Розвідка Маші• 14 сентября 2024

Дивна поведінка чужої дитини відносно моєї. Як бути?

Прийшла із сином (1,5 р.) до подруги в магазин продуктів. Вона пригостила малого печивом (не з цього магазину, магазин ковбас та сиру взагалі), дитина колупає те печиво, ми спілкуємось, аж тут відвідувачі. Ми відійшли, щоб не заважати. Зайшла мама із сином (десь 3-4 р). Він одразу: – Я хочу такое же печенье, как у малыша!
Мама нічого конкретного не відповіла. Цей малий думав-думав і почав сесію пасивної агресії: – Он некрасивый! Он противный!
Мамця мовчить. Далі починає хизуватися іграшковим мобільним перед моїм малюком, а йому однаковісінько! Розчавлений, ображений та голодний на печиво, перед виходом торкається до пальчика на нозі мого сина і втікає. Боляче не зробив, бо тоді б історія мала продовження, просто, як зміг, показав своє "пхе"! Я була не готова до такого "приколу", але тепер обдумую варіанти, що (і кому) казати й робити. Досвідчені мами, підкажіть, будь ласка. Чи поділіться своїми трешовими історіями та тим, як геніально вийшли переможницею.
Злива інформації• 14 сентября 2024
Ответ дляНачальник Анонимов
Короче автор, вам в угоду інші батьки своїх дітей не будуть вичитувати при вас, запам´ятайте. Дома, можливо. Як битиме моя дитина когось, чи ображатиме, я зупиню це все звісно, і скажу, що так не можна. І це зробить кожна нормальна матір. А як одна дитина щось там каже своє, то вибачайте, не подобається ідете в інше місце, але вичитувати дитину при вас і вчити поведінці при комусь нормальна матір не буде. Дома навчить, і розкаже, але не при вас..
А якого біса та дитина лізла до іншої? Що сказати ’відійди і не чіпай вже не модно?’

Начальник Анонимов• 14 сентября 2024
Ответ дляНе гавкаю- но охраняю
Фигня. Я вот так говорила, говорила. В итоге в кружке всем детям на Рождество выдали сладкий подарок, а моя деловая колбаса отказалась - мама же сказала не брать у чужих.

Преподы оказались странные и не отдали мне подарок.

Мне было неприятно, что все дети вышли с подарками, а мой ребенок нет.
Ви , вибачте, але як можна пояснювати дитині, що вона не розуміє, що таке чужа людина на вулиці?
Звісно фігня. Не знаю, чи пам´ятаєте, як в Броварах педофіл цукерки зі снодійним давав дітям, і ніс додому потім. А так да, фігня.
БоВжеВільна• 14 сентября 2024
Ответ дляНе гавкаю- но охраняю
Значит нужно было выйти из магазина со своим ребенком или отойти подальше.
Может, всем покупателям тоже выйти из магазина и отойти подальше? Чего вдруг?
Бабця в мештах• 14 сентября 2024
Ответ для18 мнеУЖЕ
Не так написали, треба було написати 3х річний лоб/лось/детина/кобила полізла до мого малюсенького малюка і своїм лосиним пальцем показала. Дітей немає якщо що, але є дітні подруги, нащастя більшість адекватні, але є і такі, що ото як на рік-два старше їхньої дитини то лоб, лосиха, кобила, посміла сміятися/плакати/кіндер попросити як священне золотко спало, то невже того 4 річного лоба не можна було сокирою зарубали, щоб ті свої пісні не співав і не стрибав і солодкій маленькі, самій манюні спати/їсти/сидіти і соплі в пухирі пускати не заважало
Оце вас поперло. Відразу відчутно до яких мам ви відноситесь. Я автора захищаю трішки. Бо нещодавно була свідком інакшої ситуації. Ходжу плести сітки. Приміщення не є велике. Прийшли дві мами подруги з хлопчиками по років 7. Вони гралися, заважали плести і несамовито говорили-кричали. Я все розумію, що це діти, ще й хлопчики. Але то неможливо було терпіти. Мами мабуть ті звикли до такої неадекватності, мовчали. Були і інші ще люди, ми тільки переглядувались. Ніхто не хотів сперечатись. Я не витримала, попросила їх тихіше. Реакції нуль. У мам теж нуль. От що було робити?
Oksania_mama• 14 сентября 2024
Ответ дляЯ Вас не боюся
В первую очередь вы должны объяснить СВОЕМУ ребёнку, что произошло и почему тот ребёнок так поступил. И да, в полтора года дети уже много чего понимают
А в ситуации с тем ребёнком, вы могли сказать его маме, что вам неприятно такое поведение ее ребёнка по отношению к вам 🤷🏼‍♀️и чтоб она как-то повлияла
Зачем эти лишние телодвижения?! Такое поведение - типичная ’эскалация’. Начинаются какие-то диалоги, потом снежным комом накатываются уточнения, объяснения, недопонимание,... зачем это всё?!

