Чу Ча• 29 апреля 2025

Читали про писательницу и аутиста?

В новостях попалось
"Дитяча письменниця образила хлопчика з аутизмом: "Істота, яка привертає до себе увагу""

Ситуация странная.
ДА да да• 29 апреля 2025
Ответ дляАnnеt
вариант был один. у папы. не идти в кино со своим шумным ребёнком.
Запереть своего ребенка дома и никуда не ходить?
Аnnеt• 29 апреля 2025
Ответ дляДА да да
...не ходить туда, где этот ребёнок будет нарушать общественный порядок.
Дівчина заглядєніє• 29 апреля 2025
А слуга народа Третьякова?
И сидит, бабище, на своем стуле, и все ей отлично.
’Некачественные дети? Скорее, некачественные политики’. Соцсети обсуждают высказывание нардепа Третьяковой о рожающих ради пособия родителях.
https://gordonua.com/news/politics/nekachestvennye...
ДА да да• 29 апреля 2025
Ответ дляАnnеt
общественный порядок начинается за пределами квартиры. Коридор уже общественное пространство.
Чаклунка-ведунка• 29 апреля 2025
Ответ дляdulenok
не видела, не читала...но НЕлюди с таким мнением и высказываниями были, есть и будут....не знаю, чему тут удивляться
Вона дитяча письменниця. Пише для дітей та підлітків. Тому й дивує.
Чаклунка-ведунка• 29 апреля 2025
Ответ дляСама собі лікар
Истота и что???? Делать нечего ???

Тлумачення із ’Словника української мови’*
ІСТОТА, и, ж. Живий організм; людина, тварина. Мої очі.. ані на хвилину не відривалися від тої загадкової істоти (Фр., II, 1950, 95); Ні доріжки, ні найменшого сліду присутності хоч якої живої істоти (Хотк., II, 1966, 272); На такому раціоні жодна істота не виживе (Збан., Єдина, 1959, 97); // у сполуч. зі сл. вся, ціла та присв. займ. Сукупність усіх фізичних і душевних сил та властивостей людини. До серця б´є
Тут був явний принизливий контекст. Але , мабуть ви просто слабо знаєте українську. Це приблизно так, якби на вашу дитину сказали ’существо, которое привлекает внимание’ або і взагалі ’тварь’.
Ms. Доброта• 29 апреля 2025
Ответ дляЭлектричка
На Книжковій країні на презентацію книги Роздобудько прийшов інклюзивний клас, а також була присутня полруга Роздобудько Вороніна. Інклюзивний хлопець щось вигукував на презентації, воронина вирішила навести тишу, зробивши пасивноагресивне зауваження дитині використавши слова про істоту, яка хоче привертати увагу до себе. Вчителька сказала, що дитина з ооп, вороніна сказала, що воно й видно. І не вибачилася. Презентація продовжилася.

