Ядвига Юсьлегко• Изменено 01 января в 11:01
Брат пустив безкоштовно жити в нашу квартиру знайому
Дісталася нам на половину з братом після батьків квартира. І ось 2 тижні тому дзвонить мені брат і каже, що впустив туди пожити їхню знайому з дітьми( працює у нього нянею), на тиждень,бо з чоловіком якісь проблеми. Ну ок. Проходить час, і він мені заявляє, що та людина ще там поживе безкоштовно, буде оплачувати тільки комунальні. При цьому вона має кімнату у гуртожитку, яку здає квартирантам. У мене відчуття, що мене просто на..йобують і кожен має вигоду в цій ситуації, окрім мене. Брат розповідає, що не хоче з неї брати кошти за зйом, бо може вона ще до чоловіка повернеться. Та жінка там живе, бо звісно що в квартирі краще, ніж в гуртожитку. Ще й кошти отримує за здачу гуртожитку. Мені взагалі здається, що взамін вона може безкоштовно працювати в якості няні зараз. Мене тримають за лоха?
Inconvenient• 01 января в 17:43
Ответ длямадам Везувий
а така думка, що Ваш брат просто добра людина, до Вас не приходить?
Я просто по собі сужу. І ще таке.. ціна питання? скільки коштує така квартира, якщо здавати?
Мені чогось спадає на думку, що брат таким чином збирається її привласнити. Добра людина не заселить у спільну квартиру, не повідомивши співвласницю.
Мама Никитки-2• 01 января в 18:13
Ответ дляФрикаделька
От точно, якщо нічого не січете, чого випендрюєтеся? Якщо дві кімнати однакові за площею і дві людини, особовий рахунок легко ділиться на дві людини , в кожного свої платіжки по ком.послуг, це якщо такі зануди як Ви зустрічаються. Але частіше рідні люди просто домовляються здавати кожен свою кімнату без розподілу особових рахунків або одним квартирантам здавати і ділити оплату навпіл.
Для особливо «розумних», особливий рахунок ділиться не по кімнатах. Це по перше.
По друге, я б вам порадила трохи законодавство почитати, Но марна справа. Ви відноситесь до того типу людей, у яких повинно бути так, як ви відчуваєте чи вам хочеться.
За цим
Фрикаделька• 01 января в 18:24
Ответ дляМама Никитки-2
За цим
Тобто Ви спочатку написали , що як вони поділять туалет і ванну а тепер пишете ,що по кімнатах не ділиться ( в Гугл напевно сходили все ж таки.) Тому йдіть найдіть комусь іншому свою непослідовність мислення розповідати, я цю маячню Вашу читати вже не збираюсь. 😄
Фрикаделька• 01 января в 18:30
Ответ дляМама Никитки-2
За цим
Далі просвітництво Вашої неосвідченності буде вже лише платно 😉
Весняний Марафон• 01 января в 18:53
Ответ дляЯдвига Юсьлегко
Я не проти, хай живе. Але оплачує зйом
Скажите прямо, аренда всей квартиры стоит.. а моя доля стоит 1/2 + коммунальные. Пусть брат платит Вам.. - это нормально! Он не должен за Ваш счет творить добро.. добро только за свой счет!
Весняний Марафон• 01 января в 18:55
Ответ дляЯдвига Юсьлегко
У нього немає таких коштів
Значит пусть снимет ей ДРУГОЕ жилье.. Вас это не должно волновать.. Сдайте ту квартиру и ему отдайте 1/2 аренды - пусть на эти средства ей сдает
Весняний Марафон• 01 января в 18:56
Ответ дляМалая еще та
люди, ви взагалі адекватні? Ви не уявляєте, що хтось може допомагати без якихось задніх думок?
Можно помогать.. особенно людям у которых есть СВОЕ жилье.. - помогать очень странно...
Мама Никитки-2• 01 января в 19:01
Ответ дляФрикаделька
Так по кімнатах і не ділиться. Які розбіжності ви в мене побачили?
Є зони спільного користування. Вони практично не діляться. Особових рахунки діляться по метражу житла.
