Тривога о 09:02 пов´язана з активністю МіГ-31К вкс рф в Білорусі. Запусків ракет не здійснювали. Орієнтовно триватиме до 11:00. Ситуація у країні штатна.
svetlapanna• 10 марта 2023
Вчора, коли трошки вільний час з явився, почитала про УНР.. Зокрема постать мітрополіта Іларіона(Івана Огіенка) зацікавила..
Ось читаю, дівчата, та думаю- скільки нашого народу ця москальня згубила, а ще більше душила нашу національну ідентичність..
І ось про цервку... досі не можу зрозуміти, чого протягом скількох століть не можна правити на українській мові, ну не второпаю ніяк..
Ответ дляАмарилис
Ну так помощнічка ж). Бабуся нічого робити не заставляла, я вирішила, що треба їй допомогти попрати. Підговорила дівчат з вулиці і ми пішли на річку, там була кладка, от на ній типу поперем. Пару раз милом тернув, воно слизьке і булькало з рук в воду. Так і виносила все мило, а коли воно закінчилось, то тирили на пляжі в мужиків. Це був перший і останній раз, коли я відгребла від бабусі, тими ж мокрими речами)
А я на Донбассе раньше жила, там у нас с речками печалька, только искусственные ставки. И они довольно далеко от города расположены все. Мы по тихому, без разрешения родителей ( все равно бы не отпустили) бегали туда купаться, потом как мыши ныкали кулечек с мокрым купальником, чтобы не попалиться.
Спустя годы ровно то же самое делала моя дочка)))
Но я делала вид, что я совсем не догадываюсь, что прекрасно понимаю где она была весь день)
Ответ дляsvetlapanna
О, історія УНР, буремні 18-19 рік. Я пару років тому дізналась, що навіть БЦ була пару тижнів столицею. Рідко які храми взагалі залишились нетронутими, більшовики скажені все загидили. Ну і лоббі московщини, церква - це величезна мафіозна структура.
Ответ дляАмарилис
прекрасні дитячі спогади!
от на похороні сестри була жінка (успішний маркетолог якщо погуглити ), вона мені двоюрідна сестра, її я памятаю саме з дитячих спогадів на літніх канікулах, як вона вчилася ходити саме у бабусі в селі, як ми для неї ягоди збирали на скалах, я на канікулах, а її маленьку батьки привезли, мій дядько повернувя в Київ, а її мама лишилася в селі , так ми все літо з нею бавилися. от тепер та киянка вирішила відновити зі мною контакт.
Ответ дляirina _d
А в бабусі річка була через одну вулицю, і бабуся в мене була мирова жіночка, мені можна було все.
Ответ дляsvetlapanna
я поважаю твори Огнієнка.
Леди на мопеде• 10 марта 2023
Ответ дляa.ostroverh
Это не та, где уйти плакать в ванную, чтобы мужа не расстраивать?))
С бантом))
svetlapanna• 10 марта 2023
Ответ дляZelenkа
Так.. а мене більш вразило те, що і тоді ці лєніни взлізли і подавили все.. а ще нещодавно дізналася, що бабусин брат, киянин, на Крутах був розстріляний..випадково дізналась..
А ще дізналася, що іхня МП не іначе , як секта звичайна, бо в них теж зміни до Уставу були, це суто гєбістьска структура..І сам факт, ледь якась спроба на ідентичність, все, тут же ті потвори лізуть.. ще з часів Хмельницького і до тепер
Ответ дляZelenkа
про отамана Зеленого ще не читали?
frumoasa17• 10 марта 2023
Ответ дляok1904
прекрасні дитячі спогади!
Трагічні обставини об´єднують. Знаю по особистому досвіду.
mmi583@mail.ru• 10 марта 2023
Ответ дляZelenkа
Та я знаю, я сільське три місяці літні була завжди) То он кієвскіє є у нас, то вони корову бачили тільки у букварі)))
Це можливо зараз. Бо мої таваріщі по селі всі були або з Києва, або з Черкас, з Дніпра, Запоріжжя, Кіровограду
Ответ дляsvetlapanna
про крути у Тичини є чудовий вірш(читаю, плачу від гордості за героїв)
На Аскольдовій могилі
Поховали їх —
Тридцять мучнів українців,
Славних, молодих…
На Аскольдовій могилі
Український цвіт! —
По кривавій по дорозі
Нам іти у світ.
На кого посміла знятись
Зрадника рука? —
Квитне сонце, грає вітер
І Дніпро-ріка…
На кого завзявся Каїн?
Боже, покарай! —
Понад все вони любили
Свій коханий край.
Вмерли в Новім Заповіті
З славою святих. —
На Аскольдовій могилі
Поховали їх.
21 (8) березня 1918 р.
На Аскольдовій могилі
Поховали їх —
Тридцять мучнів українців,
Славних, молодих…
На Аскольдовій могилі
Український цвіт! —
По кривавій по дорозі
Нам іти у світ.
На кого посміла знятись
Зрадника рука? —
Квитне сонце, грає вітер
І Дніпро-ріка…
На кого завзявся Каїн?
