может кто пропустил.
из просторов инета:
З таким підходом дівчинка ВПО швидко опанує українську. Бо українська об´єднує українців.
"Дитячий садочок. Дітям по 3 роки. В групі нова дівчинка, ВПО, розмовляє на етом язикє.
Дівчинка активна, енергійна, придумує різні ігри.
Звісно, що більшість дітей тягнеться до неї гратися.
Роман почав приносити додому незрозумілі слова типу краватка, карман, кушать, завтрак і т.д.
Виправляю, пояснюю.
Історія про інше. Проходжу забирати.
Троє дітей в групі залишилось. Зазвичай останні були мій і ця нещасна зросійщена дитина. А це ще одна.
Мала по московські щось говорить, вихователька її розуміє, відповідає (українською).
Роман через слово розуміє, бо часто вдвох останні залишались, інше з ситуації здогадується.
А третя дівчинка така сумна стоїть. Та мала щось по московськи каже до неї, а ця не розуміє. Це очевидно. Всі навколо розуміють, а вона не розуміє.
Москвомовна мала хоче і мені щось розповісти, як вони гарно гралися і всяке таке. А я:
- Я тебе не розумію, що ти говориш. Ти що ще не навчилась говорити?
Мала пару слів по українськи сказала, типу я вмію, а далі на москвоязі. Я повертаюсь до третьої дівчинки і усміхаючись запитую:
- Ти розумієш, що вона говорить?
Ви б бачили ці замсучені очі і приречене знизування плечима.
- Ні, не розумію.
(А всі ж навколо розуміють, вихователька розуміє, значить це з нею щось не так, це вона дурна і недорозвинена, якщо не розуміє те, що всі інші розуміють.)
- Я теж її не розумію!)) Що вона говорить - не розберу, хаха. Вона не правильно говорить!
Ніколи не забуду вираз обличчя дівчинки: очі раділи, губи усміхалися.
Бо дитина отримала підтвердження від дорослого, що з нею все в порядку.
Так, інша дитина отримала підтвердження, що з нею не все в порядку, що вона говорить неправильно. Але обираючи між першим і другим, я обираю нормувати українську мову як правильну.
Заговорила про це з вихователькою, що дівчинку ВПО треба виправляти, і виправляти при всіх, щоб інші діти розуміли, що є правильно, а що ні. Сказала, що це не є її робота, і вона все розуміє.
Довелося телефонувати директорці садочку.
Тішуся, що людина розуміє важливість ситуації і відповідальність освітян за це. Знайшла повну підтримку.
Через декілька днів знову прийшла за сином і почула, як інша вихователька виправляла, а правильніше - допомагала зросійщеній дитині. І всі інші діти брали це за орієнтир і теж вже впевнено виправляли, що не краватка, а ліжечко. Вони вже розуміли, що правильно, а що ні. Навіщо повторювати неправильне слово? Роман перестав приносити додому ці жахливі слова. Слово "да" ще довгенько трималось, у вересні повністю відучився.
Тож, не бійтеся робити маленькі кроки. Дітей потрібно захищати від зросійщеня. І своїх, і чужих, бо чужих дітей не буває.
Крапля за краплею і в Україні буде український простір.
Я в це вірю і це дає мені сили робити маленькі кроки щодня. "
Катгеория - непознанное.
из просторов инета:
Виправляю, пояснюю.
Історія про інше. Проходжу забирати.
- Ти розумієш, що вона говорить?
- Ні, не розумію.
Катгеория - непознанное.
промокашка• вчера в 12:54
Ответ дляКиев_Елена
Еще и невестка будет русскоязычной, скажет «не понимаю вас, мама», судьба таких учит)
Ой как вы правы , есть у нас знакомый , ну такой прям ярый расист , у него только белые и черные , только так людей классифицирует , Дочке его 18 лет , вот на выходных жениха привезла , чернее черного 😄, я не знаю толи она прикалываются над отцом толи и правда любовь, Сказал живут вместе ,
Ana Fernandes• вчера в 12:55
Ответ дляHello987
Ни в чем, но таким образом языки не учат- унижая ребёнка фразами ты что разговаривать не научилась и тому прдрбным.
Я про вторую девочку и мальчика будут знать они русский, в чем минус для нее?
Поля Дяченко• вчера в 12:58
Ну,так вона смілива тільки дітям щось казати. Взагалі, вона не мала права до іншої дитини звертатися. Якщо в неї є якісь претензії-дочекатися батьків і з ними розмовляти.
Nathalie27• вчера в 12:58
Ответ дляAna Fernandes
Она еще и учительница
Щось останнім часом почастішало скандалів з вчителями. Профдеформація, чи що
Ответ дляAna Fernandes
Меня больше омбудсмен поразила - мешают ребёнку быть украинцем.
Давайте лучше украинцем будут не по языковому признаку а по признаку защиты родителями Украинской государственности. И дети чьи папы ухиляются не будут считаться украинцами и иметь права ходить в госзаведения.
А то так сильно просто на мову перешёл и царица над всеми.
Ответ дляHello987
Ха,у нас такие,что ухиляются,в раде сидят,запретите им
Єбать аж читать мені це стрьомно і бісяче. Ррррррррр
Про шо він пише. Що малп трирічна дитина через мову сумує? Прям «не розуміє» ото і філосовськи сумує! В три роки. Ага.
Менше б хєрньой страдали. Всі. І вивчили б діти автоматом обидві мови! До середини прочитала, більше терпіння не вистачило
Ответ дляНетта
Этому фейсбучному срачу уже неделя. Тетке напихали полную панамку.
Я заметила, что у нас как в стране где то скандал с властью, так вылазит какой то мовный срач. И люди стараются , отвлекаются,скандал уходит на второй план.
Мене нудить. Скоро певно вирве
Я наприклад не люблю вже слово «мова». Скоро друге слово почне дратувати. Означення.
Ответ дляOlgaZhn
цим мовним активістам не вистачає радянського блюра. чим вони відрізняються від партійців з горящими взорам? я вже не бачу різниці, давлять, принижують всіх з іншими поглядами. була б іі воля, цій дитині б і ’зірку’ пришила.
Нічим. Її предки і останні колоски в дітей відбирали, і доноси строчили.
Ответ дляИошши
не верю, такого не может быть, это против конституции
ну вот так в официальном источнике написано.