Life__ok• 07 февраля в 10:30

Навчання, репетиторство, діти та їхнє майбутнє

Всім привіт, шановні порадниці😊
Вчора натрапила на тему, де обговорювали дохід сім‘ї та необхідність репетиторів для дитини. Мене зачепили відповіді порадниці, яка казала, що репетиторство не панацея для успішності. Слова зачепили і заставили задуматись, чи дійсно це так.
Я навчалась у сільській школі під Києвом в кінці 90-х. Мої батьки у той час більше думали як вижити, ніж як мене вивчити, тому я росла і вчилась сама, як вважала за потрібне. Але були і інша категорія батьків, які могли і вчили своїх дітей. І от через 25 років після закінчення школи можна чітко проаналізувати залежність успішності у житті від успішності у школі.
Ось мої висновки.
Всі, хто вчились нижче середнього зараз працюють у Форі, Сільпо та Епіцентрі, я їх там періодично зустрічаю на касі та у торговому залі. Середній рівень успішності дозволив людям влаштуватись економістами, бухгалтерами, викладачами, вчителями. Вище середнього - відкрити свою справу, працювати у провідних компаніях і непогано заробляти. Медалісти ( орієнтуюсь по своєму класу) всі влаштувались у житті дуже добре. Частина виїхала закордон.
Я в 11 класі трішки не дотягла до срібної медалі і у мене таке враження, що я все життя не дотягую.. Отримала класну освіту, але упустила шанс розвиватись далі і більшість своїх шансів я бачу потім.
Дохід сім‘і середній, але це заслуга мого чоловіка.
Зустрічаю також невеликий відсоток людей, які вистрелили без освіти, але їх не так багато.
Зараз маю підлітків і велика частина нашого доходу йде на репетиторство. Результати є, але не такі, які я очікую, тому періодично опускаються руки і починаю думати, а чи потрібно це все. Т.я. моє життя проходить повз..
Як ви вирулюєте з цим навчанням і завищеними очікуваннями від дітей?
Невгамовна Бу• 07 февраля в 10:34
Колись почула, що українці наймаюсь репетиторів з предметів, з яких дитина відстає. А потрібно наймати з тих, в яких вона розуміється. Щоб розвити ці навички..
загальна шкільна система підштовхує дітей займатися тим, що їм не до душі і що в житті навряд чи знадобиться.
Ищу-брожу• 07 февраля в 10:34
Сейчас школа никакая. Плюс многое упущено в Ковид и в войну. Учителя не напрягаются, вычитывают абы було. Остальное - дома, сами
Плюс такая жизнь, что нужно знать иностранные языки, а детям и два
Без репетиторов это никак невозможно
Пожмаковна• 07 февраля в 10:34
Нужно учитывать ещё и то, что в наше время в школе действительно учили. А сейчас это какая-то насмешка.
Поэтому сейчас нужно заниматься дополнительно, если хотите что-то дать ребёнку.
Солоденька цукОрка• 07 февраля в 10:35
Завищених очікувань не мали, бачили обʼєктивно потенціал дітей і розвивали без репетиторів
Шкільна програма розрахована на середнього учня, можна не витрачатися на репетиторів, а самому в ютубі добирати те, що в школі пропустив
So_so• 07 февраля в 10:37
Пока могу только со старшей дочерью делать выводы. Максимально хорошая школа и использовать любые возможности для расширения кругозора и улучшения знаний = хороший результат.
Мы вкладывались в её образование во всех смыслах.
Ищу-брожу• 07 февраля в 10:38
Ответ дляПожмаковна
Да, я заканчивала школу в 2002
Все были без репетиторов, и знания были. На многие уроки бежали с удовольствием, очень хорошая математичка, историк был супер
С англ правда была беда( но сейчас не лучше
Не было толком интернета, ИИ всех этих ответов
Но, у нас даже троечники хорошо устроены были. А сейчас другое время и нужны другие знания, которые школа на даёт
Солнечная_я• 07 февраля в 10:39
Ответ дляНевгамовна Бу
Это если ребенок все предметы тянет сам, тогда можно и развивать навыки, если они есть. А если не тянет? И получая одни плохие отметки, вообще не имеет стимула учиться? Вот у меня такая младшая. А старший и без репетиторов учился хорошо и сам поступил куда хотел.
Мудробаба• 07 февраля в 10:40
Я з вашими висноаками не згодна. Люди ,якв мають бізнес ,просто мають до цього хист-мій тупий однокласник став бізнесменом. Важливий ще емоційний інтелект-виіеня сподобатись,заводити знайомства,спілкуватись,а його не розвивають предмет в школі, принаймні в українській. В моєму оточенні успішними стали саме такі люди.
Одна подружка мала репетитора в школі з англійської,але вона була дуже старанна, ми з її сестрою просили гроші на шмотки, а вона на репетитора. Тепер маємо ,що маємо. В неї доречі все чудово. Але вона до цього йшла все життя.
Невгамовна Бу• 07 февраля в 10:41
Ответ дляФорсия
Як кажуть талант є у кожного, потрібно його лише розкрити. Можливо він гарний у спорті, чи автомеханіці
Поміркована думка• 07 февраля в 10:41
Знаете, мне в инсте достаточно часто попадаются ролики об учебе: медийные лица говорят о том, что учиться престижно, что успешных без образования крайне мало и это больше удача, чем закономерность. Страшно только одно: что все эти медийные лица из росии... у них сейчас культивируют желание у молодёжи получить образование.
А у нас - наоборот
Солоденька цукОрка• 07 февраля в 10:42
Ответ дляПожмаковна
Раніше не в школє дєйствітєльно учілі, а ми вчилися. Бо розуміли, що якщо провтикав, то це твої проблеми
Зараз батьки своїх власних дітей не можуть ні вмотивувати, ні змусити, але списують на школу
я Кукарача• 07 февраля в 10:42
У мене просто нема завищених очікувань від дітей.

