Разгуляшка• вчера в 19:35
Боюсь, що не потягну навчання доньки ((
Хоче поступати на "прикладну лінгвістику", навчання в тих універах, які обирає від 50 до 60 тисяч гривень на рік, плюс плата за гуртожиток, ну і на прожиття потрібно хоча б мінімалку, а у мене зарплата 18 тис.грн, в чоловіка 23 тис.грн, є ще менша дитина і моя мати інвалід з пенсією 4000 грн. Я думала, що там хоча б можна на заочне перевестись, щоб піти на роботу, але чомусь для цієї спеціальності лише денна форма навчання. Сиджу плачу вже тиждень, не знаю як маю це все тягнути. І їй не можу цього сказати, не хочу образити. Як би ви поступили на моєму місці?
Бабулька• сегодня в 10:49
Ответ дляЦідило правди
Тоді не треба плакати на форумі.
Час назад уже не повернути.
Матері треба було промивати мізки дитині ще років із 5 -7 назад про те, що вони бідні-нещасні і не потягнуть контракт та налаштовувати тільки на бюджет.
Нічого, є ще одна, запасна, дитина. Може, хоч тут прокинуться раніше, ніж за тиждень.
Можна ще взяти gap year, піти на роботу, заробити на репетиторів, паралельно зубрити предмети і вступати наступного року, написавши НМТ вдруге.
Час назад уже не повернути.
Ну форуми створені для обговорення різних речей
Хтось свекруху полірує, хтось коханку чоловіка
Думаю тут є місце різним темам
Я інколи на фб бачу різні пости де батьки взагалі не мають сил визнати що іх дитина погано підготувалась і хають те нмт - мов складне, наших дітей ставлять у складне становище ітд
Давайте вже всіх брати у внз і бажано на бюджет)))
Люди різні))
Думаю тут є місце різним темам
Люди різні))
Цідило правди• сегодня в 11:00
Ответ дляБабулька
Думаю тут є місце різним темам
Люди різні))
Думаю тут є місце різним темам
Люди різні))
Так а що тут обговорювати у цій темі?
Що люди люблять незахищений секс більше, ніж забезпечувати новостворені життя?
Тиждень, то трішки замало, щоб будувати плани на життя та кар´єру.
Тут або відмовлятись від вищої освіти взагалі, або тільки спочатку і йти в коледж, а потім вступати на 3-4 курс універу.
Або імітувати навчальну діяльність, пропускаючи пари заради заробітку грошей на це ´навчання´, працюючи (скоріше за все) не по спеціальності.
Про третій варіант із пропуском року і інтенсивним навчанням писала вище.
Можна ще піднапрягтись батькам, а не дитині і знайти більш оплачувані роботи або відкрити свою справу за грант (теплицю чи що там зараз можна), але це більш фантастичний варіант.
І ще більш фантастичний варіант - це згребти молодшу дитину, інваліда і поїхати в Німеччину. Там на трьох із часом буде житло і більше, ніж 22 тисячі гривень. Якщо економити, то можна навіть 100 євро доньці надсилати, але тут спочатку треба мати заощадження.
Царівна Жабка• сегодня в 11:11
Ответ дляЦідило правди
З такого, щоб дитина потім не заробляла 18 і 23 тисячі, як батьки.
Ага. С английским будет не 23, пойдёт в школу на 12т
Цирк на дроті• сегодня в 11:23
Ответ дляСтигла полуниця
Я бы за украинское образование и сто гривен не заплатила. В свое время сыну так и сказала, поступай на бюджет, за видимость обучения платить не буду. Поступил, но и на бюджете столько денег вытянули: то брошюры купи нахер нужные, то на экзамен сдай и плевать учил или нет. Дотянул до 4 курса, получил бакалавра, поехал за границу, переучился и жалеет что не бросил раньше. За что такие деньги платить я не понимаю, все наше образование мыльный пузырь.
