Юпитерная• Изменено 16 января в 00:10
Девочки поддержите пожалуйста, эвакуация уезжаю из дома..
Не знаю как описать чувства, так тяжело покидать дом, уезжать с одной сумкой.. Эвакуируюсь с прифронтового города с ребенком, муж остается тут, работа по региону... Головой холодной понимаю что все правильно, что это неизбежно, что рано или позже (а потом еще хуже будет и так все ближе и чаще обстрела) все равно прийдётся выезжать.. Так тяжело на душе, не могу собрать себя в руки.. Реву, смотря на каждую вещь.. Как себя успокоить, как взять в руки, боюсь что ждет в новом городе, получиться ли.. В общем в голове куча мыслей, ни есть ни спать..
100pudov• 16 января в 01:37
Ответ дляБорисфенка
Так, страшно їхати в невідомість, коли три копійки за душою.
Але приємним бонусом є те, що в Європі є соціальний захист. Спочатку це з подивом виявляєш, потім довго звикаєш.
Тобі просто зі старту закривають базові потреби - житло, харчування, одяг, медицину, меблі, окуляри, ще казна-що.
Благодійні організації роздають корм для тварин, протеїн для спорту, букети квітів і ялинки. Дивишся на це все і фігієш - чому дома не так? Сумно і боляче.
Европа помогает всеми возможными способами. Но людям всё равно всегда что-то не так. Нам хочется «дорого-богато», и при этом мы забываем об одном: когда жизнь оказывается под угрозой, уже не думаешь о материальном достатке. В такие моменты понимаешь, что самое дорогое и важное — это сама жизнь.
Цигарний шланг• 16 января в 01:38
Ответ дляБорисфенка
Да, сумно... Конечно, там бюджет у государств не сравнить с нашим
Борисфенка• 16 января в 01:39
Ответ для100pudov
Так, дивують біженці, які починають бідкатися, що у них знизився рівень життя, це вражає. Про факт війни вони дивним чином забувають, це ж їх рівень життя ніяк не знижує, виявляється.
Борисфенка• 16 января в 01:41
Ответ дляЦигарний шланг
Та ясно, що бюджети шалені. Але насправді і постановка питання дуже правильна - є закони, є базовий мінімум, бездомних і голодних нема. Соціальний захист саме такий, яким він має бути. Тим, хто мало заробляє, держава доплачує - це ще один шок для нас.
І поліція така, яка вона має бути. Правові держави, є чому по хорошому позаздрити.
Мальчун-задирун• 16 января в 01:48
Ответ дляЦигарний шланг
Ненене. Не нужно так. Пани Борисфенку я давно знаю. В некоторых темах очень спорю с ней и местами грызусь, а в этой поддержу. По крайней мере в том, что нельзя сидеть в прифронтовом городе с ребенком. И если нет работы, одна кредитка - то лучше уж социал...
Я не выехала, но знаю, что ситуация изменилась. Но если все так невесело
+100
Поддерживаю
Человек помочь пытается, если нет возможности воспользоваться советами - поблагодарить просто, но обижать зачем?
Автор, Вам - обнимаю, понимаю, имея опыт, и желаю - пусть все пройдет как можно легче для Вас , со временем станем чуточку легче, но безопасность - это правильно!
Поддерживаю
100pudov• 16 января в 01:44
Ответ дляБорисфенка
Сколько знакомых после беженства буквально «расцвели». Люди, которые за всю жизнь дальше своего города ничего не видели, вдруг увидели мир. И это при том, что раньше многие из них всю жизнь повторяли: «Где родился — там и пригодился».
Борисфенка• 16 января в 01:48
Ответ для100pudov
Так, багато таких, і від цього також сумно. Миють підлогу за 2 тисячі євро, їздять на екскурсії, дітям кошти шлють.
А їм ще й дорікають ’Не хочете вертатися вдома підлогу мити за 200 євро’.
