Файна_зупка• 13 октября 2025
Завтра Покрова
Які знаєте прикмети, традиції…?
Мені колись наснилася на Покрову обручка, а у лютому я вийшла заміж. Обручка була така ж я і уві сні. Вже давним давно розлучені. Думаю, може ще раз колись заміж вийду
черная мамба• 13 октября 2025
Ответ дляТигрЛьвович
Нет никакого московского патриархата уже.
Есть церкви УПЦ православные и есть католические.
УПЦ це і є МП,тобто москальська церква,де благословляють зброю для вбивства українців .
Файна_зупка
• 13 октября 2025
Ответ дляБабка-ежика
Ваш кругозір ми зрозуміли. Шо від нас хочете? Як писали вище - срач принесли? Це ваш кругозір і ваша мета? Святкуйте коли хочете, хоч всріться, нам одноманітно
Вас тут не тримають. Ваш негатив мені абсолютно не цікавий.
Міняйловна• 13 октября 2025
Ответ дляруки_Крюги
Зрозумійте вже, що лиш якась всього 100 років цій традиції, а до цього СОТНІ років наші пращури жили за іншою традицією. І матір вашої бабусі в один день змусили поміняти календар і традиції. Вони просто прийняли те, що сказали. От і всі традиції.
Не романтично, правда?
Що було 100 років тому ? Я тих пращурів не знаю
Давайте згадаємо язичників, вони теж були, ще до того, то будемо ставити ідолів, бо то ж ще раніше було
А може в когось дід монгол ?
Я знаю свою сімʼю до прабабусі. То всі мої рідні люди, які мене виховали, передавали то все в те покоління, з яким я виросла
Я поважаю їх і їх свята. Так буде завжди, як і моя дитина буде поважати
А може в когось дід монгол ?
Гола з конопель• 13 октября 2025
Ответ дляФайна_зупка
Вся Чернігівська область святкує завтра. Кожне село. Кожне місто в області
Ви до всіх у хату зазирнули?
Файна_зупка
• 13 октября 2025
Ответ дляГола з конопель
У вас погано з історією і причинно-наслідковими зв´язками.
Повторюєте бездумно про вічне.
Хто ви така, щоб говорити подібні речі? Бездумна тут явно не я
Скоро_вчера• 13 октября 2025
Ответ дляТигрЛьвович
Где? В псевдо церкви под названием пцу?
это не церковь вообще
Кирюшу любите, ну ну?! А где настоящая церковь? Почем опиум для народа?
как тебе такое илон маск• 13 октября 2025
Тема така типу про прикмети традиції, ну зовсім не для срачу створена:) Церковні свята відмічають по церковному календарю...
Гола з конопель• 13 октября 2025
Ответ дляруки_Крюги
Всього лиш.
Якась сотня років.
А вони так захищають і тримаються.
А як же те, що було до 1918? До фонаря?
Якась сотня років.
А вони так захищають і тримаються.
А як же те, що було до 1918? До фонаря?
Правильно вище хтось написав. Чи до церкви ходить невідомо, а горло всім готова перегризти за те,щоб святкували 14.
Ашолюдискажуть• 13 октября 2025
Ответ дляруки_Крюги
Про що знати?
Ви не знаєте, що це совєти на наших землях ввели інший календар,той який 14 жовтня покрова?
Не знали, що до цього споеон віків українці святкували Різдво 25 грудня, а Пркрову 1 жовтня?
Ге знали? То недолуга ви.
Ваших дідів і прадідів змусили перенести традиції а ви за звичкою цей примус підтримуєте. От і все
Ге знали? То недолуга ви.
Такі ви народились від ваших дідів,а в них Покрова 14 жовтня.Покрова ,Покрівонька,покрий мені голівоньку.
Файна_зупка
• 13 октября 2025
Ответ дляГола з конопель
Жіночко. Тема про прикмети, традиції, якби ж люди хоч читали, а не кров з очей і доказують щось
руки_Крюги• 13 октября 2025
Ответ дляФайна_зупка
Радянські часи тут абсолютно ні до чого. Ще раз. Є те, що вічне. І було за багато столітть ще до радянщини
До 1918 року наші пращури жили за Григрріанським календарем. Сотні років. Сотні!!
То де взялося ваше вічне? Вічне це довжиною всього в 120 років? Як це радянські часи ні до чого? То ж в радянські часи і змінили цей календар . А потім взагалі сказали церква опіум і їм байдуже було коли хто хотів би святкувати
Гола з конопель• 13 октября 2025
Ответ дляФайна_зупка
Хто святкує 14, той може вийде за Кіріла.
