Колишня муза• вчера в 11:55
Туалети на вулиці - а чому не в будинку?
Цікаво почути думку людей, особливо тих, хто будував будинки або жив у селі.
Чому раніше, коли будували приватні будинки, часто не робили туалет у самому будинку? Адже якщо вже будували з нуля, то, здається, можна було відразу провести каналізацію і встановити унітаз.
Це було пов´язано з тим, що в 90-х роках в Україні не всі могли собі дозволити такі витрати? Чи проблема була у відсутності центральної каналізації? А може, це просто була звичка, особливо в селах, що туалет обов´язково має бути на вулиці?
Кажу по собі: і в бабусі з дідусем по татовій лінії, і в бабусі з дідусем по маминій лінії туалет був лише на вулиці. Більше того, у батьків у будинку теж довгий час не було туалету — його зробили лише значно пізніше, хоча сам будинок був побудований давно.
Цікаво, чому так було. Це більше питання грошей, технічних можливостей чи менталітету того часу?
Чому раніше, коли будували приватні будинки, часто не робили туалет у самому будинку? Адже якщо вже будували з нуля, то, здається, можна було відразу провести каналізацію і встановити унітаз.
Це було пов´язано з тим, що в 90-х роках в Україні не всі могли собі дозволити такі витрати? Чи проблема була у відсутності центральної каналізації? А може, це просто була звичка, особливо в селах, що туалет обов´язково має бути на вулиці?
Кажу по собі: і в бабусі з дідусем по татовій лінії, і в бабусі з дідусем по маминій лінії туалет був лише на вулиці. Більше того, у батьків у будинку теж довгий час не було туалету — його зробили лише значно пізніше, хоча сам будинок був побудований давно.
Цікаво, чому так було. Це більше питання грошей, технічних можливостей чи менталітету того часу?
показать весь текст
58
1
1
Ответ дляКолишня муза
Так я про 90 і далі питаю,а не про 60…
Ну так, глибока давнина )))
Щодо 90-х - то основна проблема вже фінансова була, бо таки недешево це. А якщо мова ще й про село - то теж. Нормальну бетонну яму зробити, щоб її можна було нормально машиною чистити, а потім ту машину регулярно викликати, бо ж каналізації нема - так, дорогувато все.
Щодо 90-х - то основна проблема вже фінансова була, бо таки недешево це. А якщо мова ще й про село - то теж. Нормальну бетонну яму зробити, щоб її можна було нормально машиною чистити, а потім ту машину регулярно викликати, бо ж каналізації нема - так, дорогувато все.
1
Ответ дляБойцовская
Начните с самих домов. Я недавно посмотрела фильм про какое-то село то ли в Чехии то ли в Словакии ,документальная хроника 26 года. Так эти дома до сих пор там стоят и костел. И я для интереса загуглила что мы строили в этот период, хаты мазанки из говна и палок.
куку
Село, в якому у нас дача, було в 2022 році в окупації півроку (Ізюмський район). Півроку там не було світла, газу та води. Туалет на вулиці, колодязь та піч на дровах в хаті були порятунком для мешканців. Тому не треба фукати. Щоб не смердів туалет, потрібна глибока яма та бактерії використовувать. У нас туалет на вулиці, як дворець, просторий, обшитий білими панелями. Там завжди чисто.
До речі, орки ходили кожні два тижні по хатам з обшуками. В наш будинок їх пускала сусідка, в неї були ключи. Вони завжди питали в неї, де господарі. Вона казала, що в місті, це у них дача. Вони дуже дивувались, що на дачі є зручності. Не вірили їй.
До речі, орки ходили кожні два тижні по хатам з обшуками. В наш будинок їх пускала сусідка, в неї були ключи. Вони завжди питали в неї, де господарі. Вона казала, що в місті, це у них дача. Вони дуже дивувались, що на дачі є зручності. Не вірили їй.
1
Манкоголік• вчера в 13:18
Я 1979 г.р. у нас в селе туалеты в доме начали делать в конце 80х, когда в село провели газ.
Люди начали ставить котлы, ванны, батареи.
Ясное дело достраивали к дому кто хотел. Все новые дома после того строят уже с ванной и туалетом.
Люди начали ставить котлы, ванны, батареи.
Ясное дело достраивали к дому кто хотел. Все новые дома после того строят уже с ванной и туалетом.
