ОйЙой• Изменено 05 января в 14:48
С января 2026 года большие штрафы за неуплату налогов по аренде
С января 2026 года за неуплату налогов с аренды по сдаче квартиры штраф от 17000 грн до 85000 грн + штрафы за несдачу декларации о доходах за каждый месяц несдачи + пеня за просрочку всех указанных налогов и платежей.
Подскажите, пожалуйста, как налоговая может доказать, что я не родственник, если мой арендодатель скажет, что я родственник?
И будет ли она вообще это доказывать?
ОйЙой
• 05 января в 16:58
Ответ дляЗвожу з розуму
А вы - халявщица , как я понимаю.... тогда действительно не пишите мне больше .
Я - не ’халявщица’, я також заробляю, але це ваше повідомлення вчергове говорить про те, що ви мене зовсім не розумієте. І цьому є причина, яку влада дуже активно використовує в усіх сферах суспільного життя, щоб народ нічого і не розумів..... Почитайте історію - так завжди було: ’хлєба і зрєліщ’ (((
Прилипало• 05 января в 16:58
Ответ дляМerida
Я вообще не поняла, чего вас в теме с какашками смешали
Потому что она не дает ссілок на закон и врет, что налоговая анонимно принимает жалобі, так как сама туда не звонила.
ОйЙой
• 05 января в 17:03
Ответ дляПрилипало
Назараз це ще поки не закон, а законопроект №12377 - читайте в темі мою відповідь. Але цей законопроект обов´язково буде прийнято рано чи пізно, бо планувались штрафи вже з 1 го січня 2026 - мабуть народні обранці вирішили побухати та в Буковелях або Куршавелях відпочити за наш з вами рахунок, тому його поки не прийняли, але це поки. А про дзвінки в податкову - самі телефонуйте або шукайте відповіді в інтернеті бо мене в темі цікавило зовсім інше питання
Прилипало• 05 января в 17:01
Ответ дляОйЙой
О нашлось резко))
Прилипало• 05 января в 17:02
Ответ дляМerida
Я ситуации в целом.
У меня контракт официальный. С меня платят налоги. Но, сколько людей за чертой выживания
Так закона еще нет, что обсуждать?
ОйЙой
• 05 января в 17:06
Ответ дляПрилипало
Так закона еще нет, что обсуждать?
Мене лише цікавили думки, як податкова може довести, що орендатор не родич от і все. Це ж всі тут розвели непотрібний срач
Прилипало• 05 января в 17:07
Ответ дляОйЙой
Да никак, суд доказывает, если налоговая на вас подаст иск.
ОйЙой
• 05 января в 17:10
Ответ дляПрилипало
Дякую Вам!!
Тепер буду розуміти, раптом що, дякую!
Болтушка Му• 05 января в 17:17
Ответ дляОйЙой
За кордоном моя орендодавця, то в такому випадку її не чіпатимуть?
Підпишіть із нею офіційно договір з арендною платою в 17 грн/міс. І через банк оплачуйте тільки цю суму з поміткою за оренду. Залишок готівка/інша картка
ОйЙой
• 05 января в 17:22
Ответ дляБолтушка Му
Ок, дякую! А чекайте, а така сума не викличе підозр? І що з приводу сум, які оплачуватись за оренду на карту орендаторці, яка за кордоном?
Болтушка Му• 05 января в 17:21
Ответ дляОйЙой
Це неоподаткований мінімум. Із 18 грн податки платити вже треба
ОйЙой
• 05 января в 17:23
Ответ дляБолтушка Му
Я знаю, але ж податкова чудово зрозуміє, що то неправда) Чи то вже не їхній клопіт)?
Дюйм оф о4ка• 05 января в 17:32
Ответ дляПрилипало
Как вы заметили , что она старается, если она всех отсылает искать самим информацию в интернете?
Вы не знаете, что такое налоговый кодекс? У нас налоги с дохода физлиц 18% НДФЛ + 5% ВС. Аренды это касается тоже. Что касается суммы штрафов за неуплату налогов за сдачу квартиры в в аренду, то это 212 Ст. Криминального Кодекса. Это не новые законы, это все было, просто сейчас активно муссируются слухи, что арендодателей будут всеми силами пытаться прижимать, чтобы в пустой бюджет деньги пошли.
Я сама сдаю квартиру в аренду. Как только мои квартиранты заикнутся о налогах, получат рост цены на +25%. Или на выход.
Дюйм оф о4ка• 05 января в 17:35
Ответ дляОйЙой
Я розумію, але мене цікавить лише одне питання: чи зможе податкова довести, що винаймач - не родич і чи взагалі буде цим займатись?
А до чого тут родичі? Власник може кого завгодно пустити пожити безкоштовно в своє житло. Хочеться йому так. Має право.
Дюйм оф о4ка• 05 января в 17:43
Ответ дляПрилипало
Так налоговая не будет подавать иск. Она влепит штрафы. И судиться с ней будет тот, кому э и штрафы прилетят.
Вам что, никогда налоги левые не насчитывали? Мне вон впаяли за землю, которой у меня нет. И уже моя задача была доказать налоговой, что я не я и хата не моя.