І запам´ятайте, що 1) репетитор не перекладає знання зі своєї голови в голову учня, учню треба старатися 2) мотивація учня залежить від батьків, наскільки вони навчили дитину бути відповідальною, бо в силу відсутності досвіду діти не розуміють важливості освіти. 3) чим більше батьки вирішують все за дитину і не дають їй свободи, тим менше шансів навчити відповідальності.
автор Life__ok • 07 февраля в 10:45
Я мала можливість працювати у приватній школі і зробила висновки, що багато батьків цих дітей не дуже переживають за їхні знання. Навіть низький бал з математики у старших їх не напрягає. Деякі відверто кажуть, що головне, щоб дитина була щаслива. Але ж як вона влаштується у житті і буде щаслива?
Це якось дивно, т.я. батьки цих дітей успішні люди з високим доходом і кому як не їм знати чого варта успішність..
Солнечная_я• 07 февраля в 10:45
Я училась, когда ни у кого не было репетиторов, но кто хорошо учился, те достигли каких-то высот, топ-менеджеры, профессор в Принстоне, ученый- биолог на грантах, владелец компании. А кто был троечником и пошел потом в пту, так и остался на уровне рабочего, в лучшем случае бизнес по торговле трусами. Хотя мое поколение прошло через 90е и есть дети бывших рекетиров и бандитов, они тоже не бедствуют, у одного свой колбасный цех, всем известный. Но к учебе это не имеет никакого отношения.
Комиссия50%• 07 февраля в 10:46
Можу з власного досвіду написати.
Я дуже жалкую, що не вивчила англійську в школі та вузі нормально. Тоді репетиторів не було ще. Зараз по роботі потрібна, а вчити вже важко.

Син вивчив англійську сам, з репетитором вже вчили на високий рівень. З війною переїхав за кордон, там навчається. Йому англійська дуже допомагає в житті, хоча країна не англомовна.