Проблемы решаются по мере их поступления. И молчание чаще всего отличный выход, так как не дает разрастаться снежному кому, и всё быстро забывается.
Не гавкаю- но охраняю• 14 сентября 2024
Ответ дляНачальник Анонимов
Нет, не помню. А что дети гуляли одни? Они были голодные? Им в семьях не покупали конфет?
Их уводит чужой человек и они не сопротивлялись? Чушь.
Пьяная вишня• 14 сентября 2024
короче автор там що мама що хлопчик. Адекватна сказалаб що не можна ображати інших дітей а ця просто мовчала.

Oksania_mama• 14 сентября 2024
Ответ дляНе гавкаю- но охраняю

Видимо вы ребенку не объяснили, а просто запугали.
Надо переобъяснить)
Начальник Анонимов• 14 сентября 2024
Ответ дляРозвідка Маші
У мене просто було відчуття, що я не змогла захистити свою дитину. На нього говорили неприємне, могли завдати біль, а мене тупо заціпило((((( ще й тут лайном обкидали, але це норма, інакше рідко буває)
Бо ви перегибаєте. Нікому ваша дитина не здалася, то всього то трирічка була, яка розмовляла. Що воно в школі буде і садочку?)) Там зе і бьються , пихаються, щипаються.
Злива інформації• 14 сентября 2024
Ответ дляНе гавкаю- но охраняю
Т.е якщо тебе ображають то треба вийти?
Начальник Анонимов• 14 сентября 2024
Ответ дляЗлива інформації
Не лізла наче)) як виходив, то тронув за пальця
Не гавкаю- но охраняю• 14 сентября 2024
Ответ дляЗлива інформації
Т.е якщо тебе ображають то треба вийти?
Не, можно еще подраться с трехлеткой.
автор Розвідка Маші • 14 сентября 2024
Ответ дляНе гавкаю- но охраняю
Я була на значній відстані. Мама ж за своєю дитиною не дивилась. Я б хоч оглянулась, на її місці і покликала до себе. Без розбірок на людях.
Красота неземная• 14 сентября 2024
Ответ дляУходя дверю не хлопать
Мама мальчика выбирала сыры и колбасы, пока продавец вместо работы трещала с подружкой. Мальчик никакой дичи не творил, потому мама его и не дергала
продавец должна была обслужить ’до невозможности’ ту покупательницу, как в бутике)))
Начальник Анонимов• 14 сентября 2024
Ответ дляНе гавкаю- но охраняю
Шли зі школи самі. Є такі діти, які самі ходять з 2 і 3 класу. Так пригощав цукерками просто і все. Нормальні сім´ї. Не пручались, бо снодійне діяло гарно.
сладкий_ноябрь• 14 сентября 2024
Ответ дляПьяная вишня
У хлопчика є мама із ротом
Ну навряд чи маму ту щось бентежило, тому вона й мовчала.
А автора це так заділо, що вона не може заспокоїтися
Злива інформації• 14 сентября 2024
Ответ дляНачальник Анонимов
’Он некрасивый! Он противный!’
’Далі починає хизуватися іграшковим мобільним перед моїм малюком’
Це називається діставати і провакувати.
Так шо таки лізла
Oksania_mama• 14 сентября 2024
Ответ дляРозвідка Маші
Вам не треба захищатися від 3х-річки, якщо виникне щось подібне, що вас не влаштує, звертайтеся до його матусі.

