Этожзвяздаяегообожаю• 06 августа в 11:42
Пчитала пости про популярні спеціальності… сумно
Можу сюди скинути посилання, але там довгі пости, тут таке не люблять )))
Вкраціє: цьогоріч випускники найбільше обирали спеціальності з гуманітарного пулу. В топах знову ті ж самі менеджери, економісти, юристи, філологи, психологи
Критична нестача запитів на інженерні та прикладні спеціальності ((( і це в наш час, коли попереду ще війна невідомо скільки, а потім відбудова країни.
Мами підлітків, які будуть вчитися в Україні, цікавить таке: чому ваші діти обирають гуманітарний напрямок?
Там вказувались причини, але я не дуже довіряю. Тут з анонімами і можна щирі відповіді почути.
Особисто про себе скажу, що моєму підлітку ще кілька років до вибору вузу, але вже цілиться на архітектурно-будівельну спеціальність.
Результат:
вже голосів:
130 (24.44%)
Тиць
88 (16.54%)
Ще мала дитина
80 (15.04%)
Дитина гуманітарій
76 (14.29%)
Моя дитина за кордоном
64 (12.03%)
Обрав прикладну/технічну спец.
45 (8.46%)
Це простіше
21 (3.95%)
Не маю дітей
17 (3.2%)
Нема перспектив у технічних…
11 (2.07%)
Мріє про менеджера/юриста
Зажуженная Жужжа• 06 августа в 12:51
Ответ дляБла бла бла
Ця інформація доступна і відкрита
Там і треба було подивитися, не розписувати мені бали, як ніби я приймальна комісія і щось вирішую.
Я зашла на тот сайт и не смогла найти инфу о количестве бюджетных мест
Я подумала, вы хотите пообщаться, если начали мне писать не имея ответа на мой вопрос 🤷🏻♀️
Коханозадовільна• 06 августа в 12:51
Ответ дляКриниця щастя
Навіщо тоді все те було, як їй та спеціальність і кар´єра не потрібні? Хиба дипломом хизуватись до старості, бо такі спеціальності без практики = нуль.
Так а вона у 2021 році знала, що почнеться війна і накриється усе мідним тазом? І вчитися подобалося їй. Просто що тепер у Харкові вже працювати ніяк, а тоді там були перспективи.
Вірю, я повірив• 06 августа в 12:52
Ответ дляБла бла бла
І як вони вступали?
Тошніли, як то важко 4 предмети скласти в 1 день?)
Чи сідали й писали іспит?
))) там никто не выпендривался... за счастье было поступить
Я еще застала те времена когда в КПИ на ФИОТ последняя цифра зачисления была 187.5 средний бал.
Чудо Ф_ф КеДаХ• 06 августа в 12:53
Ответ дляХлопаю ресницами
где? харьков ставят от балды в каразина оценки сейчас
онлайн
а еще у Каразина есть филиал в Мюнхене. Знаю ребенка, который поступил туда на информатику. Многие украинские дети там учатся, и со второго курса идет сразу украинский и немецкий ВУЗ
Дружная семейка• 06 августа в 12:53
Ответ дляУсатая фея
Плюс преподаватели еще возраста товарища ленина и ну и программа обучения тихо плачет.
У Шевченка так, бо престиж залежить від % докторів наук, академіків і т.д. Викладач може бути у глибокому маразмі років 15 як, але його не звільнять, бо академік.
Якщо скорочення, у першу чергу скорочують молодь.
Бла бла бла• 06 августа в 12:55
Ответ дляЗажуженная Жужжа
Так ви ж почали общєніє першою)
Гляньте переписку
Криниця щастя• 06 августа в 12:55
Ответ дляПочтальЁнша
Не учатся это конечно да
Но и учителей этих предметов, которые могут хорошо учить очень мало и с каждым годом все меньше. Либо старые уже выдохлись либо новые пришли ради брони которым хочется просто тихо пересидеть
Так. З викладачами у нас ,дійсно, доходить до катастрофи. Це низька зарплатня, важка робота, нема ,від слова зовсім , плану розвитку освіти і країни в цілому.
