Колгоспниця• 18 марта 2025

Який відсоток ваших бабусь та дідусів у дитинстві розмовляв вдома українською?

Результат:
вже голосів: 293
118 (40.27%) 100%
96 (32.76%) ніхто
37 (12.63%) 50%
23 (7.85%) 25%
19 (6.48%) 75%
Хитрый Лис• 18 марта 2025
Все говорили лютым суржиком)
Сунуся в чужі справи• 18 марта 2025
Давно не было срача за мову....
Леди_в_ночи• 18 марта 2025
Никто не разговаривал. Все бабушки и дедушки на русском.
Все возможно• 18 марта 2025
Мої не розмовляли.
Паратруперсупер• 18 марта 2025
Всі українською
Полюю на дрони• 18 марта 2025
Одни бабушка и дед - немцы, вторые из Днепра, суржик но ближе к русскому .
Добротная• 18 марта 2025
Никто
Киев
Файно Замало• 18 марта 2025
Всі україномовні, і батьки мами, і батьки тата. Російська ввійшла в нашу родину в часи молодості моїх батьків, хоча між собою батьки теж розмовляли українською, але на роботі, в університетах, в армії - була російська.
ГугелП@лАмался• 18 марта 2025
У мене була 1 бабуся і вона розмовляла українською. Я скажу більше, мій батько був військовий і ми жили в Вірменії і мої батьки розмовляли українською.
Цветочница• 18 марта 2025
Ніхто і що з того 🤷🏼‍♀️ Бабуся була з росіі, інша з Абхазії, дідусі українці. Всі російською розмовляли, хоча іноді з житомирським акцентом😂
Сон і дрімота• 18 марта 2025
Дедов своих не застала. Так как мама с России, но ее семья русскоязычная, а папина мама говорила суржиком. Украинский язык я слышала только в школе от учителя языка, и в книгах читала.
Кукусик• 18 марта 2025
Лише українською всі розмовляли і розмовляють. Російську вперше почула коли на море поїхала відпочивати
автор Колгоспниця • 18 марта 2025
до речі, мала на увазі в їх дитинстві, а не в вашому. Мабуть багато хто зрозумів про своє дитинство.
Сито для думок• 18 марта 2025
Ответ дляКолгоспниця
откуда внуки могут знать как они разговаривали в своем детстве? Ну вы серьезно прикалываетесь?
Автопортрет нурофена• 18 марта 2025
Фастов - никто, Одесса/Николаев - никто. Родители, мы, наши дети говорим на русском. Никакого отношения к мовному пиздежу или нелюбви к Украине не имеем, просто всегда говорили на русском. Але я 22 роки працювала у держустанові та вся документація велася державною мовою, яку я, звісно, знаю.
Мрію про космос• 18 марта 2025
Я угощаю, налетай!
Сон і дрімота• 18 марта 2025
Ответ дляКолгоспниця
Мы как-то не застали их детства.
Вся така шо куди там• 18 марта 2025
75%. Одна бабушка из рашки
графиняВишенка• 18 марта 2025
В мене повністю україномовна родина ще з діда-прадіда. Можливо наша мова не настільки чиста, бо, на жаль, русизмів вистачало теж, ми з Черкащини родом, але я не гидую цим, хоч і намагаюсь поліпшувати щодня якість своєї мови. Але то таке, для мене як чую нашу Черкащину або Полтавщину, відразу щось рідне чується))
автор Колгоспниця • 18 марта 2025
Ответ дляСито для думок
Ну я наприклад знаю, із їх спогадів і розмов словами.
Зоркая Зорро• 18 марта 2025
Дідусь на війні загинув. Мама його ніколи не бачила, вона 1941 року народження. Бабуся сама трьох дітей підіймала. Черкащина, тож всі україномовні були. Батько родом з Полісся, то звісно теж всі українською спілкувались.
Але на момент мого народження батьки жили в великому місті і в побуті російською розмовляли. То й я виросла російськомовною. Зараз намагаюсь українською спілкуватись, відсотків на 70 точно. З російськомовними, нажаль, ще повертаюсь на російську. З молодшим сином виключно українська, він так вирішив і на російську не переходить ніколи і не з ким. Молодь багато хто попереходив на українську.
Ушла и Пришла• 18 марта 2025
Моя бабуся та мої батьки говорили завжди виключно українською мовою
Неробименінерви• 18 марта 2025
50%, бо з маминого боку жили в рашці...
Леди_в_ночи• 18 марта 2025
Ответ дляКолгоспниця
Не представляю даже, как в 15-20 годах прошлого века разговаривали мои бабушки и дедушки.
Сусідка знизу• 18 марта 2025
В мене всі суржиком розмовляли і розмовляють)
Вітчим на російській. Я теж на російській зі своїм чоловіком. З дитиною 50 на 50.
Шкода, що ми не українськомовні з дитинства. Зараз дуже складно перейти і теж виходить більше суржик)
Дама_с_караваем• 18 марта 2025
Одна на суржике, вторая на русском, она русская
Просто болталка• 18 марта 2025
Ответ дляКукусик
А вы откуда?
Швабристка• 18 марта 2025
Я з Дніпра. Частина родичів взагалі мацква та Урал. Всі кацапською розмовляли, навіть дід з села на Запоріжжі
Я тут с краю постою• 18 марта 2025
Два дідусі та одна бабуся українською, бабуся навіть вживала в розмові слово тощо, інша бабуся росіянка, розмовляла все життя російською з діалектом
Леди_в_ночи• 18 марта 2025
О, мордорукое прибежало. Поужинало и на вахту