Але мені здається, що саме в цей ситуації ви несвідомо інтуітивно впоралися так як треба) Частіше прислуховуйтеся до себе, менше рахуйте, що там люди подумають.
Начальник Анонимов• 14 сентября 2024
Ответ дляЗлива інформації
’Он некрасивый! Он противный!’
Це називається діставати і провакувати.
Так шо таки лізла
Ну ви не перебільшуйте, дитині автора 1,5 років і їх пофіг було на того хлопчину, це мамі кришу знесло)))

Найщасливіша• 14 сентября 2024
Моей дочке уже 11 а я все ще не научилась обороняться. Есть намаханные дети, и мамки, это факт. За все время было две ситуации с такими. Оба случая когда дети посещали спорт секцию и тренировали приемы на детях на площадке . И оба раза родители орут дети разберутся.
Не гавкаю- но охраняю• 14 сентября 2024
Ответ дляOksania_mama
Надо переобъяснить)
Нет, не надо. Мне школа очень не нравится. Я запретила категорически что-либо у кого-либо брать в школе. У меня нет ощущения безопасности. У меня фобия, что ребенку могут причинить вред из-за национальности.

В школе среди персонала есть ’Светлана’ и я хз откуда она и что у нее на уме.

Что на балете выдадут рождественские подарки - я не ожидала этого просто. Но в самом моменте - все дети выходят с подарками, а мой ребенок нет, мне было обидно чуть не до слез.
Околовита• 14 сентября 2024
Ответ дляНачальник Анонимов
З якого це дива, вичитувпти своє дитя при всіх? Щоб іншій мамці догодити?
Так :)
Мир Мир Мир!• 14 сентября 2024
Ответ дляРозвідка Маші
Я не Маша, але таки розвідка)))))
Як ви зрозуміли , що вам дали це ім´я ?
Кудрі кручу сама• 14 сентября 2024
Ответ дляРозвідка Маші
Автор, нічого страшного не сталося, що у вашого (він навіть не зрозумів, що сталося), що 3-х річки розуміння поки що мінімум.
Ваша реакція не говорить, що ви не зможете захистити свою дитину, просто момент неочікуваності.
Як реагувати в таких ситуаціях, коли чужа дитина ляпає? Та певно ніяк. Ваша малеча підросте, його будете навчати правильно реагувати на таких. Бо йому житті траплятимуться різні.
Забийте і не звинувачуйте себе, реагуйте по ситуації і настрою.
Злива інформації• 14 сентября 2024
Ответ дляНачальник Анонимов
І шо ? це звільняє маму 3-ки від виховання? Раз інша сторона не розмовляє то і проблем немає? Чекати поки інша сторона в лоба дасть і тоді почати волати?
Начальник Анонимов• 14 сентября 2024
Ответ дляРозвідка Маші
Автор, дивіться за своєю дитиною, і ігноруйте інших дітей. От як вашій дитині буде загроза, битимуть, то будете захищати свою дитину. А мамі вже тої дитини на свій розсуд кажіть щось. Зазвичай у відповідь можна почути, куда вам йти)) бо ті мамки такі ж самі , як і ви. Нервові.
автор Розвідка Маші • 14 сентября 2024
Ответ дляБабця в мештах
Дякую за підтримку. Звісно, якщо дитина ростити, як дикуна, так і буде. У мене в будинку матусі не переймаються такими речами теж. Після 11–12 ночі з малими дошкільного віку повертаються – галас на весь будинок. Хоча тут і бабусі є, до яких швидка через ніч їздить, і діти менші. Ніхто жодного разу не пояснив, що вже ніч, люди солять, то так кричати не можна.
Начальник Анонимов• 14 сентября 2024
Ответ дляЗлива інформації
Може таки виховує? Але не при інших. Чого це їй при іншиї вичитувати, щоб потішити іншу? Обійдеться. Свою дитину виховують наодинці. Тим паче вичитують.
автор Розвідка Маші • 14 сентября 2024
Ответ дляOksania_mama

Дякую. Ви чітко відчули головну проблему мого життя)
Начальник Анонимов• 14 сентября 2024
Ответ дляРозвідка Маші
Пальтішко біле не жме, всіх засуджувати? Ну і мамця, всі їй недогодили, по всіх зараз пройдеться. Що воно далі буде, пірожулю ж будуть ображати все життя.