tarveldy• Изменено 10 марта 2023

Хвилювалочка

Тривога о 09:02 пов´язана з активністю МіГ-31К вкс рф в Білорусі. Запусків ракет не здійснювали. Орієнтовно триватиме до 11:00. Ситуація у країні штатна.
Zelenkа• 10 марта 2023
Ответ дляАмарилис
Нууу, це такий деревяний поміст на сваях над водою
Та я знаю, я сільське три місяці літні була завжди) То он кієвскіє є у нас, то вони корову бачили тільки у букварі)))
svetlapanna• 10 марта 2023
Вчора, коли трошки вільний час з явився, почитала про УНР.. Зокрема постать мітрополіта Іларіона(Івана Огіенка) зацікавила..
Ось читаю, дівчата, та думаю- скільки нашого народу ця москальня згубила, а ще більше душила нашу національну ідентичність..
І ось про цервку... досі не можу зрозуміти, чого протягом скількох століть не можна правити на українській мові, ну не второпаю ніяк..
irina _d• 10 марта 2023
Ответ дляАмарилис
Ну так помощнічка ж). Бабуся нічого робити не заставляла, я вирішила, що треба їй допомогти попрати. Підговорила дівчат з вулиці і ми пішли на річку, там була кладка, от на ній типу поперем. Пару раз милом тернув, воно слизьке і булькало з рук в воду. Так і виносила все мило, а коли воно закінчилось, то тирили на пляжі в мужиків. Це був перший і останній раз, коли я відгребла від бабусі, тими ж мокрими речами)
А я на Донбассе раньше жила, там у нас с речками печалька, только искусственные ставки. И они довольно далеко от города расположены все. Мы по тихому, без разрешения родителей ( все равно бы не отпустили) бегали туда купаться, потом как мыши ныкали кулечек с мокрым купальником, чтобы не попалиться.
Спустя годы ровно то же самое делала моя дочка)))
Но я делала вид, что я совсем не догадываюсь, что прекрасно понимаю где она была весь день)
Zelenkа• 10 марта 2023
Ответ дляsvetlapanna
О, історія УНР, буремні 18-19 рік. Я пару років тому дізналась, що навіть БЦ була пару тижнів столицею. Рідко які храми взагалі залишились нетронутими, більшовики скажені все загидили. Ну і лоббі московщини, церква - це величезна мафіозна структура.
ok1904• 10 марта 2023
Ответ дляАмарилис
прекрасні дитячі спогади!

от на похороні сестри була жінка (успішний маркетолог якщо погуглити ), вона мені двоюрідна сестра, її я памятаю саме з дитячих спогадів на літніх канікулах, як вона вчилася ходити саме у бабусі в селі, як ми для неї ягоди збирали на скалах, я на канікулах, а її маленьку батьки привезли, мій дядько повернувя в Київ, а її мама лишилася в селі , так ми все літо з нею бавилися. от тепер та киянка вирішила відновити зі мною контакт.
Амарилис• 10 марта 2023
Ответ дляirina _d
А в бабусі річка була через одну вулицю, і бабуся в мене була мирова жіночка, мені можна було все.
ok1904• 10 марта 2023
Ответ дляa.ostroverh
Сестра пишет что в Борисполе на базаре черемши полно!!!!
не знаю, її ніколи в Борисполі багато не було. В Києві більше її завжди
ok1904• 10 марта 2023
Ответ дляsvetlapanna
я поважаю твори Огнієнка.
Леди на мопеде• 10 марта 2023
Ответ дляa.ostroverh
Это не та, где уйти плакать в ванную, чтобы мужа не расстраивать?))
С бантом))
svetlapanna• 10 марта 2023
Ответ дляZelenkа
Так.. а мене більш вразило те, що і тоді ці лєніни взлізли і подавили все.. а ще нещодавно дізналася, що бабусин брат, киянин, на Крутах був розстріляний..випадково дізналась..
А ще дізналася, що іхня МП не іначе , як секта звичайна, бо в них теж зміни до Уставу були, це суто гєбістьска структура..І сам факт, ледь якась спроба на ідентичність, все, тут же ті потвори лізуть.. ще з часів Хмельницького і до тепер
ok1904• 10 марта 2023
Ответ дляZelenkа
про отамана Зеленого ще не читали?
Zelenkа• 10 марта 2023
Ответ дляok1904
про отамана Зеленого ще не читали?
Порадьте літературу, поїду візьму у бібліотеці
frumoasa17• 10 марта 2023
Ответ дляok1904
прекрасні дитячі спогади!

