Кундалина• 06 ноября 2023
Наследство. Правильно ли я поступила?
Брат выехал до войны на заработки, естественно остался жить в Европе и перевёз семью туда. Только забыл забрать маму, типа я же в Украине.
Мама заболела, я продала её квартиру когда она была жива и деньги забрала себе. Мама пожила какое-то время со мной, небольшая часть денег ушла на её уход, лекарства и т.д. Остальные я оставила себе вдруг придется выезжать как НЗ.
С ним я не общалась всё это время, про сделку он не знал.
На похороны не приехал никто из них и даже не позвонили не спросили нужно ли что-то.
Позвонил только сказать чтобы я получив наследство на квартиру продала её и половину ему перевела. Я ему рассказала что случилось с квартирой и что я считаю что я ничего ему не должна. И начался террор, звонки, угрозы судами и прочее. Что ему выживать там как-то надо и детей учить и т.д.
Ответ дляЛиса Патрикевна
Ось така ’справедливість’ , на жаль, скрізь(((. А хто ж автору їхати забороняв, з мамою, без мами...’кайфувати’так само? А то ж квартиру швиденько продала, трохи витратила на маму, а решту собі як НЗ. Нехай собі візьме ще частку за клопіт, а решту пополам. Хоч якоюсь частиною треба було поділитись. Незрозуміло ще, про яку суму йде мова.
у автора є совість і вона не змогла кинути хвору матір на призволяще
Само_достаточная• 07 ноября 2023
нет понятия правильно, есть по совести. с вашей совестью все понятно. логично было бы из этой суммы вычесть то что потратили на лечение и похороны, компенсацию своего времени, но часть все таки отдать брату. отсудить у него ничего не получится. зато часть денег, которых вы себе присвоили, вы обязательно потеряете, жизнь подкинет сюрприз, куда придется вложить сворованное
Само_достаточная• 07 ноября 2023
Ответ длямаринабаранова
Чисто по - человечески, с моральной точки зрения - вы правы, так как самостоятельно ухаживали за мамой, похоронили её.
Но почему - вы не оформили это юридически, что бы он не имел никаких претензий? Надо было - при жизни мамы оформить завещание на квартиру - только на вас. А сейчас - да, если нет завещания, брат имеет право на половину маминой квартиры.
не правильно все наоборот. с моральной точки зрения-автор не права, а юридически -нет наследства, мама продала имущество до смерти и ту сделку нельзя признать ничтожной
Само_достаточная• 07 ноября 2023
Ответ дляАнонимарик
А не простіше вам було сказати, що квартиру мати продала сама ще за життя, щоб було на що лікуватися? І що гроші витратились на лікування, догляд, похорони.
А ще краще було щоб мама сказала, коли продавала.
Я читаю іноді і здається, що люди самі собі проблеми влаштовують.
нет разницы что она сказала или нет. вопрос в совести, у вас ее нет, вы бы соврали моментально
пу_пугренчик• 07 ноября 2023
Ответ дляВорона
В заголовке есть вопрос. Прочтите его.
Правильно, для начала разговора.
пу_пугренчик• 07 ноября 2023
Ответ дляВорона
Но и не говорила оставить их одной дочери
Молча отдала дочери
Само_достаточная• 07 ноября 2023
Ответ дляВорона
На мой взгляд вы не правы и оставшиеся деньги нужно поделить поровну. И, думаю, если б вы были уверены в своей правоте - то вы бы не искали одобрение у посторонних людей.
не поровну, все таки был уход, который тоже можно оценить, но поделиться частью было бы адекватно. если оставит все себе-это семена воровства и жизнь подкинет ей финпотери в любом случае
Кудлата хмаринка• 07 ноября 2023
Цікава тема і неоднозначна, як на мене.
Усю не прочитала, лише старпост і декілька сторінок поки що.
На перший погляд, Автор, все вірно. Мати доглядали Ви, гроші потрібні були на це, квартиру продали, скористалися тими грошима. По факту після смерті мами квартири вже немає у неї і ділити то і нічого.
Наче все і нормально розписали, брат не допомогав. Але це лише на перший погляд.
Подивившись уважніше, виникають запитання і зауваження.
По-перше, брат фізично не міг повернутися, бо у країні війна.
Грошей у нього також немає, щоб допомагати, бо поїхав може лише роки два тому? Дітей двійко? Гроші заробляти за кордоном без знання мови самі знаєте як.
