из желе я• Изменено 02 августа 2022

Є тут ті, хто перейшов з російської на українську?

Як довго переналаштовувались ? Що змотивувало?

ps Дівчатка, питання мовне - мирне, я не проти російськомовних, без срачу
МЧСница• 02 августа 2022
Ответ дляБабайко
Вангую, очень быстро тема перейдет в срач, а затем снимут анонимов. Иду за попкорном
А ви помітили якою мовою починається про срач?
Куда_бежать• 02 августа 2022
Ответ дляЧемодан-Вокзал-Майами
Украина - моя Родина
Одже, рідний український. Я розмовляла російською мовою, але після вторгнення в мою країну руських я не можу вважати цю мову рідною. Як таке можна писати взагалі? Так, мені ще тяжко перейти на українську повністю, але щоб таке написати...тим паче думати так... Я цього не розумію
Чемодан-Вокзал-Майами• 02 августа 2022
Я хочу свободную двуязычную демократичную Украину.
Ковбой Хагис• 02 августа 2022
Ответ дляЧемодан-Вокзал-Майами
Удалено администрацией...

Чесно, ВСЕ расєйське - до ригачки мерзенне язик насамперед!
Scarlet-flower• 02 августа 2022
Ответ дляЖена сантехника
Для мене шок, скільки тем , де і як вивчити польську, англійську, німецьку, бо ми там . А як рідну? За стільки років? Україна терпить все💛💙
Таке саме питання….
Наполеон Бонапарт• 02 августа 2022
розмовляю обома, не бачу проблем, перша - російська, між своїми та вдома - тільки рос, з друзями також, з клієнтами як питають, тобто на їхній мові, у крамницях як мені заманеться, від настрою

проблем не було, бо багато читала завжди, словниковий запас норм, вважаю чим більше мов ти знаєш та використовуєш, тим краще
Чемодан-Вокзал-Майами• 02 августа 2022
Ответ дляКовбой Хагис

Удалено администрацией...
Наполеон Бонапарт• 02 августа 2022
Ответ дляЗакусенец
Так треба ж назбирати доказів, що російськомовних «ущемляют» 😂
пішла за попкорном
МЧСница• 02 августа 2022
Ответ дляЧемодан-Вокзал-Майами
Мова ката і мова жертви - це так об’єднує
Ковбой Хагис• 02 августа 2022
Ответ дляЧемодан-Вокзал-Майами
Я не проти двох державних мов. Українська та англійська.
Пожмаковна• 02 августа 2022
Ответ дляЧемодан-Вокзал-Майами
Так вже ж така була, маємо що маємо.
Закусенец• 02 августа 2022
Ответ дляЧемодан-Вокзал-Майами
Українська і англійська) я теж за це:)
Evga32• 02 августа 2022
Ответ дляЧемодан-Вокзал-Майами
Удалено администрацией...
Ковбой Хагис• 02 августа 2022
Ответ дляЧемодан-Вокзал-Майами
Удалено администрацией...
Наполеон Бонапарт• 02 августа 2022
оце в мене нік схоже треба вчити французьку
МЧСница• 02 августа 2022
Ответ дляКовбой Хагис
Державна має бути одна. А рівень володіння англійською - - так, має бути високим, у молодого покоління перш за все
Чемодан-Вокзал-Майами• 02 августа 2022
Ответ дляEvga32
Удалено администрацией...
Я бачу ви почали це робити на укранській.
Organic• 02 августа 2022
дома с родными говорим на родном русском.
непонятно зачем переходить на НЕ родной украинский? сделать себе дискомфорт - а зачем?

в остальной жизни украинский на работе , у детей в школе...

устраивают сами себе непонятные драмы с какими-то переходами, как будто в жизни заняться больше нечем.
_inka_• 02 августа 2022
Я теж переходжу, ще не повністю, але зараз в основному говорю українською
А у нас макарошки• 02 августа 2022
нет не перешла в семье
Анютины ласки• 02 августа 2022
Родилась и выросла с русским языком. Но сейчас в Германии принципиально говорю на украинском. До войны на работе также общалась на украинском, привыкла.
Не обижаюсь• 02 августа 2022
Зачем?
Ревнивая жена• 02 августа 2022
Просто прийняла рішення і одразу перейшла. Місяці три вже мабуть.
Strelka_007• 02 августа 2022
Через вторгнення рф тепер принципово не спілкуюся російською, в побуті і на вулиці (Німеччина) зараз тільки українська. Раніше відповідала мовою співбесідника, зараз принципово ні .
В нас навіть формальне і неформальне спілкування на роботі саме собою стало україномовним (велика київська компанія - дистрібутор).
Моя мова - моя зброя, моя мова - мій кордон. Це правда, це так і є. Не важко, цікаво, нові нейронні зв´язки у мозку це завжди корисно.
Oleksandr S• 02 августа 2022
Так, іще в 2014. Перейти було просто, бо було внутрішнє бажання. І 5-річна дитина швидко опанувала українську.
Швабристка• 02 августа 2022
Не я.
Могу на мові, но не хочу.

А как долго будете перелаштовуватися- зависит от языковой среды и мотивации.
Мой муж на работе иногда на украинском общается- сначала был смешной суржик и паузы (вспоминал слова), сейчас гораздо лучше.
Было бы желание
Все знаю вдоль и поперек )• 02 августа 2022
Ответ дляЧемодан-Вокзал-Майами
+++++!!!
Для драки• 02 августа 2022
І я перейшла на українську. Але іноді автоматично щось кацапське можу ляпнути))
Угадайс• 02 августа 2022
Ответ дляНесу пургу
Удалено администрацией...
Сушите сухари. За деление украинцев на ’ правильных’ и ’ неправильных’ 10 лет колонии.
Онанимный пользыватель• 02 августа 2022
У меня среди знакомых есть несколько человек, которые перешли на украинский в повседневной жизни. Многие перешли на укр, но только в соц сетях. А в жизни продолжают общаться на русском.
Я говорю на русском, украинским владею свободно. Переходить на украинский пока не планирую, но не исключаю такой вариант в будущем.