Сметчица• 30 апреля 2016

Что отвечать на "Христос воскрес", если мы не празднуем?

Ну, собственно говоря, вопрос. Завтра все задёргают "христосоваться". Что отвечать, если я вообще никоим образом не соблюдаю обряды, не хожу в церковь и не имею никакого отношения к религии?
Дедуськина бабуська• 01 мая 2016
Ответ дляАйболитная
точно
вообще складывается впечатление, судя по ответам автора, что для нее существует два мнения - автора и неправильное

и любые праздники у окружающих вызывают раздражение, а для оправдания собственной раздражительности и неприветливости автор ищет повод придраться к образу жизни других и осудить его

Ответить просто ’С праздником’ - и то неохота...
мол - чего это они празднуют, если я - не праздную.
Це виключно Ваше особисте уявлення про автора.
А з моєї точки зору, всі пости автора доволі ввічливі та спокійні. Те, що християн дратує її небажання відповідати ’як положено’, - це виключно проблеми християн.

Неместная Я• 01 мая 2016
Ответ дляКалёва Замалёва
Наоборот. Человек имел ввиду, что свободен от предрассудков
это по Фрейду))) свободный человек не будет зацикливаться на условностях других))). как раз автор и не свободна, так как ей не всё равно)
n_42• 01 мая 2016
автор, я с вами солидарна, я агностик и каждый год, чтобы не обидеть своих родственников, всем отвечала воистину воскрес, надоело врать, хочу сказать, чтобы больше меня не приветствовали этими словами.
Айболитная• 01 мая 2016
Ответ дляСметчица
Кремация. Желательно под Smells like teen spirit Нирваны
а - пепел потом куда?
симпатично - развеять с самолета над любимыми местами, но дорого выходит(
Скорая помощь• 01 мая 2016
Ответ дляДедуськина бабуська
А у християн корона заважає не чіплятися до всіх підряд людей зі своїм ’Христос воскрес’, а якщо вже причепилися, то не ображатися на ’неправильну’ відповідь? Що саме відпаде у християн, якщо вони будуть поважати інших людей і не створювати цю конфліктну ситуацію взагалі?
У вас якісь проблеми, ви якось буйно реагуєте на абсолютні речі. Взагалі-то я не бачу чіплянь в тому що люди замість ’привіт’, сказали тобі ’Христос Воскрес’. Конфліктну ситуацію створюєте ви, я в своєму оточенні бачу різних, але при цьому адекватний людей. І по вашій логіці, якщо ви так загалом пишете про християн, то я маю думати, що не християни всі неадеквати.
соева-сысоева• 01 мая 2016
Ответ дляАйболитная
Тетенька - Вы не слышали, что ответы на наши вопросы могут приходить в почту? Проверила почту - увидела ответ, прочитала, ответ не по сути - я про Фому, мне про Ерему - ответила как сочла нужным.
Как говориться - . ИМХО знаете ли.

Вы не первая кто утверждает что отвечать тут имеют право лишь некоторые.
Ужас просто! Где я писала, что ’отвечать имеют право только некоторые’? Отвечают все, кто хочет. Другое дело, что ответить можно по-разному. В этой теме были верующие православные девушки, которые высказывали свою точку зрения спокойно и уважительно, без перехода на личности. Вот их я бы с радостью поздравила с праздником. А с таким человеком, как вы, который не умеет вести аргументированную спокойную беседу, а постоянно переходит на личности, и общаться не хочется. Далее отвечать вам не буду.
Скорая помощь• 01 мая 2016
Ответ дляАйболитная
точно

Шкода людей, у яких свята апріори викликають психоз і роздратування.

Дедуськина бабуська• 01 мая 2016
Ответ дляНеместная Я
Небажання образити оточуючих, щоб при цьому не довелося брехати та викручуватися, Ви називаєте не-свободою?
Дивне у Вас уявлення про свободу.

