До ВР поданий законопроект 10288, який, по опису, направлений на повернення російської в усі сфери життя та надання їй практично всіх минулих повноважень. Думаю, хуйло буде задоволене і профінансує максимально сприятливі умови для того, щоб всюди була російська
Кизилове варення• 27 ноября 2023
Простое гугление дало результат: ’Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо врахування експертної оцінки Ради Європи та її органів щодо прав національних меншин (спільнот) в окремих сферах’
Пойдите на раду европы покричите
Ответ дляMary-7b23
А чого у вас нік російський « Ночка темная», чого не « Темна ніч»??
Ще з тих часів залишилося, коли параша не напала, я була російськомовною з Миколаївської. Я ніби ніде не писала про необхідну заборону рос.мови,і зараз хто хоче хай спілкується російською, але ж пропихувати закони, за якими українська мова засовуватиметься в куток-це повертатися до часів коли українська мова не мала змоги належно розвиватися.
Ответ дляRomina83
Автор даже не знает, о чем это закон. Он касается не русского, а языков, которые являются оф. в Евросоюзе.
А то наче не зрозуміло що саме російську будуть просовувати як мову нацменшин у цьому випадку, от прямо проблем в часи війни немає як китайськомовні чи мексиканськомовні школи і видання підтримати, в нас же так багато каналів та книгарень на цих мовах
Адвокат Пономаренко• 27 ноября 2023
Ответ дляНочка_темная
’Для тих хто «не вірить».
Даю два скріни. Це порівняльна таблиця. Ліворуч це як зараз, а праворуч це «як буде» за задумом уряду.
Скрін 1. Щодо мови на телебаченні та радіо.
Стаття 40, пункт 3.
Телеканали та радіо, які оголосять себе «медіа національних меншин» зможуть мовити не 90% українською, а 30%.
Тобто, будь який національний телеканал оголосить себе каналом «нацменшин» і вуаля. За 5 років зможе мовити язиком окупанта на 70%.
Скрін 2.
Стаття 8 та стаття 13.
Про книгарні.
Якщо книгарня себе оголошує «книгарнею нацменшин», то вона вже може не дотримуватись норми щодо 50% книжок українською.
Тобто через 5 років можна московською.
Продовжувати?
Сам Законопроект можете знайти на сайті Верховної Ради. Там і порівняльна таблиця.’
Це з каналу Смолія пост(Андрій Смолій в тг), там є і порівняльні таблиці.Мені здається, це просто просовування минулого панування російської(Сподіваюся, це не приймуть, але ж він з´явився, законопроект цей, раз він комусь ’на часі’,значить, дуже комусь потрібно
Стаття 40, пункт 3.
Скрін 2.
Стаття 8 та стаття 13.
Про книгарні.
Тобто через 5 років можна московською.
Продовжувати?
Не московською, а російською.І ще іншими мовами нацменшин. Поважайте інших громадян країни.
МаргаритаЛьвовна• 27 ноября 2023
Ответ дляНочка_темная
та вы ж выше писали, что раньше росмова насаджувалась.
неужели до 22-го года вам лично запрещали говорить по-украински? не верю!
Ответ дляНочка_темная
Прочитайте законопроект и перестаньте уже чушь нести....
Ответ дляmalinovaya
наскільки я зрозуміла цей законопроект - це один з кроків, які ми робимо на вимогу єврокомісії. він має назву: про внесення змін до деяких законів України щодо врахування експертної оцінки Ради Європи та її органів щодо прав національних меншин (спільнот) в окремих сферах.
Але тексту законопроекту я не знайшла. Звідки інформація що у цьому ТГ каналі дійсно текст законопроекту?
Ось посилання на текст та таблиці
Vitamina1407• 27 ноября 2023
І без того майже всюди російська. Нашою мовою нема ніякого контенту в ютубі,крім на політичні теми. Електронних книжок українською майже нема,паперові книги також рідкість і тд
Кизилове варення• 27 ноября 2023
Ответ дляНочка_темная
слушайте, ну вот я открыла проект закону, читаю, везде приписки про офіційні мови ЄС
первый источник гугла НЕ выдает рос как оф язык ЕС
не истина в последний инстанции, но все же
ненавижу эти телеграмные посты
Кизилове варення• 27 ноября 2023
Ответ дляVitamina1407
вы на приколе?... где книжек-то нет, или вы про пиратские?)
