Два-три тижні і фсьо• Изменено 09 октября в 10:09

Я у відчаї. Безхатьки в підвалі

Дівчата, звертаюся до вас за практичними порадами з вирішення проблеми. Одразу зазначу: місто Київ.
Уже близько року я б´юся в двері. У двері підвалу, над котрим знаходиться моя квартира, і в котрому оселилися безхатченки.
Передумови: до початку повномасштабної війни підвал використовувався виключно в комунально-господарчмх цілях. Відповідно, був зачинений 99% часу. Після 24 лютого виникла необхідність перетворити підвальне приміщення в укриття. Як наслідок, він має цілодобовий і необмежений доступ ’усім бажаючим’.
Із великою прикрістю для мене такий стан речей пішов на користь зовсім не тим людям. Я з´ясувала, що в підвалі є мешканці, завдяки смердючому диму цигарок у моїй ванні... Мальовнича картина: ви заходите в свій нещодавно відремонтований санвузол, аби почати день, і чуєте сморід...
До яких дій я тільки не вдавалася. Я розмовляла. Просила не курити, мовляв, я не проти вашого перебування тут, я проти запаху в квартирі. Я викликала поліцію. Знову виходила і кричала, немов скажена. Я, почувши запах, забігала в будь-яку годину дня (позмінний графік дозволяє) і ледь не виламувала ногами двері. Погрожувала. Дівчата, їм на все по барабану.
У підвалі розвелося ціле стало маргіналів. Не варто і згадувати, що в хід ідуть тютюн, алкоголь, наркотики, все. Поліції так пофіг, що, як кажуть, аж незручно. Я знаю про муніципальну охорону, але не можу дозволити віддавати більшу частину зарплати на її утримання (місяць послуг коштує орієнтовно 30-40 тисяч ₴).
Сьогодні замовила газовий балончик. Не знаю, яким чином, але залишається тільки під ризиком звільнення кожні 5 хвилин відриватися від ноутбука і бігати бризкати їх тим балончиком. І не факт, що подіє.
Дівчата, можливо, хтось стикався. Я знаю, що зараз проблема безпритульних маргіналів в підвалах-укриттях на слуху. Можливо, ви якось вирішили питання. Або ваші знайомі. ОСББ у будинку немає. Можливості поставити замок теж, бо його хтось має відкривати під час тривоги. Змусити когось бігати неможливо (або можливо?). Буду рада вашим порадам і досвіду.
Позитивна• 09 октября в 15:25
у нас такое в соседнем доме было, зассали подвал, Харьков. Написали в районный чат, там у нас представитель горадминистрации сидит, она на такие обращения реагирует оперативно - в подвале убрали, бомжей разогнали
Позитивна• 09 октября в 15:28
Ответ дляТро Нью-Йорку
Автор, що я вам скажу. У нас в паркінгу 2 тижні жила сім`я в машині типу джип з 2 дітьми. Одному 2 рочки, друга дитина тільки з пологового. Люди стають безхатченками. І бажаю вам щоб ви не залишились без житла, без грошей.
У вас ситуація інша. Бо частіше за все в укриттях збираються бомжі і бухають, а палити в підвалі взагалі заборонено. Добре, що у нас в укриттях на зупинках регулірно прибирають і ганяють бомжів, бо інакше там був би амбець
сЛАдКОежКА• 09 октября в 16:32
запитала в gpt
можливо щось вам буде в нагоді:

Зараз це — глухий кут у рамках “стандартних” інструментів.

Поліція не працює. Комунальні служби тільки розведуть руками.

Домовитись із маргіналами = утопія, навіть не мрій.

Самостійно “вижити-випалити” їх з підвалу — це марафон без фінішу, бо в Києві приток бажаючих безмежний, поки є вільний доступ.

Що реально можна зробити (якщо чесно):

A. Мінімальний ефект, але варто спробувати

1. Пасивна агресія:

Регулярно (раз на тиждень, а не щодня!) викликати поліцію й фіксувати звернення. Зроби мінімум 5-10 офіційних заяв. Це все для протоколу — для майбутньої ескалації, а не для реального ефекту.

2. Масштабувати проблему:

Об’єднайся із сусідами (так, доведеться стати головою “ініціативної групи”, навіть якщо цього не хотіла). Сила натовпу — наш корпоративний ресурс.

Колективні скарги до районної адміністрації, департаменту благоустрою, міської гарячої лінії — що більше шуму, то більше шансів, що “зверху” звернуть увагу.

3. Медіа, пабліки, розголос:

Пиши в районні і міські пабліки, групи у Facebook/Telegram (“Позняки SOS”, “Троєщина UA”, “Київ Безпечний” тощо).

