Не те щоб мій шок був в шоці, але намагаюся зрозуміти природу цього явища - наші люди не хочуть йти працювати в Німеччині, шукають тисячі причин щоб нічого не робити.
На роботі є вакансія в офісі. Треба вільну або дуже гарну англійську і мінімальну німецьку, досвід роботи в сфері В2В (байдуже будуть це продажі, маркетинг, послуги), гарні менеджерські якості і дуже бажано досвід роботи в міжнародній компанії чи з міжнародними партнерами. Кей аккаунт менеджер (вона ж займається крім ключових клієнтів ще рітейлом і фулфілментом для іноземних компаній які хочуть вийти на німецький ринок) шукає собі помічника.
Я не знаю яка там зарплата, який графік, який контракт. Підозрюю що є нюанси- з.п. нижче ринка/багато різносторонніх обов´язків. Інакше взяли б німця, а не пропонували іноземцям.
Я запропонувала цю роботу двом людям,які розповідали про свою вільну англійську, про те, що опрацювали в Україні в крутих міжнародних компаніях. Обидва зразу "ой,клас! Хочу хочу!" А потім одна написала що не відчуває в собі моральних сил, що вона взагалі не хоче йти в найм. А у другого купа питань "а що? А як? А чи воно мені треба? Мабуть не треба. Та й англійська у мене не дуже"
Ці люди говорять що не планують повертатися в Україну, вони тут повними сім´ями, і не готові мити підлогу чи працювати на складі. Вони постійно говорять про те, як хочуть працювати, як несправедливо Джобцентр відправляє кваліфікованих спеціалістів на некваліфіковану роботу, розказують якими крутими спеціалістами туди в Україні, подумки купують тут квартири і т.д. При цьому їм +/-40, тобто часікі тікають
Цікаво хто що думає про природу цього явища. І друге що мене цікавить, це чи цих людей травмувала війна і розбестили пособія чи насправді вони завжди такі були?
Khmelnichanka• 22 января 2025
Ответ дляJannyMoney
есть еще одна штука. Если ты работаешь и имеешь ауфентхальт, то можешь потом например из Украины супруга перетянуть, как воссоединение семьи. Плюс работающим проще подаваться на гражданство. Есть плюсы.
Звісно. Дивно не помічати переваг.
JannyMoney• 22 января 2025
Ответ дляAnnaOst
Авторці 42 роки. От чесно, ви б уже мовчали)
ну это вы уже зря. Молодой назвали, принимайте)
Ответ дляAnnaOst
У мене є думки з цього приводу, але цікаво почути думки інших
Я би переформулювала ваше питання взагалі на : Що не так з нашими людьми.....?
Таке робиться всюди, що мій шок наприклад в шоці. Ми мали стати кращими, об´єднатись через війну, а вийшло навпаки.
Борисфенка• 22 января 2025
Ответ дляAnnaOst
Господи, ну не ріжу я капусту! І не плююсь
А що ріжете? Чи тарілки розставляєте і посуд миєте?
Вчіться англійській, німецькій, професії толковій, дитину власну побавте, вам дали таку змогу. Якщо думаєте про перспективу, а не про роботу посудомийкою до пенсії в 63 роки.
Ответ дляJannyMoney
Мне в Германии ничего не высвечивает. Салонов в городе море, но они были и до войны, тут часто в них работают девочки с Востока. И мальчики, но они больше по бородам) СТО знаю про одну, в Берлине. Далеко. Рестораны тоже. Новых нет. А старые, ну старые.
Возможно Германия просто не самая лучшая страна для предпринимателей.
Возможно, но я сейчас зашла в фб и просто плюбопытствовала - мне выдало разные объявления об услугах, причем я смотрела салоны, ремонтные фирмы, украинские рестораны в трех городах, открытые нашими и пр., те официальный бизнес, не частные объявления типа «ноготочки у вас дома». Вот ресторан, открытие в 2023. Это старый по-вашему? Я не могу полноценно дискутировать, я не в Германии, но и обобщенно говорить о каком-то «явище» тоже некорректно.
Борисфенка• 22 января 2025
Ответ дляLada_333
Все у нас доладу, українці об´єдналися, воюють і донатять і працюють і вчаться по всьому світу. Ми сильна нація і у нас є майбутнє.
А на сичання москалів і блондинок не дуже звертайте увагу, буває. То просто фоновий шум під час війни.
Ответ дляБорисфенка
От цікаво чим ви все життя займалися, до війни?)
Борисфенка• 22 января 2025
Ответ дляAnnaOst
Працювала аналітиком і технічним письменником в програмістських фірмах. До того ще багато ким працювала, у мене багата біографія. Мені 56 років і професію міняла кілька разів, у вас все попереду, вірте в себе!
Ответ дляБорисфенка
Це з у вас має бути ідеальна англійська. Ви ж писала що В1 не здали. Як таке можливо?
Борисфенка• 22 января 2025
Ответ дляKhmelnichanka
Звісно. Дивно не помічати переваг.
Але не варто й ігнорувати недоліки.
Всім чмоки в цьому чаті, побігла на марш до Дня Соборності України, увечері напишу сагу ’Як біженці заробітчанами ставали і що з цього вийшло’.
JannyMoney• 22 января 2025
Ответ дляLisa_m
спасибо. Интересно) Я целенаправленно не искала. Посмотрю тогда еще автосервис. А то до Берлина далеко, а машинке нужен ремонт.
Про шушу...борщ 30 евро это сильно)
VivaForever• 22 января 2025
Ответ дляJannyMoney
Зачем напрягаться если можно не напрягаться? Причины могут быть разные
а) понравилось ничего не делать
б) не верят в свои силы
в) думают что уедут обратно
г) имеют неофициальную подработку, не хотят терять
вот, навскидку)
а) понравилось ничего не делать
б) не верят в свои силы
в) думают что уедут обратно
вот, навскидку)
четенько
Борисфенка• 22 января 2025
Ответ дляAnnaOst
Англійська неідеальна, але технічну документацію англійською мовою писала, вистачає і для спілкування в побуті.
В1 не здала, бо в 56 років вчити мову не те саме, що у 18. Якщо сильно треба буде сертифікат, довчу і перездам за свої кошти, не проблема
VivaForever• 22 января 2025
Ответ для_Твоя_подруга
Это вы как то странно воспринимаете информацию. Люди себя прекрасно чувствуют без этих 340 евро. Так понятно?
разбаловали вас немцы, помчитесь в нелюбимую Украину
Romashka5577• 22 января 2025
Ответ дляБорисфенка
А чого ж ви не візьмете пай та не покажете їм приклад?
До речі, типова ситуація - біженці з сіл і райцентрів отримують пособія і шлють їх чоловікам/синам/онукам в Україну, ’бо роботи нема і воювати не хочуть’. Які там поля :(
Показала, все одно не хотять працювати
Люблю весну• 22 января 2025
Ответ дляKhmelnichanka
Працювати все ж в будь- якому випадку вигідніше, ніж не працювати.
І в фінансовому і в плані перспектив.
Але поки Німеччина дає вибір (назвімо це так) - люди вирішують для себе, що ім краще: мати більше грошей і перспектив і упахуватись за це, чи сидіти на соціалі «на пташиних правах», і жити бідніше- скромніше, але не збиваючи сметану лапками.
Це я про тих, хто в принципі працездатний і може обирати варіанти.
І в фінансовому і в плані перспектив.
Какая перспектива работать на складе неквалифицированным рабочим?