Заставляличка• 02 августа в 16:39

Чому у нас декрет 3 роки, а в ЄС 3 місяці?

Тут часто читаю, що в ЄС всі біжать на роботу після пологів. Дитину в ясла, такі трудівниці, а у нас ось «такі-сякі» декрет аж до 3 років… Зачепило те, що якраз мою колегу у нас «виживає» начальниця, саме через дитину. Вона добре робить свою роботу, працювали не один рік, але, на мою думку, саме через дитину щось начальниці не подобається. І тут зачароване коло, адже зп не такі високі в усіх, щоб брати няню на повний день, родичі сидіти відмовляються, за платні ясла ціна висока, що по зп далеко не в усіх виходять ці платні ясла. Садочки з 3-х років, і то треба чекати місце. Моя колега іноді перебивається нянею, іноді просить працювати з дому, іноді брала дитину на роботу, і ми облаштовували переговорку для маляти. Думаю, цей варіант на постійній основі зручний далеко не всім. Тома для жінки в нас дуже важко поєднувати і карʼєру і дитину. Звісно, ті жінки, в яких високі зп, можуть трохи обирати. І тут є умовні Нідерланди, в яких жінка після народження дійсно виходить на роботу через кілька місяців, а дитина в платні ясла. Але… якщо в родині працюють обидва батьки, то вартість цих ясел компенсує держава. До 80% покриває держава. То чому б і на роботу не вийти? Якщо держава підтримує. Підозрюю, що в інших країнах ЄС щось подібне з фінансовою підтримкою. Тоді чому наших жінок деякі люди ображають? Питання риторичне. Всім дякую за увагу.
буреЛОМКА• 02 августа в 17:04
Ответ дляЛетюча помилка
На які роботи жінки в ЄС виходять через три місяці? На мініджоб 5 годин на тиждень?
Пусть даже миниджоб, но не 5, от 10 же обычно. Чем плохо ? Уже вышла из дома, уже отвлеклась
Принесла какую-то пользу
Это плюс, не минус
ЧуПа ЧупС ВсЕгДа ПрАв• 02 августа в 17:04
Наші роботодавці бояться двох типів жінок - незаміжніх та без дітей (бо вийдуть заміж, завагітніють та вийдуть в декрет) та тих, що щойно з декрету (бо то срачка, то болячка у дитини).

Ну а там, вже коли діти дорослі, без садикових соплів та іншого, зʼявляться третій тип «ви не впишетесь в наш молодий колектив»

Обняла всіх.
В моїй хаті моя правда• 02 августа в 17:04
Чомусь коли згадують про цей 3-річний декрет, скромно забувають, що оплачується з них лише 126 днів, тобто 18 тижнів сумарно. Решта часу - це лише гарантія збереження робочого місця (і то, ми чудово знаємо, як ’добре’ ці гарантії працюють у значній частині установ).
мимАпроходила• 02 августа в 17:04
Ответ дляНеначасі
Ми в Англії в 2.3 віддали в приватний садочок,там на тих 15-20 дітей було 7 чоловік персоналу,а не як в Україні 2 чол на 30 дітей( і на кожний писк мені писали і дзвонили, кожен день розповідали що він робив,скільки поїв,скільки разів сходив у туалет,яке нове слово сказав,скидали фото. В такий садочок можна віддавати дітей,малий туди починав збиралося з 6 ранку і біг із радістю кожен день. Нам нічого не компенсували,але з 9 міс 15 годин безкоштовно на тиждень, з 3 років 30 годин,в 4 вони вже йдуть у школу і там все вже безкоштовно,якщо школа державна. Декрет наче 1 рік держава оплачує зп мамі,є якісь ще бенефіти на дітей.
И это правда.
Я выше писала про количество детей в наших садиках, и про за рубеж. Там все продумано. А не как у нас — старое разрушили, новое не хотят оплачивать, так и болтается все посередине.
автор Заставляличка • 02 августа в 17:05
Ответ дляЭлектричка
В каждом саду есть ясли, я отдавала ребенка в сад в 2 года, у меня не было возможности с ним сидеть
Так, в 2 роки. Але на цьому форумі пишуть про 3 місяці. От нідерландська мама може лишити немовля в яслах та піти на свою роботу, де може вибрати, скільки годин працювати. За ясла заплатить держава. І мама ці ясла «потягне» (бо держава платить, поки мама на роботі). А наша українська мама так може? Ні! Бо за ясла - плати велику суму. А зп ж не в усіх такі. Беремо, зп 20 тис грн (а є і менше), а ясла 25 тис грн чи 15 в місяць. А на зп треба ж ще їсти, пити, проїзд, одяг, комунальні, оренда, якщо нема свого житла (зараз взагалі, багато в кого нема свого житла). От і питання, чи справедливо засуджують наших мам, що декрет аж 3 роки… але ж за нього не платять зп, мами по факту за свій рахунок. І порівнюють з ЄС, де ті ж самі ясла покриває держава? І школи з 3-х років. Дійсно, можна і на роботу сходити.
мимАпроходила• 02 августа в 17:05
Ответ дляЧуПа ЧупС ВсЕгДа ПрАв

Обняла всіх.
Аха-ха! Точно! Я с этим столкнулась в жизни.
буреЛОМКА• 02 августа в 17:05
Ответ дляЧуПа ЧупС ВсЕгДа ПрАв