побольшомусекретику• вчера в 13:21
Ответ дляМамаша в бигудях
Ну так автор ніби не розуміє що в деяких людей пічне опалення, старі будинки, і навіть якщо людина знайде гроші провести воду в будинок , побудувати ванну та туалет, септик, то в неї труби взимку перемерзнуть і потріскають бо воно не буде обігріватись. Це ще потрібно знайти гроші щоб провести газ, що в деяких районах неможливо, а зробити елекричне опалення в будинку не кожна проводка будинку потягне.
При печном отоплении не замерзнут трубы при условии что дом постоянно топится. Но выводить скважину нужно в доме и трубы утеплять.
Українська зірочка• вчера в 13:23
Ответ дляКолишня муза
Але в 90 в Україні продавались унітази?
Де вони продавались? Аж цікаво. Унітази та ванни ставили одразу при будівництві багатоповерхівок. Магазинів де продавались просто так унітази жодного разу не бачила в СРСР.
А де труби каналізації брати? Тільки вкрасти в держструктурах що займались ремонтами, тобто в ЖЕГ. Без інших варіантів.
І головне куди прокладати труби якщо нема центральной каналізації і машини Асенізатори ще не винайшли.
А де труби каналізації брати? Тільки вкрасти в держструктурах що займались ремонтами, тобто в ЖЕГ. Без інших варіантів.
І головне куди прокладати труби якщо нема центральной каналізації і машини Асенізатори ще не винайшли.
1
сама себе прекрасная• вчера в 13:27
Сначала спросите была ли канализация.
У нас, к примеру, до сих пор нет.
А септики стали доступны сравнительно недавно. И говновозки тоже.
У нас, к примеру, до сих пор нет.
А септики стали доступны сравнительно недавно. И говновозки тоже.
1
Українська зірочка• вчера в 13:28
Ответ дляКолишня муза
Ще мене обурює трохи,що українці із орків женуть мов дикі унітазів не бачили та в них немає їх ,ходять на вулицю
Я виросла в невеличкому містечку в приватному будинку і пів життя ходила на вулицю в туалет,а мої батьки ще більше,а бабусі та дідусі взагалі все життя і таких сімей купа
Я виросла в невеличкому містечку в приватному будинку і пів життя ходила на вулицю в туалет,а мої батьки ще більше,а бабусі та дідусі взагалі все життя і таких сімей купа
Так вже 34 роки як закінчилось ваше раніше. Зараз і унітази є, і труби і септики. Дуже складно уявити, щоб будувався зараз в Україні будинок, а туалету там не було. А в рашці досі, треба дозвіл на врізання в каналізацію багатоповерхових будинків. Якщо в сарайчику бабуся поставить унітаз і підключить до каналізації що була на кухні, то можуть прийти і демонтувати той унітаз.
3
Манкоголік• вчера в 13:28
Ответ дляУкраїнська зірочка
Де вони продавались? Аж цікаво. Унітази та ванни ставили одразу при будівництві багатоповерхівок. Магазинів де продавались просто так унітази жодного разу не бачила в СРСР.
А де труби каналізації брати? Тільки вкрасти в держструктурах що займались ремонтами, тобто в ЖЕГ. Без інших варіантів.
І головне куди прокладати труби якщо нема центральной каналізації і машини Асенізатори ще не винайшли.
А де труби каналізації брати? Тільки вкрасти в держструктурах що займались ремонтами, тобто в ЖЕГ. Без інших варіантів.
І головне куди прокладати труби якщо нема центральной каналізації і машини Асенізатори ще не винайшли.
Вы наверное удивитесь, но даже финские унитазы в магазине можно было купить, правда по блату. Советского навалом было. Но качество соответствующее
2
1
Українська зірочка• вчера в 13:29
Ответ дляМанкоголік
Вы наверное удивитесь, но даже финские унитазы в магазине можно было купить, правда по блату. Советского навалом было. Но качество соответствующее
Згадайте як магазин називався?
сама себе прекрасная• вчера в 13:30
Ответ дляКолишня муза
Більшість українців теж не бачили унітазів,це теж ок для вас?
Вы не видели? Айяйяй.
Манкоголік• вчера в 13:33
Ответ дляУкраїнська зірочка
Згадайте як магазин називався?
Хозтовари на Лесном. В народе на Червоной Руте.
