Этожзвяздаяегообожаю• 28 июля 2025

Низкий вит.Д и ферритин, от таблеток тоже плохо.

Год назад первый раз в жизни сдала эти анализы, то есть какая моя норма -я не знаю. Вышли низкие показатели, витамин Д-21, ферритин-15. Гемоглобин всегда был 127-135, он в ОАК всегда есть.
Врач назначает препараты, для поднятия, а мне от них плохо. Хотя с ЖКТ у меня проблем нет. Но от лекарств меня постоянно сильно тошнит, пучит, диарея, отрыжка. Бросаю пить. В итоге поднять вит.Д и ферритин не могу.
А надо. Так как слабость, головокружения. Продукты ем нужные, но за год они ничего не дали.
Как же быть? Что принимать?
Шмоточницаца• 28 июля 2025
Колоть.
Уточните у врача
неДоЖиру• 28 июля 2025
Дійсно, може, уколи чи крапельниці? Якщо таке колять чи крапають.
Скіфська пектораль• 28 июля 2025
Пробуйте разные препараты железа, ищите свой. За год при хорошем ЖКТ и правильном питании с кофакторами можно железо чисто на питании поднять.
автор Этожзвяздаяегообожаю • 28 июля 2025
Ответ дляШмоточницаца
Колоть.
Уточните у врача
О, за колоть она мне ничего не говорила. Спрошу.
Полтавська галушка• 28 июля 2025
Нормальні у Вас показники. Нижче норми, але не жахливо.
Який Д3 і яке залізо приймали?
Ті симптоми, що Ви описали, від багатьох препаратів заліза бувають, треба підбирати і пити так, як у інструкції вказано.
Полтавська галушка• 28 июля 2025
Ответ длянеДоЖиру
Уколи заліза не всі вміють робити. Мені у жовтні 5 штук зробили ферум лек. То залишився величезний синець досі, а феритин не піднявся зовсім.
Вирішила і надалі таблетки пити :(
неДоЖиру• 28 июля 2025
Ответ дляПолтавська галушка
Вирішила і надалі таблетки пити :(
Офігіти! Співчуваю ((
Ответ дляПолтавська галушка
Який Д3 і яке залізо приймали?
Симптомы до приема препаратов появились. Начала сдавать анализы дополнительные. А не как обычно ОАК. А как вообще определить нормальность показателей? Врач говорит-очень низкие. У разных лабораторий-разные референсы. Где найти информацию подробнее? Может мне вообще надо капать в другом месте организма.
волосатое стекло• 28 июля 2025
Мне хорошо зашёл по железу солгар

Ещё советую не пить одновременно
Если такие проблемы пусть организм привыкнет
Начните с малых доз железа

А осенью витамин Д
Мне от него тоже не очень было
Трусило, давление поднималось
Так я начала с очень малых доз (с четвертушки от 2000)
Постепенно поднимала
Шмоточницаца• 28 июля 2025
Автор, как у вас с питанием? Д жирорастворимый, может у вас диета обезжиренная, вот и не усваивается. К д3 ещё хорошо в связке К2.
Также есть препараты Д, которые пьются раз в месяц в очень высокой дозе , спросите врача.
Полтавська галушка• 28 июля 2025
Ответ длянеДоЖиру
Офігіти! Співчуваю ((
Я була шокована. Уколи недешеві і болючі. Добре, що одну упаковку купила, лікар дві призначив колоти.
Таблетками довше піднімати, але надійніше.
У мене хронічна анемія, гемоглобін вище 110 підняти не завжди виходить, феритин 5-9.
Але якщо пити таблетки курсами, жити можна. Це хотілося швидше.
Фиона Шрековна• 28 июля 2025
Hema-plex дуже класний, від нього шулнок не болить, ферритин чудово підіймає
Полтавська галушка• 28 июля 2025
Ответ дляЭтожзвяздаяегообожаю
Які симптоми?
Ті, що від нестачі заліза і вітаміну Д3, схожі на симптоми, які показують на проблеми з щитовидкою. Сходіть до ендокринолога.
Якщо з щитовидкою все добре, вже тоді має сенс залізо підбирати.
Ответ дляПолтавська галушка
Які симптоми?
Ходила, все хорошо.
Полтавська галушка• 28 июля 2025
Ответ дляволосатое стекло
Мне хорошо зашёл по железу солгар

