Арина85• 02 июля 2023

дубляж українською зникне?

Як ви відноситесь до того що з 2027 року може зникнути український дубляж англомовних фільмів в кінотеатрах ( наче мова тільки про них).
Це гарна ідея, але як на мене з цим треба зачекати, або хочаб лишити людям вибір.
Які ваги думки з цього приводу?
Результат:
вже голосів: 539
226 (41.93%) український дубляж
196 (36.36%) має бути вибір
89 (16.51%) оригінал англійською+ субтитри
28 (5.19%) відкласти це питання
Мимо_шла• 02 июля 2023
Ответ дляКраденые абрикосы
Та кто мешает дома смотреть фильмы на языке оригинала,зачем за это платить в кино?
Зачем вы вообще ходите в кинотеатр? Вы и дома можете все посмотреть

Spicy -02f0• 02 июля 2023
Ответ дляGleva
В Бельгії також. А наші люди ображаються, що їх вибору позбавляють
А в Германии и Испании все дублируют, и?
MashaizDusha• 02 июля 2023
Ответ дляGleva
Я ніякої мови крім української не знаю, але люблю в оригіналі все дивитися, титри читаю спокійно. Не уявляю Альфа з титрами дивитися)))
Для себе найчастіше на тому ж Нетфліксі обираю озвучку англійською, якою володію, аніж оригінал іспанською чи корейською і субтитри. Мене напрягає читати субтитри, але якщо немає вибору то й так дивилася фільми.
А от коли хотіла іспанську підучити спеціально дивилася їх кіно з субтитрами, дуже помагає. Але ж не всі хотять вчити, і не кожен раз, люди хотять розслабитися під фільм.
Клементина• 02 июля 2023
Багато де в Європі фільми йдуть мовою оригіналу.
Але навіщо нам переймати не найкраще?
Якщо в нас дуже крутий дубляж, після якого починаєш просто обожнювати нашу мову.
Зараз ідуть фільми англійською, навіть та ж Планета кіно завжди робить показ нового фільму англійською. Там майже пусті зали
Vika_mis• 02 июля 2023
Хорошая идея. Будут субтитры.
В Швеции давно уже так, английский не знают в основном 70+.
Spicy -02f0• 02 июля 2023
Ответ дляМимо_шла
В кинотеатр ходят отдохнуть и посмотреть фильм, не почитать субтитры. А оценить то, что на маленьком экране выглядит не так эффектно.
kpss2017• 02 июля 2023
Ответ дляМимо_шла
Я уже 3 раз пишу - фильмы помогут улучшить восприятие на слух и произношение.
Изучение слов, правил и тд за пределами кинотеатра
Не все хотят учить английский, многим он не нужен. В кино люди ходят посмотреть фильм и отдохнуть, а не напрягать глаза и читать.
Gleva• 02 июля 2023
Ответ дляShellyBelly
Я прекрасно володію англійською, але не погоджуюсь тут з Вами. Я розумію, про що Ви хочете сказати(що вперше побачила),але ні. Це так не працює. Шрек мовою оригінала мені заходить більше аніж українською,хоча вперше побачила я його саме рідною мовою.
Можливо, не знаю. Я тільки українською володію, мені подобається в оригіналі чути емоції, тон голосу, акцент
Я не проти українського дубляжу, дивлюся з ним також, ось до прикладу з останніх Мій коханий ворог, українською шикарний, слова українські влучні (коли акторку нудить, вона біля унітазу вимовляє Люди милі)))
https://uafilm.tv/10187-miy-kohaniy-vorog.html
Спробувала подивитися оригінал - не те, навіть голос українською краще лягає і підходить акторці
Не все так однозначно звичайно
Olena Dnipro• 02 июля 2023
Ответ дляКлементина
Але навіщо нам переймати не найкраще?
Потому, что нас бездумно внедряют в европу семимильными шагами.
Вон полякова в лондоне возглавляет лгбт парад, и несет наш флаг рядом с разноцветным ...

