Лапка• 20 февраля 2023
Как я украинизируюсь
Я дончанка, естественно, русскоязычная. Учила мову в школе и университете. Вроде, нормально так знаю, все понимаю и говорю вполне сносно. Решила почитать школьную программу…. Тени забытых предков.
Мне вот интересно, на Закарпатье до сих пор так разговаривают, я просто там никогда еще не была, и не в курсе? А то у меня через слово - Википедия
…Котивсь зеленими царинками, маленький і білий, наче банька кульбаби, безстрашно забирався у темний ліс, де гаджуги кивали над ним галузками, як ведмідь лабами…
…З подри, де сохнуть великі круглі боханці будзу, повіває на ватага вітер, але не може прогнати зі стаї запаху вугля, сиру і овечої вовни. Бо тим самим пахне і ватаг. Нові бербениці й барильця німують в кутку, хоч тільки запукай до них —— і обізветься голос, що там жиє. Холодна жентиця світить з коновки зеленим оком…
olviya0386• 20 февраля 2023
почитайте Панаса Мирного ’Повія’! Вам сподобається. Мова зрозуміла, твір дуже глибокий та цікавий.
Ответ дляL-i-s-a-92af
Можно к вам вопрос?
Почему до войны вы не путешествовали? Не интересовались историей и культурой ВСЕЙ своей страны?
Давно интересует этот вопрос после того,как узнала еще в 2014м,что по-статистике жители восточной Украины самые большие ’ домоседы’ и среди них наибольший процент тех,кто никогда не выезжал за пределы своего региона( до войны,конечно).И еще фраза одна от квартирантки,сказанная с горечью много лет назад:’Нас не учили любить Украину,нас учили любить Донбасс’.
для путешествий нужны деньги. даже в соседнюю область
Ответ дляPelmeshek
Думаю потому что с детсва ещё в чистой украиноязычной среде не росли.
Теоретически я также знаю и английский довольно хорошо. Но если сяду литературу классику читать - то же самое происходит.
До чого тут українськомовне середовище? Текст написаний діалектом, а його ви знати не зобов’язані). Я народилася й виросла на Заході України, однак значень усіх слів не знаю). І так, зараз такої говірки ви вже не почуєте... Зникає.
Текст не написаний діалектом, а містить занадто багато діалектизмів - це прийом який навмисно використав Коцюбинський, щоб передати колорит Гуцульщини, тому повість не є зразком літературної мови.
Це твір для дуже досвідченого та підготовленого читача, почитайте краще ’Тигролови’ Багряного або роман ’Місто’ Підмогильного, якщо вже звернулися до шкільної програми.
Sabbatay_cvi• 20 февраля 2023
Какое Закарпатье????? Действие на Гуцульщине!!! Это программа по истории 5 класса - дети цветными карандашами раскрашивают карту историко-этнографических регионов Украины.
Sabbatay_cvi• 20 февраля 2023
Ответ дляInna_ya_krasivaya
тю. А как соотносятся знания языка и диалекты? На Закарпатье смесь румынского и украинского, это не чистая мова, зачем это знать. Зачем это впихнули в книгу я понятия не имею, видимо передать аутентичность тех мест, я хз. Чистый украинский сюда никаким боком
Каким местом Закарпатье к румынскому языку???
Дамы, у вас двойки и по литературе, и по истории, и по географии хором???
Inna_ya_krasivaya• 20 февраля 2023
Ответ дляSabbatay_cvi
ага
я уже написала что перепутала, но толкьо там такой говорок на западе Украины
Sabbatay_cvi• 20 февраля 2023
Ответ дляInna_ya_krasivaya
ага
Какой ’такой’? Тіні забутих предків не о Закарпатье, а о Гуцульщине!!
Inna_ya_krasivaya• 20 февраля 2023
Ответ дляSabbatay_cvi
я не особо различаю местные диалекты, тени я не помню, читала раз может быть. Помню только что странно говорят часто на западе Украины, ближе к границе.
Теперь буду знать)
Sabbatay_cvi• 20 февраля 2023
Ответ дляInna_ya_krasivaya
Теперь буду знать)
На западе Украины есть границы с Молдовой, Румынией, Венгрией, Словакией и Польшей. Вы дуиаете, везде говорят одинаково?
Sabbatay_cvi• 20 февраля 2023
Даже если прогуливали литературу - ну должны же знать фильм. И о том, как он снимался практически на родине Ивана Миколайчука, а это буковинская Гуцульщина, село Чарторыя. Неужели и фильм не смотрели?
Inna_ya_krasivaya• 20 февраля 2023
Ответ дляSabbatay_cvi
нет, мне кажется. Я не прогуливала, тогда мне не нравилась украинская литература - одно нытье и страдание. А потом уже руки не доходили. Говорю как есть, надо сейчас почитать, интересно как поменялись взгляды. И фильм посмотреть) на Буковине мне кажется я даже и не была, в Рахове была и все, а так в Воловце, Ворохте, Буковели...
Sabbatay_cvi• 20 февраля 2023
Ответ для4мама
То літературна мова.
А говорять вони - ховайся в жито