Мама Никитки-2• 01 января в 19:02
Ответ дляФрикаделька
Про що з вами можна розмовляти, якщо ви навіть те, що притягнули не в змозі почитати нормально і зрозуміти. Ви по кодових словах інформацію в тексті шукаєте? Чи як?
Вишнёвая Леди• 01 января в 19:26
квартиру продать и деньги пополам. Это самое лучшее решение, чтобы потом не разругаться
Борщичок• 01 января в 19:27
Ответ дляЯдвига Юсьлегко
Брат сказав. Що в неї є гуртожиток, але вона його здає
Чому ви відразу не здали квартиру ,а взялись тільки зараз за це ?
Фрикаделька• 01 января в 19:36
Ответ дляМама Никитки-2
Для автора цієї теми, щоб Вас не вводили в оману, такі люди, як ось в цьому коментарі. Якщо двокімнатна квартира з однаковими кімнатами за площею , це робиться дуже легко, розділяються в суді між Вами і братом кімнати, а коридор, ванна, туалет буде площа загального користування. Є також варіант де кімната менша і є підсобка, то це суд виділяє під власне користування одному а більшу кімнату іншому, але це вже нюанси в суді вирішують за згодою сторін. Але частіше до суду люди не йдуть, а домовляються на словах. Просто мені само по законодавству тут писали, тому я і розписала, як це відбувається офіційно. В мене було в різний період по різному здавалося ( в кожній кімнаті різні арендарі , одна кімната зачинена в іншій живуть оплачують одному арендарю і оплачують комунальні за всю квартиру, квартира здається сім´ї і ділиться в долях оплата кожному арендодавцю).
Фрикаделька• 01 января в 19:37
Ответ дляМама Никитки-2
Це якщо Ви не зможете домовитися з братом , то ось так вирішується питання
Пригаю-цибаю• 01 января в 19:46
Ответ дляЯдвига Юсьлегко
Писала. 2
Кімнати окремі? Можна в кожну кімнату поставити замок і здавати двом окремим сім´ям. Ми так з чоловіком жили на початку нашого сімейного життя. Платили фіксовану суму за місяць. Комунальні сплачували наші орендодавці.
Дівчина залишається в кімнаті вашого брата, в свою кімнату ви шукаєте своїх квартирантів. Тоді дівчина залишиться перед фактом і буде вибирати, чи жити в вашій комунальній, чи в своєму гуртожитку.
Inconvenient• 01 января в 19:54
Ответ дляВесняний Марафон
Лучше продать и деньги поделить, иначе брату еще что-нибудь в голову прийдет.
Пригаю-цибаю• 01 января в 19:55
Ответ дляМама Никитки-2
Туалет з кухнею як розділити? Авторові санвузол а братові кухню?
Нашо роздавати «розумні» поради, якщо нібелтмеса не січешь в законодавстві?
Кухня, ванна, туалет це місця загального користування. Ми з чоловіком у подібній хрущовці знімали кімнату поки не купили свою кватриру. Ще стіралок не було, то у звичайній ванні замочували і прали по черзі з сусідами.
На кухні у кожного був окремий стіл з посудом. Мийка і газова пліта загальна
Мама Никитки-2• 01 января в 20:07
Ответ дляПригаю-цибаю
Питання не про площі загального користування. А про розподіл особового рахунку. То ясно, що зони спільного користування в ньому і залишаться. Питання в сплаті за користування ними. Наприклад опалення хто повинен платити, чи третій рахунок відкривають? І так у всьому.
Пригаю-цибаю• 01 января в 20:17
Ответ дляМама Никитки-2
Біля кімнат у нас стояли окремі лічильники, наскільки я пам´ятаю. Ми платили фіксовану суму оренди за проживання і за електроенергію що нагоріла у нас в кімнаті.
А вже хазяїва кімнат між собою ділили інші комунальні послуги. Наскільки пам´ятаю лічильників на воду і газ не було, то ж ділили рахунок по кількості прописаних з різних боків.
Як що є лічильники, то прийдеться ділити просто пополам між жильцями автора і її брата. То ж думаю такий геморой брату не сподобається і скоріше піде назустріч сестрі, що б продати ту квартиру
Опалення порахувати по квадратурі, пропорційно площі кімнат