2023
Ответ для4мама
Дуже дякую, я розумію, що це ризик, мені було цікаво почути думки. Я розумію, що життя того не варте. Просто люди ж вчаться різним речам, може і цьому можна навчитися.
Any• 02 сентября 2023
Ответ дляzebene
Не всі трубчасті неотруйні. Так, менше, але все ж. Ну, і є таланти, які навіть білі плутають. Наприклад, я тому в ліс лише гуляти. А гриби - в маркеті чи посаджена на дачі в пеньочки глива
4мама• 02 сентября 2023
Ответ дляJul_L
Може й так. Мене бабуся вже, нажаль, покійна з пелюшок по горам таскала.