Усі наші гірські етноси - бойки, лемки, гуцули.
Я тут живу (Франківськ) і то лише по контексту деколи розумію, особливо коли вперше слово чую.
Потім звикаю, сама вживаю.
Не знаю - я тащусь від діалектів. Дуже люблю всілякі фішечки притаманні тому чи іншому регіону вивчати.
До речі на Сході ДУЖЕ літературна мова, вимова. Мої предки звідти, але вони біженці-переселенці ще з тих років, з минулого тисячоліття. По батькові - з Воронежа, по мамі- Донеччина, хуторяне. Чоловікові також з різних країв сюди (тоді у Польщу) тікали.
Ми все сміялись - не могли до Кракова добігти. Бо совєти й тут їх наздогнали. Не мали спокою наші предки. Певне й зараз у труні перевертаються.
А говорять вони - ховайся в жито

Потім звикаю, сама вживаю.
Я харків´янка, війна закинула в один з прикордонних обласних центрів. Спілкуюсь тут виключно українською, вона в мене чиста, без русизмів, але мене всі питають, з Києва чи з Полтави я. На питання - чому вони так вважають, - кажуть, що говорю занадто правильно ))). Але коли чують,що з Харкова, дивуються, ніби я там на суахілі маю говорити.
По роботі раз на кілька місяців буваю в прикордонному районі Закарпаття, в містечку,де українською не говорять ні в лікарні, ні в аптеці. Англійською теж)). Ось там мені весело.
Sabbatay_cvi• 20 февраля 2023
Ответ дляInna_ya_krasivaya
Рахов это не Буковина
Ответ дляHelenka2011
З цією піснею її голос повністю розкрився. З тими ’Тапками’, чи що вона там співала попсове, я не вірила, що у Полякової є голос, а не тільки довгі ноги
Тобто Ви не чули, як вона оперним голосом співає? Голос в неї гарний. Якщо Ви перечитаєте, то побачите, що писала я не про її голос, а про те, що ЇЇ я не можу сприймати серйозно, відносно її поведінки. Про ’Тапки’ тільки чула, але її пісні ніколи не слухала
Sabbatay_cvi• 20 февраля 2023
Рахов - это Закарпатская область, закарпатская Гуцульщина, вы мне не левые сайты тыкайте, а карту смотрите. Никогда Рахов не был ни под Валахией, ни под Румынией. Господи...
Sabbatay_cvi• 20 февраля 2023
А можно вопрос, только честно, чтоб не гуглили?
Вот многие ли здесь знают, кто такие:
1. ’Будителі’
2. Олександр Духнович і що він написав
3. Галицько-Руська матиця
Не гугля, без дат и точных данных, просто,к примеру - это этнограф из Киева, середина19 века...
Программа 9 класса
Просто для интереса, есть ли те, кто этим владеет без гугла
Вот многие ли здесь знают, кто такие:
1. ’Будителі’
2. Олександр Духнович і що він написав
3. Галицько-Руська матиця
Программа 9 класса
Sabbatay_cvi• 20 февраля 2023
Ответ дляГагарина
Бо це не українська, а місцева говірка, діалект, суржик. І як на півдні та сході України багато русизмів , то тут венгеризми, румунізми і т.д. Це я так розумію)))
І не венгеризми, і не румунізми. Гуцульська мова. Абсолютно автономна, століттями випестувана.
Ответ дляSabbatay_cvi
Ось перше , що потрапило :
– Закарпатський діалект (від грецького – говірка, наріччя, говорити – ред.) або закарпатські говірки – це один із найархаїчніших діалектів української мови. Він сформувався історично внаслідок того, що територія сучасного Закарпаття багато століть була на суміжжі кордонів та у складі різних країн. Відтак кожна влада і держава привносила в цей діалект запозичення зі своїх державних літературних мов. Найбільше у закарпатському діалекті – угорських запозичень, бо за останні кілька століть територія сучасного Закарпаття найбільше часу перебувала саме у складі угорських державних утворень, – пояснює 60-річний лауреат найпрестижнішої в Україні Шевченківської премії Петро Мідянка з села Широкий Луг, що на Тячівщині, він майже 40 років працює вчителем української мови та літератури в Тисалівській школі.
Все від чого ь залежить, Гуцульщина -це ж не острів в океані )))
Sabbatay_cvi• 20 февраля 2023
Ответ дляГагарина
Ось перше , що потрапило :
Да какое Закарпатье в Тенях забытых предков екарный бабай????
lenka_zelenka• 20 февраля 2023
Ответ дляGoStop
Я Вам конкретно про Берегово. В Мукачево другая ситуация. А именно в Берегово 80% говорят на венгерском. Я там жила три месяца весной и была, мягко говоря, в шоке. На украинском там вообще не говорят почти. Венгерский и немного русского.
Главное, кем себя люди считают, если гражданами Украины, то пусть хоть на древнегреческом)
Sabbatay_cvi• 20 февраля 2023
Ответ дляlenka_zelenka
Не считают они себя гражданами Украины. Там время будапештское в школах даже, везде венгерские флаги и указателей на украинском нет. Я раз в несколько месяцев бываю в Вилке. В аптеке никто не новорит ни по-украински, ни по-английски
lenka_zelenka• 20 февраля 2023
Ответ дляSabbatay_cvi
Поеду проверю, тогда пообщаемся.
У меня другая информация.
П.с. я по постам вижу, что вы разгоняете.
Сори, разговора с вами нет.
У меня другая информация.
Сори, разговора с вами нет.
Sabbatay_cvi• 20 февраля 2023
Ответ дляlenka_zelenka
Поеду проверю, тогда пообщаемся.
У меня другая информация.
Сори, разговора с вами нет.
У меня другая информация.
Сори, разговора с вами нет.

Ну едьте на здоровье. Аптека возле Спара, ежели что