Слоник-тоник• 25 ноября 2023

Из-за чего был голодомор? Как вам рассказывали родственники?

Одни родственники с центрально-западной Украины говорили, что был именно голодомор, а с востока говорят, что был неурожай? Кому верить не понятно, если все говорят по-разному, либо всех учили разному, но это именно родственники, которые жили в то время. Как у вас в семье говорили?
nadia-74• 26 ноября 2023
Ответ дляМАМА НИКИТКИ-2
Це такі камені круглі з диркою посередині. Зерно мололи в муку на них.
Дякую вам.

a_n_e_t• 26 ноября 2023
Ответ дляАнна_Бель
Мої такого не пам´ятають-центральна Україна. Було голодно, але щоб голодомор. Тримали 12 кіз. У бабки було 8 братів, всі живі. Голодно було після,війни, коли чоловіка вбили на фронті. В інституті їздили дані збирали про голодомор це був 1995 рік, ніяких доказів ми не знайшли. Наш викладач писав дисертацію з цього питання, тому у кожного було своє завдання.
Казочки не розповідайте про 12 кіз. Тоді останнє зернятко забирали.
Анна_Бель• 26 ноября 2023
Ответ дляa_n_e_t
Зерно забирали, корів, коней, але не кіз. Окрім зерна багато чого іншого садили. Це ви якраз казочкам вірите. Чого варта книга Ющенка про голодомор з вигаданими жертвами, де вписали мешканців сучасного села. Проти фактів не попреш. Не має мертвих в такій кількості в церковних книгах того часу, і не має поховань. Думки істориків розділились. Саме тому і США не визнавали голодомор.
Olga Zelenyak• 26 ноября 2023
Ответ дляАнна_Бель
Багато іншого садили?
Садить садили, але в людей відбирали все.
Навіть рибу забороняли ловити.
Я з Одеської області, там фіксували випадки канібалізму в період голоду.
Мені свекруха розповідала історію в їх селі, коли родичі зʼїли чоловіка, який вже ослаб від голоду. І це були не одиничні випадки.
Думаєте, люди їли інших людей тому, что козами гидували?
І доречі 35 штатів з 50 визнали Голодомор геноцидом. Саме так питання стоїть.
З тим, що голод був, напевно, тільки ви й сперечаєтесь.
Fioletovna• 26 ноября 2023
Ответ дляАнна_Бель
США давно уже признали голодомор
Valentina shop2020• 26 ноября 2023
Ответ дляПустощі-веселощі
Урожай був, на складах зерно пропадало, а людям не давали.
Так точно как и сейчас,во Львове садовый уничтожил тонны гуманитарки,но людям не дали,сейчас в Запорожье нашли тонны продукции гуманитарки ,которая до людей не дошла, уничтожили,вот вам и геноцид
Jifer• 26 ноября 2023
Моя бабушка пережила голодомор. Она тогда была студенткой училища и выжила благодаря студенческому пайку и семье евреев, у которых квартировала - он был при должности с хорошим пайком и подкармливал ее. Рассказывала ужасные вещи. Заговорила об этом один раз, почти перед смертью, всю жизнь носила этот ужас в себе. Не верю в хороших русских. Хороший урожай не каждый год был, но чтобы голодали люди в Украине...
Читала у Вильде как на Буковине голодало село, когда вместо картошки посадили культуру, которую должен был у них кто- то купить, го их обманули и они остались без основного продукта. И так не голодали. Потому что не картошкой единой.
alenka3108• 26 ноября 2023
Ответ дляRetu
А хто пам‘ятає в чому сенс було так Сталіну робити? Щоби що?
Та не було сенсу, то всьо наговарівают. Сталін добрий, і хуйло теж.
мульти1• 26 ноября 2023
Віддавав ссср Америці таким чином гроші за виграш у війні, Америка на тому наварилась як завжди, вона через війни і піднялась