Но магазины Сантехника тоже были. Но меньше
Но магазины Сантехника тоже были. Но меньше
Ананомчикус• вчера в 13:34
Мені за 40, я дитя міста, скільки себе памятаю, років з 3-х, ми жили у багатоповерхівці, звісно з туалетом. До того, можливо без, але я ходила на горщик і мені було все одно, де той туалет
У бабусі приватний будинок в обласному центрі в 90-х був також вже з ванною і туалетом. Батьки чоловіка в селі провели воду, обладнали септик та суміщений санвузол ще у 2008-2009 році.
Дачу в селі ми будували десь у 2010, звісно уже із усім необхідним. То у Вас якось із запізненням вийшло.
У бабусі приватний будинок в обласному центрі в 90-х був також вже з ванною і туалетом. Батьки чоловіка в селі провели воду, обладнали септик та суміщений санвузол ще у 2008-2009 році.
Дачу в селі ми будували десь у 2010, звісно уже із усім необхідним. То у Вас якось із запізненням вийшло.
сама себе прекрасная• вчера в 13:34
Ответ дляКолишня муза
Немає ,я вам особисто від себе це кажу
Батьки мої тільки в 2019 році собі унітаз поставили
І їх батьків взагалі не було ніколи унітазів
Батьки мої тільки в 2019 році собі унітаз поставили
І їх батьків взагалі не було ніколи унітазів
Ну то таки батьки.
Не надо на всех переносить.
У нас в селе туалет на улице только у алкашей.
Не надо на всех переносить.
У нас в селе туалет на улице только у алкашей.
1
сама себе прекрасная• вчера в 13:37
Ответ дляКолишня муза
Поставили ,бо я з хлопцем приїхала ,а він городський виріс в квартирі,поставили буквально за пару днів до нашого приїзду ледь встигли
Куда поставили, над выгребной ямой?
Это ваша тема про ленивого отца?
Вы явно не разбираетесь в жизни в селе.
Это ваша тема про ленивого отца?
Вы явно не разбираетесь в жизни в селе.
Українська зірочка• вчера в 13:59
Ответ дляКолишня муза
Немає ,я вам особисто від себе це кажу
Батьки мої тільки в 2019 році собі унітаз поставили
І їх батьків взагалі не було ніколи унітазів
Батьки мої тільки в 2019 році собі унітаз поставили
І їх батьків взагалі не було ніколи унітазів
То може це питання до ваших батьків і однокласників? Запитайте чому? Бо в наших селах як тільки з`явились септики, труби, то одразу знайшли куди в старі хатки поставити унітази. Більшість почали ставити після 2006 року, коли з`явилась можливість. З 2006 року по 2026 рік це 20 років можливостей. То хто захотів, той поставил. Хто був на пенсії і не поставив, той вже помер і там нові покоління.
Різниця в тому що в рашці досі нема в багатьох можливості поставити унітази. А у нас тільки алкашня без унітазів.
Різниця в тому що в рашці досі нема в багатьох можливості поставити унітази. А у нас тільки алкашня без унітазів.
2
1
1
Українська зірочка• вчера в 14:02
Ответ дляМанкоголік
Хозтовари на Лесном. В народе на Червоной Руте.
Но магазины Сантехника тоже были. Но меньше
Но магазины Сантехника тоже были. Но меньше
Це село, чи райцентр якийсь?
Непозбувна Бентега• вчера в 14:03
Яким чином провести каналізацію легше? Ви така цікава)) В невеликих містах каналізація йде по великих вулицях тільки, про села вже мовчу. В більшості випадків це не те, що дорого захмарно, а просто фізично неможливо врізатися в загальну каналізацію, а в селі її просто може не бути взагалі. Всі в таких випадках риють ями, септики собі, але це теж буває геморно, бо, наприклад, малий двір чи колодязь прямо біля того місця чи якісь ще комунікації - ну різні ж двори. У нас все життя була і є у батьків яма (як і у всіх на нашій вулиці), викачувати їх доволі дорого, але шо робить
1
Швидка Настя• вчера в 14:04
Ответ дляАсталависта бэйби
У нас мазаные хаты покосившиеся
Ага
не то что у рашиков сёлами покосившись.
1
1
Швидка Настя• вчера в 14:05
Ответ дляКолишня муза
В моїх бабусь були деревʼяні туалети
Я про дома, у ваших рашиков и дома деревянные набекрень.