Йдемо далі. Скільки мати хворіла? Рік, півроку, місяць?
Скільки цього часу вона жила з вами? У неї була якась дорога операція, на яку потрібні були кошти? Так ні, інакше б пішла уся сума з квартири, а не лише ’незначна’ частина. Тобто по факту мати на вас була досить короткий час....і не дуже обтяжувала, так? Ну по совісті вже, розкажіть, як тему створили.
У мене мати дуже важка людина. Не буду описувати знущання, які я від неї отримувала у дитинстві. Але я виросла і....вона живе зі мною, бо дуже хвора, у 2018 взагалі лежачаою була, потім розходили її на своїх спинах. Зараз бігає по хаті, по двору, але нічогісінько не робить по дому. Утім, як і усе життя. Чекає, доки тарілку з супом принесуть і поставлять під ніс, щоб можна було тим носом крутити і казати ’знову суп’, а суп був вчора останній раз. Я зірок з неба не хапаю, але за місяць у лікарні у 2018 році віддала 50 тис. грн. Лише за місяць, а лікування на тому не закінчилось. Потім операції на очах, теж стільки. Потім лікарні двічі на рік профілактичні. Потім запалення легень, ковід і т.д. І постійно, постійно вона на мені. Гроші дістаю сама у себе, квартир її не продаю. Гроші брала з того, що збирала на свою власну квартиру.
Я розумію, що тих грошей може бути замало, але ж ви використали незначну частину, невже незначну частину не знайшли?
Ще раз: скільки місяців мати хворіла?
Скільки з них жила у вас вдома?
Скільки була лежачою?
Ви при цьому були поруч 24/7 чи ходити могли на роботу?
Скільки витратилось на лікування?
По-справедливості, і по-маминому бажанні, відняти витрати на лікування, інше навпіл. Це моя думка на разі, бо немає багатьох складових для прийняття рішення.
Ще раз: скільки місяців мати хворіла?
Скільки з них жила у вас вдома?
Скільки була лежачою?
Скільки витратилось на лікування?
Кудлата хмаринка• 07 ноября 2023
Хоча дивно ось те, що брат знав про хворобу мами і навіть не дзвонив і не цікавився, як вона....от щось не сходиться.....оце ’розберись сама’ звучить не по-чоловічому. Він може думав, що у неї застуда якась легка, може не зрозумів, не знаю. Але якщо він зрозумів, що все серйозно, і що потрібні гроші на лікування, а їх нема звідки узяти нікому, то було б нормальним обговорити продаж квартири з ним одразу.
МУСЯкомарова• 07 ноября 2023
Ответ дляirina chizh
Автор - хитрюшка, обставила брата за пару лет, пока он уехал от войны. и денюшки забрала.
Он мог приехать и ухаживать за больной матерью
пу_пугренчик• 07 ноября 2023
Ответ дляsur_sur
Та ж ніби не вам писала, бо про вас нічого не знаю, чи ви роздвоілися? Тому кактус вже якось самостійно жуйте.
Переплутала, вибачте
Карамбулкул• 07 ноября 2023
Автор, а можно в цифрах? За сколько продали квартиру и сколько потратили на маму?
Анонимарик• 07 ноября 2023
Ответ дляСамо_достаточная
До чого тут я і моя совість? У мене з братом чудові стосунки і колись ми поділимо спадщину порівну.
Тут питання про іншу родину і я коментую, виходячи з того, що написала авторка. Її мати продала квартиру і віддала донці гроші. Жодного слова не було сказано про те, щоб ділитися з братом. Може, вони не спілкувалися. Може, він відмовився допомагати. Може ще було багато причин, чому так. Зауважу, що син не приїхав на похорони матері, як вам таке? Може, у когось це по совісті, а я вважаю, що нормальних стосунків між ними не було, тому й не дивно, що гроші у дочки.
Само_достаточная• 07 ноября 2023
Ответ дляАнонимарик
в своем предыдущем посте вы написали -зачем было говорить что деньги остались, можно же было сразу соврать что все ушло на лечение и уход. не так?
Я пані прохана...• 07 ноября 2023
Ответ дляВорона
Стоимость ухода можно определить по среднерыночной цене и вычесть из стоимости квартиры.
Так приезжал бы , искал человека, оплачивал бы. Кто ему мешал?
