Да Щас же• 12 января в 00:37

Питання до україномовних

Відчуваєте повагу до російськомовних українців? А якщо це ваші близькі друзі чи родичі? Чи колеги, з якими у вас завжди були чудові стосунки? Я чомусь ні. Хоча сама ще рік тому була російськомовною. Просто не розумію цих відмазок в стилі будови щелепи і іншої маячні. На мій погляд люди просто не хочуть говорити українською, тому видумують різні причини, щоб виправдати своє небажання.
Тема без підтексту. Питання тільки для завжди україномовних і тих, хто перейшов на українську в різний час.
Элька-Карамелька• 12 января в 07:59
Ответ дляГоворю відверто
Я прекрасно владею украинским, но принципиально на нем не говорю.
Я теж так думала, поки не почала спілкуватись з україномовними колегами на постійній основі. Отоді і повилазило, що я була занадто впевнена. А щодо принципів, я теж така була в 25, зараз порозумнішала, принципи грунтую на засадах, що дійсно мають сенс, а не на гордині.
Ванна Тазиковна• 12 января в 08:01
Ви мерзенна троляка. І рік тому були гімном, і зараз залишились.
Тарабарщина• 12 января в 08:02
Ответ дляСоветничаю тут
Я вже 4 роки україномовна. Триндець як важко. Сни російською, думки російською...
Я не знаю , коли я стану повністю, мабуть ніколи. Наче штучно досі
Господи, зачем этот мазохизм
Кому и что вы пытаетесь доказать
Какое-то издевательство и насилие над собой
Элька-Карамелька• 12 января в 08:03
Ответ дляЖаннаНеАгузарова
Украинский прекрасно знаю, но мой родной, язык моих харьковских родителей - русский. Он навсегда моим и останется. Дело не в языке, а в людях. Вот так вот.
В мене батьки харків´яни. Тато україномовний, мама російськомовна.
Закуйовджена життям• 12 января в 08:04
Ответ дляПедиатор_я
Сейчас американцы такие, говорящие на английском 🗿🗿🗿
Ага. И канадцы-на французском)))и австрийцы на немецком)))) До патриоток никак не дойдет,что говорить на русском,на котором говорят миллионы людей во всем мире не равно поддерживать путинский режим
Элька-Карамелька• 12 января в 08:07
Ответ дляЗа ким я буду?
Вы рожать не собираетесь хоть? А то в родзале вместо ’ой лишенько, як жеж боляче’ будете орать по-русски, возможно даже матом. Неудобно получится, стыдно
Якщо орать в родзалі, то довше народжувати будете. В родзалі дихати і тужитись потрібно, орать там нема коли. Хіба що ви актриса.
ЖаннаНеАгузарова• 12 января в 08:08
Ответ дляЭлька-Карамелька
Вы наша родная, значит. Харьковчанин - это навсегда
Элька-Карамелька• 12 января в 08:10
Ответ дляГубки-уточкой
В СССР или в УССР ? В СССР вы могли родиться и в России и в Казахстане. В Украине даже в русскоязычных школах, украинский язык преподавлся тоже. Мало того, уроков русского и украинского языка, как и литературы было поровну. И у вас, также, была возможность учиться в украинской школе.
Вот только другие предметы тоже читались на русском, а не на украинском. Табеля и те на русском выдавались.
Элька-Карамелька• 12 января в 08:12
Ответ дляЗа ким я буду?
Не всем быть сильными, кому-то легче в коленно-локтевую сразу, добровольно. Но как жеж было бы хорошо, если б они стояли молча, не рассказывая остальным, что и им нужно принять искомое положение.
Удалено администрацией...
Элька-Карамелька• 12 января в 08:22
Ответ дляЖінка з перцем
Державна мова не завжди є рідною, як і те, що не знають її.
Так. І кожна мова вартує поваги. Але ми живемо в цій державі, ми з нею зазнаємо нападу і живемо у війні. В таких умовах писати і говорити про принципи і колєнолоктєвиє позіціі по відношенню до державної мови - це вже така упоротість, що про яку повагу може йтись? Людина може робити вибір на користь будь якої мови в побуті, але обсирати державну та й ще під час війни можуть лише недорозвинені чи провокатори. Думаєте в Литві чи Естонії немає російськомовних? Думаєте там теж такі як оці задвигають за принципи чи колєнолоктєвую? Мовчки вчать і здають екзамени. Чи в Німеччині доказують,що мають право на рідній російській спілкуватись? Та спілкуйся, але німецьку вивчи, а інакше живи на пособіє, поки його платять. І вчать. Мабуть, в колєно- локтєвой вчать
Бензопирен• 12 января в 08:25
Ответ дляСоветничаю тут
Заради майбутнього України
Майбутнє України - це відсутність в країні українців та наявність мігрантів з Азії... До чого тут українська мова?
Элька-Карамелька• 12 января в 08:35
Ответ дляКарма хамелеона
Так в этом же и методы нынешние, главное найти из 48 млн 100 самых крикливых , вкинуть им бабла и вуаля.
Вы знаете, я сама за наш язык, родной, я его обожаю, говорила иногда на нем, ровно до момента насилия, обесценивания, агрессии и тупости, тупости, которую вот эти люди не замечают. Мне обидно, насколько тупыми народ считают, что могут пользоваться такими мерзкими методами и устраивать Руанду 2. При этом сложно, ведь язык это один из базовых основ народа. Я хочу его использовать, но танцевать под дудочку идиотов не желаю.
Почему-то швейцарцев не насилуют и 4гос языка есть нормой.