Прокачую сідниці• 05 января в 17:48
Яке держава має відношення до моєї власності? Яке ?
Що хочу то і роблю зі своєю власністю
Я ще розумію наприклад власне авто з метою підприємницької діяльності-таксі
Тоді да
Фоп і податки
А квартира - ні
Наприклад,я сдаю квартиру,забрала до себе маму тосу що ізза війни посипалось здоров´я і шалені кошти на аптеки,операція і тд
Ми в долгах дуже великих
Я сдаю,щоб якось прожити під час війни
І сума за аренду ну дуже невелика!
Якого дідька мене в цьому випадку збирається обкрадати держава
Яка не копійки не дала допомоги під час аійни,лише підвищення тарифів та цін абсолютно на все
Допомога тілтки впо,а звичайним людям що робити
Житло постраджало,виплат ніяких
Поки наші сидять за кордоном на виплатах,тут держава знущається з тих,хто залишився
Нелюди...
Що хочу то і роблю зі своєю власністю
Тоді да
Фоп і податки
А квартира - ні
Ми в долгах дуже великих
Я сдаю,щоб якось прожити під час війни
І сума за аренду ну дуже невелика!
Житло постраджало,виплат ніяких
Нелюди...
Дюйм оф о4ка• 05 января в 17:46
Ответ дляБолтушка Му
Налоговая в таком случае может подать запрос на движение средств по всем картам хозяйки. И пусть она потом расскажет, что это за суммы ей приходят каждый месяц в один и тот же день.
Сейчас у налоговой есть реестр банковских счетов без доступа к ним, но через уд этот доступ она может легко получить.
Дюйм оф о4ка• 05 января в 17:48
Ответ дляПрокачую сідниці
Що хочу то і роблю зі своєю власністю
Тоді да
Фоп і податки
А квартира - ні
Ми в долгах дуже великих
Я сдаю,щоб якось прожити під час війни
І сума за аренду ну дуже невелика!
Житло постраджало,виплат ніяких
Нелюди...
Що хочу то і роблю зі своєю власністю
Тоді да
Фоп і податки
А квартира - ні
Ми в долгах дуже великих
Я сдаю,щоб якось прожити під час війни
І сума за аренду ну дуже невелика!
Житло постраджало,виплат ніяких
Нелюди...
Здача квартири в оренду передбачає отримання доходу. А з нього за законом Ви маєте як фізособа сплатити 23% податку. Як тільки почнуть штрафувати за несплату податків - зразу ціни на оренду піднімуться десь на 25%
ОйЙой
• 05 января в 17:49
Ответ дляДюйм оф о4ка
Спасибо за разъяснения!!
Прокачую сідниці• 05 января в 17:51
Ответ дляДюйм оф о4ка
В моєму випадку це не доход,а погашення боргів кредитних
Я не міндіч,лишнього не маю
Країна ворів та корупціонерів буде мені розказувати,що є доходом
Смішно
Я не міндіч,лишнього не маю
Смішно
ОйЙой
• 05 января в 17:50
Ответ дляДюйм оф о4ка
От і я про те ж саме. В тут писали, що то клопіт лише орендодавці. Ні, вона може перекласти на орендаря всі штрафи, якщо той залишиться у неї жити, якщо вчасно не втече з її квартири
Прилипало• 05 января в 17:51
Ответ дляДюйм оф о4ка
Нет никогда не насчитывали ничего левого.
Дюйм оф о4ка• 05 января в 17:51
Ответ дляПрокачую сідниці
Я не міндіч,лишнього не маю
Смішно
Я не міндіч,лишнього не маю
Смішно
Ну от заплатите податки і з залишку закриватимете борги)
Дюйм оф о4ка• 05 января в 17:52
Ответ дляПрилипало
Повезло. А я сталкивалась. И это уже была моя задача доказывать что я не верблюд, ну или платить.
Прокачую сідниці• 05 января в 17:52
Ответ дляДюйм оф о4ка
Ви помиляєтесь
На карту не приймаються платежі,договору немає
А країні - фак
Прилипало• 05 января в 17:53
Ответ дляДюйм оф о4ка
Доказали?
Прокачую сідниці• 05 января в 17:56
Не заключайте договори,не приймайте кошти на карти
І пошліть цю державу в дупу
Вони крадуть вагонами,просто вагонами
І пошліть цю державу в дупу
Вони крадуть вагонами,просто вагонами
Дюйм оф о4ка• 05 января в 17:55
Ответ дляОйЙой
Ну штрафи ні... Але мабуть що договорів як таких майже не буде, щоб орендар потім тим договором не махав і не розказував, що піде в податкову, якщо йому не повернуть завдаток. І пофігу, що він зламав диван, його пес засцяв ламінат до здуття і плитка в ванній побита.
Так що я мабуть наступного разу не договір як такий буду давати квартирантам, а просто роздруківку з моїми правилами і умовами. Не подобається - ок, можете платити на карту, але сума буде зовсім інша і я платитиму з неї податки.
Дюйм оф о4ка• 05 января в 17:56
Ответ дляПрилипало
Доказали?
Да. Но нервы мне потрепали. И вовсе не факт, что в следующеим году ситуация не повторится