Буду вдячна за інформацію щодо якості навчання за межами України. В чому відмінності? В якій країні і на кого вчиться ваш син, який ВУЗ? Щиро дякую за відповідь.
Царівна Жабка• сегодня в 11:27
Ответ дляЦідило правди
Яким чином брали участь у навчанні? Ви бачили, що якийсь предмет дається складно, бачили, які оцінки? Що з цим робили? 153 бали - це результат, який набувався роками, це звичка і система, яка давала збій. Якщо Ви розуміли, що не тягнете контракт, то мали б усвідомлювати, як доросла людина, що середнього балу недостатньо для навчання на бюджеті.
Приходить Ваша донька зі школи і каже: ´Мам, не розумію я ті Conditionals´, а Ви що їй у відповідь: ´Ну, так, доню, не всім бути геніями´. Чи як це відбувалось? Ви шукали якісь відео на YouTube, безкоштовні навчальні матеріали? Розбирали теми із штучним інтелектом?
Автор должна была искать видео и разбирать темы? А не ребёнок старших классов , который хочет в вуз?
Царівна Жабка• сегодня в 11:27
Ответ дляЦідило правди
Этих балов вполне хватает для бюджета, только вуз будет попроще
Цирк на дроті• сегодня в 11:31
Ответ дляРазгуляшка
Ваша донька вже навчається чи тільки збирається поступати?
Нам ще рік в школі, вступати в наступному, також сови англ. та нім. в школі гарно ідуть, має природній неймовірний слух, дуже красива вимова без акценту. Також думаємо з чим лінгвістики пов´язати, щоб не гола мова.
Та легко!• сегодня в 11:32
Ответ дляМию чакри щоденно
В данной ситуации вначале на бюджет куда возьмут,а на магистратуру пойдет любую
Плюс автор сразу посчитала мажорный образ жизни,гульки на выходных вместо учебы и подработок
Гульки в молодости это ужис, да?
Неначасі• сегодня в 11:39
Ответ дляЦідило правди
Про синдром того, хто вижив знаєте?
Яким чином дівчина без старту у житті і не з обтяженими інтелектом родичами побудує бізнес з нуля? Тут 1200 доларів на рік - трагедія, достойна плачу Ярославни. Де ця дитина (наголошую, без освіти або із сумнівним шансом отримати галочку у вигляді заочки) візьме гроші на стартовий капітал? Чи у неї буде унікальна ідея, яку профінансує добрий дядя-інвестор? Чи, може, із 153 балами вона напише прекрасний бізнес-план?
Знаєте, який відсоток бізнесів, які прогоряють у перший же рік і власники залазять у шалені борги та кредити? Це реальність, підкріплена статистикою, а не ваші, взяті зі стелі ´приклади із життя´.
Заробе. Я за життя бачила купу таких прикладів. Наявність диплому аж ніяк не гарантує роботу і тим більше добре оплачувану роботу.
Цідило правди• сегодня в 11:42
Ответ дляЦарівна Жабка
Це ж автор хоче, щоб дитина вчилась на бюджеті або в дешевому ВНЗ. І автор, сподіваюсь, хоча б років на 18 старша, тож уже повинна знати про причинно-наслідкові зв´язки.
Чи як Ви це собі уявляєте? На репетиторів грошей немає, елементарної допомоги із пошуком інформації теж немає. Те, що дитина у старших класах - це не робить її відповідальною і серйозною. Це не означає, що батьки мають пустити все без контролю, а потім бідкатись, це все ще дитина, яка не завжди усвідомлює, які будуть результати її дій або бездіяльності. Завдання батьків - це пояснити. Так, освіта - потребує вкладень, як не грошей, то хоча б часу і не тільки від того, хто навчається.
Цікавий підхід: нічого не робити, спихнути всю відповідальність на дитину. Як у світі тварин, їй Богу. Тільки ті ж пінгвіни більш турбуються про своїх нащадків і їх виживання, ніж деякі представники Homo sapiens.
Бабулька• сегодня в 11:44
Ответ дляЦідило правди
Так а що тут обговорювати у цій темі?