Боже, покарай! —
Понад все вони любили
Свій коханий край.
Вмерли в Новім Заповіті
З славою святих. —
На Аскольдовій могилі
Поховали їх.
21 (8) березня 1918 р.
Ответ дляsvetlapanna
Ми взагалі історію вчили вилизану, та і літературу також. Рідко коли вчителі дозволяли собі розказувати правду, а не ’по програмі’.
svetlapanna• 10 марта 2023
Ответ дляok1904
я поважаю твори Огнієнка.
Я поки що бачила тільки перелади, на жаль, але обовязково буду шукати ще інші твори. Але слава Богові, Огієнко прожив довге життя і залишив по собі чималий спадок...От буду вивчати у вільний час..
Ответ дляАмарилис
А у нас все водоемы от моего дома были на расстоянии 2-3 км.
Я в Киеве много лет просто таяла от счастья, что купила квартиру ’ на первой линии’, у меня озеро под подъездом.
Причем это вторая моя квартира. Первая точно так же у озера, только оно некупательное.
Наверное, травма детства подсознательно на выбор квартиры при покупке срабатывала
a.ostroverh• 10 марта 2023
Ответ дляZelenkа
Та по 15 вже є, і не бояться ж іти в ліс.
Так может выращивают
Надо завтра у себя глянуть
Ответ дляfrumoasa17
так, але такого повороту я не могла уявити, знала, що є двоюрідна сестра десь у Києві, але не знала, що вона думає за нас, так само як ми. саме вона підставила мені своє плече, коли я розревілася, вона утішила. чудо якесь.
a.ostroverh• 10 марта 2023
Ответ дляok1904
не знаю, її ніколи в Борисполі багато не було. В Києві більше її завжди
Та может и не много, просто она ее не любит, ей и три пучка это дофига)))
svetlapanna• 10 марта 2023
Ответ дляok1904
На Аскольдовій могилі
Поховали їх —
Тридцять мучнів українців,
Славних, молодих…
На Аскольдовій могилі
Український цвіт! —
По кривавій по дорозі
Нам іти у світ.
На кого посміла знятись
Зрадника рука? —
Квитне сонце, грає вітер
І Дніпро-ріка…
На кого завзявся Каїн?
Боже, покарай! —
Понад все вони любили
Свій коханий край.
Вмерли в Новім Заповіті
З славою святих. —
На Аскольдовій могилі
Поховали їх.
21 (8) березня 1918 р.
На Аскольдовій могилі
Поховали їх —
Тридцять мучнів українців,
Славних, молодих…
На Аскольдовій могилі
Український цвіт! —
По кривавій по дорозі
Нам іти у світ.
На кого посміла знятись
Зрадника рука? —
Квитне сонце, грає вітер
І Дніпро-ріка…
На кого завзявся Каїн?
Боже, покарай! —
Понад все вони любили
Свій коханий край.
Вмерли в Новім Заповіті
З славою святих. —
На Аскольдовій могилі
Поховали їх.
21 (8) березня 1918 р.
Ой,зараз розревусь..
Там їх насправді було набагато більше.. жертв розстрілу більшовиків рашисьских..
frumoasa17• 10 марта 2023
Ответ дляok1904
Це не чудо. Це ще і усвідомлення, що рідних не так вже і багато залишається і хочеться вже не втрачати важливий час поруч.
a.ostroverh• 10 марта 2023
Ответ дляZelenkа
В нас то возять з Сухолісів, електричкою 15 хвилин. Того року розговорилась, то і конвалії там беруть.
С ландышами отдельная история
Мама ещё в свои школьные годы с какой-то поездки в лес принесла домой, посадили над погребом.... Там его заросли просто)
mmi583@mail.ru• 10 марта 2023
Ответ дляok1904
На Аскольдовій могилі
Поховали їх —
Тридцять мучнів українців,
Славних, молодих…
На Аскольдовій могилі
Український цвіт! —
По кривавій по дорозі
Нам іти у світ.
На кого посміла знятись
Зрадника рука? —
Квитне сонце, грає вітер
І Дніпро-ріка…
На кого завзявся Каїн?
Боже, покарай! —
Понад все вони любили
Свій коханий край.
Вмерли в Новім Заповіті
З славою святих. —
На Аскольдовій могилі
Поховали їх.
21 (8) березня 1918 р.
На Аскольдовій могилі
Поховали їх —
Тридцять мучнів українців,
Славних, молодих…
На Аскольдовій могилі
Український цвіт! —
По кривавій по дорозі
Нам іти у світ.
На кого посміла знятись
Зрадника рука? —
Квитне сонце, грає вітер
І Дніпро-ріка…
На кого завзявся Каїн?
Боже, покарай! —
Понад все вони любили
Свій коханий край.
Вмерли в Новім Заповіті
З славою святих. —
На Аскольдовій могилі
Поховали їх.
21 (8) березня 1918 р.
А ви не читали трилогію Уласа Самчука Волинь? Написана 100 років назад, а таке враження про сьогодняшні події