Колишня муза• 26 июня в 11:55

Туалети на вулиці - а чому не в будинку?

Цікаво почути думку людей, особливо тих, хто будував будинки або жив у селі.

Чому раніше, коли будували приватні будинки, часто не робили туалет у самому будинку? Адже якщо вже будували з нуля, то, здається, можна було відразу провести каналізацію і встановити унітаз.

Це було пов´язано з тим, що в 90-х роках в Україні не всі могли собі дозволити такі витрати? Чи проблема була у відсутності центральної каналізації? А може, це просто була звичка, особливо в селах, що туалет обов´язково має бути на вулиці?

Кажу по собі: і в бабусі з дідусем по татовій лінії, і в бабусі з дідусем по маминій лінії туалет був лише на вулиці. Більше того, у батьків у будинку теж довгий час не було туалету — його зробили лише значно пізніше, хоча сам будинок був побудований давно.

Цікаво, чому так було. Це більше питання грошей, технічних можливостей чи менталітету того часу?
Хвильоватиша• 26 июня в 12:05
Ответ дляКолишня муза
А навіщо сміятись із росіян ,якщо ми живемо так само погано?
Потому что мозгов нет.

Королева спама• 26 июня в 12:05
Ответ дляХвильоватиша
Вы уверены, что это именно они воровали, а не наши?
Наших там не было, а как эти быдланы ушли, так техника и унитазы пропали
Гравіцапа• 26 июня в 12:05
Я дитина 90х з села під Києвом, ні в кого з дркзів не було туплетів і ванни в домі.
З 2000 почали проводити каналізацію і рити септики.
Я ще скажу сирашну річ. По весні люди вміст туалетів розливали по городам. Уявіть цей запах? Потім переорювали і садили городину.
Отут справжній жах.
Доречі, фізіологічно найправильніше для здоров´я справляти нужду у французьких туалетах. Так що люди колись знали толк)
Svitlo_• 26 июня в 12:06
Ответ дляКолишня муза
Ще мене обурює трохи,що українці із орків женуть мов дикі унітазів не бачили та в них немає їх ,ходять на вулицю
Я виросла в невеличкому містечку в приватному будинку і пів життя ходила на вулицю в туалет,а мої батьки ще більше,а бабусі та дідусі взагалі все життя і таких сімей купа
Бо в наш час - будинок без туалета рідкість, до чого тут що було колись.
автор Колишня муза • 26 июня в 12:06
Ответ дляШвидка Настя
Может только вы? А я не видела в Украине покосившихся деревянных халуп, как у вас в деревнях на болотах.
В моїх бабусь були деревʼяні туалети
Рожки-да-ножки• 26 июня в 12:06
«Адже якщо вже будували з нуля, то, здається, можна було відразу провести каналізацію і встановити унітаз»
Вам здається.
Нема звідки було тягнути труби водоводу та каналізації. Була вигрібна яма (з якої смердить) та колодязь або скважина та колонка з водою. І не факт що в кожному дворі. Тому вигрібна яма і туалет робилися подалі від житла
Королева спама• 26 июня в 12:07
Ответ дляКолишня муза
Житомирська та вінницька область
В моїх однокласників в більшості не було ,тільки в пару людей був унітаз в будинку
Ааа, так вы про прошлое. Ну раньше да, ещё в 90х, та, наверное, и в 00х не особо санузел был в домах. Сейчас ситуация другая. Вы же в курсе, что время идёт, все меняется
Svitlo_• 26 июня в 12:07
Ответ дляКолишня муза
Жили, не значить, що живемо. На вулиці 2026, а не 1996.
Звездолётчица• 26 июня в 12:10
Ответ дляКолишня муза
Але в 90 в Україні продавались унітази?
Ви взагалі відчуваєте різницю причепити унітаз в квартирі і самостійно прокласти комунікації в приватному будинку в 70х-80х роках?