Трагічні обставини об´єднують. Знаю по особистому досвіду.
mmi583@mail.ru• 10 марта 2023
Ответ дляZelenkа
Це можливо зараз. Бо мої таваріщі по селі всі були або з Києва, або з Черкас, з Дніпра, Запоріжжя, Кіровограду
ok1904• 10 марта 2023
Ответ дляsvetlapanna
про крути у Тичини є чудовий вірш(читаю, плачу від гордості за героїв)
На Аскольдовій могилі
Поховали їх —
Тридцять мучнів українців,
Славних, молодих…
На Аскольдовій могилі
Український цвіт! —
По кривавій по дорозі
Нам іти у світ.
На кого посміла знятись
Зрадника рука? —
Квитне сонце, грає вітер
І Дніпро-ріка…
На кого завзявся Каїн?
Боже, покарай! —
Понад все вони любили
Свій коханий край.
Вмерли в Новім Заповіті
З славою святих. —
На Аскольдовій могилі
Поховали їх.

21 (8) березня 1918 р.
Zelenkа• 10 марта 2023
Ответ дляsvetlapanna
Ми взагалі історію вчили вилизану, та і літературу також. Рідко коли вчителі дозволяли собі розказувати правду, а не ’по програмі’.
svetlapanna• 10 марта 2023
Ответ дляok1904
я поважаю твори Огнієнка.
Я поки що бачила тільки перелади, на жаль, але обовязково буду шукати ще інші твори. Але слава Богові, Огієнко прожив довге життя і залишив по собі чималий спадок...От буду вивчати у вільний час..
irina _d• 10 марта 2023
Ответ дляАмарилис
А у нас все водоемы от моего дома были на расстоянии 2-3 км.
Я в Киеве много лет просто таяла от счастья, что купила квартиру ’ на первой линии’, у меня озеро под подъездом.
Причем это вторая моя квартира. Первая точно так же у озера, только оно некупательное.
Наверное, травма детства подсознательно на выбор квартиры при покупке срабатывала
Zelenkа• 10 марта 2023
Ответ дляmmi583@mail.ru
Я все одно була ’гарадська’, то як матюк))
a.ostroverh• 10 марта 2023
Ответ дляZelenkа
Та по 15 вже є, і не бояться ж іти в ліс.
Так может выращивают
Надо завтра у себя глянуть
ok1904• 10 марта 2023
Ответ дляfrumoasa17
так, але такого повороту я не могла уявити, знала, що є двоюрідна сестра десь у Києві, але не знала, що вона думає за нас, так само як ми. саме вона підставила мені своє плече, коли я розревілася, вона утішила. чудо якесь.
a.ostroverh• 10 марта 2023
Ответ дляok1904
Та может и не много, просто она ее не любит, ей и три пучка это дофига)))
a.ostroverh• 10 марта 2023
Ответ дляЛеди на мопеде
С бантом))
Про бант не помню)
Zelenkа• 10 марта 2023
Ответ дляa.ostroverh
Так может выращивают
Надо завтра у себя глянуть
В нас то возять з Сухолісів, електричкою 15 хвилин. Того року розговорилась, то і конвалії там беруть.
svetlapanna• 10 марта 2023
Ответ дляok1904
На Аскольдовій могилі
Поховали їх —
Тридцять мучнів українців,
Славних, молодих…
На Аскольдовій могилі
Український цвіт! —
По кривавій по дорозі
Нам іти у світ.
На кого посміла знятись
Зрадника рука? —
Квитне сонце, грає вітер
І Дніпро-ріка…
На кого завзявся Каїн?
Боже, покарай! —
Понад все вони любили
Свій коханий край.
Вмерли в Новім Заповіті
З славою святих. —
На Аскольдовій могилі
Поховали їх.

21 (8) березня 1918 р.
Ой,зараз розревусь..
Там їх насправді було набагато більше.. жертв розстрілу більшовиків рашисьских..
irina _d• 10 марта 2023
Ответ дляZelenkа
Я при Союзе училась. Так я вообще историю Украины и не знаю, если честно (
frumoasa17• 10 марта 2023
Ответ дляok1904
Це не чудо. Це ще і усвідомлення, що рідних не так вже і багато залишається і хочеться вже не втрачати важливий час поруч.
a.ostroverh• 10 марта 2023
Ответ дляZelenkа
С ландышами отдельная история
Мама ещё в свои школьные годы с какой-то поездки в лес принесла домой, посадили над погребом.... Там его заросли просто)
frumoasa17• 10 марта 2023
Ответ дляZelenkа
Матюк
mmi583@mail.ru• 10 марта 2023
Ответ дляok1904
На Аскольдовій могилі
Поховали їх —
Тридцять мучнів українців,
Славних, молодих…
На Аскольдовій могилі
Український цвіт! —
По кривавій по дорозі
Нам іти у світ.
На кого посміла знятись
Зрадника рука? —
Квитне сонце, грає вітер
І Дніпро-ріка…
На кого завзявся Каїн?
Боже, покарай! —
Понад все вони любили
Свій коханий край.
Вмерли в Новім Заповіті
З славою святих. —
На Аскольдовій могилі
Поховали їх.

21 (8) березня 1918 р.
А ви не читали трилогію Уласа Самчука Волинь? Написана 100 років назад, а таке враження про сьогодняшні події