Дідова баба• вчера в 23:51

Польша или Франция

Что бы вы выбрали?
Спокойную, комфортную, понятную жизнь в Польше или возможность переезда во Францию по работе и жизнь семьи с детьми с нуля в 38 лет ?
Ліплю вареники• 2 часа назад
Ответ дляБезВзяток
Про які групи йде мова? Моя дитина в ліцей женераль, туди черга із носіїв мови, беруть не всіх. Не візьмуть туди без мови. Є ліцей про, там вчать робітничої спеціальності, аналог нашого ПТУ, туди беруть тих, кого не взяли в женераль. З другого року навчання у ліцеї (або premier) є ще STMG , туди йдуть хто на фінанси, економіку хоче йти - але вони туди йдуть після року навчання у женераль.
У Франції взагалі нема мови про ’ближче до дому’. Розподіляє по всім школам департаменту один єдиний DSDEN, який шукає місце у навчальному закладі за проживанням (до нього часто треба їхати з пересадкою). І зарахування в любий ліцей відбувається лише на а наявності рекомендації conseil de classe після коледжу про навчання в ліцеї і його типі. Іншими словами, нема рекомендації - не бачити вам ліцею.
Звичайно, що вибирають найближче доступне до дому. Для старших дітей на проблема, якщо це в сусідньому місті , їздять транспортом. Можливість навчатися в різних типах ліцеїв залежить від успішності

Виниловая пластинка• 2 часа назад
Я бы выбрала Францию.
БезВзяток• 1 час назад
Ответ дляГубка Боб
Группы UPEA2. И да, они не в каждом лицее есть, я так и писала.
Лицей может быть général, technique и professionnelle.

Сын учится в соседнем городке, потому что в нашем в лицее нет специальности, которую он хочет. Но изначально центр распределения рекомендовал именно ближний лицей.
В générale он поступил именно после группы для нефранкофонов.
Тобто, спочатку він вчився в колежі в класі для іноземців, здав брове і потім потрапив у лісе женераль? В таке можу повірити. У клас для нефранкофонів у лісе женераль - ні. Так як туди конкурс, у ліцей.
БезВзяток• 1 час назад
Ответ дляЛіплю вареники
Що саме?
Все, що ви написали. Твердження про те, що дитина, яка приїхала у 16 без мови потрапить у ліцей женераль - маячня. Нуль шансів. Єдині хто мав такий шанс - діти, які приїхали у 2022. Тоді українських дітей як виняток брали у ліцеї поща конкурсом, часто безоплатно у приватну школу. Але зараз такого нема. У 16 років дитина вчиться другий рік у ліцеї, це клас premier, наприкінці цього класу складається бак з французької і математики. Хто візьме поза конкурсом дитину, яка точне їх не складе за рік навчання? Редубльоманів у державних ліцеях нема.
Як людина, яка бачить цю систему зсередини, а не читає про неї в чаті gpt, я розумію, що ви написали повну маячню. Дитині, що приїхала у 16 у Францію без мови, світить або останній рік державного колежу (це самий кращий випадок) , або ліцей про.
БезВзяток• 1 час назад
Ответ дляЛіплю вареники
Яка мова про успішність у дитини, яка у 16 (як тут пишуть) не говорить французькою? Хай ця дитина хоч Ейнштейном буде, ніхто її не візьме до ліцею женераль. Нуль шансів.
Ліплю вареники• 1 час назад
Ответ дляБезВзяток
Моя в женераль, звичайно, що це потребує старань
Миззери• 1 час назад
Польша
Губка Боб• 21 минуту назад
Ответ дляБезВзяток
Нет, в именно лицее в группе для иностранцев, потом в этот же лицей поступил на обычный курс. Лицей général и technologique. И это было не в 22-23 году.
Можете не верить, мне все равно)
БезВзяток• 18 минут назад
Ответ дляГубка Боб
Можете не верить, мне все равно)
Щоб зарахували у ліцей, обов´язково треба надати рішення conseil de classe з рекомендацією для продовження навчання у ліцей женераль. Який документ ви надавали? Без нього зарахування до державного закладу неможливе)
У нашому місті приблизно 8 державних ліцеїв і 6 приватних. У жодному з них нема груп ’для вивчення французької’. Знаю, що таке було у якомусь одному колежі для молодших дітей. Українців, які не тягнули колеж, перекидали туди для вивчення мови. Він був десь у сусідньому місті, діти туди потягом їздили, зі слів мам. Але в ліцеї такого і близько нема. Не знаєш мову/не здав успішно брове? Йдеш у ліцей про на швею, працівника завода і т.д. Про ліцей женераль без французької мови і успішного брове і мови нема.

Губка Боб• 4 минуты назад
Ответ дляБезВзяток
Так он учился в UPEA2 в этом же лицее) Сначала только французский, потом добавили английский, математику и физ-ру с обычными классами. Сдал DELF и какие-то школьные тесты были. И мы подавали лист по ориентации и получили в итоге положительное решение.
Блин, ну вы такая интересная. В вашем городе нет, в нашем - есть. Я знаю, что не в каждом женераль есть такая группа. Нам повезло. Но я тут и искала активно, в том числе в соседних городках.