фрау Гітта• Изменено 10 июля 2024
Чому виростають не співчутливі, не вдячні діти?
Сину 11 років. Все життя вчимо правилам етикету, поваги до дорослих. Він нічого цього не розуміє. Також немає ніякого поняття співчуття. Може мені, матері, після важкого дня, коли я прилягла на ліжко, сказати: «чого лежиш, вставай».
Він не розуміє взагалі, що значить, коли людина втомилась, погано себе почуває.
Сам нічого робити не хоче, кожен раз купа причин та відговорок, чому ні. Постійно сперечається. Йому кажеш одне, а він у відповідь сто слів.
Просиш прибрати за собою, у відповідь: «а чого я повинен».
Зі сторони виглядає невихованою дитиною. На вулиці коли йдемо і кажемо: «це не можна, туди не йди». Він на всю вулицю починає дискутувати.
Ми постійно розмовляємо з ним, а таке враження, нібито взагалі не виховуємо.
При тому що він такий з трьохрічного віку. В садку були скарги на нього, у школі також. Були у психолога, той порадив: «розмовляйте з дитиною».
А ми кожного дня тільки це й робимо.
Опускаються руки
А ми кожного дня тільки це й робимо.
Опускаються руки
Всім шампаньського• 11 июля 2024
Ответ дляСусідка знизу
это не диагноз
это просто один критерий кучи диагнозов
и нейропсихологи уж точно не ставят диагнозы - это обычные психологи, которые прошли еще несколько курсов
это просто один критерий кучи диагнозов
Диагноз ’нарушение эмоционально-волевой сферы’ моей дочке поставили в центре нейропсихологии. Поставила психолог
Сусідка знизу• 11 июля 2024
Ответ дляВсім шампаньського
психилог не ставит диагнозы!
и ’нарушение эмоционально-волевой сферы’ -это не мед.диагноз по МКБ
Всім шампаньського• 11 июля 2024
Ответ дляСусідка знизу
психилог не ставит диагнозы!
То, что психолог не ставит диагнозов, я знаю. Но в выписке, которую она дала, стоит вердикт ’нарушение эмоционально-волевой сферы’
Сусідка знизу• 11 июля 2024
Ответ дляВсім шампаньського
ну и?
это тоже самое что минимальные мозговые дисфункции, нарушение планирования и контроля итд итп
Так пишут, когда не могут\не хотят\не имеют полномочий ставить настоящий диагноз. Это просто один критерий проявления расстройства
Не хотите - не ставьте диагноз, может в вашей стране ничего он не дает, да и аутизм и проч.расстройства, если не дает явных проблем в детском возрасте, то значит он высокофункциональный.
А нарушения коммуникации, трудности с учебой, гигиеной останутся и прям какие-то медикаменты есть только от дефицита внимания(метилфенидат) - они еще как-то могут помочь в учебе.
Остальное - только интеграция и адоптация. А это можно и без диагнозов стараться растить в ребенке, но для этого нужно иметь отношения хорошие, это да
Всім шампаньського• 11 июля 2024
Ответ дляСусідка знизу
ну и?
В моей стране диагноз что-то дает. Воспитанием ребенка со второго класса занимается моя тетя. Я лишь участвую в нем. Ни у меня, ни у нее нет цели оформлять ребенку инвалидность.
На данный момент дочка окончила 8 класс.
Надеюсь, что трудности со своевременным мытьем головы - это особенности подросткового возраста, и они постепенно пройдут.
Что касается трудностей с обучением - надеюсь, она их перерастет. Уже есть какие-то сдвиги в лучшую сторону
Ответ дляСусідка знизу
думаєте, це на рівні звички можна організувати...?
я навтіь не знаю.
За собою помічаю тільки, що ці навики зникають, коли починається депресія або тривожний період життя
І коли я починаю знов користуватися кремом для обличчя, роблю якісь маски - то це значить, що цей період закінчився..
І це ніяк не пов’язано зі звичками з дитинства...
я навтіь не знаю.
В даному випадку це частково звичка, частково по настрою . До прикладу чоловік доглядає за собою тільки для когось. Але він інфантил по життю. Любить перекладати відповідальність за своє життя на інших. У сина я виробила саме звички, того, що він якби я не нагадувала , то він би не робив цього . До прикладу звичка - завжди після туалету мити руки. Тепер він не може вийти, щоб не помити руки. Те саме зі світлом, вийшов - виключи. Це все звички. У чоловіка до прикладу мити руки нема звички. Він їх не миє і доказує, що він ними там нічого не робив. А двері, кришка і тд... доказувати безпонтово йому. Так само і в громадських. Рефлекси на прості побутові звички можна виробити. Але в дитинстві. А ось в дорослому віці - все уже втрачено, є установки.
Сусідка знизу• 13 июля 2024
Ответ дляLacrimo
так, дійсно, є якісь як рафлекси з дитинства...
і іноді хочеться навпаки свої не несаджувати, щоб дитина виробила свої установки..
Але коли мова йде не про нейротипових людей, то напевно шось базове треба насаджувати
Пам´ятаю бачила для аутичних та рдужних дітей такі картинки -шо за чим робити стосовно гігієни, бо вони не наслідують поведінку батьків...