Не гоню• 14 сентября 2023

Смотрю видео всякие с советскими детьми...прошу без срача

Мне показалось ,и не только мне что у них и речь лучше, и мечты/желания у многих.
Сейчас как то не те дети...
У вас есть такие мысли?
Пишна молодиця• 15 сентября 2023
Ответ дляОмлетик
В сусідню тему про хасидів зайдіть)
так ту тему теж мабуть за замовленням з рашки створили, одразу видно по коментах, хто звідти
Царівна Жабка• 15 сентября 2023
Ответ дляПишна молодиця
ну мабуть, якщо б у них був вибір, вони б там не працювали, бо там було дуже важко
Дедушке работать там вряд ли было тяжелее, чем жить тогда, когда он в 8 лет остался круглым сиротой
Цикавенная• 15 сентября 2023
Ответ дляПлакулька
Все було добре? Мого прадіда розкуркулили і вивезли в Сибір. Моя прабабуся по матері втікала через кордон на Тернопільщині з грудним немовлям, рятувалася від голоду. Паспортів в селян не було до сімдесятих років, жили рабами за трудодні і рабську працю. В моєї родини забрали все, що в них було. Бабуся не могла на Великдень піти до храму, бо пильнували комсомольські активісти і завертали всіх, а потім взагалі закрили храм і зробили там склад Заготзерна. Дітей хрестили потайки, щоб ніхто не дізнався. Все було добре -- ви серйозно? Добре було в кадебістів і їх прихвоснів, а не в порядних людей.
Удалено администрацией...
Плакулька• 15 сентября 2023
Ответ дляЦикавенная
Удалено администрацией...
Ох як цікаво ви завернули! Тобто про рознарядки на розкуркулення і Голодомор, геноцид українців за національною ознакою ви ніколи не чули? Читайте, літератури нині достатньо.
Фиона Шрековна• 15 сентября 2023
Бабі 38, вона передивляться відосики про відкриття першого маку в москві 🤯
І їй це подобається🤯
Невже в 38 люди таким можуть займатися🤯

Мені теж 38, якщо що)
Вообще не факт• 15 сентября 2023
Ответ дляПлакулька
А ще факт, який дуже дратує всіх любителів совка -- в ссср туалетний папір з´явився в продажі у вісімдесятих! Влумаймося -- до того часу люди користувалися газетами, в кращому випадку! І ще хтось там квакає про ’чудові часи’...
Ще додам, через те що вибиралися газетами з типографськими фарбами починалися проблеми зі здоров´ям, бо вона токсична дуже. І за кількістю раку анального проходу СРСР був далеко попереду.
Одноразові шприци на заході були вже в 1960-х. В СРСР в середині 1980-х шприци кип´ятили і коли до країни прийшов СНІД, то почалася жесть. Почитайте про те як більше 80 дітей в Калмикії в медзакладі запалили на СНІД через шприци.
І попитайте у своїй мами в яких умовах вона вас народжувала і як до рожениць ставилися. І як зуби лікували.
Це повсякденність того суспільства.
Удачная• 15 сентября 2023
Ответ дляВообще не факт
Це повсякденність того суспільства.
а также эпидемия туберкулеза на каждом шагу
Плакулька• 15 сентября 2023
Ответ дляВообще не факт
Це повсякденність того суспільства.
Моя мама померла при пологах. Гадаю, це достатня ілюстрація рівня медичної допомоги породіллям в совку.
Цикавенная• 15 сентября 2023
Ответ дляПлакулька
Взагалі тема про дітей і розвиок. Я жила в золоті часи, а у доньки нещасливе дитинство і чи є майбутнє не відомо. Діьи деградують з сучасною освітою в еас 6 клас, так 3 дитини читають з трудом. Половина 2 слова звязати не можуть. що було 100 років мене не цікавить. Мого діда вбили і закатували німці, а тепер на колінах стоїть Україна перед ними і жебракує. СРСР це тривала історія, були різні часи.
Пишна молодиця• 15 сентября 2023
Ответ дляЩедрик
двері в совок відкриті, чи ви там? Адміни ау, що це за теми?
ну посміятися норм тема) але ж автор явно відробляє, й не тільки вона
Плакулька• 15 сентября 2023
Ответ дляЦикавенная
Про Україну, що стоїть на колінах -- це ви гарно проілюстрували свої політичні погляди. Не діждете. Моя Україна бореться, воює, знищує ворогів. Моя Україна була, є і буде. Мій коханий чоловік воює за нашу свободу, як воювали мої і його предки.
А ви нализуйте кацапам і совєтськосу союзу. Фу, бридко навіть писати таким.
Вообще не факт• 15 сентября 2023
Ответ дляЦикавенная
Удалено администрацией...
Та що ви кажете. Добрі і світлі часи. Одні в таборах в Криму знімають пропагандистські відео над якими якась матрьошка умиляється, а інші в таборах по околицям радянського союзу як Стус. Тільки там відео чомусь не знімали.
Тоді нормально могли жити приспособленці і наближені до влади. Більшість виживали і мовчали, бо страх з поколіннями передавався. Мого прадіда посадили в 1947 році, він вижив на війні, але не пережив сварку з завголгоспом. Заарештували і більше його ніхто не бачив. А бабуся усім розповідала, що він на війні загинув. Бо боялася, ставлення до таких сімей було поганим.
Але вам то що, ковбаса ж була
жар-птица Нюра• 15 сентября 2023
Ответ дляКороль дивана
Ленин, Владимир Ильич

..