И это я для них написала, чтоб они глазки открывали, а тема, как обычно, б о т и з м.
Цікаво, такі як ви в Німеччині теж оце все задвигаютьза принципи і вимагають брати на роботу без знання і спілкування німецькою?
Ще мені цікаво, де ж вас так гвалтують мовою? По тв вам не крутять російську? Так є інтернет. Музику забороняють? Так не у вас же ж вдома? Слухайте, он рейтинги показують, що рос. музика у нас досі на вершинах і спотіфая і еплмьюзік. На вулиці не дають? То поважайте тих, хто не хоче і не може чути то лайно. На роботі примушують спілкуватись? То міняйте роботу. В мене на роботі, в чималому холдингу власники і 3 з п´яти топів російськомовні. З клієнтами потрібно спілкуватись українською. Але є і російськомовні фахівці і ніхто їх за 8 років війни не звільнив. І зарплатня у них як у всіх. На Заході вас клюють? Так вони і в 2010- му не знали що то дєкабрь і август і тим не менш, і у Франківську, і у Львові працювала з російськомовними. Мій друг з Коломиї був одружений на жінці з Чебоксар, разом життя прожили. Вона, нажаль, померла. Тому оці розмови про гвалт і примус особисто для мене, людини що народилась і виросла в Харкові, де й досі більшість вільно розмовляє російською, яка 10 років жила і працювала на Заході України, і вже 6 років у Києві, то чиста брехня і провокація.
Капитошечка• 12 января в 08:37
Ответ дляКарма хамелеона

10000000% правы. Мне так же без разницы было, на каком языке отвечать. Всегда с уважением относилась к людям, говорящим на родном языке и переходила на язык, удобный для собеседника, очень любила укр.мову. А сейчас просто противно от таких, как авторица этой темы. На русском говорит очень много людей, которых я искренне люблю и не собираюсь их обесценивать из-за таких странных особей, как автор.
Кстати знаю много идейных русскоязычных патриотов (уже бывших), которых такие мовные идеалисты просто вышибли и они уже ненавидят мову.
Автор, вы не понимаете, что действует закон ’разделяй и властвуй’? Вот вы попали в этот круговорот.
Свій варік• 12 января в 08:38
100%

