Мексиканочка• 26 апреля в 23:14

Пишу вірші, хотіла почути думки

Пишу вірші, хотілось поділитися і почути Ваші думки
Якщо завтра скінчиться війна?
Куди ти поїдеш? -А?

Поїду туди, де немає нікого
Де тиша і спокій,
Де «білий налив»,
Де сонце встає,
Де шумить море,
Де люди не знають, що таке горе
Такого не має, скажеш ти
Але тільки в мріях
Кінець цієї війни

Дякую
Хи хи, ну ну• 26 апреля в 23:15
Може краще пишіть картини)))
автор Мексиканочка • 26 апреля в 23:16
Ответ дляХи хи, ну ну
Може краще пишіть картини)))
Картини це в планах
Кусман Сиру• 26 апреля в 23:16
Мені дуже подобається і вірш і думка автора)
Блондинка в Законе• 26 апреля в 23:16
Эмммм..нуууу... Как бы так сказать, что бы не обидеть..
КокошинЭль• 26 апреля в 23:17
Як для початківця гарно!
Глубоководная селедка• 26 апреля в 23:17
Ну таке, особливо -А? 🙈
ШобВам_КакНам• 26 апреля в 23:17
Ответ дляМексиканочка
Картини це в планах
Подумайте ще раз - коли пишеться ’не має’, а коли ’немає’.
Ашотакоя• 26 апреля в 23:18
Чомусь подумала про Білий налив в Одесі біля моря.
Випили наливку і не знають, що таке горе
Like-995b• 26 апреля в 23:19
Положить на музыку и хит будет
Пукимончиг• 26 апреля в 23:19
открой страницу в Инсте и пилите
На_оба_рот• 26 апреля в 23:19
Ответ дляШобВам_КакНам
Так в этом случае правильно написано. Но стих мрак.. Ни такта ни рифмы, ни смысла.
ШобВам_КакНам• 26 апреля в 23:19
Ответ дляНа_оба_рот
В каком в этом?)
Чупокабра• 26 апреля в 23:20
Пишите ещё
Я такая наивная• 26 апреля в 23:20
Скажу я, что ’немає’ в вашем случае пишется слитно. О пунктуации промолчу
автор Мексиканочка • 26 апреля в 23:20
Ответ дляШобВам_КакНам
Дякую, дійсно не побачила
На_оба_рот• 26 апреля в 23:20
Ответ дляШобВам_КакНам
В каком в этом?)
де немає нікого. Или вы про такого не має? Та да, неправильно.
begovelik• 26 апреля в 23:20
Критичний аналіз поезії ’Якщо завтра скінчиться війна?’

Поезія, на перший погляд, відзначається певною меланхолією та ідеалізованим уявленням про майбутнє після війни. Однак при детальнішому розгляді вірша виявляється, що він є банальним, побудованим на поверхневих, тривіальних образах, які не додають до літературної традиції нічого нового чи цінного. Замість того, щоб заглиблюватися в складні й болючі аспекти війни, вірш замикається на абстрактних, вільних від реальності ідеалах, які не здатні втілити ані трагічність людського досвіду, ані глибину переживань.

Образи та символіка:

’Де «білий налив», де сонце встає’, — ці рядки здаються частиною стандартного ’пейзажного набору’, який можна знайти в будь-якому тексті про втечу від реальності. Використання такого тривіального символу, як сонце, яке ’встає’, — це не більше ніж спроба створити ефемерний, неіснуючий світ, де ’все буде добре’. Сонце тут не несе глибшого сенсу, воно є лише поверхневою метафорою, що має покрити пустоту, відсутність реальної боротьби чи рефлексії.

Використання ’білий налив’ як метафори натякає на наївний ідеалізм, проте не відкриває глибини цієї ідеї. Цей образ більше асоціюється з безтурботними мріями, ніж з реальним досвідом відновлення після війни.

Концептуальний брак глибини:

Поет не задає питання, які справді турбують суспільство після війни. Після війни не лише ’встає сонце’, але і з’являються нові, болючі питання: як будуть відбудовані міста? Яким буде спільне життя? Чи можна повернути те, що втрачено? Але поет замість того, щоб стикнутися з цими питаннями, вирішує закрити очі на реальність і малює картину безконфліктного існування, що видається абсолютно неадекватною і віддаленою від правди.

Форма та стиль:

Мовна структура поезії залишає бажати кращого: її ритм плоский, без глибини, без сплесків емоційної напруги. Вірш не має справжньої поетичної енергії, він лише поверхнево описує те, що має бути ідеальним, але не передає жодного відчуття боротьби, страждання чи навіть спроби подолати війну.

Крім того, поетичні засоби не підсилюють зміст. Повторення слів, таких як ’де’, ’сонце’, ’шумить море’, не лише не додають емоційного напруження, але й засвідчують брак творчої сміливості. Поет відмовляється від конкретики і глибоких образів, що створюють значення, замінюючи їх на поверхневі кліше.

