Топтунша• 27 октября 2017
Гостья из Западной Украины сказала, что они не едят, то что мы едим, супы-борщи
и прочее. Девочки из ЗУ, а что вы едите/готовите?
Ответ дляБелочкой зови
так, є
цікавинка - банош, токан, бограч поки жила в Закарпатті, ніколи не куштувала. мої рідні таке не готують. З кукурудзяної крупи дідо любить ’чир’ - каша з молоком
ще згадала, ні одне свято не обходиться в домі баби без кіфликів, бо то не ’сято тодий’))
А що це кіфлики?
Как нефиг делать• 27 октября 2017
Ответ дляЛо Шарик
Я так и написала бульон. А ’бульйон’ была подсказка на украинском языке. Девочки, не вырывайте куски из текста
С остальным я согласна, а вот больйон зацепился за глаз))) Не злитесь)))
Белочкой зови• 27 октября 2017
Ответ дляЛо Шарик
А сейчас вы где живете?
під Киевом. З Закарпаття поїхала ще в 95
Ло Шарик• 27 октября 2017
Ответ дляКак нефиг делать
Т.е. вы считаете, что на русском пишется не бульон?
Ло Шарик• 27 октября 2017
Ответ дляКак нефиг делать
Я не злюсь)) Девочку отправила читать словарь украинского после ее ’росіла’
Белочкой зови• 27 октября 2017
Ответ дляcoloritka
А що це кіфлики?
пісочні рогалички з повидлом, присипані пудрою. Продається схоже печиво в супермаркетах Києва. Але трошки не те тісто.... Правильний рецепт не знаю, не пекла ніколи, а от дід вважає, що нема кіфликів - нема свята)) ну і шо, що стіл ломиться від наїдкив, мають бути кіфлики
Natali8377• 27 октября 2017
Ответ дляcoloritka
А що це кіфлики?
на Закарпатті так називають рогалики, якщо не помиляюся.
Solomiyka78• 27 октября 2017
Ответ дляЭлектричка
Я з Харкова, знаю багатьох, хто варить борщ з квасолею, сама теж готую тільки з нею. Набагато смачніший))
Удалено администрацией...
Natali8377• 27 октября 2017
Ответ дляЛо Шарик
та ж є таке слово в словнику, як би вам не було смішно.
2. діал. Бульйон. Подано в здоровенних мисах яловичий росіл і до нього пампушки (Іван Франко, VIII, 1952, 67).
pollyteika• 27 октября 2017
Ответ дляЛуноходик_Ик
я україномовна із ЗУ і теж тут народилась і не тільки я, тут народились всі мої родичі з 1890 року і до нині і жодних свікольників тут не було і нема
А-ха-ха, Ваша взяла )
Звездолётчица• 27 октября 2017
Ответ дляЛуноходик_Ик
Я з Рівного, чогось мені свекольнік вуха ріже, як щі
pollyteika• 27 октября 2017
Ответ дляБелочкой зови
в дитинстві любила з «мармолядою з рожі», вперше чую, що це кіфлики.
gloriya8305• 27 октября 2017
Что то мне кажется, что свекольник сугубо русское название, знакомое нам по кулинар книгам ссср. Юго восток и даже восток Украины зачастую говорит борщ
gloriya8305• 27 октября 2017
Товарищи , трём одно и тоже, особенно тяжко с агрессивным контингентом. У нас относительно большая страна , ЗУ территория большая, влияние других стран, формирование вкуса поколениями и устои кухни конкретной семьи формируют привычное меню. Не понимайте буквально, подруга автора могла сказать на счёт конкретного блюда или приправы к оному . Конечно, вкусы отличаются. Посмотрите по теме, и все это будут разные блюда , но имеющие одно название . При этом не съедобные по вкусу для человека у которого другие вкусовые привычки
Умный хвост• 27 октября 2017
все життя проживаю на ЗУ, хоч мама росіянка. з перших страв готуємо червоний та зелений борщ, чоловік дуже любить розсольник, молодша дочка-суп з фрикадельками, старша-овочевий суп з великою кількістю овочів. другі страви звичайні, як у всіх: відбивні, котлети, риба, овочі. в нас в родині зазвичай їмо страви нежирні, запечені. всім потрібно слідкувати за вагою.
Ответ дляБелочкой зови
А аа,)
Мама моя теж таке робила....
gloriya8305• 27 октября 2017
Читаю тему и думаю- Сколько же чужестранцев на нашу землю захаживало и обживалось , внесли столько всего дивного)))соседи привычкам соседей удивляются и первый раз слышат о каких то блюдах
Белочкой зови• 27 октября 2017
Ответ дляpollyteika
про мармоляду з рожі (що таке - рожі?) не чула
пу_пугренчик• 27 октября 2017
Ответ дляgloriya8305
Я с ЗУ,даже в детских садах есть такое первое ,как Бурячник(,свекольник),борщ без капусты)))
gloriya8305• 27 октября 2017
Ответ дляпу_пугренчик
А почему ему там не быть, конечно, будет
Соня-сонятко• 27 октября 2017
Ответ дляБелочкой зови
варенье из лепестков роз
Гербария• 27 октября 2017
Ответ дляДжинцы на Флиси
а дайте рецепт супа из кабачков.
выше дала, посмотрите мои ответы.
Просто каралева• 27 октября 2017
дивна новина, цікава ваша товаришка з Західної, все життя там прожила,років 15 , як переїхала, невже так все змінилося)))) їдять там перше, завжди їли, борщ, капусняк, борщик(питний борщ на м´ясній або грибній основі), курячий розсіл з домашньою лапшею, квасоляна зума, зупа з балабану(то така велика біла квасоля), з неї ще готують Чанахи (теж за місцевим переписом, може бути у казані, але краще виходить на вогнищі у глиняних горщиках), дійсно, супи там називають ’зупою’, ну якщо на свята, то часто питний борщик з пампушками,на Вілію обов´язково готується Борщик з вушками на юшці з біліх сушених грибів, в повсякденні, раз на день рідке(пєрвоє)))) жартую. Безумовно, кожна хата- особлива, кожна господиня особлива. Бограч - то в сторону Закарпаття, на Львівщині, Тернопільщині, Рівненщині, як кажуть: якщо не має борщу, то нема що їсти! А звідки саме є ваша приятелька?
Апофиозная• 27 октября 2017
Ответ дляSolomiyka78
Судя по соседней теме о борще, на ЗУ борщ варят с фасолью. У нас в Харькове никто из знакомых фасоль не добавляет.
Я из Харькова, и я добавляю. Но это у меня от дедушки из Полтавской области)
Белочкой зови• 27 октября 2017
Ответ дляПтенчик
троянда )
здогадувалась, що троянда, але сумнівалась..... в нас казали рУжа