ёжовые рукавицы• 26 ноября 2023
Моя бабуся 1913 р.н., розповідала про те, що все зерно і городину забрали совети, що змогли сховати те і їли.
Ще мені запам´яталася її розповідь ,як послали жінок працівниць цукрозаводу, до річки пополоскати мішки від цукру . Одна із жінок повитрушувала з мішків залишки цукру і забрала собі, хтось доніс ,її судили і посадили.
Бабуся померла 2006 році, все своє життя боялась голоду . Це було у Вінницький обл.
alenka3108• 26 ноября 2023
Ответ дляlizaveta24
Автор слился ,ни одного комментария
Мабуть, пішла історію вивчати
ёжовые рукавицы• 26 ноября 2023
І хоч ,як це не прикро і наказ був з москви, але свої місцеві голодранці цей наказ виконували.
WhiteWidow• 26 ноября 2023
Зі сторони мами вижило тоді більше (32-33), бо в них були родичі у місті і туди вони змогли добратись, коли родину ’розкуркурили’ (шинок мали). Просто заходили і забирали все, що було в домі: худобу, продукти, цінності...
А з татової сторони родина ледь не вимерла вся. Жива лишилась лише моя прабабка Єлизавета Хасанівна і її старша сестра. Вся родина вимерла.
Все життя боялись голоду і влади потім.
Херсонська область
svitirok• 26 ноября 2023
Автор, на сході не було голоду, бо не було сіл. Це елементарні знання на рівні 5 класу , там таке вчать. Люди там працювали на шахтах,фабриках та заводах. До речі ,знаменитий НКМЗ був запущений в 34 році, ото його якраз і будували за ті колоски. Ваша тема показує ваш нізкий рівень інтелекту, на жаль
Анна_Бель• 26 ноября 2023
Ответ дляZarevna
США давно уже признали голодомор
Ні. Окремо по штатах і тільки недавно. Все в рамках проекту насолити росії
ok1904• 26 ноября 2023
Ответ дляАнна_Бель
А Жовтий князь читали? Що скажете не було? В мене моїй бабусі тітка передавала продукти з с.Вишеньки в с.Дударків, тітКа все своє золото накопичкне за життя продала, щоб годувати родичів (до 1900 вони були купцями, потім вона овдовіла, переїхала в с Вишеньки з Києва, в революцію був шинок). А в сім´ї другої бабусі не всі її братики і сестрички вижили через голод, Житомирська Ружинський район
Playland• 26 ноября 2023
Щоб не створювати окремо тему - ось спогади свідків, які вижили в Миргородському притулку для сиріт 1932-1933
ok1904• 26 ноября 2023
Ответ длямульти1
Чекайте ми про Голодомор яких років ведемо діалог.
Playland• 26 ноября 2023
Ще

Анна_Бель• 26 ноября 2023
Ответ дляOlga Zelenyak
Багато іншого садили?
Навіть рибу забороняли ловити.
Удалено администрацией...
Olga Zelenyak• 26 ноября 2023
Ответ дляАнна_Бель
Удалено администрацией...
Такі, які зараз на окупованих територіях здають своїх, грабують, катують і вбивають. Такі, які сидять і чекають, рашу.
Playland• 26 ноября 2023
Ось дуже гарне роз’яснення подано, як методично вбивали українське селянство

ok1904• 26 ноября 2023
Ответ дляsvitirok
Був голод в містах, родина мого чоловіка тікали від голоду з Донеччини на Вінниччину , потім переїхали в Чернівці, де якраз анексували совєти частину Буковини, роздавали житло тим, хто приїхав,як казав свекор: нас заселили в сарай, коли румунів вигнали
Анна_Бель• 26 ноября 2023
Ответ дляёжовые рукавицы
От це 100% таки правда і донисили свої ж на сусіда і свої ж виконували карателі операції
Fioletovna• 26 ноября 2023
Ответ дляАнна_Бель
34 из 50 и скажем так, главные штаты уже признали + постепенно прибавляются новые. ’В рамках проекта’ это всего лишь ваше умозаключение
Анна_Бель• 26 ноября 2023
Ответ дляZarevna
Ні, ви краще вивчіть це питання та подивіться документалки про цей голод від зарубіжних істориків. Політично протягнули питання, але історики всі категорично проти. Не наші, а американські і європейські
Olga Zelenyak• 26 ноября 2023
Ответ дляёжовые рукавицы
З тих пір нічого не змінилося. Тоді голодранці хотіли вислужитися перед радянською владою, зараз такі самі ущєрбні життям обділені йдуть на службу на окупованих територіях, а потім тікають в рашу і звідти наводять ракети на тих, з ким все життя в одному селі прожити.
Kira2022• 26 ноября 2023
Ответ дляNiviana
еще одна. Когда родилась ваша бабушка? Мне моя тоже рассказывала об этом. Но это период Второй и после. Не путайте
Мои бабушка и дедушка по папе родились в +/- 1905 году, все пережили уже в сознательном возрасте и многое рассказывали. Про послевоенный голод мне уже сам папа рассказывал, хоть и ребенком его пережил, но уже в школу ходил и помнил многое.
Playland• 26 ноября 2023
Я взагалі думаю, що це навіть гріх піддавати сумнівам - а був чи не був Голодомор. Є зафіксовані кіно та фото матеріали.
Це, напевне, саме страшне покарання спостерігати, як пухнуть від голоду діти(
ёжовые рукавицы• 26 ноября 2023
Ответ дляАнна_Бель
Нажаль це правда. Шваль і ледач, яка нічого не мала за душею, йшла відбирати майно у тих, хто працював і мав господарство.