ЕлькиПальки• 16 января в 02:01
Ответ дляЦвіпканя
Автор, вы из Запорожья?
Разве Запорожье эвакуируют?
Valentina shop2020• 16 января в 02:03
Ответ дляФрекен бок
Ему бы и самому хотеть защищать родные места и семью... Если нет, тогда зачем автор убегает? Свои же идут.
Ох,и любите язвить ,в такое страшное время,ждите своих они рядом
А Я Самая Самая• 16 января в 02:04
Ответ дляБорисфенка
Знайома якраз з Оболоні, через дорогу від нас.
Чоловік в лікарні лежить, там опалення поганеньке, але світло є, генератор, йому вночі з апаратом спати треба.
і ви за 4 роки жодного разу не приїжджали? до недавнього часу все нормально було у Києві
Valentina shop2020• 16 января в 02:04
Ответ дляМоре Щастя
Из окопа строчите небось
С немецкого,наыерное
ЕлькиПальки• 16 января в 02:07
Ответ дляБорисфенка
Не говорите за всю Европу. Вы вроде как в Германии? Вот и пишите про нее.
Борисфенка• 16 января в 02:07
Ответ дляА Я Самая Самая
Чотири рази приїжджали в Карпати, коли у чоловіка були відпустки, і цьогоріч навесні також були в Києві один день.
Поплакала та й поїхала назад. Чоловік аж копитами бив, щоб ми якомога швидше забиралися, аж видихнув, коли ми з Перемишля подзвонили.
Без ілюзій він. Та і я.
Борисфенка• 16 января в 02:12
Ответ дляЕлькиПальки
Те саме і в інших країнах Європи - і соціальний захист, і правові держави.
А Я Самая Самая• 16 января в 02:14
Ответ дляБорисфенка
Без ілюзій він. Та і я.
добре, що у вас є спільне бачення. дай Бог зможете повернутися. Але з часом люди вже там себе реалізовують і не хочуть назад
Борисфенка• 16 января в 02:21
Ответ дляА Я Самая Самая
Може й хочуть, але не можуть. Ті, хто з окупації - бездомні, ті, хто старше віком - потенційно безробітні, навіть якщо і був якийсь фах, ті, що пенсіонери - нема про що балакати, копійки отримають, дітей ніхто назад не повезе.
Якась частина повернеться, але навіть не половина. І як туи їх осудиш, якщо все так складається не на користь України.
Ще й Мерц дзявкає ’Зеленський має так зробити, щоб українські чоловіки не хотіли їхати з дому’.
Аякже, титана знайшли, мля, той, що зробить.
А Я Самая Самая• 16 января в 02:22
Ответ дляБорисфенка
ви мову вивчили ?
ЕлькиПальки• 16 января в 02:26
Ответ дляБорисфенка
Захист - да.
’Базові потреби - житло, харчування, одяг, медицину, меблі, окуляри, ще казна-що. Благодійні організації роздають корм для тварин, протеїн для спорту, букети квітів і ялинки.’ - нет
Борисфенка• 16 января в 02:26
Ответ дляА Я Самая Самая
ви мову вивчили ?
Екзамен здала на А2 позаторік, зараз може В1 вже є. Чесно вчу, скажемо так, говорити можу щось нескладне, розумію далеко не все.
А ще англійську знаю непогано, то у мене тепер суржик англо-німецький - яке слово перше спаде на думку, таке й говорю. Кому треба, розуміють, але це сумно насправді.
Борисфенка• 16 января в 02:30
Ответ дляЕлькиПальки
Захист - да.
Давайте почекаємо когось з Франції, Бельгії, Нідерландів, Норвегії, Данії, Швейцарії - вони зранку нам розкажуть, як ’бідують’.
Поляки не осилили 5 мільйонів біженців, різко згорнули допомогу, але навіть у них є соцзахист дітей, інвалідів і пенсіонерів.
