Кицюююня• 19 мая 2025
Мое разочарование…
Я всегда с огромным уважением относилась к такому волонтеру, как Леся Литвинова.
Не спалось, листала фейсбук. Увидела ее пост и я не просто разочарована, теперь полное отвращение к этому волонтеру. Если б раньше меня спросили куда закинуть, то сразу бы назвала ее фонд, но теперь нет… И не потому, что не доверяю, а потому что она честно сказала что думает о таких как я и моя семья. Принять на счет может, но послать ей меня еще приятнее. Ну что ж… гребись со своими счетами сама.
Скопировала текст с Фейсбука.
Два світи….
- Друже, лікар дивився твій знімок. Ось - направлення на термінову операцію, ти стоїш в плані на тиждень. Бігом до начмеда і командира, чекаю в Києві, все організую.
- Лесюнь… Я зараз не можу. Всі на позиціях. Нема людей. Взагалі немає.
- Ти розумієш що таке «терміново?». Це значить, що це треба було зробити рік тому. В будь-який момент ти припиниш ходити. Ну уяви, що по вас був приліт. Тебе забрали на евак. Війна скінчилась? Ні. Вона пішла далі. Давай, зараза, їдь оперуватися.
- Я не можу. Мені немає на кого хлопців лишити. Але я буду намагатись якось вирішити….
- Пані Лесю, я читав Ваш пост. Хочу допомогти. Я в 22 році не зміг повернутись в Україну з мандрівки в Африці. Вирішив допомагати жінкам в Варшаві, бо піти на мʼясо було нерозумно. Моє ккд тут було корисніше. Я коуч. Готовий з Вами попрацювати безкоштовно.
- Дякую. Мабуть, Ви - хороша людина. Але я в 22 пішла «на мʼясо» не розмірковуючи. Різниця досвіду не дозволить плідно співпрацювати.
- Такої відповіді я не очікував. Мабуть, Ви намагались мене не образити, але я образилася. Я донатив кожного місяця. Ви воювали за Україну там, а я в Варшаві. Аби мами не почували себе кинутими. Я тут був в лютому лише в футболці. Якби не такі як я - хіба б Україна встояла?
… Їм обом трохи за 30. І вони обидва не були народжені для війни. Обидва - молоді, гарні і бородаті. У обох за спиною якісь досягнення, досвід і цивільне життя.
Але за першого я готова рвати глотку і вивертатись навиворіт, аби допомогти. А другого послала під три чорти і мені геть не соромно.
Скопировала текст с Фейсбука.
Два світи….
Сижу_и_плачу• 19 мая 2025
Що не так вона написала? У неї розставлені життєві пріоритети. Крапка. Розділ суспільства? Так. І головне просто зрозуміти де саме твоє місце. Це не погано. Це реальність. Жоден донат не замінить окоп. Чувак переоцінив свою цінність. Ну що ж. Але ніхто його не буде кружляти в його завищених оцінках щодо себе. Це факт.
Счастье_же_вот_оно• 19 мая 2025
Ответ дляКицюююня
Прочитайте внимательно ее пост. Такие как вы ЕЙ противны. Не на мясо значит фу. Она уже разделила общество на правильных украинцев и недостойных.
До чого цей хейт? Леся говорила, що має ПТСР після її участі у бойових діях разом з чоловіком.
Вона кинула дітей в 2022 і пішла воювати
Вона має чітку проукраїнську позицію, що варта поваги. І так, різні відмазки їй не до снаги
Секс-Бомба• 19 мая 2025
Ответ дляКицюююня
Даже не собираюсь никого искать. Леся была единственная, которой верила. Теперь без меня.
На четвертом году полномасштабной войны, наконец нашли себе оправдание своего нежелания помогать😂
Жінка з перцем• 19 мая 2025
Ответ дляКицюююня
Успех ее фонда это деньги украинцев, которых она, как выяснилось, презирает.
вам би подлечить голову у того коуча))
Очень корректно она ответила, а вы раздуваете срач.
Заказной?
Жінка з перцем• 19 мая 2025
Ответ дляСижу_и_плачу
він тримав фронт в Варшаві)
Зроблено у 80-х• 19 мая 2025
Ответ дляГл. Амурная
А про ’м´ясо’ від Варшавського воїна ви спеціально пропустили?
