Сегодня я не я• Изменено 20 декабря 2024

На роботі скорочують, уже попередили

Підкажіть будь ласка скорочують на роботі. Зробили усне попередження, що до кінця місяця і все. Вимагають писати заяву за власним бажанням. Можливо хтось знає чого так?
Зараз все скажу• 20 декабря 2024
При скороченні зазвичай є якість виплати, а за власним бажанням - це ж ви ’вирішили’ піти з роботи, тож які виплати можуть бути
Мій не такий• 20 декабря 2024
Ні не погоджуйтесь!

За власним бажанням звільняють щоб не мати клопіту та фін-юрид наслідків у відношенні до звільняємого. Ця форма більше всьго підходить тим хто все зважив та вирішив звільнятися за власної ініціативи.
На крайній випадок то вже за угодою сторін.
Допомога по бізробіттю у випадку звільнення за угодою сторін - швидко нараховується з першого місяця. А от за власним бажанням лише через півроку наче якось так.

А скорочення то взагалі інше (там не усно, а якийсь наказ повинен бути та підписи про ознайомлення з датою) - ніяких заяв і великий клопіт та виплати від компанії - але то їх проблеми, не Ваші.
Краще проконсультуйтесь у фахівця з трудових відносин.
Можливо Вас взагалі залякують, щоб спростити собі процедуру.
Саджу все зарання• 20 декабря 2024
Про сокращение предупреждают письменно за 2 мес., выплачивается 2 оклада.
Пишу каліграфічно• 20 декабря 2024
Ну то яке це скорочення?

Це’видвореніє’

Попереджають за 2 місяці письмово.
Пишу каліграфічно• 20 декабря 2024
І навіть ’не по згоді сторін’, щось нове
автор Сегодня я не я • 20 декабря 2024
Дякую за відповіді. Хоч зарплата мінімалка, але у повному розпачі.
В рот не ложи• 20 декабря 2024
ЧИ МОЖНА ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ ПРОВОДИТИ СКОРОЧЕННЯ ШТАТУ АБО ЧИСЕЛЬНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ?
7764 19 Травня, 2022 о 09:45
Фото без опису

Держпраці підготовлено низку актуальних роз’яснень щодо організації трудових відносин у період воєнного стану

Чи можна під час воєнного стану проводити скорочення штату або чисельності працівників?

Законодавством про працю не встановлено обмежень щодо заборони скорочення працівників недержавних підприємств, установ та організацій у період воєнного стану.

Відповідно до статті 5 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», роботодавець має право розірвати трудовий договір з працівником у зв’язку з ліквідацією підприємства, установи, організації, викликаною знищенням в результаті бойових дій усіх виробничих, організаційних або технічних потужностей або майна підприємства.

Про таке звільнення працівник попереджається не пізніше, ніж за 10 днів з виплатою вихідної допомоги у розмірі не менше середнього місячного заробітку.

При цьому у період дії воєнного стану допускається звільнення працівника з ініціативи роботодавця у період його тимчасової непрацездатності, а також у період перебування працівника у відпустці (крім відпустки у зв’язку вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку) із зазначенням дати звільнення, яка є першим робочим днем, наступним за днем закінчення тимчасової непрацездатності, зазначеним у документі про тимчасову непрацездатність, або першим робочим днем після закінчення відпустки.

Чи застосовуються до працівників, які вивільняються під час дії воєнного стану, вимоги законодавства щодо попередження за два місяці та пропонування іншої роботи?

Частиною четвертою статті 49-2 Кодексу законів про працю України передбачено, що вимоги частин першої - третьої цієї статті не застосовуються до працівників, які вивільняються у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці, пов’язаними з виконанням заходів під час мобілізації, на особливий період.

Відповідно до частин першої - третьої статті 49-2 КЗпП про наступне вивільнення працівників персонально попереджають не пізніше, ніж за два місяці.

При вивільненні працівників у випадках змін в організації виробництва і праці враховується переважне право на залишення на роботі, передбачене законодавством.

Одночасно з попередженням про звільнення у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці власник або уповноважений ним орган пропонує працівникові іншу роботу на тому самому підприємстві, в установі, організації, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Положення частини четвертої статті 492 КЗпП стосуються виключно тих працівників, зміна організації виробництва і праці безпосередньо пов’язана з виконанням заходів під час мобілізації, на особливий період.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (далі – Закон № 3543-XII) мобілізація це комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - на організацію і штати воєнного часу. Для працівників підприємств, установ, організацій, в яких зміни в організації виробництва і праці не пов’язані із виконанням мобілізаційних завдань, які продовжують роботу під час воєнного стану і не залучаються до мобілізаційних заходів, вимоги частин першої - третьої статті 49-2 КЗпП застосовуються у повному обсязі.

Враховуючи вищевикладене, у випадку вивільнення працівників під час дії воєнного стану у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці, не пов’язаними із виконанням мобілізаційних завдань, застосовується порядок, передбачений Главою ІІІ-А КЗпП, за виключенням вимог статті 43 КЗпП щодо попередньої згоди виборного органу первинної профспілкової організації на звільнення працівника.

Чи може роботодавець у період воєнного стану перевести працівника на інше місце роботи у разі виробничої необхідності?