Справді вільна людина намагається знайти варіант, при якому вона буде і сама почуватися вільно, і при цьому не обмежить свободи та права інших. Не завжди це виходить, тому доводиться йти на компроміси. Але якщо одна сторона (в даному випадку християни) вперто впевнена, що інша сторона повинна повністю підлаштуватися під неї, і не збирається йти ні на які компроміси, то буде конфлікт. Що ми і спостерігаємо у даній темі.
Айболитная• 01 мая 2016
Ответ дляДедуськина бабуська
ну найперше - саму автора дратує, що у людей - свято.
і пиячать усі, і всі вірують не так, як потрібно (на думку автора звісно ж - вона ж має право судити про віру оточуючих)

дратує саме ця зверхність думаю більшість.
і по-друге - хіба це не звичайне правило людського спілкування (маю на увазі культурне суспільство) - привітати зі святом того, у кого свято?
навіть якщо це свято до тебе не має відношення - ти ж вітаєш того, хто святкує, а не себе, хіба не так?
Roybusch• 01 мая 2016
Ответ дляЛюблю порядок
Я маю свою думку,Ви свою... Живіть атеїстами...Але не згадуйте про Бога коли Вам погано.
Как прикажете, ваше величество.
Айболитная• 01 мая 2016
Ответ длясоева-сысоева
Вы выразили недовольство что я - не выхожу из темы и отвечаю на реплики, адресованные мне.
Сочувствую, но тем не менее - буду следить за темой. уж простите великодушно )
Дедуськина бабуська• 01 мая 2016
Ответ дляАйболитная

Якщо у Вас день народження, Ви теж ходите по вулицях та чіпляєтеся до всіх людей? При цьому, зверніть увагу, факт Вашого народження сумнівів ні в кого не викликає.
Айболитная• 01 мая 2016
Ответ дляСкорая помощь
згідна. але - одна справа, коли це - психоз. хвороба вибачає
Інша справа - коли це поганий характер.
Айболитная• 01 мая 2016
Ответ дляДедуськина бабуська
?????
Знаэте - мої знайомі мене з Днем народження вітають, хоча я ні до кого не чіпляюсь.

І автор розмову веде як раз не про перехожіх на вулиці - а про знайомих, які святкують і насмілюються до неі звертатися з вітаннями.
Калёва Замалёва• 01 мая 2016
Ответ дляАйболитная
а - пепел потом куда?
Можно над морем развеять, можно дома хранить, можно в колумбарий на кладбище
Скорая помощь• 01 мая 2016
Ответ дляАйболитная

100% особливо влучно остання фраза.
Так дивно, коли в свята людей ’штирить’ це чимось нагадує, як на страстний тиждень тут на форумі наче з розуму були посходили по темам і відповідям.
Дедуськина бабуська• 01 мая 2016
Ответ дляАйболитная
?????

Автор запитала, як відповідати, щоб і не покривити душею, і не образити людей.
Але в тему набігло обурених християн та почали повчати, що всі не-християни повинні відповідати ’як положено’, а кому що не подобається, той хай сидить вдома та не відсвічує.
Вам теж раджу перечитати тему з першої сторінки, особливо пости №17, №25, №27.
Айболитная• 01 мая 2016
Ответ дляКалёва Замалёва
что можно я знаю - заинтересовало желание автора. конкретный вопрос.
Скорая помощь• 01 мая 2016
Ответ дляДедуськина бабуська
У вас порівняння не в тему, при чому тут день народження, це нелогічно так порівнювати. Це свято навіть не для частини, а для більшості людей. І якщо ваша логіка спрацьовує лише на день народження, то в такому випадку воно скорше у всіх інших людей, а ви ходите і вас штирить від того, що ви ’видите лі’ маєте їх привітати. Це не ви створювали тему, що до вас ніхто не приходить на свята і не телефонує навіть?

Тепличная• 01 мая 2016
ответила как положено, дабы не обижать и не привлекать внимание.
Айболитная• 01 мая 2016
Ответ дляСкорая помощь
100% особливо влучно остання фраза.
тут дело в интонации так сказать

перешла на русский - суть анекдота на нем веселее)

рабинович обозвал мойшу дураком публично.
мойша пошел к раввину жаловаться
- ребе, рабинович меня обозвал дураком, помогите.
- хорошо, - говорит раввин,- позовите сюда рабиновича.
рабинович пришел
- рабинович, вы должны сказать что мойша не дурак и извиниться!
- мойша не дурак?! ну вы меня извините!!!
Айболитная• 01 мая 2016
Ответ дляДедуськина бабуська
автору неодноразово пропонували відповідати щось на кшталт ’И вас с праздником’. але ці пропозиції автор ігнорує.
Я супер-пупер• 01 мая 2016
У меня подруга татарочка, она поздравляет меня с Пасхой,я поздравляю её с Курбан-Байрамом. Не вижу ничего страшного,уважительно относится к другим традициям и праздникам.И если Вас поздравляют,просто ответить ’Востину Воскрес!’С Вас не убудет!
Неместная Я• 01 мая 2016
Ответ дляДедуськина бабуська
Дивне у Вас уявлення про свободу.