Обняла всіх.
Ой, моїй подрузі сказали на двох співбесідах ( в Україні вона весь час )
У вас не горять очі 😆шо бля? Її всю ніч ракети єб.. шили -очі не горять
автор Заставляличка • 02 августа в 17:08
Ответ дляТа никада в жизни
Нам кляти коммуняки навязали эти 3 года декрета, пора декоммунизироваться уже
Які комуняки? І вони тут до чого? Можливо, сучасній державі варто переглянути допомогу мамам? І організувати достойні ясла для тих, хто працює? Достойні - це не ті, де один вихователь на 25 дітей та няня в кращому випадку. Якщо ціни в нас такі, як в ЄС, то і організовано повинно бути за стандартами.
Из Виа-гры• 02 августа в 17:08
Ответ дляЛукава Кішка
А чем вам садик за 300 грн в месяц был не соц помощь?
Это где так?
Лукава Кішка• 02 августа в 17:08
Ответ дляИз Виа-гры
Это где так?
Это так в 2015 году
буреЛОМКА• 02 августа в 17:09
Ответ дляЛукава Кішка
Это так в 2015 году
Ну вы сейчас сравнили. И цены и войны не было
мимАпроходила• 02 августа в 17:09
Ответ дляЗаставляличка
Ну, надо ж хоть как-то оправдывать бездіяльність нашої влади... Мамы плохие, они не видят что Украина бедная. И требуют. А в других странах негодяи, мам заставляют работать аж с трех месяцев ребенку.
Лукава Кішка• 02 августа в 17:10
Ответ длямимАпроходила
Вы вышли из себя и не вернулись? Доплачивать государство обязалось по закону. Я про 117 не знаю. Копейки это 860 грн ежемесячно! В каждой амбулатории прием денег стоит. Или вы не в Украине?))
Вы ж хотели в Европу? Еште теперь.
Скоро будете еще и страховку медицинскую платить обязательную. А потом за приём в частной клинике т к в гос по страховке специалистов не будет)
мимАпроходила• 02 августа в 17:11
Ответ длябуреЛОМКА
А еще не говорили про коллектив как семью? И как надо говорить ’спасибо’ каждому цветку в офисе, за то что позвали на собеседование?
Это реалии Украины. Тут РАБотодатель у руля.
мимАпроходила• 02 августа в 17:12
Ответ дляЗаставляличка
У нас нет стандартов. У нас есть воровство. Это надо помнить.
nabludatel• 02 августа в 17:12
Ответ длясладкий_ноябрь
Не жорсткий, а там один вихователь на 20 дітей, такого бути не повинно
Теми тут почитайте про дітей. Всім муляють діти в усьому. Більшість хоче, щоб дітей було не видно і не чутно.
мимАпроходила• 02 августа в 17:12
Ответ дляЛукава Кішка
Это так в 2015 году
В какой стране?
Лукава Кішка• 02 августа в 17:13
Ответ дляНеначасі
А сколько вы платили за этот садик?
буреЛОМКА• 02 августа в 17:15
Ответ длямимАпроходила
В какой стране?
В Украине так было
мимАпроходила• 02 августа в 17:16
Ответ дляЛукава Кішка
Вы ж хотели в Европу? Еште теперь.
Что значит хотели? Мы и есть Европа, только сраным наверх. Так было, есть и как показывает практика, БУДЕТ. А что, гос., амбулатории (я про Украину пишу) платить не надо?)
Или там есть специалисты?
Порой лучше один раз сходить и заплатить частному, квалифицированному, чем многА раз, к якобы, бесплатному, в гос.
Локшина на вухах• 02 августа в 17:16
Ответ длябуреЛОМКА
Потому что, чем беднее страна, тем больше контрастов бедных и богатых
Одновременно. Но, это совсем не показатель экономического развития
Скорее, наоборот
..зато ж як добре сидіти на золотому унітазі і відчувати себе ’нелохом’.
Викусьте ніщеброди.
Біле пальто• 02 августа в 17:16
Насчет Нидерландов, наши знакомые с ребенком 3.5 года оба сидят дома и не работают. Папа правда нашел работу временную, пол годика поработал и контракт не продлили, теперь ищет дальше. А мама водит ребенка в садик на пол дня, вроде учит язык, но на работу не спешит.
Лукава Кішка• 02 августа в 17:16
Ответ длябуреЛОМКА
Здрасьте.
Все же плохо было в стране. Яныковощ был кровавый диктатор, котрый разворовал страну. Всем было невозможно жить. Народ поднялся на майдан.
Выборол своими руками покращення. А теперь не хочет их кушать. Хочет бежать в Европу на пособия.
ШобВам_КакНам• 02 августа в 17:16
Ответ дляЛукава Кішка
Вы ж хотели в Европу? Еште теперь.
Да ,и страховку платить,и два месяца визит ждать)
Лукава Кішка• 02 августа в 17:17
Ответ длямимАпроходила
Или там есть специалисты?
Я к бесплатному в гос ходила за бесплатно. Или 100 грн давала на карман.
А сейчас в частной плачу 1200.
Лукава Кішка• 02 августа в 17:18
Ответ дляШобВам_КакНам
Это хорошо, если 2 месяца)
ШобВам_КакНам• 02 августа в 17:18
Ответ длямимАпроходила
Ага ,в Европе можно подумать иначе)),особенно во время рецессии
мимАпроходила• 02 августа в 17:18
Ответ дляБіле пальто
Молодцы. Хоть поживут. В тишине. В сытости. А не вот это — одягаймо браття вінлочки та всі з голою дупою на ворога. Угу.
буреЛОМКА• 02 августа в 17:19
Ответ дляЛукава Кішка
Здрасьте.
Это не про меня. Я по майданах не скакала. Сад был гос у ребенка, бесплатный ! Даже питание ( мы чернобыльцы) но, как только пришел майдан и Яценюк, моему ребенку он отменил эту льготу
Платили около 600, вот точно не помню
За питание
Я_не_аноним_100%• 02 августа в 17:19
Ответ длямимАпроходила
Или из страны.
Ви не зрозуміли про що тема ?