КапитанльнаЯ• 29 февраля 2024

Питання до орендодавців і орендарів

Дівчата, поділіться, будь ласка, досвідом. Здаватиму квартиру, буде укладений договір, який готуємо сумісно з орендарями за допомогою юриста. І деякі сумніви в орендарів викликає питання оплати внесків до ОСББ. До них належить оплата консʼєржам, оплата бухгалтеру, якесь накопичення коштів на потреби будинку, тощо. Сума невелика насправді, але орендарі питають чи дійсно це вони повинні брати на себе цю оплату? Ще не питали юриста про це і я спочатку вирішила поцікавитися думкою досвідчених орендарів і орендодавців тут. Як у вас це вирішено? Дякую.
Единорог_помог• 29 февраля 2024
Ответ дляГороховаЯ
Можливо ) я здаю з 2017 року то платять все орендарі .
Це було 20 років тому, потім вже потихеньку стали перекладати все на орендарів.
Але знаю тих, хто до тих пір жек платить сам
Блакитна устриця• 29 февраля 2024
Ответ дляДжем Шакіри
А если пустая она никогда не стоит?)
До чого ця демагогія?
Джем Шакіри• 29 февраля 2024
Ответ дляБлакитна устриця
До чого ця демагогія?
Ваша демагогия?
в популярных городах простоя не бывает
Вредняжка• 29 февраля 2024
Ответ дляКапитанльнаЯ
Дякую вам! На рахунок юриста сумнівів не маю, але після ваших дописів бачу ще й в іншому деякі протиріччя у побажаннях з боку орендарів. Завтра продовжимо спілкування, вже розумітиму як далі.
Автор, а юрист Ваш или арендатора ? Сколько хочет за услуги интересно? Очень советую Вам открывать ФЛП с кведом по аренде, добавляйте ещё кведы, вдруг пригодится. Сможете в инете продавать вдруг надо будет)). Просто как физ лицо у Вас налоги 19.5 % будет. Это реально много. ФЛП надо определиться с группой, но даже если 3 гр, то там всего 5% + ЄСВ (не помню сколько сейчас, но Вам намного выгодней будет чем как физ лицо сдавать).
Блакитна устриця• 29 февраля 2024
Ответ дляДжем Шакіри
Сдам другим🤷‍♀️
И я выбираю кому сдать,мне лучше пару недель простоя,чем сдать кому попало
Или автор просто может повысить цену аренды и сказать что только плюс счетчики
Тобто ви згодні, що це ваші витрати.
І так, можна в оренду включити всі платежі. Так буде чесно по відношенню до орендарів, вони будуть розуміти точну суму оренди. А не те, що в об´яві вказано умовні 8тис., а на практиці до них додаються ще 3
Блакитна устриця• 29 февраля 2024
Ответ дляДжем Шакіри
Нет,про клумбы нет ничего в описании)
Локация,метраж ,ремонт
Дивно. Чогось в об´явах постійно вказується - чистий тихий двір, подсїзд під охороною і таке інше
Джем Шакіри• 29 февраля 2024
Ответ дляБлакитна устриця
Тобто ви згодні, що це ваші витрати.
Так в объявлении тоже указано по поводу коммунальных условия,так что все понятно
Так свет и вода тоже мои траты,эти ж платежи на мое имя))
Джем Шакіри• 29 февраля 2024
Ответ дляБлакитна устриця
Ну так чистый двор это не бесплатно)
Нет,мои квартиры даже до объявления не доходят

В бюджете 8т обычно нет охраны подъезда и закрытого двора)
_Galochka_• 29 февраля 2024
Ответ дляВиниловая пластинка
Нет, все учтено в сумме изначально. Если кто-то этого делать не умеет, тогда и начинаются торги. Вы пришли выбрать жилье в одном и том же районе, и вокруг один из них говорит вам, видели бабушку, ей нужно заплатить, видели лавочку, нужно заплатить, а в том подъезде нет бабушки и лавочки и там цена такая же, но я хочу вот так. Но это не правильно и на это согласится лишь человек который не понимает что он не должен за это платить. Это платят владельцы, а не гости. Эта бабушка и лавочка ему не нужны, он их с собой не заберёт, это все удобство этого подъезда и выбор собственников жилья, он не выбирал и он не платит. Нет, значит он ищет честный расчёт стоимости, а эти хитрые ищут дураков. Вот и все. Так везде, это рынок. Жаль что наши люди не умеют вести честно свой бизнес.
Тю. Влаштовує ’бабушка’ - погоджується. Не влаштовує - іде шукати далі.
Що означає ’він не обирав’? Якраз він і шукає, обирає саме в цей момент.

Якби раптом мешканці будинку вирішили: ’а давайте облаштуємо комірку для консьєржа на першому поверсі, треба скинутись’, це питання до власника, адже орендар дійсно бабульку з собою не забере.

Я вважаю, якщо обидві сторони влаштовує пункт ’щомісячні комунальні платежі оплачує орендар’, зовсім не обов´язково, що хтось з них дурень, а хтось хитрий.
Нажаль, маю досвід довгострокової оренди за кордоном. Там теж всі щомісячні рахунки оплачуються орендарями.
Блакитна устриця• 29 февраля 2024
Ответ дляДжем Шакіри
Ваша демагогия?
в популярных городах простоя не бывает
Звичайно не буває. Нові орендарі в´їжджають ще до виїзду попередніх Тим не менш, я вже писала, в Харкові орендарі, зазвичай, платять тільки по счетчикам та інтернет. Вважаєте, там живуть альтруїсти?
Джем Шакіри• 29 февраля 2024
Ответ дляБлакитна устриця
Значит Харьков один такой остался,а сейчас тем более
Блакитна устриця• 29 февраля 2024
Ответ дляДжем Шакіри
Яка різниця, на чиє ім´я? Якщо в квартирі ніхто не живе, то електрикою та водою не користуються, і за них платити не треба. А от квартплата не залежить від факту проживання.
Джем Шакіри• 29 февраля 2024
Ответ дляБлакитна устриця
Что вы пытаетесь доказать,от перемены мест слагаемых сумма не меняется)
Я могу повысить на 2т (в другой квартире на 1т) аренду и тогда будет только плюс счетчики
Блакитна устриця• 29 февраля 2024
Ответ дляДжем Шакіри
Ну так чистый двор это не бесплатно)