Симбирская классическая гимназия окончил с золотой медалью, Юридический факультет Казанского университета (отчислен), Юридический факультет Петербургского университета (окончил экстерном).
Консерваторий не кончал, а университет закончил.)
Кстати Королев был исключен из Киевского Политеха за неуспеваемость.
И перевелся в в Московское высшее техническое училище (МВТУ) имени Н. Э. Баумана. - это я про то, что мозги и неуспеваемость часто не противоречат друг другу.
Ленина со Сталином был проходимцами. И утверждать, что в СССР не было социальных лифтов, по моему, смешно. Дискуссия именно об этом была. Что в отличие от Украины, в СССР социальных лифтов не было.
Хаха три раза.
Только они и были.
Пишна молодиця• 15 сентября 2023
Ответ дляУдачная
в мультиварке и каша и плов вкуснота, нравится больше всего
тут є нюанс, мультиварки різні бувають, подруга купила дві різні, в одній дуже смачно, в другій навпаки - буе, від чаші мабуть залежить
Пишна молодиця• 15 сентября 2023
Ответ дляЦикавенная
Все було добре, а що зараз доброго? Донька вчиться в моїй школі, збудованій 40 років тому. Все старе, наліплено 40 шарів фарби на совдепівські турніки. Програма дурна, не вчить, а тупить. Підручників не має, вчителі орієнтовані не навчити, а заробити, свої курси відкривають платні. Було море гуртків, включаючи шахи, безкоштовні екскурсії, табори. Зараз тільки дзюдо за 800 грн. Ніяких поїздок і екскурсій. Клас розрізнених, дружби не має. Відкривши їх чат, очі на лоба вилізуть. Булінг, мати
так віддайте в іншу школу, хто заважає?
Пишна молодиця• 15 сентября 2023
Ответ дляУдачная
и потом жить всей кагортой на голове друг у друга в одной квартире(
ну це само по собі, усі жили кагалом, бо куди ж подінешся
Удачная• 15 сентября 2023
Ответ дляПишна молодиця
может)... значит повезло
Вообще не факт• 15 сентября 2023
Ответ дляУдачная
Но про це ж відосики не знімали. Значить за думкою деяких ’не було’. Були ковбаса і квартири, а більше їм для щастя не треба.
Удачная• 15 сентября 2023
Ответ дляВообще не факт
ну так одним колбаса, а других в лагеря...
жар-птица Нюра• 15 сентября 2023
Ответ дляЦикавенная
А когда в СССР было лучше, чем в Германии? Даже при том, что времена были разные.
Король дивана• 15 сентября 2023
Ответ дляПишна молодиця
злобная тема про собак тоже по замовленню раши создана?)
Пишна молодиця• 15 сентября 2023
Ответ дляПлакулька
в нас так саму у бабусі було( тільки не в Сибір, а з Дону, куди прадід вивіз сім’ю, щоб заробити, вигнали у запорізький степ, те саме село Вербове. яке, сподіваюся, скоро буде вільне від русні

відібрали двох коней та корову, хату, дали одну подводу, куди дозволили посадити молодших дітей (їх було 13 дітей та прадід з прабабою), з собою брати нічого не можна було, тільки в тому, в що було вдягнені поїхали, Голодомор пережили вже у Вербовому, прадід ховав зерно, тому з голоду припухали, але ніхто не помер, бабуся про це меня розповідала аж на початку 2000-х, раніше боялася! про голод казала, а про зерно та рокуркулювання ні

знайшли блін куркуля з 2 конями та коровою на 15 душ( просто був гарний господар, справний, от і позаздрили, забрали усе
Вообще не факт• 15 сентября 2023
Ответ дляжар-птица Нюра
Доречі цікаве відео недавно дивилася. Порівнювали рівень життя на окупованих фінських землях, які вже у складі росії і в Фінляндії. Небо і земля, чудовий край просто занепастили. Ті території з моменту окупації ніколи краще ніж до того не жили і жити вже не будуть
Царівна Жабка• 15 сентября 2023
Ответ дляПишна молодиця
Сейчас, бывает, тоже так живут
Пишна молодиця• 15 сентября 2023
Ответ дляПлакулька
та взагалі про ті часи можна сказати трьома словами ’нічого не було!’ я коли дітям іноді починаю розповідати, вони не вірять, кажуть, що я брешу, добре що є ще тато та бабусі, підтверджують)
Гладиолус• 15 сентября 2023
Ответ дляПишна молодиця
Мой не может осознать мои рассказы о том.что мы смолу фруктовых деревьев ели)
Пишна молодиця• 15 сентября 2023
Ответ дляЦарівна Жабка
Сейчас никто так не живет?
зрозумійте, зараз ви можете обирати як жити, хочете - живіть на головах, не хочете, шукайте можливості, а тоді не було можливостей хоч шукайте, хоч ні, хіба що завербуватися кудись на Північ вахтами працювати, просто аби з дому втекти
Царівна Жабка• 15 сентября 2023
Ответ дляГладиолус
Я в 90-е годы тоже, бывало, ела смолу фруктовых деревьев. Потому что она казалась мне вкусной
Пишна молодиця• 15 сентября 2023
Ответ дляЦарівна Жабка
Вы ж не написали, что она работает
я написала, а ще в неї діти є) які можуть допомогти :)
Плакулька• 15 сентября 2023
Ответ дляПишна молодиця
Але ж бачите -- авториця цієї теми і кілька її підголосків співають, яке ж то було добре і солодке життя -- діти були розумніші, освіта і медицина краща, і взагалі трава зеленіша і небо синіше, ніж зараз... Якби я особисто не зустрічала в житті дурнів, які співають тієї ж пісні, то подумала б, що вона просто тролить... Але реально є істоти, які ностальгують за часами, коли кожен четвертий сидів в таборах, і висловити свою думку можна було лише на кухні, потайки. Хочуть в ті часи? Чому не їдуть до раші, там якраз така атмосфера.