kpss2017• 02 июля 2023
Ответ дляКраденые абрикосы
Может это нам намекают,какой реально язык нам в скором времени понадобится?
Та где ж намекают? Более чем прямо указывают. Интересно, а что там с зно? Ввели обязательный английский как собирались
Dark_Yasna• 02 июля 2023
вижу пустые кинотеатры, супер
Dark_Yasna• 02 июля 2023
Ответ дляkpss2017
тут бы мову всі вивчили, а вони за англійську взялися
Gleva• 02 июля 2023
Ответ дляMashaizDusha
Я років 15 тому попала в Кінопанораму на Сірано де Бержерак з Депард´є в головній ролі мовою оригіналу (навіть не пам´ятаю якою мовою був фільм). Екран великий, титри майже на всю ширину екрану, це була для мене така несподіванка, що я хвилин 15 не могла осягнути дійство. Але потім фільм пройшов на одному диханні
Мені іноземна мова не дається, по фільмах я її ніколи не вивчу я не підтягну
kpss2017• 02 июля 2023
Ответ дляDark_Yasna
Так отож. Наоборот, украинский дубляж как раз способствует изучению украинского, потому как он постоянно на слуху.
MashaizDusha• 02 июля 2023
Ответ дляGleva
Мені скільки я не пробувала не заходять субтитри, я можу дивитись так, але трохи менше задоволення.
Можливо, якщо б з дитинства привчилася так то не помічала б різниці, а так помічаю. Мені, до речі, іноземці казали що саме так в дитинстві вже понахваталися англійської, бо в них ніколи не було дубляжу.
До речі, мені в свій час англійська заходила через озвучку, яка йшла паралельно з мовою оригіналу. Дубляжа тоді не було а був один чувак гундосив переклад за всіх акторів. Хто схильний до мов тому дуже допомагають такі речі.
УгничТоня• 02 июля 2023
Ответ дляdouble-mama
Не зникне, автор. Кінотеатри- комерційні установи. І попит на фільми регулюється саме глядачами.
І багато російських фільмів було язиком оригіналу на сході України?
Манула• 02 июля 2023
Боже-боже, в країні страшна війна, ніхто не знає коли і як вона закінчиться. Замість закупівлі озброєння та ПРО, якої катастрофічно не вистачає нам, планують бюджетні кошти на курси витрачати. У мене немає слів ...

До Верховної Ради вже подано президентський законопроєкт про англійську мову як мову міжнародного спілкування

У майбутньому Україна оплачуватиме курси вивчення англійської мови через програму «єПідтримка». Про це заявив прем´єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні уряду в п’ятницю.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров пояснив, що кожен українець матиме можливість безоплатно підвищити рівень володіння мовою.

«Держава оплачуватиме спеціальні курси. Залучатимемо англомовних волонтерів у школи, проводитимемо розмовні клуби. Також запустимо окремий портал з безоплатними уроками та курсами. Робитимемо все, щоб кожен українець розмовляв англійською», – заявив міністр.

Крім цього, Федоров зазначив, що англійська мова стане обов’язковою у всій системі освіти — від дитячих садочків до університетів, від дошкільнят до науковців. Держава підтримуватиме професійний розвиток освітян та бажання покращувати свої знання з англійської мови.

Крім цього, зазначається, що зміниться державна служба – всі чиновники зобов’язані будуть говорити англійською.

Також міністр анонсував, що англомовні фільми та телепрограми транслюватимуться на телебаченні мовою оригіналу. Інформація та оголошення щодо транспорту дублюватимуться англійською. Іноземцям відповідатимуть англійською, коли вони звертатимуться до довідкових служб на вокзалах, в аеропортах, річкових портах тощо.

«Володіння англійською мовою безпосередньо пов’язане з рівнем конкурентоспроможності та зарплатою на ринку праці для кожного громадянина. Продовжуємо створювати революційні проєкти та ухвалювати закони для розвитку людського капіталу», – додав Федоров.
https://glavcom.ua/country/science/anhlijska-stane...
double-mama• 02 июля 2023
Ответ дляУгничТоня
Багато,як і по всій території України. Можна навіть було обирати український дубляж,чи російський.
MashaizDusha• 02 июля 2023
Ответ дляМанула

Знання англійської лише відкриває додаткові можливості заробітку, тим більше онлайн, я навпаки бачу в цьому позитив.
Україна зараз існує за кошти партнерів, можливо їм такі новації теж потрібні. В тому числі контролювати гігантські кошти на відбудову, які будуть надходити від них. А там сидить наша чинуша і ’сорі, ай донт спік інгліш’.