У період дії воєнного стану роботодавець має право перевести працівника на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, без його згоди (крім переведення на роботу в іншу місцевість, на території якої тривають активні бойові дії), якщо така робота не протипоказана працівникові за станом здоров´я, лише для відвернення або ліквідації наслідків бойових дій, а також інших обставин, що ставлять або можуть становити загрозу життю чи нормальним
Antiprom• 20 декабря 2024
Ответ дляСегодня я не я
Автор, а в якій сфері працюєте? Раптом не держ сектор?
Застряла• 20 декабря 2024
Ответ дляСегодня я не я
Так у вас есть возможность сменить работу. Пишите резюме выкладывается прямо сегодня.
Я устроилась на работу 28 декабря. Давайте начинайте поиск
МаксХмара• 20 декабря 2024
Ответ дляПишу каліграфічно
Ну то яке це скорочення?

Це’видвореніє’

Попереджають за 2 місяці письмово.
Война уже 3 года, давно уже внесли правки в закон, если отстали от жизни, то незачем автора обнадеживать.
Автор, но по любому не соглашайтесь на формулировку по собственному
Кинг-Конгша• 20 декабря 2024
Автор, настаивайте на сокращении. Вам выплатят 2 оклада. И ещё поработаете, так как за 2 месяца вас должны предупредить.
Столічна штучка• 20 декабря 2024
Судьбинушка намекнула, что вы достойны больше минималки
Мудробаба• 20 декабря 2024
То це не скорочення. Хай саме скорочують. Вимагайте і все.
Айпишница• 20 декабря 2024
Ответ дляСаджу все зарання
Один. И не оклад, а среднемесячную зарплату.
Айпишница• 20 декабря 2024
Ответ дляКинг-Конгша
Блин, да где вы все прочитали про два оклада. Одну СРЕДНЕМЕСЯЧНУЮ ЗП.
автор Сегодня я не я • 20 декабря 2024
Ответ дляЗастряла
Та яке резюме пару років до пенсії. Містечко на 10 тис людей. Тут нічого не має. Навіть в польші не візьмуть. Починала бухгалтером -закрили фабрику, кадровиком-розформували маслозавод. Останні роки санітарка і місцевій лікарні. І здоровя вже не те, і якось дожити треба
На привозе• 20 декабря 2024
Ответ дляСегодня я не я
Вам 60-65?
автор Сегодня я не я • 20 декабря 2024
Ответ дляНа привозе
Вам 60-65?
Так в цьому діапазоні
На привозе• 20 декабря 2024
Ви розумієтесь на бухгалтерії нині?
У мене сусідка шукала роботу. Врешті оформила ФОП і веде таких же ФОПів онлайн.
Стаж іде.

А подруга веде пару невеликих фірм - їх звітність чи щось таке. Теж онлайн. Заробляють нормально.
Вони теж не молоді.
автор Сегодня я не я • 20 декабря 2024
Ответ дляНа привозе
Ви розумієтесь на бухгалтерії нині?
Стаж іде.

Вони теж не молоді.
Та звичайно, що ні. 27 років тому це було. Нараховувала зарплату
На привозе• 20 декабря 2024
Ответ дляСегодня я не я
Знайдіть роботу онлайн.
Є така де потрібно з дому обдзвонювати людей і проводити моц опитування.
В принципі багато різного є - типу медпредставника - дзвонити лікарям опитувати щодо певних ліків - плюси/мінуси. На таких роботах багато навіть пенсіонерів. Я працювала раніше.
Є з офіційним працевлаштуванням і соц пакетом.

Це як варіанти, якщо ви з малого містечка.
Цветов Мне срочно• 20 декабря 2024
Ответ дляСаджу все зарання
1 місяць під час воєнного стану
Барбітта• 20 декабря 2024
Ответ дляНа привозе
Вам 60-65?
Після 50 вже ніде не хочуть брати, тим паче не за своєю спеціальністю і без досвіду.
На привозе• 20 декабря 2024
Ответ дляБарбітта
Я автору накидала варіантів, де працюють знайомі, друзі, родичі саме 60 і навіть 70
Мейк-ап форева• 20 декабря 2024
Автор це називається не скорочення, а вас виганяють за власним бажанням.
Якщо офіційна робота - раджу сидіти принципово до пенсії, і вони нічого не зроблять.
Якщо шарашкіна контора, нажаль, витиснуть.
Ви ж знаєте, що ви через суд можете поновитись?
Головне не пишуть за власним бажанням…
Адвоката вам або детальну консультую.
Мамзелькіна• 20 декабря 2024
По собственному точно не пишите. В лучшем случае по соглашению, при условии что выплатят 3 оклада.
По сокращению Вас должны предупредить за 2 месяца. 2 месяца Вы работаете, через 2 месяца после предупреждения выдаётся приказ об увольнении, выплачивается выходное пособие в размере не менее 1 оклада (в колдоговоре может быть и больше).

P.S выше написали что на время воен.положения предупреждение за 1 месяц . Поищите в интернете этот момент.
Кинг-Конгша• 20 декабря 2024
Ответ дляАйпишница
Я бухгалтер в бюджете. Год назад я так выплачивала.
Неужели что-то изменилось? Нужно почитать.
Мамзелькіна• 20 декабря 2024
Ответ дляКинг-Конгша
Всегда был 1 оклад, в колдоговоре может быть 2.
язззззь!!!• 20 декабря 2024
Девочки, а если собирались сокращать, но не сократили, выдали наказ, что следующим днем после завершения военного положения сократят. А теперь хотят поновити на роботі,чтоб сократить (чтоб я написала по собсвенному желанию), если нет - уволят по статье. Это законного сейчас так?
язззззь!!!• 20 декабря 2024
Ответ дляКинг-Конгша
Посмотрите, пожалуйста, мой пост 29.