Файна_зупка
• 13 октября 2025
Ответ дляруки_Крюги
Тупість і небачення далі носа це скоріше про вас, судячи із ваших дописів
руки_Крюги• 13 октября 2025
Ответ длячерная мамба
Ну це теж не правда, будемо чесні. Вони відокремились і не підпорядковуються більше кацапам.
Але осадочок все ж є
руки_Крюги• 13 октября 2025
Ответ дляМіняйловна
А може в когось дід монгол ?
Знаєте, ви мене в чомусь навіть переконали.
Най буде так. Рпхуймо виток від прабабці, все до не беремо до уваги.
Ок!
Міняйловна• 13 октября 2025
Ответ дляруки_Крюги
Ок!
Як хочете, але людям треба просто жити. Хоч зберегти ті свята, що мали завжди. Бо то є сила роду
А не якись якийсь єврей кварталу буде вчити мій рід жити
Вони точно більш гідні і значущі
Ніж це чмо
Вони точно більш гідні і значущі
Ніж це чмо
Локшина на вухах• 13 октября 2025
Ответ дляУкраїна наше все
А на кладбище завтра можно клумбу обустраивать ?
Треба
черная мамба• 13 октября 2025
Ответ дляруки_Крюги
Але осадочок все ж є
Та що ви говорите,я туди відходила 12 років і зараз свекруха ходить.Нічого там не змінилось ,попи і пропаганда та сама.І яким чином вони могли відокремитись? Самі по собі чи як?
Значить вони самопроголошені, незаконні,ніким не затвердженні сектанти.
Кумедна• 13 октября 2025
Я как-то спокойно перешла к новым датам церковных праздников.
Но создавать изначально срачную тему и завтра бежать в Храм.
На публику работаете?
руки_Крюги• 13 октября 2025
Ответ дляМіняйловна
Вони точно більш гідні і значущі
Ніж це чмо
Вони точно більш гідні і значущі
Ніж це чмо
Якщо ваша прабабця в 1918 в один день взяла і підкорилася і перекреслила все, що було від її батьків і бабів, то чого не можете ви?
Чого вона не зберегла і не передала вам? Не пручалася і не галасувала, що мол як це!!!! Моя баба святкувала Різдво 25 грудня, а чого я маю 7 січня тепер.
А просто взяла і поміняла
Локшина на вухах• 13 октября 2025
Ответ дляУкраїна наше все
Спасибо
Будь ласка. Завтра теж йду на цвинтар прибирати перед зимою
ЛюбимаЯНЬ• 13 октября 2025
Мама на покрова умерла. Для меня это грустный день, схожу в церковь. Она верила, я не особо, но как дань памяти
Распутница• 13 октября 2025
Ответ дляБабо-лебідка
До заміжжя ходила на це свято до церкви, просила вдалого заміжжя)) співпадіння чи ні, але так і сталося
Після оцих усіх переносів перестала в церкву ходити взагалі, щоб не звикати, а то наступного року може Покрова вже 1го травня назначать. Наші вчудять щось таке запросто.
Теж саме і в мене. Довго не могла вийти заміж, а чогось сам 14 жовтня мен прямо повело в церкву хоча я хожу до церкви хіба що на Різдво і на Паску. Через 5 дні познайомилася з майбутнім чоловіком і через рік оженилися. Для мене церковним календарем залишаються 14.10. Покрова, 7 .01 Різдво. В церкву не хожу - просто огида і від самих попів, і від такого лицемірства . Люди як те стадо , якому пастух вкаже - туди і бекають.
Міняйловна• 13 октября 2025
Ответ дляруки_Крюги
А просто взяла і поміняла
на Житомирщин люди не прийняли новий календар і залишилась на юліанському.
Тому, до сьогодні більшість святкують Різдво, Водохреща, Покрову тощо за старим стилем — тобто на 13 днів пізніше.😀
Дикая Роза• 13 октября 2025
Ответ дляФайна_зупка
Да буде срач… Ви можете святкувати коли завгодно, хоч завтра, хоч позавчора, влада змінюється, а є те, що вічне, як казала одна людина, що відбувалося, коли не було ще ніякої рашки, парашки…. Запитувала я про традиції та прикмети. Ви хоч до суті добирайтеся за бажанням скандалити
Автор, я всегда именно в ночь с 13 на 14 октября загадывала увидеть вещий сон на определённую тему. И мне всегда чётко снилось! Раньше на этот праздник ходили с подругами в церковь и молились о том, чтобы встретить хорошего мужа. Ни у одной из нас так и не вышло - всегда пролёт. Правда, я таки встретила очень хорошего мужа, но на праздновании Ивана Купалы.