06 января в 22:28

А вам подобається творчість Сергія Жадана? Ось цей вірш, наприклад

Чекають вечора люди, схожі на равликів,
так гірко сплять на вокзалах, так глибоко.
Ламана лінія кордону, мов соснова гілка.
Дорога важка, коли несеш на спині свій дім і своє минуле.

Вперті равлики беззахисної Європи.
Жінки, що залишили вдома чисту постільну білизну.
Діти, що не відпускають материнську руку,
як прищеплені до яблуні гілки не відпускають теплий стовбур.

Ми потребуємо дива, потребуємо льодяників надії,
дотиків радості, променів, що пробивають темряву.
Що ти візьмеш, малий равлику, вибираючись із згорілого дому?
Насамперед віру в те, що ти сюди неодмінно повернешся.

Упокорений час шаленців і втікачів.
Запекла віра тих, хто зійшов на вокзалі вигнання.
Завжди пам’ятати розташування меблів у батьківському домі.
Ховати в кишені ключі, як засушену квітку.

Ось ця дорога – нині позначена безголоссям,
ночівлі ці – подорожні, поміж дощем і тишею.
Будьте мужніми, равлики, будьте гідними цієї мандрівки,
ви – позбавлені дому, проте не позбавлені серця.
Результат:
вже голосів: 66
33 (50%) Подобається
25 (37.88%) Не подобається
8 (12.12%) Тиц
Seehund 06 января в 22:29
Чушь, какая-то.
6 1 14
Сама купляю квіти 06 января в 22:30
Там и не задумана рифма? Какая-то чухня, честно говоря. Тут и то ярче про равлыкив недельных на солнце пишут
Королева ганделику 06 января в 22:30
Мій улюблений український поет і письменник.
Доречі його групу Жадан і собаки теж дуже люблю
11 4
Пищалка 06 января в 22:31
З рифмою читалося б легше, але за змістом - ок.
Ку-кусик 06 января в 22:32
Білі вірші?!
Опис красивий, але вкупу текст не тулиться в голові
1 2
Чаюри 06 января в 22:32
Любила його вірші ще в нульові, коли це не було мейнстрімом. Дуже талановитий автор.
2 7 4
автор Чупа-чупс 06 января в 22:33
Ответ дляСама купляю квіти
Там и не задумана рифма? Какая-то чухня, честно говоря. Тут и то ярче про равлыкив недельных на солнце пишут
А ви ніколи не чули про білі вірши? Але не буду сперечатися. Якщо ви більше полюбляєте творчість порадниць - ваша справа. Комусь і кобила наречена, як казали класики)
8 3 1 1
Королева ганделику 06 января в 22:33
Не бачила цей вірш раніше. Про равликів - до сліз. Зрозуміє той хто кидав свій дім і біг з одним рюкзаком в якому було усе, що лишилося з його мирного життя
17 1
автор Чупа-чупс 06 января в 22:34
Ответ дляКоролева ганделику
Не бачила цей вірш раніше. Про равликів - до сліз. Зрозуміє той хто кидав свій дім і біг з одним рюкзаком в якому було усе, що лишилося з його мирного життя
Саме так. Люди із одним рюкзаком на спині дійсно схожи на равликів. Але метафори - то занадто складно для деяких.
1 14 1
Рання пташка 06 января в 22:34
Я більше по прозі, остання прочитана його книга Інтернат, дуже гарна.
Сама купляю квіти 06 января в 22:34
Ответ дляКоролева ганделику
Не бачила цей вірш раніше. Про равликів - до сліз. Зрозуміє той хто кидав свій дім і біг з одним рюкзаком в якому було усе, що лишилося з його мирного життя
Ну я дважды бежала, но этот белый стих ерунда, ничего не ёкнуло.
3 7 1
Повелитель бітка 06 января в 22:36
Ответ дляКоролева ганделику
Мій улюблений український поет і письменник.
Доречі його групу Жадан і собаки теж дуже люблю
І я 😍😍😍
Единорог помог 06 января в 22:36
Ответ дляЧаюри
Любила його вірші ще в нульові, коли це не було мейнстрімом. Дуже талановитий автор.
так живий класик жеж)
Кудесница_с_пургеном 06 января в 22:37
До мурашек... Поймут не все, а те кто это пережил.
7 1
автор Чупа-чупс 06 января в 22:38
Ответ дляКудесница_с_пургеном
До мурашек... Поймут не все, а те кто это пережил.
Так. Але дивно, що комусь це смішно. Навіть не сам вірш, а відчуття тих, кому він відізвався. Хоча про що це я. На Порадниці нічому не треба дивуватися.)
1 9
Королева ганделику 06 января в 22:38
Ответ дляЧупа-чупс
Саме так. Люди із одним рюкзаком на спині дійсно схожи на равликів. Але метафори - то занадто складно для деяких.
Я так бігла (( коли переїжджали до квартири, то була велика машина з меблями, усіма речами. А коли треба було бігти на початку війни, то складалася за 15 хвилин і покидала просто речі в рюкзак і виявилося раптом, що ось це я і маю тільки.
Бачила під попереднім постом регочущий смайл. Тільки русні можу побажати таке пережити.
Seehund 06 января в 22:39
Ответ дляЧупа-чупс