https://www.instagram.com/reel/DTLZliPgjLK/?igsh=a...
Элька-Карамелька• 12 января в 08:39
Ответ дляЗа ким я буду?
И что же, страна, принявшая украинский язык единым государственным, не организовала никаких курсов для таких граждан как вы? Чтобы научить вас хоть писать без ошибок и отличать хвіртку от калитки?
Курси є, було б бажання відвідати
Элька-Карамелька• 12 января в 08:40
Ответ дляПсихологічка
А чому ви людей , які розмовляють українською, мовнюками обзиваєте ?
Цікаво, в Німеччині вона теж так німців обзиває за пособіє?
Капитошечка• 12 января в 08:43
Ответ дляНетЕщеНаверное
Я відчуваю ’здивування’. Ну і люди не просто не хочуть говорити українською,вони не хочуть бути українцями,бо їм всеодно ким бути,аби спокійно жити. Це якщо вже честно.
Да, я согласна стать китаянкой, негритянкой - лишь бы были живы мои дети и все люди, которых я люблю. Потому что я за счет войны не покупаю себе по дворцу в других странах, как твой клоун зелебобик и его окружение, мне война не нужна. Страна погрязла в коррупции, а у нее ’здивування’, блин. Ох и много тупых здесь. Или из-за поребрика, оно по другому воспринимается?
Элька-Карамелька• 12 января в 08:44
Ответ дляРву и мечу
Чушь
Мой крестный, киевлянин, на хорошей должности в Нацбанке, всю жизнь разговаривал на мелодичнейшем чистом украинском. Интеллигенция.
А ему 70+
У мєсних принціпіальних був би мовнюком.
Элька-Карамелька• 12 января в 08:44
Ответ для18 мнеУЖЕ
В украінській мові , крім слова «сукня», є також «плаття»
Та й лице є
Я натуралка• 12 января в 08:46
Ответ для18 мнеУЖЕ
Моя рідна мова-українська. А російською мене примусили вчитися, бо я народилася в СРСР
Полно было украинских школ. Просто ВАШИ родители сделали ВЫБОР, отправив вас в школу с русским языком.
Элька-Карамелька• 12 января в 08:46
Ответ дляПрагматик флегма
Цікаво,як в росії ставляться до україномовного росіянина?
Який з принципу говорит українською бо то його рідна мова .
Элька-Карамелька• 12 января в 08:46
Ответ дляязззззь!!!
Зараз багато слів в українській мові таких, про які нам казали, що це не вірний правопис. Накрутили там членкинь, філологінь та етерів, так що сперечатися не буду, в мене класична радянська школа в анамнезі, про яку зараз навіть згадати ’соромно’ перед прогресивною українською молоддю
Ці слова ще з Франка і Шевченка, до чого тут зараз?
Элька-Карамелька• 12 января в 08:48
Ответ дляГалябалована
До недавнего времени, в Симферопольсклм университете была кафедра украинского языка. И украинский был факультативом в крымских школах.
Сейчас, с начала войны не знаю.
Кацапы не тупые. У них многонациональная страна и культуры и языки разных народов изучают в соответствующих регионах.
Моя мама з Дагестана. Знаєте скільки там народностей? А знаєте скільки вивчають в школах рідну мову? Нє? То не пишіть того, чого не знаєте. Кацапи не тупі..
Элька-Карамелька• 12 января в 08:51
Ответ дляПрагматик флегма
Де вона у нас прінудітельна?
Ви ось вільно спілкуєтесь.
Вас ще не з‘їли?
Теж дивує. Будь яка тема про українську і набігають притєсньонниє. Наче ми з різних Україн.
Элька-Карамелька• 12 января в 08:55
Ответ дляАнонім Завгосп
Полгода сюда не заходила. Вижу, ничего не поменялось. Всё такие же дерьмовые темы про мову и унижение своих же сограждан. Переобувшиеся новомовные мнят себя высшей кастой. Зря зашла. Нужно удалить этот сайт из закладок.
Вже третя сторінка. Вже і про мовнюків, і малюків і про прітєснєніє і колєннолоктєвую прочитала і жодного приниження російськомовних. То хто тут принижує сограждан?
Бойцовская• 12 января в 08:55
Ответ дляГоворю відверто
и ради чего все?
Заради перемоги ж
Элька-Карамелька• 12 января в 08:56
Ответ дляМинерАлочка
А как так получилось, что вы всю жизнь, много лет разговаривали на своем языке и вдруг он стал не вашим, а ’языком россии’? Ну если вы из России, то тогда понятно. А по факту, это все равно, что например, у вас и у соседки были 2 одинаковые дорогие шубы. И вдруг соседка-придурок на вас напала и сказала, что такую шубу имеет право носить только она. И, вместо того, чтобы послать эту соседку подальше, вы быстренько отдали ей свою шубу, переоделись в пуховик и теперь всем рассказываете, что ’почему я должна носить шубу, это же чужое, а не мое, она принадлежит соседке’. Для меня то, что сейчас происходит с языками, выглядит примерно так
Ви в Німеччині теж про шуби розповідали, коли пособіє оформляли?
Бойцовская• 12 января в 08:56
Ответ для18 мнеУЖЕ
Ні, поваги не маю. Бо нездатність вивчити рідну мову- ознака невисоких здібностей.
P.s.: я вчилася в російській школі.

А взагалі , тема для сварки
Вивчити и говорить по жизни - это не одно и то же, а от нас вимагають именно всегда и везде говорить державною
Я натуралка• 12 января в 08:58
Ответ дляГалябалована
Сейчас, с начала войны не знаю.
Изучают весьма поверхностно и далеко не везде, где они есть.
Бойцовская• 12 января в 08:59
Ответ дляГоворю відверто
Я говорю преподаватель и говорю по-украински только на парах, а вне пар - только со студентами.