Бла бла бла• 06 августа в 12:57
Ответ дляВірю, я повірив
І мамки не кректали про те, як то важко все здати за один день)
І що 180 то великий бал)
Малинка• 06 августа в 12:59
Ответ дляБла бла бла
Технічні спеціальності потребують лабораторій та обладнання
Які наші університети можуть запропонувати сучасні умови навчання для таких спеціалістів?
У нас хорошее тез образование.
Другой вопрос что это довольно сложно
Говорю-балакаю• 06 августа в 13:00
Ответ дляЭтожзвяздаяегообожаю
Складно не те слово, але ж перспективніше, ніж освіта економіста наприклад (реально ні про що).
Чем? Я инженер-химик по первому образованию. Не работала ни дня по профессии- красный диплом. Были иллюзии, что буду работать и ходила по собеседованиям после университета. Прямо мне говорили вы в декрете будете или надо платить чтоб вас учили. Или нам парни нужны, потому что вы ж поднести тяжелое не можете и починить механизм тоже. Кому нужны те инженеры? Один инженер сидит годами на месте и чаще всего это мужик. А заводов и производств, где реально оно нужно единицы.
Малинка• 06 августа в 13:00
Ответ дляЭтожзвяздаяегообожаю
Обычное образование. Неплохой вариант для бащового
По сути, если исключить сферу айти и частично химии, то остальные специальности не особо легко подтверждаются в других странах.
Мию вікна у мороз• 06 августа в 13:01
Еще может потому, что много парней выехали, а девочки всегда выбирали гуманитарные.
Малинка• 06 августа в 13:01
Ответ дляБла бла бла
Ок
Ще такий момент
На технічних спеціальностях величезний бюджет
І основна маса студентів, які туди йдуть, з балами 120. Ще донедавна так було, може щось змінилося цього року
Як вони взагалі тягнуть те навчання?
Чи цікаво буде в такому оточенні тим, хто навчався в топових школах і мав відповідне інтелектуальне оточення?
Ще такий момент
Як вони взагалі тягнуть те навчання?
В топовые тез вузы проходной балл намного выше.
Щаслива Я• 06 августа в 13:02
Ответ дляДружная семейка
А таких людей і не треба багато.
Для того, щоб бути гарним слюсарем, автомеханіком чи фрезерувальником ряди Фур´є вивчати точно не треба.
Я про те, що багато людей мають обмеження які не дозволяють їм виконувати високо інтелектуальну роботу, байдуже дислексія це чи низький інтелект
Секс-Бомба• 06 августа в 13:03
Инженерная специальность как раз более перспективная чем гуманитарная. Наши технари ценятся в мире. У КПИ есть специальные программы по получению опыта в Европе и т.д. Многие там остаются.
Малинка• 06 августа в 13:04
Ответ дляДружная семейка
Дуже цікаво. А у яких українських вишах є спеціальності робототехніка, розробка дронів, біоінженерія?
Щось мені підказує, що це не Київ :(
Биоинженерия лет 20 есть в КПИ.
Робототехника во многие программы как предмет входила в том же КПИ
Мию вікна у мороз• 06 августа в 13:04
Ответ дляГоворю-балакаю
Моя мама инженер-химик, работала всю жизнь в технической лаборатории на предприятии, а потом ею руководила, стаж 45 лет на одном месте. И все ее работники - женщины.
Инженеры-технологи тоже женщины в большинстве.
Малинка• 06 августа в 13:06
Ответ дляКоханозадовільна
Моя сестра ось цьогоріч закінчила університет з відзнакою, захист диплому на 100 балів, спеціальність- хімік-технолог. Але роботи в її місті немає, бо немає промисловості такої, а переїжджати не хоче, бо вже є родина. Пішла працювати не по спеціальності, але у своєму місті.
А до поступления она про это не знала?
Просто по логике не может быть во всех городах все варианты работы, особенно в небольших
Чарівне зіллячко• 06 августа в 13:06
Ответ дляЭтожзвяздаяегообожаю
Я поступала в 2001-му, в топі були ті ж самі спеціальності )))
Удалено администрацией...