Ещё советую не пить одновременно
Начните с малых доз железа

А осенью витамин Д
Мне от него тоже не очень было
Трусило, давление поднималось
Постепенно поднимала
А мені Солгар gentle iron не підняв ні гемоглобін, ні феритин. Приймала по три капсули на добу.
Побічних ефектів не було ніяких, але ж і ефекту теж.
Препарат підібрала гінеколог. Звичайний аптечний. Це був не перший з тих, що спробувала.
Від Д3 у мене ніяких побічних ефектів, але згодна з Вами, що треба щось одне приймати. Місяць один препарат, місяць інший.
Залізо взагалі має півсторінки опису в інструкції, з якими препаратами і якими продуктами воно несумісне.
Полтавська галушка• 28 июля 2025
Ответ дляЭтожзвяздаяегообожаю
Ходила, все хорошо.
Це добре
Напишіть, які препарати приймали, можливо, ми з дівчатами зможемо підказати, чим замінити.
Ответ дляПолтавська галушка
Це добре
Ви знаете, сознательно не пишу. Что бы не предлагали - а попробуй еще это. Я уже попила разные, мне плохо.Все не перепробуешь. У меня сам по себе организм такой, что побочки от любых препаратов- всегда все мои.
С уколами, это вариант. Поговорю с доктором
Полтавська галушка• 28 июля 2025
Ответ дляЭтожзвяздаяегообожаю
Питайте тоді про крапельниці.
Залізо точно є з можливістю введення так.
Муркошечка• 28 июля 2025
При низькому феритині треба з´ясувати причини, а не просто призначити залізо. Може не засвоюватись через нестачу В12 та фолієвої кислоти, проблеми жкт, гінекологія, щитовидка. Відповідно, і лікування різне
В будь-якому випадку, треба покращити засвоєння з їжі, перевірити білок, дотримуватись поєднань та не вживати з продуктами, що містять кальцій, кавою, чаєм. Можливо, додати ферменти. Щодо вітаміну Д - перевірити жовчний, вживати достатньо жирів
волосатое стекло• 28 июля 2025
Ответ дляПолтавська галушка
У меня тоже очень медленно поднимался ферритин на солгаре

Но в итоге поднялся
Зато вообще без побочек
Ответ дляволосатое стекло

Но в итоге поднялся
Зато вообще без побочек
Со скольки до скольки подняли и за какой период? И повлияло это на ваше самочувствие?
Полтавська галушка• 28 июля 2025
Ответ дляволосатое стекло

Но в итоге поднялся
Зато вообще без побочек
Якби у мене піднімався хоч трохи, питань би не було. Але дві банки випила і піднявся з 5 до 9, майже нічого.
Муууумие• 28 июля 2025
Прийом вітамині Д зазвичай на самопочуття погано не впливає.
Щодо препаратів заліза - треба пробувати різні препарати, що вам підійдуть або приймати після їжі чи перед сном.
волосатое стекло• 28 июля 2025
Ответ дляЭтожзвяздаяегообожаю
С 10 до 45 за два года (с небольшими перерывами принимала)

Точно стало лучше
Перестали так сильно волосы выпадать
Слабость меньше
Не так морозит

Но я ещё принимаю
И питание у меня очень хорошее
Гопница-Советчица• 28 июля 2025
У мене виражений дефіцит вітаміну Д (спочатку був - 5,71 нг/мл). Теж не можу приймати препарат вітаміну Д у великих дозах, так як виникають побічні ефекти ШКТ і посилюється слабкість. 4 місяці приймала препарат у мінімальному дозуванні (різні купувала препарати), то показник так і залишився виражений дефіцит (8,94 нг/мл). Тривалий період не приймала препарат вітаміну Д. І ось купила препарат вітамін Д3 50 мкг (2000 МО) + К2 100 мкг. Приймаю капсулку, але не щодня. Дещо краще переноситься.
Olga480• 29 июля 2025
Пью залізне вино. Мені краще ніж таблетки. Через трубочку щоб зуби не стали рижими. Один раз на день, 1ст ложка на 0,5 стакана води.