Чим більше розголосу й істерики, тим більше шансів, що хоча б раз на місяць хтось з’явиться і розжене натовп.
Леннон_Жив!• 09 октября в 16:48
Вешайте замок: кодовий или с ключом как в домофоне. Если полиции и жеку пофиг то вам ничего за это не будет. Что бы ваш подвал был официальным укрытием он должен быть на балансе у кого то, вот к ним и вопросы. А если они никуя как обычно не знают, значит подвал ничейный и бесхозный где приветствуется самоуправство.
Шкала Радощів• 09 октября в 16:48
Ответ дляРозбещена цяточка
автору к проститутке сходить? это решит проблему?
А автор бог?
Якщо так то їй до бомжів бо їм допомога потрібна а не повії
Шкала Радощів• 09 октября в 16:49
Ответ дляПасти Ла
А як щодо спаленого будинку?
На все воля божа (якщо ви віруюча)
А як ні то ваша хата ваш недогляд
неДоПриличий• 09 октября в 16:57
Треба ставити замок та роздати ключі усім квартирам (по одному ключу на квартиру, дублікати вони самі собі зроблять, якщо буде потрібно).
Тут навіть питання не в смороді, а в техніці безпеки.
Дивно, що це питання хвилює лише Вас.
Але що там казати… ми коли жили на останньому поверсі і почало топити дах - скинулись на ремонт лише останній і передостанній поверх (так як у однієї жінки під час дощу так затопило, що аж з розеток текло і протекло вниз).
Інші поверхи сказали, що їх усе влаштовує 😡
Те саме було коли треба було оплачувати за обслуговування ліфта і 1-3 поверх сказав, що ліфт їм не потрібен.
автор Два-три тижні і фсьо • 09 октября в 17:17
Ответ дляКоник-стрибунець
Не згорить.там бетон
У мене цегла
Перемелица• 09 октября в 17:18
Автор, вам робота майстра по врізанню замку + індивідуальні ключі на кожну квартиру у під´їзді будуть значно дешевші ніж охорона
Беріть то в свої руки, бо це не життя
автор Два-три тижні і фсьо • 09 октября в 17:19
Ответ дляМолчунья
Какое укрытие в подвале хрущевки? Враньё полнейшее
Для вас новина наявність підвалу чи те, що підвали використовуються як укриття?
автор Два-три тижні і фсьо • 09 октября в 17:20
Ответ дляПозитивна
Сподіваюсь, мені теж міська адміністрація допоможе. Ну і перелік інших інстанцій, куди належить звернутись 🫠
Ответ дляТро Нью-Йорку
Я в змозі відрізнити алкаша і сім´ю з дітьми
Админко• 09 октября в 17:32
Ответ длямаминаБубочка
Навіть не знаю хто з вас більш ненормальний...
Третій, той, що задав таке питання
автор Два-три тижні і фсьо • 09 октября в 17:37
Ответ длясЛАдКОежКА
запитала в gpt
можливо щось вам буде в нагоді:

Що реально можна зробити (якщо чесно):

1. Пасивна агресія:

2. Масштабувати проблему:

3. Медіа, пабліки, розголос:

Я комусь не здогадалася спитати саме чат 😂 Розголос справді має силу
Админко• 09 октября в 17:37
Ответ дляЗдесяЯ
дивна ситуація. наші чоловіки викинули таких за 2 доби і змінили замки. вони вам влаштують пожежу,понапивавшись,і ви лишитесь взагалі без хати. тільки збиратися і викидати.їх там не має бути за технікою безпеки.міняти замки. вони не мають право жити в підвалі. тупо збиратися і викидати їх. в нас лиш один як тільки заселився- мужики його викинули з потрохами.замки змінили. осбб теж нема. ваш вихід - замок. укриття? кожному видати ключ особисто.в нас так. 7 поверхів по 6 квартир. 42 ключі . але ніхто не ходить- ходять в паркіінг.
обійти квартири- розказати,поговорити. взяти пару мужиків. врізати замка. вони самі підуть,коли не буде ключів.
Без хати- то таке.... я так колись вночі покидають від кашлю і задухи, в квартирі повно диму, повзком до дверей, давайвсе відкривати, будити всіх....
Під нами в підвалі сусід щось собі майстрував і пішов додому Н не зауважив,.що паяльник включений впав , від нього почав тліти матрос ватний(((
Админко• 09 октября в 17:38
Ответ дляОле Лукойе
Нічого ви не зробите, будинки без ОСББ - це будинки без господаря і там у будь-якому випадку буде занепад. У вас це просто відболось раніше ніж у інших будинках без ОСББ
Отаких занепадів повно і з ОСББ
Админко• 09 октября в 17:41
Ответ дляНу ниче се
Вы так спрашиваете как будто это редкость какая то
Тю, не дивуйтесь, гляньте нік)))) бочком, бочком, за чужими спинами і за рахунок інших
Админко• 09 октября в 17:45
Ответ дляМетелик
Все одна,навіть, якщо сусідам не тхне, то сам факт, що в домі живуть дивні люди...сьогодні бомж в підвалі, а завтра піде по квартирах, плюс діти ж також живуть, батьки не бояться за них?
Тед дивуюсь такій безпечності
Молчунья• 09 октября в 17:48
Ответ дляДва-три тижні і фсьо
в хрушевке подвал не может быть укрытием, там нет необходимой конструкции и ребер жесткости
Админко• 09 октября в 17:48
Ответ дляДва-три тижні і фсьо
Знаю, усіляке буває, тому давно застрахувала.
Поки що незрозуміло, наскільки підвалом користується решта мешканців, хоча є підозри, що не користуються. Я просто думаю, що навіть маючи вогнегасник, я вбережу виключно себе, а проблема насправді більш глобальна.
Від задимлення вогнегасник не допоможе. Мені і досі страшно від думки, чим би закінчилось, якби мене не розбудив кашель((( менший син ще тиждень був в лікарні
Админко• 09 октября в 17:49
Ответ дляРозбещена цяточка
ничего себе. А заделать эту дырку нельзя? Там с вашей стороны.
Це вентиляційні канали, як їх заробити?
Админко• 09 октября в 17:52
Ответ дляТро Нью-Йорку
Хрясь трусами об асфальт.... ох вже ці фарисейські маніпуляції.... а чого ж Ви, що так клеймить автора, не взяли до себе бодай жінку з дітьми? Мовчали би вже краще
Коник-стрибунець• 09 октября в 18:28
Ответ дляДва-три тижні і фсьо
У мене цегла
Ніде немає підлоги( перекриття) з цегли.
Або дерево в старих будинках,або бетон.
В багатоповерхівках лише бетонне перекриття.
А стіни не горять.
Мені були спалили колись ,власне,через дірку в бетоні.
Замерзли труби,їх розігрівати лампами і іскри затягнуло мені під дерев*яну підлогу.
Ото мала.
Так що ту діру треба заробити вам.і холод від неї йде
Мушля з Криму• 09 октября в 18:41
в мене сусідка на своєму балконі палить так - що я спершу подумала що десь щось горить ( такий дим був), з балкону затягує в квартиру - воняє сильно але не довго. Зробити нічого не можу, бо вона палить в своїй квартирі.
якби це були не бомжи, а сусід - щоб ви зробили? вони ж не наркомани, алкоголіки...
автор Два-три тижні і фсьо • 09 октября в 19:06
Ответ дляМолчунья
У реєстрі укриттів він значиться, тим не менш
автор Два-три тижні і фсьо • 09 октября в 19:08
Ответ дляМушля з Криму
У пості я зазначила, що вони якраз наркомани і алкоголіки
НеКонец-Света• 09 октября в 22:41
Ответ дляДва-три тижні і фсьо
Заяву мені радили написати, я в процесі. Хворіла, не виходила ще так далеко. Думаєте, є сенс?
1551, до речі, користуюся. Треба звернутися, дякую.
Замок вже як крайня міра, але якщо нічого не допоможе, доведеться ставити
Замок - это первая мера, а не крайняя. У нас подвал всегда закрыт, ключ лежит на 1 этаже, на почтовых ящиках. Кто первый идёт в подвал при тревоге - открывает, остальные видят, что ключа нет, идут сразу туда. Запасные ключи у нескольких соседей.
Вам правильно написали, они вам пожар устроят и больше всех пострадаете именно вы.
НеКонец-Света• 09 октября в 22:42
Ответ дляДва-три тижні і фсьо
Проблема в тому, що серед мешканців є друган тих бомжів. Ключ одразу потрапить їс у руки (
Значит ему не давать
НеКонец-Света• 09 октября в 22:44
Ответ дляДва-три тижні і фсьо
Я так і зрозуміла, що до цього йде. Я перевірила, що підвал офіційно зареєстрований як укриття, але існують, виявляється, автоматичні дистанційні замки. Буду займатися цим питанням, сподіваюсь, що поставлять нам такі
Тю, так как это спасёт от бомжей? Вы ж пишете, что у них там друган, вот он им дистанционно и откроет
НеКонец-Света• 09 октября в 22:46
Ответ дляДва-три тижні і фсьо
Це проблема перших поверхів, по суті. Бо я навіть не знаю, чи хтось ще чує запах. Наче мають чути. Треба переговорити з сусідніми під´їздами
Запах - это наименьшая проблема, просто ставите себе в вытяжку принудительную вентиляцию, это копейки. И весь запах будет сразу уходить или вообще к вам не заходить. Меня бы больше волновала опасность пожара