Саме так. Люди із одним рюкзаком на спині дійсно схожи на равликів. Але метафори - то занадто складно для деяких.
И что? Это делает стих великолепным? Сразу видно, что автор ничего этого не пережил. Если человек подвергся опасности, он уезжает часто с облегчением с этого места, без всякой сентиментальной чуши. Начинают работать базовые инстинкты выживания.
1 11 3
Не за Будка 06 января в 22:39
зміст дійсно дуже близький і щемливий, а от до форми треба звикнути. до речі, такі ж враження у мене від Полозковоі
1 1
Мамзелькіна 06 января в 22:39
Як з письменникм не знайома з йрго творчістю, а як зі співаком - заходить.
Вірш - чудовий
5 1
Королева ганделику 06 января в 22:41
Ответ дляSeehund
И что? Это делает стих великолепным? Сразу видно, что автор ничего этого не пережил. Если человек подвергся опасности, он уезжает часто с облегчением с этого места, без всякой сентиментальной чуши. Начинают работать базовые инстинкты выживания.
Ви серйозно? Вы сьогодні вперше прізвище Жадан почули? Це він нічого по вашому не пережив
Дійсно, чого тільки на порадниці не прочитаєш
8 1
Работать надо 06 января в 22:41
Ответ дляSeehund
И что? Это делает стих великолепным? Сразу видно, что автор ничего этого не пережил. Если человек подвергся опасности, он уезжает часто с облегчением с этого места, без всякой сентиментальной чуши. Начинают работать базовые инстинкты выживания.
Вы это не пережили, поэтому фантазируете, что должен человек чувствовать. Я пережила, мне до слез просто.
1 10 1
автор Чупа-чупс 06 января в 22:41
Ответ дляSeehund
И что? Это делает стих великолепным? Сразу видно, что автор ничего этого не пережил. Если человек подвергся опасности, он уезжает часто с облегчением с этого места, без всякой сентиментальной чуши. Начинают работать базовые инстинкты выживания.
Вы знаете, дом моих родителей в Северодонецке уничтожен ’освободителями’. Я рада, что родители спаслись. Но мне до сих пор снится наша квартира. И до слез жаль альбомов с фотографиями. Представляете, у меня не осталось ни одной фотографии, где я маленькая. И фотографий со свадьбы родителей теперь нет. Для вас это сентиментальная чушь. Для меня - материальная часть прошлого, которую у меня и моих родителей отняли.
10 5 1
Ежеви4ка 06 января в 22:44
Ответ дляЧупа-чупс
Вы знаете, дом моих родителей в Северодонецке уничтожен ’освободителями’. Я рада, что родители спаслись. Но мне до сих пор снится наша квартира. И до слез жаль альбомов с фотографиями. Представляете, у меня не осталось ни одной фотографии, где я маленькая. И фотографий со свадьбы родителей теперь нет. Для вас это сентиментальная чушь. Для меня - материальная часть прошлого, которую у меня и моих родителей отняли.
Боже, ну що за тварина на цей допис ставить рука - лице? Обіймаю Вас, авторе ❤️
1 9
Seehund 06 января в 22:44
Ответ дляКоролева ганделику
Ви серйозно? Вы сьогодні вперше прізвище Жадан почули? Це він нічого по вашому не пережив
Дійсно, чого тільки на порадниці не прочитаєш
Я вам не мешаю этим словоблудием восторгаться.
3 7
Seehund 06 января в 22:46
Ответ дляРаботать надо
Вы это не пережили, поэтому фантазируете, что должен человек чувствовать. Я пережила, мне до слез просто.
Конечно из разрушенного Мариуполя уехать, конечно не пережила. Это не с тихого места ехать проливая сентиментальные слезы.
2 1 6 1
Королева ганделику 06 января в 22:47
Ответ дляSeehund
Я вам не мешаю этим словоблудием восторгаться.
Ви перш ніж писати маячню про нічого не пережившего Жадана хоч поцікавитеся хто це взагалі. Хоча б для загального розвитку
1 7
автор Чупа-чупс 06 января в 22:48
Ответ дляSeehund
Конечно из разрушенного Мариуполя уехать, конечно не пережила. Это не с тихого места ехать проливая сентиментальные слезы.
Почему вы обесцениваете чувства других?
2 7
Работать надо 06 января в 22:48
Ответ дляSeehund
Конечно из разрушенного Мариуполя уехать, конечно не пережила. Это не с тихого места ехать проливая сентиментальные слезы.
А, я вас вспомнила, вы везде Мариуполем манипулируете. Я из Харькова выезжала. Проливаю сентиментальные слезы. Жадан, кстати, тоже из Харькова.
1 7
Шальная коклетка 06 января в 22:48
Я навіть не знаю, хто це такий. Вірш читати важко, набір слів , про страшні речі
1 3 1
После шести ни-ни 06 января в 22:49
очень сочувствую тем, кто пережил описанное в этом стихе, но сам стих как-то не понравился, я все-таки люблю рифму