ПампушОК• 15 марта в 16:45

Сыну 14 лет, остановила полиция

Имели ли они на это право?
Сын с другом шли по улице , к ним подошли два копа и запросили их дию ( инн ) якобы проверить на нарушения
Имели ли они на это право ?
культУра• 16 марта в 00:48
Ответ длявсемВсёИмного
А у нього на лобі написано,що він неповнолітній?
Це проблеми поліцейського як він встановить вік. Бо опитувати неповнолітнього без батьків чи педагога він не має права:
Проведення опитування неповнолітніх допускається тільки за участю батьків (одного з них), іншого законного представника або педагога.
Перед проведенням опитування особи поліцейський роз’яснює їй підстави та мету застосування поліцейського заходу, якщо це не перешкодить виконанню поліцією повноважень, покладених на неї цим Законом.
культУра• 16 марта в 00:52
Ответ дляМлинці зі смайликом
Имеют полное право.Или как вы думаете у нас ловят малолетних преступников и гопников по ориентировкам? Родителей их ищут?
Нет,имеют полное право остановить,спросить кто и откуда.Если какие то подозрения,то тогда уже родителей вызывают.
Голову вам такие ’дети’могут уже отбить.Что не раз было в криминальных новостях.
Діти мають повне право не відповідати на жодне запитання.
Ніякого опитування чи огляду неповнолітніх без їх законних представників неможливе.
Поліція може затримати неповнолітнього на термін до 3 годин для встановлення його особи. За цей час поліція має зв´язатися з його батьками і вже у їх присутності ставити питання. Само собою, що затримати дитину, бо у нас ’повно гопніків ’ незаконно. Є чіткі підставі для зупинки громадянина, а не просто ’мені здалося’. Про причини зупинки поліцейський зобов´язаний повідомити дитину. І представитися, звичайно.
культУра• 16 марта в 00:54
Ответ дляДа, я блондинка!
Обов´язок посвідчення особи для громадян вснує з 2005 року для всіх осіб від 14 років. Вимоги носити з собою документи в законі немає, але є вимога показати посвідчення на прохання поліції, що на практиці означає також обов´язок носіння посвідчення з собою.
Не пишіть дурниць. Вимагати надати посвідчення можуть від громадян старше 18 років, про що чітко зазначено в законі. Від дітей до 18 не можуть. Жоден у цій темі так і не зміг скинути посилання, де дозволено перевіряти особу неповнолітніх без їх законних представників. Бо це незаконно насправді, тому ніхто і не надасть такого посилання.
культУра• 16 марта в 00:58
Ответ дляМама Никитки-2
Ляп це у вас, і не один.
Цитату я написала. Як з першого разу не дійшло, мені не важко повторити
«Поліцейський має право вимагати в особи пред’явлення нею документів, що посвідчують особу, та/або ..»
Покажіть мені. Де там обмеження щодо неповнолітніх? А в малолітніх документів ще немає
Ну і кримінальний кодекс почитайте. На 15 років 14-річного мають право посадити. На зоні все без мами буде, уявляєте?
Вам би почитати щось крім Порадниці. Наприклад, як відбувається встановлення особи неповнолітнього і які його права. Чи може поліцейський опитувати неповнолітнього і як це відбувається. А то у вас слів багато, а по суті пшик.
Мама Никитки-2• 16 марта в 04:10
Ответ длякультУра
В якому законі. Можна назву і статтю?
Я вам двічі давала цитату зі статті. Но вочевидь ви виключно письменник 🤣
Мама Никитки-2• 16 марта в 04:12
Ответ длякультУра
Ха-ха-ха тобто провести 3 години в КПУ краще, ніж надати документи?