Ну почути альтернативні думки
Це корисно
Я от люблю потриндіти про дітей
В мене досить високі очікування від своїх
Але результати не такі
Стає сумно
А потім почитаєш форуми і виявляється що буває різне і діти різні, і умови…
І ніби вже і легше))
Це корисно
Я от люблю потриндіти про дітей
Але результати не такі
Стає сумно
І ніби вже і легше))
Физрукая• сегодня в 11:46
Ответ дляРазгуляшка
Середній бал 153
1. Рахуйте конкурсний, а не середній.
2. Розгляньте спеціальність середня освіта, спеціалізація англійська мова - ціни дешевші, легше вступити на бюджет, вищі суми грантів
220В• сегодня в 11:46
Ответ дляКлин_Кляйн
Не обязательно. В крутые обычно умные дети поступают. А ум от богатства не зависит.
так дочь автора не может поступить , нет ума
Физрукая• сегодня в 11:47
Ответ дляРазгуляшка
У неї англійська 166, українська 156. Але на гранти я не надіюсь, навряд вони нам світять.
Світять, але на англійському філологію ні
Бабулька• сегодня в 11:53
Ответ для220В
Ну що ви вже так
Почитайте фб групу вступ 2026
Купа людей не змогли 5 балів з математики набрати
І батьки плачуть що дитина розумна то завдання складні
Нормальний бал набрала дитина автора
Почитайте фб групу вступ 2026
Нормальний бал набрала дитина автора
Прагматик флегма• сегодня в 11:56
Ответ дляРазгуляшка
А в своєму місті чи в іншому? В мене ще ускладнюється все тим, що потрібно переїжджати в інше місто, а це ще більше витрат, на житло, харчування і все інше.
Подивіться інші вузи, менш топові. Можливо, коледж, можливо інша форма навчання, заочна. Зараз є вузи, які переїхали з окупованих територій, наприклад таврійський університет. Подивіться інші спеціальності, суміжні, можливо педагогічний вуз. Розкажу свою історію. Коли я навчалась в 9 класі, мої батьки посадили мене і сказали, що не зможуть оплачувати моє навчання, якщо я вступлю на контракт (хоча я добре вчилась, 9 клас закінчила на відмінно). Я пізня дитина, батьки вже були пенсіонери, тато інвалід Чорнобиля. Тому вони прийняли рішення, що я буду вступати після 9 класу. Чесно, я не хотіла, але зараз розумію, що це було правильне рішення. Я вступила в педагогічний коледж, спеціальність вчитель початкових класів і англійської мови, отримала диплом бакалавра. Працювала в школі і вчилась в університеті на факультеті лінгвістики. Викладала в університеті після того, працювала завучем в приватній школі. Потім перейшла на роботу в міжнародну фінансову компанію і працюю тут уже 15 років, отримала другу ВО. Я це пишу до того, що шляхи можуть бути різні, і варіанти можуть бути різні. Але доросла ви, і ви приймаєте рішення, ви несете відповідальність. Вам треба самій все ретельно почитати, розібратись, запропонувати донці варіанти і разом з нею поговорити, пояснити їй всі обставини, визначитись і вибрати найбільш оптимальний варіант.
Янгол в камуфляжі• сегодня в 11:56
Ответ дляЦарівна Жабка
Сейчас нет понятия вуз попроще. Почитайте что такое широкий конкурс, который действует сейчас при поступлении.
Бабулька• сегодня в 11:59
Ответ дляЦідило правди
Мені здається що з таких дітей виростають інфантильні дорослі
Хоча я сама все що аи кажете роблю… не можу пустити дітей на самотьок… з самого малочку доступ до курсів, репетитори, розмови про майбутнє… підтримка на всіх етапах
Але зірок далеко не хватають…
Я вже навпаки думаю що моя гіперпідтримка зіграла на зле… знають бо що мама підкладе соломку
Але все ще маю надію що от от відповідальність прокинеться, багато говорим з ними… ніби в розмовах все розуміють
Але зірок далеко не хватають…
Янгол в камуфляжі• сегодня в 12:00
Ответ дляФизрукая
1. Рахуйте конкурсний, а не середній.