Kate04-ecfa• 02 июля 2023
Я не знаю, чи є таке поняття як «наслуханість». Я регулярно кожного вечора 15 хв. дивлюсь Тік токи англійською мовою (через те, що лайкаю саме контент англійською, мені такі і випадають в рекі). Слухала-слухала і тут мені прилітає задача по роботі - провести тренінг для глобальних колег англійською. Я в паніці 😱 думаю , де там мій intermediate 2-річної давнини) і ви знаєте, я можна сказати більш менш впевнено провела презентацію. До сих пір дивуюсь , невже ця наслуханість і дійсно допомогла ? Я дуже гарно на слух сприймала всі питання колег, хоча вони і говорять з акцентом + сама по ходу тренінгу діставала з голови такі словечки чи вирази , які точно не вчила на курсах
MashaizDusha• 02 июля 2023
Ответ дляKate04-ecfa
звісно допомагає, а як дитина вперше мову вчить? Чує багато навколо себе.
Хоча звісно в дорослому віці лише прослуховування навряд чи достатньо, але дуже допомагає деяким людям. Напевно пов´язане ще з тим хто більше ’аудіал’ - тобто людина яка краще на слух запам´ятовує. а є візуали - їм треба бачити, читати і т.д.
Манула• 02 июля 2023
Ответ дляMashaizDusha
Головне зараз відстояти нашу Незалежність та перемогти у війні. А так все це нагадує бенкет під час чуми. Як не барабани так англійська мова за бюджетні кошти. Ага, ще був мільярд дерев ...
I.vetrova• 02 июля 2023
Хорошо что б и для телевидения такие нормы ввели
elegante• 02 июля 2023
Ответ дляКраденые абрикосы
Приняли ж закон , где намеки то 😹.. уже без намеков .. Жду бесплатные курсы от государства, прощавай мова , здравствуй родной ))
Вспомнился фильм свадьба в малиновке .. ))
Olena Dnipro• 02 июля 2023
Ответ дляI.vetrova
Чтобы и оно умерло вместе с кинотеатрами.
Краденые абрикосы• 02 июля 2023
Ответ дляI.vetrova
Зачем?
I.vetrova• 02 июля 2023
Ответ дляOlya Rybka
Как человек, занимающийся переводами и пишущий работы студентам англоязычных вузов, считаю идею бредовой. Язык по фильмам не выучишь, учитывая, что там часто сленг и невнятное произношение. Должен быть выбор. Например, часть фильмов с субтитрами, а часть в дубляжом. Я уже молчу про детей до 6 лет, которые плохо читают или вообще не читают. Они не успеют прочитать те субтитры и не поймут, о чём мультик.
Не кольцо лет назад уже не дали выбора. Ничего. Пережили
Краденые абрикосы• 02 июля 2023
Ответ дляMashaizDusha
Это потому что чинуше в кинотеатре не дали возможности английский выучить, в чем его вина?
smile_to_me• 02 июля 2023
Я против. Я в кино иду за картинкой, за спецэффектами, и чаще всего в imax. Если мне придется вместо действия на экране читать субтитры, то нафига мне вообще тот большой экран? Можно дома смотреть и ставить на паузу, если прочитать не успела или если пока читала, не обратила внимание на что-то важное на экране.
Я как-то смотрела сериалы на английском с субтитрами, и это не отдых для меня.
А украинская озвучка классная, благодаря ей мой ребенок стал лучше понимать украинский. Хреново, если начнется популяризация английского, а не украинского
shamarik_turk• 02 июля 2023
Український дубляж просто космос, буде шкода якщо приберуть. Голоси, передача емоцій... вже давно шукаю фільми лише з нашою озвучкою. Відносно того, що перегляд мовою оригіналу із субтитрами допомогає вивчити іноземні... Ну таке... Я в Стамбулі вже 9 років. Дуже часто ходимо в кіно. Тут лише мульти і фільми для сімейного перегляду з дітьми дублюють, все що для дорослих-з субтитрами. Мені, наприклад, прикольно, бо я сліпарик і знаю інглиш. Якби напрягалась, вичитуючи субтитри, то зміст фільму пройшов би повз. Краще вже книгу почитати. Ну, і походи в кіно тут дуже популярні, але англійською більш - меньш говорить молодь і ті, хто її спецом для роботи вчив на курсах. Те ж саме в них і з фільмами на всіляких ресурсах, все мовою оригіналу і субтитри. Чому не допомогає туркам вивчити інглиш більш аніж ’ландан із зе кепітал оф грейт брітан...’ і чи в українців кращий хист до вивчення іноземних мов хз. Я-за право вибору.