Вы были бы правы при одном условии, если бы автор имела собственное стойкое убеждение в данном вопросе. тогда можно было бы говорить о вранье и выкручивании перед своей совестью и своими чувствами. Автор таковых не имеет. иначе б и вопроса не было б. Тот кто уверен в своей правоте, её сомнению не подвергает)
автор не зря оговорилась и сказала о себе ’Я-никто’. имея убеждения и не считая себя ни кем она не задавалась бы вопросом как не обидеть тех кто себя никем не считает)
Дедуськина бабуська• 01 мая 2016
Ответ дляСкорая помощь
Порівняння саме в тему, бо і ДР, і Пасха - це свято для частини людей, а не для всіх.
Я сьогодні в фейсбуці прочитала пост привітання, який починався ’Вітаю всіх християн східного обряду з світлим святом Воскресіння нашого Спасителя!’
Так - дуже правильно, зразу йде вказання адресату. Такі привітання абсолютно не чіпляють, не дратують, навіть стає приємно за когось, що у когось свято. Можна ж навчитися так вітати? А не вимагати, щоб усі інші, кого це не стосується, видушували з себе у відповідь ’правильні’ слова?

Тему, про яку Ви вказали, не я створювала, я її навіть не читала, не пам´ятаю такої.
Осторожная• 01 мая 2016
Ого сколько страниц)) Автор, набожные вас уже с говном съели? Как говорил Фридрих Ницше -’бойтесь верующих, у них есть бог, который им все прощает’ А если вы не такая, гореть вам на костре)))
Дедуськина бабуська• 01 мая 2016
Ответ дляАйболитная
З чого Ви взяли, що ігнорує? Вона Вам повинна відзвітувати, яке рішення вона прийняла?

Ну хочете, я Вам за себе відзвітую.
Вже отримала сьогодні кілька звертань, відповідаю ’зі святом тебе (вас)’! Виходить чудово. Я не хочу казати ’І ВАС зі святом’, бо для мене це звичайний день, а не свято, тобто все рівно вийде покривити душею. Але варіант просто ’зі святом тебе (вас)’ в моєму випадку поки що виходить ідеально. І людину привітала з ЇЇ святом, і не збрехала.
Чумачечая Весна• 01 мая 2016
Ответ дляТепличная
аналогично
Дедуськина бабуська• 01 мая 2016
Ответ дляНеместная Я
Якщо відставити в сторону не зовсім вдале слово ’никто’, то у автора є свої переконання. Вона писала, що агностик. Я теж агностик. Це тверда впевненість в тому, що поки немає беззаперечних доказів існування чи не-існування бога чи богів, стверджувати щось неможливо. А отже, допускається будь-який варіант. Хіба що за особистими вподобаннями можна схилятися до чогось, але все рівно пам´ятаючи, що це лише власні уявлення, а не істина.

Наприклад, я схиляюся швидше до існування душі як чогось такого, що існує поза межами тіла і після смерті, але до не-існування якоїсь вищої істоти, яка створила світ, і якій треба поклонятися та слухатися. Але не буду ніколи нікого переконувати, що це є істина, і сперечатися з цього приводу. Це виключно мої особисті уявлення, які базуються на тих доказах, які є доказами для мене, але не факт, що будуть доказами для інших.

І в будь-якому випадку, сумніватися - це правильно. Людина, яка ніколи не сумнівається, перетворюється з часом в догматичного фанатика, в особливо радикальних випадках яка готова спалювати на вогні всіх інакомислячих.
Скелет дыни• 01 мая 2016
Ответ длясоева-сысоева
Верю в Христа и в его воскресение. Но совершенно не православная. Скорее симпатизирую протестантизму, хоть и не принадлежу ни к какой церкви. И вот мне неприятны эти показушные, традиционные высказывания. Зачем они? Тот, кто верит, и так знает это. А вот подобные приветствия ’как положено’ особенно со стороны людей, посещающих церковь в лучшем случае пару раз в год и любящих отметить пасху несколькими рюмочками, лично у меня вызывают негативные эмоции...
подришусь под каждым Вашим словом! я такая же.