Після опису ситуації мамою хлопця і директоркою школи, Воронина спромоглася на черговий шедевр-недовибачення:
1) я не знала, що дитина з ооп. Типа здоровій дитині таке можна сказати.
2) нас не попередили, що будуть такі діти. Тобто це якесь диво, що серед нас є особливі люди, і про таку надзвичайну ситуацію треба попереджати заздалегідь.
Клас був не інклюзивний, а звичайний із християнської школи. Знаю точно бо це подруги дитини клас.
Ms. Доброта• 29 апреля 2025
Ответ дляЧу Ча
Типа инкоюзию всегда видно.
В общем, вы за эту писательницу. Фу
По этому ребёнку видно. Но это не имеет значения. Даже если бы был здоров и вёл себя отвратительно в мире много слов для того, чтобы вернуть зарвавшегося 11-12летку в грешный мир
Ms. Доброта• 29 апреля 2025
Ответ дляСкокоМнеДадите
Я десь бачила що він на три букви відправив письменницю. Але ж знову то з чиїхось слів
Дети которые там были говорят что нет
Астановитесь• 29 апреля 2025
Ответ дляПешеходик
я теж за неї. На лобі дитини було написано, що він особливий ? Ні. Але вів себе не виховано3, то чого його невихованість має іншим заважати? Якщо дитина не може вести себе нормально на людях, то хай сидить вдома . Вчора була у нас ситуація, коли ми покинули заклад бо 1 дитина вела себе разгнузданно, нагло , агресивно. Мені було без різниці чи аутист , чи просто гівно не виховане . Ушли, щоб не портити собі нерви.
Ок, уявімо, що у дитини на лобі не написано, що це дитина з інвалідністю. Уявімо, що з боку здавалося, що це просто невихована дитина. Письменниця ж наче доросла жінка, пише для дітей, то хоча б на таких масових заходах мала поводитися чемно, щоб подати дітям приклад. Вона могла зробити те саме зауваження, але коректно? Вона могла тихенько попросити супроводжуючого більше уваги приділити поведінці дитину? Могла. Що вона обрала? Саме те, в чому вона звинуватила дитину - привернула до себе увагу. І своїми фразами показала, що їй самій бракує виховання. А її вибачення, дуже вже вони схожі на ті вибачення, які певні особи після візитів СБУ викладають - коли смажений півень в дупу клюнув, то швиденько написала щось типу ’нє вінаватая я’.
Астановитесь• 29 апреля 2025
Ответ дляКарапулька
Ви не в Україні? В Україні асистент це помічник вчителя, т´ютор це помічник дитини. Це дуже різне.
Є асистент вчителя і асистент дитини (т´ютор)
Рассказница• 29 апреля 2025
У меня сын в английской школе. Он был в шоке, что один мальчик матюкал учителей и они спокойно реагировали. Потом пришла училка на замену и случился скандал. Оказалось, ее не предупредили, что у ученика синдром туретта или как-то похоже он называется. Ребёнок не может сдерживать эмоции. Учительница перед учеником извинилась, он в ответ её снова обматерил и все разошлись, как так и надо.
Этот мир ой как не прост. Всюду бывают накладки. Но ребенку хуже. Учитель пережил эпизодический дискомфорт, а ученику с этим жить всю жизнь.
Астановитесь• 29 апреля 2025
Ответ дляМоре Щастя
Дитина з інклюзією голосно перебивала виступаючого, задавала питання не по темі, вживала лайливі слова і поводила себе не зовсім адекватно. Вороніна їй зробила зауваження, так, дещо емоційно. Коли супроводжуюча повідомила про те, що дитина з особливостями, письменниця вибачилася і захід продовжився у нормальному режимі.
А потім мамуся хлопчика роздула в ФБ хейт на тему ’мою особливу бубочку образила стара сука’
А ви скільки істот народили? Всі виховані?
Носки на подтяжках• 29 апреля 2025
Ответ дляЭлектричка
Це неправда, ця дитина на цій прещентації ніякої нецензурщини не вигукувала. У Воррниної був інший інциндент на іншій презентації, де таке було.
Чего ж так детскую писательницу дети не любят хоть на презентации не ходи)
Ms. Доброта• 29 апреля 2025
Ответ дляДва-три тижні і фсьо
Ничего странного. Между теткой в климаксе, которую фигачит давление, потливость, эмоциональные перепады и ребенком-аутистом, СДВГ и т.п., общество выберет дитятю. Хотя он ни хрена не сделал и не сделает для этого общества, но будет тратиться деньги и время на его «социализацию».
Сегодня это артист, завтра здоровый ребёнок. Если тётя в климаксе не в состоянии себя контролировать - пусть сидит дома и учится выбирать слова которыми делает замечания. Задолжали тёти в климаксе, дяди в стрессе которые ведут себя как животные
Ms. Доброта• 29 апреля 2025
Ответ дляМамкиня доця
В далекої знайомої син з аутизмом, він не лише читає запоємо, а як ходяча енциклопедія запам´ятовує усі факти, які його цікавить.
Аутизм, інвалідність і інклюзія це не завжди про розумову відсталість
А той хлопчик ще й дуже талановитий.
Я талановитого нічого не знайшла. Але на фоні важкого розумового відставання, ці проблески дійно виглядають як талант
ТайТаке• 29 апреля 2025
Ответ дляМамкиня доця
Тобто письменниця, фактично публічна жінка має право агресивно називати дітей істотою і ми її виправдовуватимемо клімаксом?
Мене дивує, чому в цій історії бачать лише інклюзію, а не той факт, що образили просто дитину. Вона ж могла і здорову дитину так образити. І дитяча письменниця впринципі мала б по замовчуванню любити дітей і шукати до них підхід.
Не вміє - нехай сидить вдома і пише книги мовчки, без презентацій. Бо через свою помилку втратить і здорових дітей читачів - однокласників хлопчика. А вони для суспільства зроблять багато. Та і сам хлопцик цілком може стати успішним ІТшником.
Так не надо спекул ровать аутизмом. Кто слелал упор на это? Не на советчице.
ТайТаке• 29 апреля 2025
Ответ дляМоре Щастя
Это похоже на правду
Ms. Доброта• 29 апреля 2025
Ответ дляЭлектричка
Ця дитина інтелектуалтно збередена і читає побільше за нормотипових, це раз.

Захід анонсовано для всіх дітей, але лише таких, які подобаються вам чи ворониній.
Ви мама тієї диттни чи звідки ви знаєте скильки читають нормотипові діти і ваш на фоні їх?
ТайТаке• 29 апреля 2025
Ответ дляДА да да
Вы ничего никому не должны, но комфорт взрослого не является безусловной ценностью, если рядом находится уязвимый человек.