Є різниця між ’вибачте, можна я пройду’ і ’дай дорогу, корова’?
Автор відверто перекрутила і глобально узагальнила, бо ніхто не писав про тих, хто виїхав, вона писала про конкретну ситуацію із конкретними людьми.
Порівнювати військового в окопі і себе у Варшаві, називаючи це фронтом? Серйозно? Давайте будемо об´єктивними.
Це був його вибір лишитися там - має право. Також він обрав говорити із військовою і волонтером у такій формі і вона теж мала право на реакцію і думку.
Леся неодноразово казала про свою нейтральну позицію щодо тих, хто закордоном, неодноразово дякувала за донати від мінімального до максимального. Чому про це ніхто не говорить?
Більше того, автор хоча б в темі відносно фонду, але ж понабігали тут зі своїми ’я не знаю хто така Леся, але вона точно гівно’.
Кожен має право на свій вибір і свою позицію. Є ті, хто виїхав і забив, є ті, хто допомагає більше ніж псевдо патріоти, які лишилися тут. Якщо робити висновки по одному допису - це маразм, робіть висновки загальні, беріть до уваги всі дописи, якщо вже орієнтуєтеся виключно на них. Донати справа добровільна, як і гидити справи/досягнення/помилки інших. І чомусь наш люд, здебільшого, обирає гидити.
П.С. Я не військова і не волонтер, але прийшов би до мене той ’воїн’, я би з ним так коректно не говорила. І це не про поділ на виїхав чи лишився, це про базове наповнення людини, яке не залежить від країни проживання.
Якщо ви відкриєте любу тему про тцк і фронт на Порадниці, то не один раз прочитаєте той самий вислів ’на м´ясо’. Але ж за собою не видно. Цей вислів міцно увійшов у обіг. Тут би задуматися чому. Чому ізраїльтяни так не кажуть про свою армію, а українці кажуть...
Людина висловила своє бачення що з ним трапилося б на фронті. Ми ж не знаємо що там за людина, правда? Цілком можливо, що єдина роль,яку він міг зіграти на фронті - роль м´яса. Не всі мають фізичну та військову підготовку, а оснащення ви самі знаєте яке. Прозвучало різко ? Так. Але при цьому людина нікого не посилала, не висловлювала своє ’фе’. Чи варто було посилати людину, що пропонує допомогти? Якщо вам не потрібна допомога - посилайте і робіть все самі. Але об´єктивності ради: якщо посилати цю людину, то так само посилати і вас, і цю саму Лесю, і всіх хто не в окопі. Бо за логікою Лесі достойні лише в окопах (в жодному разі не принижую їх подвиг, вони реально герої). Але так зневажати і нехтувати тими, хто не в окопі?... Це треба зовсім не мати розуму.
Зроблено у 80-х• 19 мая 2025
Ответ дляЖінка з перцем
він тримав фронт в Варшаві)
Я бачила черги з автобусів, бусів, вантажівок, які їхали з Польщі до України з гуманітарною допомогою, зброєю, тощо. Для них була виділена окрема смуга і вони їхали постійно. Комусь в Україні ці автобуси та авто врятували життя.
Але ж люди - такі люди. Вдячність - то не про них. Знецінити допомогу тих людей - раз плюнути. Як зневажливо тут назвали ’варшавський фронт’. То тримали б самі свій фронт, навіщо приймати допомогу тих, кого так зневажаєте?
Жінка з перцем• 19 мая 2025
Ответ дляЗроблено у 80-х
не перекручуйте, і не підміняйте поняття.
Жоден донат не компенсує втрату життя. Тому це як мінімум некоректно (якщо не сказати більше) прирівнювати свій внесок до внеску людей на передовій. І більше того називати їх м´ясом.
Ви реально не розумієте, чому людей це так обурює? Чи придурюєтесь?
Я також ’тримаю економічний і соціальний фронт’, не поїхала за кордон, маю соціально важливу професію, яка рятує життя, проте в мене язик не повернеться прирівняти себе до військових на передовій.
Але тема такими білими нитками шита, що очевидно хтось дуже старається підірвати довіру до волонтерів і знову розкачати суспільство.
