Лівий Локіть• 20 декабря 2024

Вы помните наизусть хотя бы один стих из школьной программы?

Результат:
вже голосів: 120
85 (70.83%) Да, больше одного
20 (16.67%) Нет
15 (12.5%) Да, один минимум
Все буде• 20 декабря 2024
Да, много. Полностью с начальной школы Медвежонок невежда, Барто, а он длинный.
Буревестник, Москву спаленную пожаром (полностью), письма из Онегина, из Шевченко Катерины достаточно большой отрывок, из Причинной, Заповіт.
Даже что-то из прозы.
Все долго перечислять.

Но в моей школе была учитель зверь - почти на каждый урок задавала что-то учить, и память натренирована ого-го.

Сама иногда в шоке.
К примеру моим детям что-то задают, а я это помню наизусть.

LediBlac• 20 декабря 2024
Ответ дляМэри Попкинс
Пів Кобзаря) а ще Костенко, Франка, Стуса
Даже не знаю как передать свои эмоции... уважуха! - вроде нет, опупеть!- тоже не передаёт весь спектр, нафуа? - ну, на вкус и цвет .. . Но колличество поражает, тем более в этом ассортименте, важны не сами стихи, а тренировка памяти, вот за это уважуха 👍🏼
LediBlac• 20 декабря 2024
Я в 33 родила и вспомнила Муху Цокотуху от корки до корки без подглядывания в книгу. Вообще после родов многое вспомнила, окситоцин рулит.
Подвійна веселка• 20 декабря 2024
Лист Тетяни до Онєгіна.
Нахера воно мені потрібно, але пам´ятаю(
І ще із пушкіна ’утопленник’, він не за програмою
TaFo• 20 декабря 2024
Да)
’ Вечор, ты помнишь, вьюга злилась
на темном небе мгла носилась..’

’ у лукоморья..’

’ мцыри’

’ белеет парус одинокий’
’ садок вишневий коло хати’
’ як умру, то поховайте’
’ мені тринадцятий минало´
Подвійна веселка• 20 декабря 2024
Ще Тичину пам´ятаю ’На майдані коло церкви революція іде...’
Маю декілька думок• 20 декабря 2024
Ответ дляПодвійна веселка
Хай чабан усі гукнули за атамана буде

Я не знаю звідки я це пам’ятаю 😂

Маю декілька думок• 20 декабря 2024
Ще пісню про рушник пам’ятаю та два кольори
Угги в горошек• 20 декабря 2024
Ответ длябЭйбА
Да, Пушкина и Шевченко. Их стихи легко учатся, божественная легкость повествования и рифма.
Я Енеїду)
Угги в горошек• 20 декабря 2024
Ответ дляПоліцейський патруль
Ще зі школи пам´ятаю баладу ’Вересковый мед’. Така гарна і щемлива.
Ще дуже плакала від вірша Есеніна ’Песнь о собаке’.
Пам´ятаю багато, тоді ще пам´ять була хорошою.
Вона мені з початком повномаштабної особливо в голові ......
Угги в горошек• 20 декабря 2024
Ответ дляИнгердия
Я очень много помню, от басен Крылова и до Серебряного века.
О так , ще крилов
Поліцейський патруль• 20 декабря 2024
Ответ дляУгги в горошек
І мені чомусь час від час згадується. Буває, щодня мимоволі в голові виникають рядки.
Обращеница• 20 декабря 2024
Яблука доспіли, яблука червоні!
Ми з тобою йдемо стежкою в саду.
Ти мене, кохана, проведеш до поля,
Я піду — і, може, більше не прийду.
Вже-й любов доспіла під промінням теплим,
І її зірвали радісні уста,-
А тепер у серці щось тремтить і грає,
Як тремтить на сонці гілка золота.
Гей, поля жовтіють, і синіє небо,
Плугатар у полі ледве маячить-
Поцілуй востаннє, обніми востаннє;
Вміє розставатись той, хто вмів любить

Мій улюблений. В мене якраз любов нещасна була, коли ми його вчили - запам´ятала на все життя))
Соображалочка• 20 декабря 2024
Ответ дляПоліцейський патруль
Ми цю баладу не вчили. Якщо чесно, то я, навіть, не уявляла, що Стівенсон, твори якого я читала ’запоєм’ з дитинства, ще й баладу написав. От, щойно, тільки переглянула і була здивована.
Але, відверто, я її не розумію. Ні, суть, трагізм і образність я сприйняла. Але, от це з сином - ні. Це, типу, як легенда про Віру, Надію, Любов і Софію. Хоча, навіть в цій біблійній легенді, більше смислу і логіки, якщо замислитися, ніж в баладі.
Ну, принаймні, як на мене.
НаливайКа• 20 декабря 2024
Багато. Шевчеко, Цвєтаєва, Ахматова, Лермонтов, Пушкін, Бодлєр, Єсенін.