Забирал бы мать к себе, ухаживал бы, продавал, вычитал. Кто мешал?
Ответ дляКудлата хмаринка
Цікава тема і неоднозначна, як на мене.
Ще раз: скільки місяців мати хворіла?
Скільки з них жила у вас вдома?
Скільки була лежачою?
Скільки витратилось на лікування?
Ще раз: скільки місяців мати хворіла?
Скільки з них жила у вас вдома?
Скільки була лежачою?
Скільки витратилось на лікування?
А чому війна заважає йому повернутися, вже мільйони українців повернулися)
Немає у брата грошей - то чия проблема?
Двійко дітей - то не відповідальність їх батька?
Ваша ситуація і вчинки якось мають цікавити автора?
А взагалі - тема трольна)
Немає у брата грошей - то чия проблема?
А взагалі - тема трольна)
Перша на селі• 07 ноября 2023
Ответ дляКудлата хмаринка
Що за звичка робити із чоловіків розумово відсталих?! ’Може він не зрозумів’. Мати продала квартиру, переїхала до доньки, лікувалася від якоїсь хвороби серйозної. А він не зрозумів нічого,ну окрім того що йому 25 тисяч перешлють тепер
Я пані прохана...• 07 ноября 2023
Ответ дляКудлата хмаринка
Автор не писала , что брат умственно отсталый. Иначе , ваши предположения выглядят странно.
П.сы: вас не смущает, что он даже матери не звонил?
Птица секретарь• 07 ноября 2023
Если его мама (ваша мама) не посчитала нужным ему сообщить о продаже при жизни, не вижу тогда причин отдавать деньги. Но по совести ваша ситуация не очень, Вам надо было до продажи все обсудить.
Кудлата хмаринка• 07 ноября 2023
Ответ дляsur_sur
Немає у брата грошей - то чия проблема?
А взагалі - тема трольна)
Немає у брата грошей - то чия проблема?
А взагалі - тема трольна)
Війна заважає повернутися, напевно, тому, що він жити хоче.
Грошей немає, але ж він не просив грошей на свій розвиток за кордоном.
Він не біженець, пособій не отримує по 24-ому параграфу, він працює.
Можливо, один за 4-ьох, якщо жінка у декреті. так, діти - то відповідальність батьків.
Ситуації своєї я лише ненароком торкнулась. У мене мати на мені з моїх....зовсім молодих років. І я знаю що таке піти з роботи, бо треба обслуговувати мати і бути поруч, бо з нею час від часу може щось трапитись, швидкі постійні, постійні аналізи і т.д. І я це робила за власний рахунок, а не за мамину кваритиру, яку я, до речі, може і не отримаю. І робила це не місяць, і не два. Вже десь приблизно років 10 скоро. Років.
Але так, тема не про мене. Автор всього не пише.
Кудлата хмаринка• 07 ноября 2023
Ответ дляПерша на селі
Сестра могла йому не розповідати усього, просто щоб зробити по-тихому те, що зробила. Подзвонити, сказати, що захворіла, типу щоб потім можна було сказати, що ’я ж тобі говорила’. А про те, що продала квартиру мати і жила у сестри, він не знав взагалі.
Кудлата хмаринка• 07 ноября 2023
Ответ дляЯ пані прохана...
Оце так, це не зрозуміло зовсім якось.
Але.....випадки то різні, ми не знаємо усієї інформації.
У моєму випадку усі б так і зробили на моєму місці: поїхали б і не дзвонили б )
Я пані прохана...• 07 ноября 2023
Ответ дляКудлата хмаринка
А что мешало ему звонить матери? Моей бабушке 82. Мобильным она пользуется. Думаете мама автора не умела?
Я пані прохана...• 07 ноября 2023
Ответ дляКудлата хмаринка
Оце так, це не зрозуміло зовсім якось.
Если поехали и не звонили, то нечего и теперь звонить
Кудлата хмаринка• 07 ноября 2023
Ответ дляЯ пані прохана...
Моя молодша і не вміє, бо не має потреби.
Але коли лежить у лікарні, то навички брати слухавку і іноді кидати викли зі швидкого набору з’являються хоча б.
Чого він не дзвонив - не знаю.
Кудлата хмаринка• 07 ноября 2023
Ответ дляЯ пані прохана...
це так, тут стовідсотково згодна