Тому донька підліток теж займається з репетитором.
По іншим предметам поки можу сама допомагати, тому поки репетитори не потрібні.
кнопкодав• 07 февраля в 10:46
Ответ дляLife__ok
успішності в житті не завжди передує вискоий бал з математики
Солнечная_я• 07 февраля в 10:47
Ответ дляНевгамовна Бу
У нее обалденный слух и голос, но музыку бросила в 10 лет, как ни уговаривали. Пока на этом все. Ждем-с.))
кнопкодав• 07 февраля в 10:47
успішність в 90 % - це комунікабельність, зв´язки, удача або випадок
Ищу-брожу• 07 февраля в 10:47
Ответ дляСолоденька цукОрка
А как мотивировать? Обычный школьный день начинается с тревоги, обычно вылетают первый-два уроки, а то и все, если заминировали. В чат кидают список заданий на домашнее обучение, ничего не объяснив. Ребенок посмотрела на этот список и все. Мотивация пропала
С репетиторами нет такого, сидит, слушает, старается. Но у нас упор на языки, в 25 выезжать будет
Педиатор_я• 07 февраля в 10:47
Ви не знаєте напевне, як і коли ’вистрілять’ ваші інвестиції в освіту дітей. З наведених вами прикладів ви бачите, що без освіти буде точно гірше.
So_so• 07 февраля в 10:48
Ответ дляLife__ok
А кто не хочет детям счастья? В чём противоречие. Да и реализация возможна в самых разных областях.
Пожмаковна• 07 февраля в 10:48
Ответ дляСолоденька цукОрка
Нет, именно школа давала много. Там и мотивировали и учителям не было безразлично. Вызывали родителей, вели разговоры с детьми. Сейчас учителя бесполезны (
Солоденька цукОрка• 07 февраля в 10:49
Ответ дляПожмаковна
Тобто, батьки приводять до школи розумну і відповідальну дитину, а вчителі все псують, так?
автор Life__ok • 07 февраля в 10:49
Ответ длякнопкодав
От я й кажу, що це дивно для мене😊, т.я я визначила для себе чітку закономірність, а у житті стикаюсь з іншими варіантами і не можу це сприйняти..
Живчик-счастливчик• 07 февраля в 10:51
У кого богатая семьяя,со своим бизнесом те и пооткрывали своим детям магазины,рестораны,фирмы
Никакие репетиторы не помогут прыгнуть выше крыши
Леди_в_ночи• 07 февраля в 10:51
Ответ дляПожмаковна
Нас учили и мы учились, даже двоечники что то знали . Сейчас дети хотят сидеть в тик токах. А домашнее задания списывают не задумываясь с ГДЗ и gpt. Откуда взяться знаниям
Солоденька цукОрка• 07 февраля в 10:52
Ответ дляИщу-брожу
Є пізнавальний інтерес, його треба розвивати і виховувати ДО школи
Тоді дитина сама шукатиме відповіді на поставлені задачі та питання
Ну реально, зараз мільйон ресурсів для навчання, але вчителя звинувати то найпростіше)
Семенівни сусідка• 07 февраля в 10:53
Приблизно так і по моїм спостереженням. Тільки репетиторство в мої часи не було таким розповсюдженим, я добре вчилась, маю дві ВО, працюю вже багато років в іноземній компанії, жодного репетитора ніколи в житті не мала. Багато чого залежить від самої людини, оточення, її відповідальності і наполегливості, темпераменту, характеру. Зараз у сина є додаткові заняття, але вони не коштують шалених грошей. Англійською займаюсь з ним сама, шахи в школі олімпійського резерву безкоштовно, програмування онлайн через благодійну організацію безкоштовно, польська з дівчинкою студенткою 1 раз в тиждень за 200грн, малювання онлайн безкоштовно.
Солнечная_я• 07 февраля в 10:54
Ответ дляLife__ok
А если у ребенка, подростка, плохая память и сообразительность и он не понимает и не может запомнить математику, даже с репетитором. Плюс медлительный, не успевает все решить за урок на контрольной и результат всегда плохой? Что изменится, если я буду психовать, бегать кругами и кудахтать? Я реально оцениваю способности ребенка и не хочу трепать нервы ни себе, ни ей. Хотя тоже был период паники, когда все это осознала к средней школе, так как у меня по математике было всегда 5, а папа у нас вообще математик по профессии и преподавал в универе.
Творческий типаж• 07 февраля в 10:55
Сейчас мода на разные модные словечки))
Репетиторы были всегда. Просто их два вида. Одни для отстающих, другте для усиления и так уже супер скилов.
Я в 90-х училась в мажорной школе)) у нас там были спецкурсы - один из них театральное искусство. У нас был крутой препод из театрального. Первый месяц он там с нами мучался, а потом как -то пришел на урок и говорит... ’фигня, какая то малята... буду учить вас... врать’
Тогда не было модного слова ’эмоциональный интеллект’ но у этого определения есть два конца как у любой палки. С одной стороны это про сочувствие понимание, самопонимание, с другой про манипуляцию эмоциями и настроениями других людей для своей пользы