Бавовна• Изменено 10 января 2024
І я сьогодні була на співбесіді.
Декілька днів тому зателефонувала мені рекрутер з однієї компанії. Вона відкопала моє стареньке резюме десь.
Для участі у проекті ( знаю, що проєкті, але вибачте, не можу)) потрібна людина - керівник з моїм досвідом.
Я сказала, що зайнята зараз повністю, але дуже вмовляли прийти на співбесіду. Проект організується за підтримки однієї дуже крупної організації і це мене зацікавило. Зарплатню мені назвали, завантаженість +- теж. Мій досвід їм потрібен. Ну ок. Єдине, що мені не сподобалося- працюють через оформлення ФОП.
Сьогодні співбесіда - ’проджект- директор’ як себе назвала пані, розповіла 2 слова про сам проект і сказала - запитуйте.
Ну я і запитувала: чи є стратегія, які вимоги, які дедлайни, який обсяг роботи. Задавала уточнюючі питання, бо деталі важливі. Вона відповідала стримато і коротко , а хвилин через 7 каже, що хотіла б почути щось про мене. Який у мене досвід. Тобто не конкретику по моїй участі у подібних проектах, а типу в якому році я закінчила інститут і чи працювала в міжнародних компаніях і що я там точно робила.
Я , звичайно, подумала, що ви ж самі мене знайшли, резюме мало б бути десь перед очима, але ок.
Розповіла на кого працювала, де вона могла бачити мої роботи ( галузь досить специфічна). Розповіла, що умію, які курси за останній рік пройшла. Вона вже хотіла б завершити і тут я вирішила запитати про час роботи і зп.
Те, що анонсував рекрутер - вільний графік 3-4 години на день ( це не є основною зайнятістю) зп 1000 уо.
Те, що повідомили на зустрічі - 5-7 годин роботи ( те, що бачу я, опираючись на досвід - це добрих 10-12 годин робочих щодня)
і зп 700уо, і це якщо виконаєш план поставлених задач, який мені озвучили дуже приблизно і 2 рази помилилися. Виявляється, потрібно не тільки керувати/ координувати/ перевіряти а і виконувати ще купу роботи.
На питання, як вирішуються питання, якщо працівник не встиг, ну зробив не 100% роботи, а 90% , мені відповіли, що з такою людиною розривають договір без оплати...) Усі матеріали все одно належать компанії.
Ще й в кінці зробили зауваження, що не звикли, щоб кандидат задавав уточнюючі питання.
Сиджу і думаю - що це було і на кого це розраховано?!
В мене великий досвід роботи і я прекрасно бачу, який обсяг роботи на декілька годин активної роботи, а який на цілий день. Уперше чую, що дізнатися деталі неправильно і це бісить директора.
КаваЗМолоком• 10 января 2024
Ну то їх проблеми.
Уявіть себе на її місці, вона Вас ’облагодетельствовала’, запросила на співбесіду, а Ви носом крутите, не хочете безкоштовно пахать на благо організації (читай - власника)
Бавовна
• 10 января 2024
Ответ дляКаваЗМолоком
Ну то їх проблеми.
та так)))
Знаю бакси• 10 января 2024
война, многие люди даже с хорошим опытом могли потерять работу и находятся в отчаянии. часто это как раз таки хорошие специалисты в узких профилях или специфических нишах.
они рассчитывали, что вы может быть такой специалист. не угадали.
найдут кого-то другого.
Бавовна
• 10 января 2024
Ответ дляТанцепесенная
Цікаво, що ви їм сказали на прощання?
Що їм варто краще готуватися до співбесіди, щоб питання не вводили їх у ступор, а також надати рекрутеру достатньо інформації. Це збереже час кандидата і директора
Пожарник• 10 января 2024
На рабов . Безработных куча вот и такие « чудные « условия. А вранье насчет зарплаты и графика я закрыла вопрос сразу встала и вышла на полуслове , потраченное время в пустоту . Они типа поработали плодотворно , а ты как использованный чувствуешь себя , это время можно было с пользой провести .
Бавовна
• 10 января 2024
Ответ дляЗнаю бакси
найдут кого-то другого.
Так, знайдуть. Вакансія не найгірша, але бентежить, що вони намагаються ввести в оману кандидатів.
Бавовна
• 10 января 2024
Ответ дляПожарник
Ви описали мої відчуття - витратила час дарма
Пожарник• 10 января 2024
Ответ дляБавовна
Поэтому сейчас фирмы отбираю тщательно , где рекрутер « упрашивает « там порожняк , сразу отказываю . Время мое ценно, не хочу давать зарабатывать на мне не нужным людям .
С враньем на последней фирме просидела собеседование, потом « мы на вас посмотрим бесплатно поработать « . Я вышла и написала ищите кандидата далее .законы люди уперто нарушают .
Дуняша• 10 января 2024
Ответ дляБавовна
Ну ви ж самі погодились на співбесіду , хоча й не планували там працювати.
Поросенка• 10 января 2024
Взв´язку з ситуацією в країні, в нас починає працювати дешева рабсила.