Заключення:

’Якщо завтра скінчиться війна?’ — це текст, який намагається зображати мир як щось бажане, але без боротьби, без усвідомлення того, що цей мир потребує великих зусиль. Це беззмістовна втеча у фантазію, яка не має нічого спільного з реальністю. Вірш не вражає, а лише залишає враження поверхневого, цілком незрілого погляду на складну й трагічну тему. Поет так і не віднайшов відповіді на більші питання, тому цей твір є лише емоційно порожнім символом непорозуміння.
На_оба_рот• 26 апреля в 23:21
Ответ дляМексиканочка
Картини це в планах
Может нинада)?
So_so• 26 апреля в 23:22
Вузькою стежкою надії
Іду за обрій мрій моїх
Тамую подих, тихо вірю,
Десь там є світло для усіх.
Сито для думок• 26 апреля в 23:22
Я розумію Ваш порив. Але поезія це дещо більше,ніж рима
автор Мексиканочка • 26 апреля в 23:22
Ответ дляbegovelik

Образи та символіка:

Концептуальний брак глибини:

Форма та стиль:

Заключення:

Дякую за критику, чату Gpt
begovelik• 26 апреля в 23:23
@So_so Критика поезії ’Вузькою стежкою надії’

Вірш, на перший погляд, сприймається як класичний зразок літературної романтики, однак при глибшому аналізі виявляються суттєві концептуальні й мовні недоліки, які ставлять під сумнів естетичну цінність твору. Автор, очевидно, намагається передати ідею надії та прагнення до світла, однак через використання тривіальних образів і банальних метафор цей пошук стає не більш ніж поверховою спробою втілити абстрактні концепти.

Форма та метафоричний апарат:

’Вузькою стежкою надії’ — обраний образ стежки, що символізує шлях до бажаного, є широко відомим і використовується в літературі в контексті пошуку правди чи ідеалу. Однак цей образ у вірші не має новаторства: стежка вже давно стала елементом архетипового мислення, позбавленого конкретного відтінку чи інтерпретації, що може викликати справжній емоційний відгук. Її вузькість має лише символізувати складність шляху, проте не додає нічого нового до вже відомої метафори.

Мотив ’надії’ є, безперечно, сильним, але в його трактуванні відсутній контекст чи конкретизація. ’Надія’ тут стає порожнім терміном, який не проникає в глибину людської душі і не виражає того болю чи прагнення, яке зазвичай супроводжує цей потужний, хоча й абстрактний, мотив.

Ритм і структура:

Ритмічні конструкції вірша, хоч і зберігають певну рівновагу, виглядають застарілими. У вірші відсутня справжня музичність, яка би вивела його на вищий рівень емоційної насиченості. Повторення рядка ’Десь там є світло для усіх’ здається спробою створити ефект підсумку чи висновку, але це не викликає необхідного потрясіння, оскільки сам по собі образ світла виглядає занадто банально, а його узагальненість не дозволяє виразити глибше значення.

Концептуальні недоліки:

Головним недоліком цього твору є його надмірна абстрактність. ’Світло для усіх’ — це універсальний символ, який, попри свою традиційну силу, не має конкретизації. Кому це світло належить? Яким чином воно змінює світ? Які складнощі пов´язані з його досягненням? Автор лише поверхнево торкається цих запитань, не даючи жодної спроби заглибитися в їх зміст. Таким чином, вірш лише висвітлює бажану ідею, не пропонуючи чітких відповідей чи емоційних переживань, що могли б перетворити його на літературно значущий твір.

Заключення:

Вірш ’Вузькою стежкою надії’ — це спроба передати універсальну мету, однак його концептуальна порожнеча і відсутність новаторських рішень роблять його надто стереотипним. Автор використовує застарілі образи й метафори, які більше нагадують мізансцени з класичної літератури, але без глибокого осмислення чи емоційної напруги. У результаті цей твір не відкриває нових горизонтів і не додає нічого суттєвого до розуміння теми надії чи шляху до ідеалу.
begovelik• 26 апреля в 23:23
Ответ дляМексиканочка
Дякую за критику, чату Gpt
Він каже, з вас 50 євро за критику
Джага Джага• 26 апреля в 23:23
Ми всі чекаємо кінця війни!!!
Милота• 26 апреля в 23:25
Ответ дляLike-995b
Положить на музыку и хит будет
Нам п*здец Люда, нам п*здец ))
Заставляличка• 26 апреля в 23:26
автор, если я тут выложу стихи своей юности, вы сразу станете гениальной поэтессой. На моем фоне
Пукимончиг• 26 апреля в 23:30
птица летела
упала в говно
жить без тебя
не могу все ровно
Мальчижка• 26 апреля в 23:33
Ответ дляПукимончиг
птица летела
упала в говно
жить без тебя
не могу все ровно
’все равно’
в остальном супер, ваш стих пока лучший здесь)
Може ще третю?• 26 апреля в 23:45
Пусть путин и трамп згорять в аду,
Я нашу советчицу очень люблю!
So_so• 26 апреля в 23:55
Ответ дляМоже ще третю?
Пусть путин и трамп згорять в аду,
Я нашу советчицу очень люблю!
Папа Франциск, давай эгегей, к себе позови друзей!
Володьку маньяка,
Венгерского хряка,
Корейского Кіма
Китайского Си,
Не забудь пригласить.
А к ним на закуску,
Пусти Американскую гузку.