КапитанльнаЯ• 29 февраля 2024
Питання до орендодавців і орендарів
Дівчата, поділіться, будь ласка, досвідом. Здаватиму квартиру, буде укладений договір, який готуємо сумісно з орендарями за допомогою юриста. І деякі сумніви в орендарів викликає питання оплати внесків до ОСББ. До них належить оплата консʼєржам, оплата бухгалтеру, якесь накопичення коштів на потреби будинку, тощо. Сума невелика насправді, але орендарі питають чи дійсно це вони повинні брати на себе цю оплату? Ще не питали юриста про це і я спочатку вирішила поцікавитися думкою досвідчених орендарів і орендодавців тут. Як у вас це вирішено? Дякую.
Василина Семеніч• 29 февраля 2024
Всю коммуналку платят арендаторы в т.ч. и осбб
У нас туда входит вывоз мусора, домофон, уборка подъезда, придомовой территории….
Сладко-соленая• 29 февраля 2024
Вся коммуналка на арендаторах обычно. Если они из-за одной строчки начинают, то дальше вынесут Вам весь мозг
Плакулька• 29 февраля 2024
Вообще не вижу разницы между оплатой осбб и , скажем, отоплением. Все платят арендаторы.
Интересно, вы нотариально будете заверять договор?
КапитанльнаЯ
• 29 февраля 2024
Ответ дляСладко-соленая
Вони поки що не виносять, але зазначають, що в них є досвід і раніше вони ніколи цю суму не платили.
КапитанльнаЯ
• 29 февраля 2024
Ответ дляПлакулька
Дякую. Я не в курсі процедури, усім юрист керує, зараз початковий етап тільки, вивчаємо проєкт. Треба запитати про це, ви вважаєте?
Плакулька• 29 февраля 2024
Ответ дляКапитанльнаЯ
Про оплату осбб я бы не спрашивала. Все платят они.
А по поводу нотариальной заверки договора - вы попадаете на налоги и тогда вам выгоднее открывать ФОП. Короче, лишний геморрой.
КапитанльнаЯ
• 29 февраля 2024
Ответ дляПлакулька
Я як раз хочу аби сплачувалися усі податки, вони також наполягають на договорі, та й якось спокійніше. Ще питатиму про це, бо наразі не узгодили нічого.
Горлаю зрання• 29 февраля 2024
У нас все перечисленные Вами услуги водят в тариф по квартплате. То есть нет отдельной разбивки на услуги бухгалтера, вывоз мусора, уборку придомовой территории, обслуживание лифтов и т.д.- просто квартплата за месяц. Отдельно вода, отопление и электричество. Все оплачивают арендаторы.
Раньше был ЖЕК, сейчас ОСББ. Какая разница, как называется управляющая компания? Это все равно те же коммунальные услуги.
Горлаю зрання• 29 февраля 2024
Ответ дляКапитанльнаЯ
Я бы с ними не связывалась.
Не гавкаю- но охраняю• 29 февраля 2024
Вони користуються всіма послугами, що надає осбб, тобто мають сплачувати всі рахунки.
Чесно кажучи, на фразі ’юрист, що готує договір’, мені стало погано. Сподіваюсь, гроші які вам заплатять за оренду, пристойні, бо діло пахне головняком.
КапитанльнаЯ
• 29 февраля 2024
Ответ дляГорлаю зрання
Дякую. В нас теж не розділено.
Молчалка• 29 февраля 2024
Чому арендатор має оплачувати бухгалтера в осбб?
Комунальні так, але от все інше - ні.
КапитанльнаЯ
• 29 февраля 2024
Ответ дляНе гавкаю- но охраняю
Да? Чому? Поділіться думками щодо юриста, буду вдячна. В мене досвіду нуль, тому я його попросила скласти договір. В них досвід є, отже я якось невпевнено почувалася.
Молчалка• 29 февраля 2024
Ответ дляКапитанльнаЯ
Тобто вони повинні заплатити за оренду, та це й податок? Чи я щось не правильно розумію?
КапитанльнаЯ
• 29 февраля 2024
Ответ дляМолчалка
Комунальні так, але от все інше - ні.
Мене не питайте, в мене досвіду ніякого, я сама сюди з питаннями прийшла.
КапитанльнаЯ
• 29 февраля 2024
Ответ дляМолчалка
Я платитиму податок.
Молчалка• 29 февраля 2024
Ответ дляКапитанльнаЯ
В мене 2 квартири, в одній осбб, комунальні платять орендарі всі, інше - я.
Коли осбб збирало на ремонт коридору і зміну ліфтів, то платила теж я.
Love_Love_Love_• 29 февраля 2024
Ответ дляКапитанльнаЯ
Брехня
Горлаю зрання• 29 февраля 2024
Ответ дляМолчалка
Комунальні так, але от все інше - ні.
Потому что бухгалтер, сантехник, дворник, электрик, уборщица, лифтер - это тот персонал, который работает в обслуживании многоквартирного дома. И их услуги водят в тариф по квартплате, который делится пропорционально на всех жильцов дома в зависимости от площади квартиры.
Федорино Горе• 29 февраля 2024
Я плачу только по счетчикам и аренду, обслуживание дома и территории это хазяин, так как собственность его.
КапитанльнаЯ
• 29 февраля 2024
Ответ дляМолчалка
Я так розумію законом обовʼязок не встановлено і це вирішується за згодою, тому й питаю як у кого. Допиталася, що вже радять позбавлятися їх, бо це недобрий дзвіночок.
Молчалка• 29 февраля 2024
Ответ дляГорлаю зрання
В нас це все розписано, які кошти і скільки, та на що йдуть.
Горлаю зрання• 29 февраля 2024
Ответ дляМолчалка
Отлично, вот бухгалтер как раз этим и занимается, что рассчитывает по каждой квартире, какую сумму и за что Вы оплачиваете. И за это получает свою зарплату, которая водит в тариф по квартплате. Он же не бесплатно работает.
Молчалка• 29 февраля 2024
Ответ дляКапитанльнаЯ
Мені здається, що більшість просто звикла вішати на орендаторів все підряд.
В мене все по чесному, бо в мене не має цілі зняти останні штани з людей, які знімають моє житло.
Кондиціонери я чищу за свій рахунок, розумію, що мʼякі меблі можуть бути в ідеальному стані тільки тоді, якщо ними не користуватися, ремонт електроніки яка зламалася через «старість» теж змінюю я.
Ттт в мене завжди були класні орендатори, бо я до них не ставилася як до банкомату щомісячного.
Молчалка• 29 февраля 2024
Ответ дляГорлаю зрання
Ні, в нас розписана вся сума, наприклад і там чітко видно на що іде ця сума
То орендарі оплачують лише комунальні.
Сладко-соленая• 29 февраля 2024
Ответ дляКапитанльнаЯ
Який досвід? Як намахати хазяїна?
Сладко-соленая• 29 февраля 2024
Автор, в інтернеті є купа типових договорів, обираєте той, що більше подобається, і підлаштовуєте під себе. Ну а орендар або погоджується з умовами власника, або шукає інший варіант. Все.