Аноним ФЕЯ• вчера в 14:08
Я с Херсонской области. Город маленький, много частных домов. У кого дома была, у всех унитазы в доме были.
Моя тётя жила в частном доме, я часто у них была. Был унитаз, это было в районе 1975 и ....
Были одногруппники из сел, ездила к ним в гости, у всех были унитазы в доме.
У нас даже на дачах люди удобства себе создавали. Возможно у кого-то и были на улице, но я не видела.
Моя тётя жила в частном доме, я часто у них была. Был унитаз, это было в районе 1975 и ....
Были одногруппники из сел, ездила к ним в гости, у всех были унитазы в доме.
У нас даже на дачах люди удобства себе создавали. Возможно у кого-то и были на улице, но я не видела.
Радуга-дуга• вчера в 14:12
Ответ дляPtashka74
Ой, звичка і виховання - то страшна річ. У нас є смімейна історія. Були у мене два дядьки, один жив у місті, інший - у селі. Коли з села він приїжджав у гості в місто, зупинявся у брата. У в туалет (мабуть, не по-маленькому) ходив аж на вокзал, а це приблизно 3-4 квартали. От не міг ’ср...ти’ в хаті і все.
Не повірите, мені 46 і я досі не можу в гостях ходити по великому.
Один раз так прирекло, збрехав, що треба в аптеку.
Розумію, що то комплекс, но нічого не можу з собою зробити.
Один раз так прирекло, збрехав, що треба в аптеку.
Розумію, що то комплекс, но нічого не можу з собою зробити.
Манкоголік• вчера в 14:18
Ответ дляУкраїнська зірочка
Це село, чи райцентр якийсь?
Магазин в Киеве.
А село в Киевской области.
Я райцентре тоже хозтовары были кстати.
А село в Киевской области.
Я райцентре тоже хозтовары были кстати.
Кусюче сонечко• вчера в 14:21
Ответ дляУкраїнська Мрія
Там крім ціни ще один прикол є. В 60-70 розповсюдженим був унітаз ’чаша генуя’, тобто без водяного замка, який смердить страшенно. От його в будинку і не ставили. Це мені свекруха розповіла, чому в їх будинку вода є, а унітазу не було.
Чаша генуя с водяным замком, просто в уровень пола. Их и сейчас полно в любом общественном месте.
1
Душка-свекрушка)))• вчера в 14:24
Ответ дляКолишня муза
Але в 90 в Україні продавались унітази?
бляха, как хорошо, что вы не помните/не знаете вообще, чем были 90-тые. Когда у многих есть было нечего, не то, что дома/туалеты строить
Душка-свекрушка)))• вчера в 14:37
Ответ дляУкраїнська зірочка
Так вже 34 роки як закінчилось ваше раніше. Зараз і унітази є, і труби і септики. Дуже складно уявити, щоб будувався зараз в Україні будинок, а туалету там не було. А в рашці досі, треба дозвіл на врізання в каналізацію багатоповерхових будинків. Якщо в сарайчику бабуся поставить унітаз і підключить до каналізації що була на кухні, то можуть прийти і демонтувати той унітаз.
я вас удивлю, но и в Украине тоже надо разрешение на врезку в общую систему канализации. Еще и цену такую залупят для каждого частного дома, что ту моих родных из улицы в 12 домов согласились только 2. Остальные посчитали и сказали ’спасибо, как-то жили и без этого, и дальше будем’
Замороженная селедка• вчера в 14:47
Ответ дляКоролева спама
Наших там не было, а как эти быдланы ушли, так техника и унитазы пропали
На танках увозили? Логика есть у вас? Унитаз надо демонтировать, погрузить. У них было на это время, когда их крыть украинская артиллерия начала? Количество вывезенных унитазов, стиралок, будок, телевизоров где умещалось? В танках? В уралах, которые горели как факела с роспехотой? Вам лапшу на ушу навешали и вы поверили, но у умных людей есть логика
4
3
талый снег• вчера в 14:48
Ответ дляКоролева спама
Наших там не было, а как эти быдланы ушли, так техника и унитазы пропали
Как сказал один мой знакомый - ’это все неправда, русский солдат так не может поступить!’
Мнения, изложенные в теме, передают взгляды авторов и не отражают позицию Kidstaff
Похожие темы:
Назад Комментарии к ответу