Йосип_молодий• 06 августа в 13:07
1. Інженерні спеціальності вимагають знань - опції, якою сучасні діти похвалитися не можуть.
2. На інженерних спеціальностях треба реально вчитися, а не працювати з першого курсу, а далеко не всі діти мають таку можливість.
3. Працювати за копійки після купи витрачених зусиль і отримання диплома готові знову ж таки не всі.
Говорю-балакаю• 06 августа в 13:07
Ответ дляМию вікна у мороз
Я свой опыт рассказала в поиске работы после университета. А как сейчас уже не знаю. Давно не в контексте. По специальности с потока работает не так много. От мастеров хендмейда до менеджеров по продаже авто. Кто угодно, но не химики.
Мию вікна у мороз• 06 августа в 13:08
Ответ дляГоворю-балакаю
Просто в нашей стране сейчас промышленности все меньше. ((
Патріотка з дивану• 06 августа в 13:08
Моя дитина три курси в могилянці на фізиці відучилась, зі стипендією. І ми прийняли рішення міняти вуз на закордонний. Бо ніфіга практики нема. Нічого, крім скомканих лекцій онлайн. Лабораторію бачили двічі, і то стидоба. Готують лишень собі заміну, таких самих незатребуваних теоретиків.
Є викладачі 80+, коли швидкі просто з лекції забирають.
Наскільки велика різниця із закордонною освітою - не передати. Проекти з другого курсу серйозні, стажування в КБ, реальні гроші. Були б у нас такі можливості у студентів - черга б стояла.
Кидстаффовна• 06 августа в 13:11
Ответ дляИнфотуфелька
Та яка відбудова, о чем вы? Марафона пересмотрели или кофе в Крыму перепили?
ну, то что вы путлеровской пропаганды пересмотрели на своем дныре, заметно
Лінива, не каюсь• 06 августа в 13:11
Ответ дляЭтожзвяздаяегообожаю
Так что должно было поменяться и почему?
Чудо Ф_ф КеДаХ• 06 августа в 13:12
А мне непонятно одно - зачем на все специальности нужен высокий бал НМТ по укрмове и истории Украины? Какое это имеет отношение к дальнейшему обучению? Математика понятно, что обязательна, она хотя бы развивает мозг
Лінива, не каюсь• 06 августа в 13:13
Ответ дляПеченюшка
да не учатся они , большинство. Математика/физика/химия-сложно, и как считает тут большинство мам не нужно. Вот по принципу полегче и выбирают гуманитарку.
Так потом треть в блогеры пойдёт, половина в продажники , оставшиеся замуж
Малинка• 06 августа в 13:13
Ответ для90x60x90
На технічних спеціальностях може вчитися лише дитина, у якої добре йдуть точні науки. А подивіться на результати нмт: найбільше нездач з математики і фізики, при тому, що фізика- предмет за вибором.
Зараз діти люблять сприймати ініормацію виключно почитати/послухати. Це прокатить з гуманітарними предметами, а на технічних треба сідати за стіл, брати зошит і ручку і вирішувати, вирішувати і ще раз вирішувати. А от це вже лінь.
Техничные предметы тоже так модно изучать, и визуализация при этом очень полезна.
Ведь формулы они на чем-то основаны, и понимание этого делает возможным понимание, а не ’реши 1000 однотипных задач, чтобы до автоматизма довести и вызуьрить формулу’.
Коханозадовільна• 06 августа в 13:14
Ответ дляМалинка
А до поступления она про это не знала?
Вчилася вона в іншому місті, там і планувала залишитися жити, але почалася війна.
Малинка• 06 августа в 13:14
Ответ дляРожайтретьего
Причина - дистанционка. Ниже уровень преподавания, следствие - хуже знания. Опять же, а есть статистика по тем, кто выехали? Они как раз выбирают технические направления, там где формулы, а не ораторское мастерство и дебаты.
Не понимаю этого, за время удаление можно было создать крутые образовательные продукты.
Это же такой простор для фантазии и водможстей