Масяня Я• 22 марта 2024
Харків. Блекаут.
Світла немає. Води немає. Опалення немає. Інтернет є, ура.
Мьіжебратья нас не зламають, вижевемо, не вперше.
Slobozhanochka• 22 марта 2024
Ответ для_Annyshka____
Яскравий приклад сприйняття україномовних))
А то. Хто ж перший за кордон повалив на виплати?)
сами знаете кто• 22 марта 2024
Ответ дляforumchanka
мдя..опять белгородцы будут деток хоронить.ответочка она ж такая..мало им смертей да деток без рук и ножек?вон уже воют в чп белгород-ждут..а могли бы выйти на улицы против войны .за мир.поставить ультиматум путьке.
Хоронят обе стороны, не?
Ответ для_Annyshka____
Яка схема? Я говорю про те, що за своє життя неодноразово стикалася в східних регіонах з насміханнями над українською мовою. Навіщо це заперечувати якщо це було. А хлопці з Криму які разом з нами навчалися, називали нас, україномовних, «девочки из Украины».
Тут досі можна почути історії що в Харківських вузах навіть українці навчались.
А якщо поставити запитання пересічному русофілу ким себе ідентифікує українцем, чи росіянином, зливається.
smile_to_me• 22 марта 2024
Ответ дляПтеродактиль
У нас свет появился
Спасибо вам большое за ответ по теме!❤️ Родители в Харькове без связи и света, сижу мониторю. Если у кого-то появился уже, может и им скоро включат
Птеродактиль• 22 марта 2024
Ответ дляsmile_to_me
Я в чате местном читаю, у многих появился, но не у всех
Slobozhanochka• 22 марта 2024
Дівчата, це вже настільки смішно. Хто когось образив у 2005, хто на кого не глянув поглядом із українським відтінком. Вразливі ми жіночки. У нас велика країна, не буде тут однакового світогляду на все. Крім расїї. Тут ми єдині.
Тема вообще про блэкаут в Харькове. Послушала Терехова. Действительно все серьёзно. Не работает практически ничего, включая номера экстренных служб. Если учесть количество людей в Харькове, то все очень серьёзно.
Выяснение проблем на каком языке говорят люди , которые оказались в беде поможет им?
Или может спросим у 1000 шахтёров в Днепропетровской области, которые остались под землёй, на каком языке они общались в забое?
Ответ дляMrsQueen
Дуже прикро, що кацапам вдалось велику частини України русифікувати. Якщо досі не настав час це виправляти, то коли?
Ваша величність• 22 марта 2024
Ответ дляSlobozhanochka
Ні, це не смішно
Ответ дляфеечка.
Здогадайтеся, як будували промислові міста
Нема потреби здогадуватись, це відомо всім.
Кацапи завезли свого сміття на керівні посади і диктували моду на мову, засираючи українську, насміхаючись з української, витісняючи українську зі всіх сфер.
Навʼязували, що українською розмовляють тільки селяни. Я навчалась у місті, яке на початку 90-их було російськомовним. Коли мене запитували звідки я і називала обласний центр, то уточнювали делікатно чи з самого міста. Думали прибріхую. А моя російськомовна одногрупниця розповідала своїм друзям, що в неї є подруга, яка розмовляє українською, але не бичка.
І я типу повинна була цим пишатись, що потрапила у виняткову категорію україномовних не бичок.
Slobozhanochka• 22 марта 2024
Ответ дляВаша величність
Ні, це не смішно
Ви назву теми читали? Чого тему в срач перетворили. Зранку 15 прильотів, а вони все про свій біль мовний. Vihola, я б на Вас подивилась, коли б під ракетами хоч раз заночували. Найбільша ’патріотка’ із чоловіком.
Ответ для vihola
Відповім вам українською. У нас зараз все не на часі. Окрім того , щоб жерти друг друга. Ми не помічаємо нічого. Нам заборонено висловлювати свої думки, критикувати владу, бути незгодними. Але якщо можна посертись за мову тут бажаючи наввипередки біжать. Наша країна велика. В кожного регіону своя історія. Я вище писала, що завжди в Донецькій, Луганській, Харківській областях люди в селах розмовляли українською. Одна моя бабуся все життя розмляла українською, а інша російською. Але жили вони в одному регіоні. Російська мова не дорівнює росія. Поцікавитесь скільки людей по світу на ній розмовляє.
Ще на зорі становлення української держави було дуже вигідно розділити електорат по Дніпру. Правобережна і Лівобережна Україна.
Політики грались ще за довго до початку війни. А ми підігруємо. Своїх жремо. Яка там єдність ?
Птеродактиль• 22 марта 2024
Ответ дляalyona_niki
Народ , прием. где -то хоть начал свет появляться?
Да, на хтз не везде, но появился
Ответ дляMrsQueen
Не помітила, що хтось когось тут жере. Мова зайшла про те, що під час радянської окупації кацапам вдалось добряче промити мізки українцям. І замість того аби це визнати, почалось.
Ответ для vihola
Удалено администрацией...
Ответ дляMrsQueen
Сегодня погибли ?((( я не читала нигде. Напишите, пожалуйста
Ответ дляMrsQueen
интeрeсно, а кто вам вот это вот всe запрeтил?
Ответ дляMrsQueen
Чому вашою рідною мовою стала російська, якщо народились і виросли в Україні? Якщо ваша бабуся українка. Чому селяни, які переїжджали у місто ставали російськомовними? Якщо, як тут намагаються довести, ніхто нікого ніколи за мову не утискав, не висміював.
арина-ветерок• 22 марта 2024
Ответ для_Annyshka____
Я навчалась в Харкові з 2003 по 2008 р, україномовна, стільки насмішок було в мій бік коли розмовляла українською: і від одногрупників, і просто в транспорті. Багато викладачів теж викладали предмети російською. Одного разу заходимо з подругою в магазин і чуємо розмову двох продавчинь : «эти бандеры мешают жить нормальным русским людям…» Тому на рахунок «не презирает» з вами взагалі не згодна.
За своє життя неодноразово стикалася саме з дискредитацією української мови, особливо на сході країни.
Ви брешете, мені 50+ років, з народження живу в Харкові, мову і укрліт у нас в школі навчали краще, ніж у центральній Україні, ніколи слова кривого до україномовних не чула, навпаки захоплювались гарною українською. І в училищі, і потім в інституті було багато молоді з україномовних регіонів, ніколи не було якогось зверхнього відношення до україномовних. З 1989 року працюю з людьми, україномовних небагато, але відсотків 10-15 було в Харкові завжди, ніхто їх не утискав. З кінця 90-х років відсотків 80 , а може й більше шкіл Харкова вчили дітей повністю українською мовою, скрізь, по всьому місту. На кілька мікрорайонів з десятка шкіл одна була російська й до неї ніхто не хотів йти, бо вона була трохи занедбана й вчителі не дуже. Тим паче в 2000-х такого бути не могло. За все життя тільки одного разу чула, як п´яничка до касирки чіплявся, не сподобалась її українська, так то один випадок, дурнів скрізь вистачає. Те що Ви пишите, то неправда.