Тікі не кажіть що ви юрист))
культУра• 16 марта в 08:57
Ответ дляМама Никитки-2

Тікі не кажіть що ви юрист))
Неповнолітнього не можуть утримувати разом з дорослими)
Щоб затримати неповнолітнього потрібна вагома причина, а не те, що відбувається зараз. Саме тому сина дописувачки вище поліція зразу відпускає без подальших запитань, щойно дитина телефонує матері. Бо поліція чудово знає, що не має підстав для зупинки дитини і перевірки документів.
культУра• 16 марта в 08:58
Ответ дляМама Никитки-2
В якому законі. Можна назву і статтю?
У цій темі мі вище є цитата з цього закону, можете подивитися.
ЕлькиПальки• 16 марта в 12:17
Ответ дляМамина корзиночка
А в сина у 14 р є Дія?
А що вас так дивує???
ЕлькиПальки• 16 марта в 12:19
Ответ дляТумба-юмба
а кто носит постоянно паспорт с собой?
Я ношу, щей книжечка паспорт)) з початку війни,як дістала з тумбочки, так і ношу з собою завжди !
Мамина корзиночка• 16 марта в 12:36
Ответ дляЕлькиПальки
А що вас так дивує???
Мене не дивує, просто не бачу необхідності у такому віці встановлювати цей додаток
А ви чого так реагуєте?
ЕлькиПальки• 16 марта в 12:47
Ответ дляОшеламиссимо
У мого сина з 12 років є Дія.
Дивно, коли я уточнювала, то мені сказали, що дію можна встановити з 14 років
Ошеламиссимо• 16 марта в 12:55
Ответ дляЕлькиПальки
А де Ви уточнювали? Я просто в гугл минулого літа запитала. Отримала відповідь що це можливо. Завантажила сину на телефон Дію. Зайшли через підтвердження з приват24 (у нього дитяча картка приват).
В дії у сина доступні ід.код, свідоцтво про народження, закордонний паспорт.
Функціонал не повний, голосувати чи щось так дитина не зможе. Чисто доступ до документів своїх має.
Ошеламиссимо• 16 марта в 12:57
Ответ дляЕлькиПальки
Ось з порталу Дія
Тумба-юмба• 16 марта в 13:30
Ответ дляЕлькиПальки
не ношу, что угодно может быть, потом восстанавливать бегать, такое себе удовольствие, дия есть в телефоне и достаточно
ЕлькиПальки• 16 марта в 14:22
Ответ дляОшеламиссимо
Ось з порталу Дія
А навіщо мені ця інформація? Я вмію користуватися пошуком
Ошеламиссимо• 16 марта в 14:58
Ответ дляЕлькиПальки
Ну Ви написали що Вам сказали з 14 років. Я відповіла що можна раніше і показала умови. Якщо Вас це не цікавило - навіщо питали?
Люблю джаз• 16 марта в 15:16
Ответ дляСвятатабожа
И что? Дайте ссылку на обязанность 14-летних детей носить с собой документы, удостоверяющие личность и право полиции требовать такие документы, еще и не представляясь, не предъявляя свое удостоверение.
Представитися повинні, але й надати документи громадянин зобов´язаний! Єдине, що не можуть робити, це допитувати без по сутності законного представника, перевірка документів, то не допит.
ЕлькиПальки• 16 марта в 16:50
Ответ дляОшеламиссимо
Не зрозуміло де ви бачити, що можна з 12 років ? Я спілкувалася з підтримкою сказали з 14
Ошеламиссимо• 16 марта в 17:34
Ответ дляЕлькиПальки
Виходячи зі скрина з Дії для реєстрації потрібна карта з банку який «товаришує» з системою Дія (в моєму випадку була приват юніор) + щось з документів фізичних які наведені теж на скріні (дитина має інн, то ж вже підходить до цього пункту, а з 12 років вже може бути і загран з відбитком пальця, що теж підходить) = умови для реєстрації в Дії виконані. І у дитини 12 років зʼявляються документи в Дії, яку завантажено на дитячий телефон.
Людина що Вам відповідала, можливо, не в курсі таких нюансів
ЕлькиПальки• 16 марта в 17:41
Ответ дляОшеламиссимо
Дякую, за роз´яснення, спробую встановити і своєму 12 річному сину ))
Мама Никитки-2• 17 марта в 03:03
Ответ длякультУра
Передивилась усі ваші пости. Не має. Тож будь ласочка, згідно з яким законом поліція має право вимагати посвідчення особи виключно 18-60?