Нет, суммы грантов к этому виду образования такие же как и везде. Учителей английского кастострофически не хватает, но почему что повышенный грант на эту специальность не распространяется.
Царівна Жабка• сегодня в 12:02
Ответ дляЦідило правди
Это бал большинства детей , даже тех, у кого были репетиторы. Пусть выбирают другой вуз и идут на бюджет. Про помощь с поиском информации -смешно
Соображалочка• сегодня в 12:03
Ответ дляРазгуляшка
Вона сама не знає
вчилась в школі середньо, подобається вивчати англійську мову, от і загорілась лінгвістикою
Автор такое ощущение, что вы тролль.
так себе учится и давай поступать в универ, где вы не тяните, вы кстати еще учтите стоимость экзаменов, если не сдаст, чем моднее вуз , тем дороже.
40 тысяч , это едва на жизнь, вы вообще ничего не тяните.
Физрукая• 3 часа назад
Ответ дляЯнгол в камуфляжі
Для спеціальності «середня освіта» підвищений коефіцієнт і сума гранту 1 рівня 25 500 торік була
Царівна Жабка• 2 часа назад
Ответ дляЯнгол в камуфляжі
Если выбрать Харьковский вуз, то за счёт коэффициента её бал поднимется и есть шансы на бюджет. Также можно посмотреть другую близкую специальность
Янгол в камуфляжі• 2 часа назад
Ответ дляЦарівна Жабка
Сейчас действует широкий конкурс. Всех желающих на определённую специальность ставят в общий список, есть количество бюджетных мест по Украине, допустим 1000 на все вузы. Вот из этого списка отчитывают 1000 и балл последнего человека это и есть минимальный проходной. Допустим это 185. И если у вашего ребёнка 184,9 и он один единственный в каком либо вузе на эту специальность и других поступающих там нет вообще, ваш ребёнок всё равно не проходит на бюджет. Это я вам простыми словами описала сегодняшние правила поступления.
Янгол в камуфляжі• 2 часа назад
Ответ дляФизрукая
Середня освіта, да! Но английский язык исключили почему-то.
Царівна Жабка• 2 часа назад
Ответ дляЯнгол в камуфляжі
Но если он выберет вуз с востока, то его 184,9 умножать на коэффициент и он пройдёт. Это тоже простыми словами
Янгол в камуфляжі• 2 часа назад
Ответ дляЦарівна Жабка
Тогда да. Но вы постоянно пишите про вуз попроще, поэтому я попыталась объяснить, что на сегодняшний день другие правила
Клин_Кляйн• 2 часа назад
Ответ для220В
Да непонятно о чем автор думает.
У нас деньги на обучение есть. Сразу сказали ребёнку - поступай куда хочешь. Желательно на бюджет, а там уж как получится. Если будет платить за твое обучение, то будет меньше денег на твое содержание и меньше денег на подарки. И ребёнок поступил на бюджет, но изначально выбрал не крутой вуз, средней руки.
Другой ребёнок на подходе, но надеюсь, что баллы будут ближе к 200. Можно замахнуться и на крутой вуз.
Странно, что автор с таким доходом не умеет рассчитывать бюджет и не учит этому свою дочь. Я бы до копейки по конвертам деньги разложила б. И тряслась над каждым. Ну и никакого платного образования, только бюджет.
Царівна Жабка• 2 часа назад
Ответ дляЯнгол в камуфляжі
Я про это
Попельшка• 2 часа назад
Нет!!! Не надо оно вам. Сестра хотела в театральный и больше никуда. Учили её на сумасшедшие деньги. Жить она хотела красиво- у всех есть а я что как нищенка буду. Мать на двух работах, отец с подработками. Закончила и ни дня по профессии не работала. Вот назер было из трусов выпрыгивать