Альдебаран• 22 июня в 18:09
Злочин Росії проти нашої історії та культурної спадщини. Вчергове
Знищена унікальна садиба Миклашевських у селі Біленькому.
Садиба Михайла Миклашевського – представника старовинного українського козацько-старшинського роду – була не просто архітектурною та історичною пам’яткою. Це була єдина настільки добре збережена садиба запорізького краю!
Вона пережила численні історичні потрясіння за понад півтора століття свого існування та неодноразово зазнавала пошкоджень уже під час повномасштабної російсько-української війни.
Сьогодні ми, ймовірно, втратили її назавжди.
Будівля, зведена у 1853–1916 роках, залишалася живою спадщиною. У її стінах ще зберігалися старовинний дерев’яний декор, гвинтові металеві сходи, веранди, унікальні елементи інтер’єру. Тут навчалися діти, працювали вчителі, тут пам’ятали й переповідали історії нашого краю
Я дуже любила це місце. І мені нестерпно боляче усвідомлювати, що тепер садиба, ймовірно, залишиться лише у документах та на фотографіях.
Молчунья• 22 июня в 18:32
Ловлю рожи синие, но слава Богу, что это не жилые дома и подъезды сложились