СкиниУскачи!• 10 января 2024
Ну от так і будуть працювати. Місяць одна людина - не впорався типу, звільнили без оплати. Далі друга, третя... В результаті роботу зроблено, гроші зекономлені, на людей плювати. На неоплачуване стажування, мабуть, ніхто вже не ведеться, то тепер таке вигадали.
Я натуралка• 10 января 2024
Автор, так дело может быть не в конкретном работодателе, а в подхоже рекрутера. У меня было 2 эпизода через рекрутерские компании: они стандартно завышают вилку зарплаты на 30% (им всеравно потом не предьявишь, а там гляди согласитесь на меньше) и приукрашивают условия, особенно там где текучка и одну вакансию они закрывают постоянно. Потому я прошу сбросить мне вакансию в месенджеры, а услышав вакансия наш эксклюзив и нигде больше не размещена, скорее отказываю продолжать тему.
Olenka_bum• 10 января 2024
Ответ дляБавовна
Питання де в тому, що оплатять якщо виконаєш роботу на 100%. Але ж кожен керівник знає як поставити план, щоб виконання його було нереальним. Дивні, і при цьому шукають керівника, людину, яка вміє маніпулювати постановкою завдань
Olenka_bum• 10 января 2024
Ответ дляПожарник
Аха за. Ви працюйте, а ми за ваш рахунок будемо жити. Я думала, таке вже давно не практикують, так як немає довірливих
Olenka_bum• 10 января 2024
Ответ дляЯ натуралка
Коли я згадаю питання на співбесіді, причину звільнення попередника то дивлюся на реакцію бо відповідь, зазвичай, у всіх стандартна
Пожарник• 10 января 2024
Ответ дляOlenka_bum
Сейчас это наоборот обострилось
Большой секретик• 10 января 2024
Два рази вже ходила на співбесіду, на яку вмовляла прийти рекрутер. Складається враження, що вона отримує зп від кількості кандидатів, які прийдуть - зп та умови роботи різні у hr та директора, який бере на роботу. Втрачений час.
Электричка• 10 января 2024
Ответ дляOlenka_bum
я бы не додумалась спросить такое) вы молодец.
а что они вам отвечают на вопрос про попередника?
Слухи-руки не распускаю• 10 января 2024
Це часта практика, hr працюють окремо і дуже стараються сподобатись, бо в них зп залежить від найденних кандидатів, а всередині компанії все зовсім по іншому. Оці директори з короною на голові, нехай шукають собі дурних)
Бавовна
• 10 января 2024
Ответ дляСкиниУскачи!
Теж про це думала.
Дуже давно в мене був такий досвід. Я тільки починала працювати і хапалася за будь-яку роботу і попалася мені одна пані, яка постійно проводила співбесіди, давала тестові завдання ( безкоштовно). Потім їх використовувала в роботі . Брала людей на випробувальний термін і не платила їм.
Бавовна
• 10 января 2024
Ответ дляOlenka_bum
))) колись мене звільнили з поясненням ’бо ви не так посміхайтесь’.
Нарікань на мою роботу не було, але я стала випадковим свідком позаштатних відносин директорки і адміна. Нікому я про це не розповідала і не збиралася, але з того дня стало купа придирок і часто мені казали ’ ви не так посміхайтеся’ а через тиждень звільнили.))) Зараз згадую зі сміхом, а тоді був трішки шок, бо любила те місце роботи.
Не зацілована• 10 января 2024
Дівчата, йшла на начальника банку. І мені спочатку таке обіцяли .. все подобається, пройшла 3 співбесіди, а на четверту, вже конкретно на прийом на роботу, то сказали що потрібно в + вивести відділення за 3 місяці, хоча попкредеьо було 6 місяців. Просили розписати план що маю робити, я завуальовано сказала, вони все допитувались конкретики, я сказала що як буду працювати то вже конкретно тоді в ході роботи буду робити і коректувати, а сама думаю, нема дурних, розпиши їм на співбесіді...
Потім як залучати людей, кажу яка сума передбачена на такі мероприємства , у відповідь - ніяка , треба спочатку подивитись чи ефективна, я кажу, що так це не працює, короче, вишенька на торті - зарплата на 20% менша, підвищується не після іспитататєльно строку автоматом, як обіцяли ще +20-25%, а коли відділення вийде в плюс, тоді знову будемо обговорювати.....
Короче, я сказала що я подумаю... Вони були дуже здивовані, хоча я думаю що я їм вже і не сильно потрібна була, бо багато питань була у відповідь і не хотіла зразу бізнес плану по рятуванню відділення...
Приїхала додому написала рекрутеру, що заявлене не відповідало дійсності, вакансія не цікавить.
На хвилинку я тоді працювала і зарплата була більша.
Olenka_bum• 10 января 2024
Ответ дляЭлектричка
Та різне, то зміна міста проживання, то по сімейним обставинам. Мало хто, що людина пішла в іншу компанію на більш вигідні умови
Задолбулька• 10 января 2024
Ответ дляБавовна