Нащо чиплятися до цифр?
Саме так, з охороною аренда буде дорожчою. А до неї, з великою вірогідністю, ще буде виставлений рахунок за ту саму охорону, включений в квартплату )))
Блакитна устриця• 29 февраля 2024
Ответ дляДжем Шакіри
А я і не кажу, що таке скрізь. Просто деякі стверджують, що такого не буває апріорі. Я кажу про мирні часи. Зараз, наскільки знаю, по різному, навіть просто за комуналку здають.
Джем Шакіри• 29 февраля 2024
Ответ дляБлакитна устриця
Нащо чиплятися до цифр?
Повторюсь,стоимость влияет возраст дома,площадь,локация,сам ремонт.
И при выборе жилья решает арендатор,какой дом хочет,с плюшками и соответственно выше эксплуатационные расходы,или без ничего с расходами пониже
Блакитна устриця• 29 февраля 2024
Ответ дляДжем Шакіри
Я хочу донести, що орендар має розуміти точну суму оренди, яка не залежить від нього (вода, світло), а не так, що є оренда, а є ще якась сума, що може змінюватись, як бог на душу покладе. Хіба що ви одразу дасте орендарю точну цифру щомісячних комунальних.
Джем Шакіри• 29 февраля 2024
Ответ дляБлакитна устриця
Конечно точная сумма,в договоре сумма платежа осбб
Блакитна устриця• 29 февраля 2024
Ответ дляДжем Шакіри
Тобто ви хочете сказати, що квартири у сусідніх однакових будинках, з однаковим роком побудови, однаковим ремонтом, але одна в будинку з закритою територією, охороною й т.і., а друга - в будинку з відкритим під´їздом, де у будь-який час шаряться всі кому не лінь, та битими лампочками на поверхах, будуть мати однакову вартість оренди?
Блакитна устриця• 29 февраля 2024
Ответ дляДжем Шакіри
Якщо ви цю інформацію даєте орендарю, то питань нема
Джем Шакіри• 29 февраля 2024
Ответ дляБлакитна устриця
Конечно даю,секретов нет
Не їм після шостої• 29 февраля 2024
В нас так: оренадрі оплачують безпосередньо те, що пов´язано з їхнім там комфортом перебування - ліфти, обслуговування територій, конс´єрж, тощо.
А все що з поліпшенням - ремонти, утеплення фасадів - це вже орендодавець.
Одна_на_всей_планете• 29 февраля 2024
Ответ дляСладко-соленая
Вся коммуналка на арендаторах обычно. Если они из-за одной строчки начинают, то дальше вынесут Вам весь мозг
Плюсуюсь, я бы отказала.
Олена_Луг• 29 февраля 2024
Ответ дляПлакулька
Вообще не вижу разницы между оплатой осбб и , скажем, отоплением. Все платят арендаторы.
Интересно, вы нотариально будете заверять договор?
между двумя гражданскими лицами договор не заверяется
КаваЗМолоком• 29 февраля 2024
Ответ дляБлакитна устриця
У нас немає затвердженої тарифної сітки, скільки у якому будинку орендна плата коштує. Платять таку суму, яку обговорили при зйомі. Туди може входити все, що завгодно. Моя подруга здала успадковану квартиру з котом (витрати на кота на орендарі) - всі задоволені, бо орендна плата на порядок нижча.
У Києві, в основному, всю комуналку оплачує орендар і він це розуміє - до чого тут логічні міркування?
Белая и пушистая• 29 февраля 2024
Ответ дляФайна_зупка
Львів?
Тільки у Львові такий треш з привязкою до долара.
Агов, ми живемо в Україні, а не в сша.
в Одесі теж такої дурні повно. до війни чи не повально було, зараз багато хто перейшов на фіксовану суму.
ми першу квартиру так зняли, бо треба було швидко, і ’ми ж всього на місяць-два...’ але коли долар різко скаканув з 28 на 40 - швиденько знайшли іншу, бо підняття ціни за місяць на 4800 грн то було задофіга.
НаБалКоніХодять• 29 февраля 2024
Ответ дляЭмчЭндЭм
Когда снимали оплачивали, и не одну квартиру поменяли -всё только по счетчикам и точка, все остальное хозяин квартиры. Город Днепр.
Это зависит от того, как принято в том или ином городе. Есть платят арендаторы все, есть только счетчики (логика такая - если квартира просто стоит, хозяин платит квартплату и все, что без счетчиков, в любом случае. Поэтому арендатор платит только счетчики и аренду)
А Я Самая Самая• 29 февраля 2024
почти 20 лет снимала, много квартир сменила. Платила ТОЛЬКО по счетчикам коммуналку. Остальное на хозяевах.
Блакитне небо• 29 февраля 2024
Ответ дляМолчалка
Чому арендатор має оплачувати бухгалтера в осбб?
Комунальні так, але от все інше - ні.
Тому що на момент проживання в квартирі бухгалтер надає послуги по нарахуванню саме по цій квартирі. Відповідно надає послуги орендарю, бо він проживає. Хто користується послугою, той і платить
Молчалка• 29 февраля 2024
Ответ дляБлакитне небо
І квартира це моя.
Тому я оплачую цю послугу