Бабайко• 17 июня в 09:20

Підліток і робота

Хочу почути ваші думки з приводу літньої праці для підлітка.
З одного боку це начебто добре, типу крок до самостійності, досвід і все таке.
А з іншого - це відбирає таке коротке дитинство. Скільки там того безтурботного свідомого літа в житті?;Ну років 5. А потім усе життя - праця, праця, праця. Турботи про кар´єру, зарплатню, родину. Та відпустка добре, якщо 2 тижні , а іноді і не буває.
Ну і чи варто той досвід роботи та незалежності отримувати в 16 р, коли все рівно через пару років дитина його отримає?
Неправдиша• 17 июня в 09:21
Если хочет сам, сам нашел, выбрал, устроился - на здоровье. Если мама в шею выпихивает, то да, возможно стоит дать ребенку покайфовать в преддверии взрослой жизни и повременить с работой

А у нас макарошки• 17 июня в 09:21
якщо хоче, то нехай йде працює. Це його досвід. Навчиться комунікації в робочій сфері.
Це краще ніж сидіти в смартфоні все літо
буреЛОМКА• 17 июня в 09:22
Зайнятість - це найкраще, що може бути для підлітка.
Так.
175см55кг19лет (она)• 17 июня в 09:22
Не знаю моим пошел во вред понравилось иметь деньги, им понравилось работать, поэтому учебк забросили
Мошей ницца• 17 июня в 09:25
Только если у подростка у самого есть желание заработать
Щебетуха• 17 июня в 09:25
мій сам знайшов і працює
з 9.30 до 18.00, по 2 години добирається в одну сторону, отримує 1т грн за день, підсобний робітник на базі з альтанками
каже - скільки протримаюсь, стільки протримаюсь, ніхто його не змушує, ще о 20.30 тричі на тиждень математикою займається з репетитором
Танцепесенная• 17 июня в 09:27
Как по мне нет. Исключение, если это связано с будущей профессией
Танцепесенная• 17 июня в 09:28
Ответ дляЩебетуха
мій сам знайшов і працює
А как его туда взяли, там же мат ответственность на таких должностях обычно
Пуки-куки• 17 июня в 09:29
отвечу как работодатель, я беру подростков на работу - все работают с удовольствием, и это не только те, кто нуждаются... есть и те, кто собирают на айфон и на другие прелести.
но отвечу честно работа подростком это и головняк...

Херсон це Україна• 17 июня в 09:30
В підлітковому віці робота - це не питання виживання, тому можна спробувати і кинути в будь-який момент, якщо не сподобається. Я вже створювала тему (де мене успішно захейтили), доньці 15,5, пішла працювати офіціанткою в зону басейна в приміському комплексі, вже 2 тижні працює. Все подобається. Їх там 6 офіціанток. Всі 15-18 років. Декілька пул-боїв, бармени, адміни, вся команда - молодь до 23 років. Їм там цікаво проводити час, спілкуватися, плюс капає копієчка. Я пропонувала донці і табір, і поїхати на море влітку - вона обрала працювати і каже, що їй там подобається.
Тётя Хрюша• 17 июня в 09:34
У меня две девочки почти по 18лет, разница в возрасте 4дня.
Моя - ни дня не работала, ей и в голову ни разу не приходило работать, да и мне тоже.
Почти моя, с нами совсем недавно. На 4день, как я забрала ее в Киев, она уже пошла на собеседование. И каждый последующий день я просыпалась, ее уже нет. Где ? На собеседовании. Прошла стажировку. Устроилась. Вторую неделю работает. Зп 25-30. Просыпается сама. Самостоятельная. Я забеспокоился об образовании, сказала что закончит заочно. Этот момент я проконтролирую конечно.
Глаза_в_3_карата• 17 июня в 09:43
Ну смотря что Вы подразумеваете под детством и беззаботным летом. Если это лежание с телефоном в руках, то может работа и поинтереснее будет
Розумашка• 17 июня в 09:52
Ответ дляТанцепесенная
+1. Не сильно хочется что бы работал разнорабочим. Мой нашел подработку в виде репетитора по математике, ничего против не имею.
Изначально у него мотиватор был - заработать на серьгу в ухо, и хотел пойти работать куда угодно.
автор Бабайко • 17 июня в 10:08
Ответ дляГлаза_в_3_карата
Читати, спілкуватися з друзями, грати в баскетбол/бадмінтон/ ходити на річку, кататися на велику, займатися з репетиторами, грати на гітарі, їздити на екскурсії, ходити на різні майстер- класи, ну і грати в ігри теж.
Ну поки так у дитини проходить літо
автор Бабайко • 17 июня в 10:13
Ответ длябуреЛОМКА
Так.
Ну крім роботи є і інші види зайнятості для підлітка: репетитори, читання, спорт, екскурсії, різні курси .
Щебетуха• 17 июня в 10:27
Ответ дляТанцепесенная
так неофіційно ж звісно, друг зі школи там теж працює, то і покликав
Моя улюблена страшко• 17 июня в 10:33
В мене доньці вже 20 років. В її 14 ми запропонували їй підпрацьовувати в кав´ярні, що в сусідньому будинку. Донька не захотіла. Ми не наполягали. В 15 років дитина вже сама захотіла трохи підпрацювати. Хоча вдома вона забезпечена була всім + кишенькові гроші. Але ж грошей багато не буває.
Сама знайшла варіант, сама домовилася, сама організовувалася. Пропрацювала два роки баристою, аж поки не почала нормально заробляти в сфері, в який отримує освіту. Робота не завадила ані нормальному навчанню і випуску в школі, ані вступу і навчанню у виші, ані спілкуванню з друзями, ані особистому життю.
Проте зараз, в свої 20, донька винаймає квартиру (з ще однією подружкою, яка так само працює), в основному, сама себе забезпечує, і ще й, нещодавно, останню версію айфону собі купила.
Питала її, якось, чи не жалкує вона, що працює з 15 років. Відповіла, що абсолютно ні. Коли ще працювала баристою (тобто, робота передбачала фізичну присутність на роботі) - було трохи сумнівів. Але ця робота додала впевненості при спілкуванні з майбутніми роботодавцями і зараз донька працює дистанційно. Має і час, і гроші.
Так що: в мене є лише позитивний досвід в роботі підлітка.
Танцепесенная• 17 июня в 11:02
Ответ дляЩебетуха
Опять же как, если работа мат ответственность предполагает
Ангелок з ріжками• 17 июня в 11:22
Мой работал одно лето в 16,муж договорился с собой на предприятие,сын был доволен перемена обстановки(далеко от дома,жил с мужем),заработал на что хотел -обновил компьютер свой,хороший купил какой хотел и ещё бы так поработал.После этого все заметили как возмужал,повзрослел,научился с коллективом работать ,общаться. Одни плюсы, правда это только всё по желанию должно быть

Ангелок з ріжками• 17 июня в 11:24
Добавлю что работал официально,с трудовой так что проблем не было
Щебетуха• 17 июня в 11:47
Ответ дляТанцепесенная
про яку мат відповідальність ви пишете? Він прибирає альтанки, підмітає доріжки від піску, косить траву навкруги, за що йому нести відповідальність? За метлу чи за ганчірки?
Танцепесенная• 17 июня в 12:02
Ответ дляЩебетуха
Тогда это не подсобный работник а садовник,/ уборщик