А Я Самая Самая• 16 января в 02:31
Ответ дляБорисфенка
нормально. ви зможете роботу шукати, де потрібна англійська, плюс у вас російська/українська
ЕлькиПальки• 16 января в 02:33
Ответ дляБорисфенка
Остальную Европу не забыли? Польша, Болгария, Румыния, Венгрия и т.д.
’Базові потреби - житло, харчування, одяг, медицину, меблі, окуляри, ще казна-що. Благодійні організації роздають корм для тварин, протеїн для спорту, букети квітів і ялинки.’ - максимум в больничку сходить. Какое житло, харчування, одяг, меблі?
Борисфенка• 16 января в 02:34
Ответ дляА Я Самая Самая
Доведеться шукати, дещо вже придивилася, конвейєр на протеїновій фабриці, але там стояти треба цілий день. Є ще картонна фабрика, коробки складати.
Англомовних фірм в Німеччині насправді негусто, всюди насамперед німецька потрібна. І це правильно.
У німців ставлення до англійської приблизно таке, як у нас до російської.
Борисфенка• 16 января в 02:37
Ответ дляЕлькиПальки
Східна Європа бідна, це загальновідомо. Але навіть в Болгарії і Румунії є соціальний захист для населення і трохи для біженців.
А в Україні печаль. Звісно, війна зараз, але так і до війни було. І нема на те ради.
ЕлькиПальки• 16 января в 02:40
Ответ дляБорисфенка
Вы изначально писали про весь ЕС вообще-то.
Весь захист Румынии и Болгарии заключается в выдаче бумажки о том самом захисте. Как я уже писала выше - в больничку сходить можно, в школе учиться.
Какое житло, харчування, одяг, меблі?
Борисфенка• 16 января в 02:46
Ответ дляЕлькиПальки
Какое житло, харчування, одяг, меблі?
Погодьтеся, що в ЄС окрім Болгарії і Румунії є що вибрати, ще десятки країн.
І навіть вони своїх громадян непогано підтримують.
Може і у нас колись таке буде. А поки що все печально, навіть нещасні ВПО аж в 2000 грн скасували дійсно внутрішнім біженцям. Ви ж самі все чудово знаєте.
Борисфенка• 16 января в 02:49
Ответ дляЕлькиПальки
Какое житло, харчування, одяг, меблі?
І наостанок - чим менше коштів, тим більше резонів їхати в Німеччину, Данію, Францію, Норвегію, там і житло, і харчування, і одяг, і меблі. І поки що приймають з прифронтових районів без питань.
2410diana2410• 16 января в 02:59
Ответ дляФрекен бок
А содержать автора, которая с ребенком в чужом городе без жилья и работы вы будете?
2410diana2410• 16 января в 03:02
Ответ длямуха в кедах
Завжди важко зважитись на якийсь крок, а у вас взагалі евакуація не по своїй волі 😔 але у вашому випадку вам може допомогти думка, що ви можете приїжджати. Ви не покидаєте дім, ви їдете і можете повернутися коли захочете. Сприймайте це як виїзд, щоб відпочити і набратись сил) скільки дитині?
Это плохой совет. Скорее всего города того не будет, раз эвакуация. Я пять лет жила в Киеве с мыслью, что это временно и я вернусь в Донецк. Отложенная жизнь и ожидания пустые. Сидела и мечтала, что вернусь, по убираю, что-то куплю новое в квартиру, встречусь с соседями, знакомыми… 10 лет я там не была и понимаю, что уже не вернусь
КротоТо• 16 января в 03:09
Ответ дляБорисфенка
Посміялася. Я пишу, бо знаю.
Мені влом серед ночі робити селфі в квартирі, але повірте, що пристойно.
Я не знаю, хто вам наговорив дурні про ’усьо пропало, пізно’, насправді все гаразд, біженців чудово влаштовують.
Дітей пожалійте, як себе не жалко.
так вы ж там с 2022...нормальные квартиры закончились.....