Ответ дляКизилове варення
Пойдите на раду европы покричите
Так я ж і написала, що чи не може бути цей проект шляхом задоволення вимог хуйла, йому в угоду Європа і вимагає подібного.Я не схильна молитися на Європу і вважати що вони діють в наших інтересах.
Вирішили давити на нас щоб підписували угоди приємні путі.А там і ’мирний’ договір десь за лаштунками готують
malinovaya• 27 ноября 2023
ага, от текст
ну я б сказала, що Смолій добре хайпує, треба ж якось розвивати тг канал. його ’зрозуміло, що це буде російська’ - це припущення, але на чому базується це припущення, якщо російська не входить до списку офіційних мов ЄС?
24 мови мають статус офіційних мов Євросоюзу: англійська, болгарська, грецька, данська, естонська, ірландська, іспанська, італійська, латиська, литовська, мальтійська, німецька, нідерландська, польська, португальська, румунська, словацька, словенська, угорська, фінська, французька, хорватська, чеська, шведська.
Кизилове варення• 27 ноября 2023
Ответ дляНочка_темная
Условия по членству в ЕС не для Украины эксклюзивно придуманы, не все крутится вокруг нас или росии, зачем искать во всем подвох...
И уж тем более песенка на венгерском по радио это последнее, что меня беспокоит в стране и в жизни...
Vitamina1407• 27 ноября 2023
Ответ дляКизилове варення
Аудіокниги в ютубі є українською? Не шлак якийсь,а жанри від психології до не знаю,романів. Нема,а російською є на будь який смак.
Хто ж винен що українці робили раніше рос контенти,просували цю мову.
Ответ дляНочка_темная
Проект - не може.
Бо тих проектів тисячі
Ответ дляКизилове варення
Так чому саме зараз?Вирішиться питання з війною, тоді б і хвилювалися за школи нацменшин(чогось не хвилюються що школи не нацменшин частково розбомблені і третина дітей онлайн чи в сховищах кожен день)
А то нас беруть в той Євросоюз, от лише про мови залишилося прийняти
ViktoryjaG• 27 ноября 2023
Отличный законопроект для областей, где большинство и так говорит на русском исторически. Как по мне, проблема языка раздута искусственно, никому он не мешал, люди имеет право общаться и учиться на родном языке.
Ответ дляrybka21
Проект - не може.
Бо тих проектів тисячі
Просто від фонаря чи чиїхось забаганок так, а той, на якому наполягає Євросоюз-багато таких відхилили?
Ответ дляVitamina1407
Правда, странно - продвигать контент для заработка на языке, который знают несколько стран, а не одна? И вам лично никто не мешает создать канал с аудиокнигами на украинском.
МаргаритаЛьвовна• 27 ноября 2023
Ответ дляНочка_темная
а у нас разве вообще они были, эти школы нацменшин? отдельных чисто рус. точно не было никогда.
Кизилове варення• 27 ноября 2023
Ответ дляVitamina1407
в ютубе их быть не должно как правило, даже если они существуют. качественная аудиокнига должна оплачиваться. у нас оплата за художественные произведение не в культуре, пиратство, если люди не получают денег за свою работу, понятное дело что не будет буйного развития
Ответ дляНочка_темная
Мы зависимы от всех , у нас нет ни экономики , ни своего оружия, нет денег, мы живем на милостыню и подачки - кто будет учитывать наше мнение и что мы там думаем и хотим ?
Представьте, сидит семья бомжей под мостом , мы их кормим , поим, одеваем, даем деньги - а они еще протесты нам устраивают и отказываются делать , то что мы им сказали , ну тогда мы можем послать их на йух и они пропадут под мостом все и нам будет плевать на них , или будут делать то , что им сказали .