Шукаю трусики• 26 июня в 12:08
Ответ дляБезникаЯ
Унітаз це найменша і найдешевша деталь
Которую в ссср недостать было, как и труб, и септик был другой, и дом могло подмыть, кстати в россии туалеты были в хлеве но в самом дальнем конце на улицу выходить не надо
автор Колишня муза • 26 июня в 12:08
Ответ дляХвильоватиша
Ну что вы, такого не может быть) У нас даже в самом забитом селе есть унитазы, ванны и все остальные блага цивилизации)
Немає ,я вам особисто від себе це кажу
Батьки мої тільки в 2019 році собі унітаз поставили
І їх батьків взагалі не було ніколи унітазів
Svitlo_• 26 июня в 12:08
Ответ дляКолишня муза
Всенсі ще не срала в хаті?
Ну такий політ мови.
Пацан к успеху шел• 26 июня в 12:09
Ответ дляКолишня муза
У моих бабушки и дедушки до сих пор нет воды в доме. они привыкли, сделать канализацию в доме - целое дело
из желе я• 26 июня в 12:10
Ответ дляКолишня муза
В моїх бабусь були деревʼяні туалети
Вам сколько лет? Мне 48, маме 70 - у всех туалеты\унитазы в доме\квартирах были
У бабушек были деревянные\кирпичные на улице
автор Колишня муза • 26 июня в 12:10
Ответ дляSvitlo_
Не рідкість , проїдьтесь нашим по селам
Svitlo_• 26 июня в 12:10
Ответ дляКолишня муза
Немає ,я вам особисто від себе це кажу
Ну пізненько ви поставили.
Мамаша в бигудях• 26 июня в 12:10
Я живу в приватному секторі в межах міста. До моїх 13 років каналізації і септика не було як і ванни з туалетом в будинку. На вулиці був туалет з відром, відро наповнювалось і викопувалась яма десь під забором куди вміст відра відправлявся. Так в більшості було. Мій будинок будували в 60 роках, батьки купили його в 85 році, тоді вода лише на вулиці була, газу не було, туалет на вулиці далеко від будинку. Яка потреба була в 60 році при будівництві робити вану/туалет в будинку якщо навіть воду в будинок не заводили, та й і газу не було, опалювались взимку від грубки лише 2 кімнати. Логічно що води в будинку нема то і туалет/ванна ні до чого. А якщо навіть і воду завели б в будинок то до прикладу кухня і туалет не обігрівались і труби б перемерзали взимку.
автор Колишня муза • 26 июня в 12:11
Ответ дляSvitlo_
Так не у всіх зʼявився туалет все одно зараз
Svitlo_• 26 июня в 12:11
Ответ дляКолишня муза
Не рідкість , проїдьтесь нашим по селам
Нових будинків без туалета немає. Там де молодь в хаті- туалети є. Немає де старі люди, чи маргінали.

Анонім-ка• 26 июня в 12:12
кроме того, что воткнуть в доме санузел, его надо по документам провести. я искала дом именно с официальным техпаспортом с санузлом. ну его пришлось все равно с нуля переделывать и септик тоже сделали новый. и самый минимальный объём работ в санузле ( на стенах плитки нет, на полу я сама ложила- 10 лет назад это 2300 долл). сейчас будет 5000, а за такие деньги в селе уже можно хату купить))
Svitlo_• 26 июня в 12:12
Ответ дляКолишня муза
Ну орки ж щось крали. Не у всіх, але це вже рідкість.
Воленс-неволенс• 26 июня в 12:13
Ответ дляШикаю і викаю
как покупка унитаза решит проблему отсутствия канализации в доме?
Это особый унитаз. Со встроенной функцией самоуничтожения гуана. Он его высушивает, брикетирует, измельчает, распыляет и нейтрализирует запах в воздухе, смешивая частицы с его молекулами
автор Колишня муза • 26 июня в 12:13
Ответ дляЗвездолётчица
Я не за 70 і 80 питають,а про 90-2010
автор Колишня муза • 26 июня в 12:14
Ответ дляSvitlo_
Ну такий політ мови.
Типу для неї це гидко ходити в туалет в хаті?
Svitlo_• 26 июня в 12:14
Ответ дляКолишня муза
по типу, ну як можна срати в хаті.
автор Колишня муза • 26 июня в 12:14
Ответ дляиз желе я
А яке це має значення?
НеВРотик• 26 июня в 12:15
Ответ дляУкраїнська Мрія
Там крім ціни ще один прикол є. В 60-70 розповсюдженим був унітаз ’чаша генуя’, тобто без водяного замка, який смердить страшенно. От його в будинку і не ставили. Це мені свекруха розповіла, чому в їх будинку вода є, а унітазу не було.
Чаша Генуя, це дірка в полу над якою присідають. З якого дива ви її унітазом охрестили?
автор Колишня муза • 26 июня в 12:16
Ответ дляSvitlo_
Ну пізненько ви поставили.
Поставили ,бо я з хлопцем приїхала ,а він городський виріс в квартирі,поставили буквально за пару днів до нашого приїзду ледь встигли
НеВРотик• 26 июня в 12:16
Ответ дляКолишня муза
Більшість українців теж не бачили унітазів,це теж ок для вас?
В 2022 ну бачили?
автор Колишня муза • 26 июня в 12:17
Ответ дляМамаша в бигудях
Так я про 90 і далі питаю,а не про 60…