У вас было несколько вариантов - обратиться к папе, обратиться к администратору залу, пересесть, уйти из кино и придумать, как компенсировать себе неудобство. Необязательно выбирать долгосрочную обиду: это всего лишь поход в кино. Вы даже могли подойти после кино к папе и сказать ему несколько теплых слов.
А папаша тоже с диагнозом?
Підмітайло• 29 апреля 2025
Ответ дляЭлектричка
1) Людина, яка володіє словом, має розуміти, що аутист, інвалід вживати некоректно. Дитина з аутизмом, з інвалідністю.
2) таке висловлювання як істота некоректне до здорової дитини також.

Я не проти Ворониної, і розумію, що хейт перевищив її провину. Але не розумію, чому не можна було коректно вибачитися після всього цього, з холодним розумом як то кажуть. Адже якби вона зв´язалася з мамою і дитиною, зустрілися, вибачилася, попили кави, зробили спільне фото і виставили в ФБ, той хейт би вже зійшов на нуль.
Но мне вот тоже непонятно как правильно вести себя в ситуации, когда ребенок с особыми потребностями, толерантно выражаясь, мешает всем остальным. И на это не реагируют те, кто с ним пришел. Да он может не понимать , что в обществе нужно соблюдать правила, или неиметь возможности их ,в силу заболевания, соблюдать. Но в таком случае получается, что у него есть права, а у остальных нет? Мы в таком случае кого то обязательно дискриминируем - или больных, или здоровых. Или-или. Но здоровые дети тоже всего только дети, тоже с потрбностями, пусть не такими особобыми может быть... и кстати, хочу сказать, что представление об инклюзии, например на фоне Германии у нас дикое какое- то, нет там такого, что просто нездоровый ребенок приходит в класс со здоровыми и делает что хочет. И многие уже в инклюзии разочаровались, как в чем то, что идет на пользу двум сторонам.
Море Щастя• 29 апреля 2025
Ответ дляАстановитесь
А от щодо вас питань немає - і так все зрозуміло. На все добре.
Электричка• 29 апреля 2025
Ответ дляMs. Доброта
З дописів мами, директорки школи і Роздобудько
Астановитесь• 29 апреля 2025
Ответ дляМоре Щастя
Ну чому ви ображаєтеся? Я просто дещо емоційно написала. Можу вибачитися, хоч ви і нормотипова (здається).
Астановитесь• 29 апреля 2025
Ответ дляМоре Щастя
Дивіться, якщо якась письменниця образила невідому вам дитину, ви кинулися виправдовувати письменницю. А коли я написала таке по відношенню до вас і ваших дітей, ви чомусь образилися. Тобто інших можна, а вас ні? Чому?
Электричка• 29 апреля 2025
Ответ дляНоски на подтяжках
Що гріха таїти, часто дітей туди водять силоміць і від того вони себе жахливо поводять. Впевнена, такі ексцеси бувають не оише у Вороніної, але в скандал втрапила аона і з загашників дісли відос саме з нею.
Дама_с_караваем• 29 апреля 2025
Ответ дляСкокоМнеДадите
Ну вы не знаєте а вже засуджуєте.

Я так само не знаю. Але невихованій дитині я б теж зробила зауваження.
Звісно, якби не побачила інклюзію
Зауваження не гріх, навіть якщо інклюзія. важливо - як ти це робиш. Чемне зауваження не було б приводом для хейту. Багато хто ще й підтримали.
ЛолитаНеРазлита• 29 апреля 2025
Слушайте
Ну она ж имеет право так говорить.
Аутист или нет, но, его привели на мероприятие, он говорил нецензурные речи в адрес “писатель», почему она не имеет права отстоять свои же границы, кто бы ни был обидчик?
Вообще, читаю, эту тему не стоило и подымать.
Так бывает. Только принять такие ситуации и находить в себе силы прощать с двух сторон.
Дама_с_караваем• 29 апреля 2025
Ответ дляСкокоМнеДадите
Так, попереджати треба. Щоб уникнути непорозумінь. Типу я повинна сидіти і думати передімною невихована дитина чи з певними проблемами по здоров´ю.

Письменницю не підтримуючи звичайно. Але попереджати треба. Такі діти можуть вигнукити зауричати, кинути чимочь. До речі звичайні діти теж таке можуть зробити. І треба сказати останньому про норми поведінки. Звичайно без хамства.
Не важливо яка дитина, важливо, що у письменниці, що заробляє на дітях словом не знайшлось слів зробити зауваження коректно. Інклюзія не амністія, тому коректне зауваження є нормою. Називати дітей, чиї батьки після презентації мали б купити книги, що ви пропонуєте, істотами не тільки хамство, а ще й хріновий маркетинг не тільки для учасниці скандалу, а й для її подруги Роздобудько - скажи, як то кажуть, хто твій друг...
Бюст Березуцкого• 29 апреля 2025
Ответ дляДама_с_караваем
Зараз такі мамки, що за погляд не з того ракурсу на бубу її- розірвуть тебе у прах, їм пох, що їх дитя творить