Зроблено у 80-х• 19 мая 2025
Ответ дляЖінка з перцем
Так ви не рятуєте чужі життя, живите в своє задоволення, але при цьому вважаєте, що маєте право обурюватися тими, хто реально допомагає людям поруч з вами (і на фронті в тому числі) не загинути.
П.С. щоб до волонтерів була довіра, вони мають дійсно бути волонтерами. Волонтер працює БЕЗ оплати. Якщо він працює за відсоток - це просто бізнес, а не волонтерство.
Ось цього мені ніколи не зрозуміти.
Жінка з перцем• 19 мая 2025
Ответ дляЗроблено у 80-х
Ось цього мені ніколи не зрозуміти.
я лікар, і таки рятую, тут в Україні, а не в Варшаві.
Живу в своє задоволення, наскільки це можливо в умовах війни.
Зроблено у 80-х• 19 мая 2025
Ответ дляЖінка з перцем
Сподіваюся, ви з фронту пишите, з передової, раз рятуєте? Бо якщо працюєте в лікарні - ви просто збираєте мзду з пацієнтів,яких мали б лікувати за зарплату, але ж не лікуєте...І продавець в атб чи вантажник, чи водій, не менш важливі, ніж лікар. Кожен з вас працює за зпл, а не за ідею. Зате як пафосно звучить - рятую в Україні, а не Варшаві... Тільки після України чомусь тікають лікуватися у Європу, а не навпаки.
Сижу_и_плачу• 19 мая 2025
Ответ дляЗроблено у 80-х
Ви хвора. Жоден із вами перечислених ніколи не скаже, що тримає фронт. Підніміть свою дупу з закордонного дивану і спробуйте спуститися на землю, бажано ближче до лінії фронту. Щоб оцінити цінність вкладених зусиль.
Жінка з перцем• 19 мая 2025
Ответ дляЗроблено у 80-х
так, я з київського фронту)
а ви очевидно черговий троль, який страється з усіх сил розвести на емоції і спровокувати.
Але ні, не вийде)
МастерЮля• 19 мая 2025
Ответ дляКицюююня
Леся умная и образованная женщина, она прекрасно понимает слова. И прекрасно понимает иносказательный смысл глагола воевать в данном контексте. Но она не захотела правильно понять, ей нужно было выкатить свой героизм. Это уже профдеформация.
а может ли не быть искажения там, где волонтерство становится профессией?
Гл. Амурная• 19 мая 2025
Ответ дляЗроблено у 80-х
Думати ми можемо що завгодно, так само і говорити на перекурах/форумах - це особиста відповідальність чи безвідповідальність кожного. Неосвідченість, брак виховання чи особисте сприйняття - не може бути виправданням, бо здебільшого це вибір.
Чому ми маємо ставитися з розумінням до коуча, який на вашу думку ніс зовсім інший контекст, але не відносимося з розумінням до військової-волонтера, яку, банально, могли образити його слова? Адже вона теж людина? Якщо ви вже додаєте емоційний окрас.
Я не знаю в якій гарячці я маю знаходитися, щоб сказати в лоб військовому про м´ясо чи інвалідизованій людині про його недієздатність. Це про виховання, розуміння, толерантність.
Люди чіпляються за окремі нариси контексту, я ж бачу загальний посил посту: чітка позиція, пріоритети, кордони. А ’достойні лише ті, хто в окопах’ - окремі фантазії, окремих людей.
І так, будучи на її місці, для мене військовий теж був би в пріоритеті. Бо скільки б я не донатила, це все рівно не перекриє того, що роблять наші військові і окремі волонтери. І це не про знецінення тих, хто не воює, не про те, у кого яйця більші чи хто більше допоміг - це про об´єктивність, відповідальність, прийняття ключових рішень та дій. І це те, що не потрібно було б пояснювати людям, бо очевидно, але на жаль...
Зроблено у 80-х• 20 мая 2025
Ответ дляСижу_и_плачу
Лінія фронту вже зайнята справжніми українцями, за яких Леся і подібні їй готові ’рвати глотку’. Куди вже мені вштовхнутися у ваші ряди) Та ще й знаючи, що буду послана ’під три чорти’. Самі - так самі.
Зроблено у 80-х• 20 мая 2025
Ответ дляГл. Амурная
На жаль, ви так нічого і не зрозуміли. Навіть після пояснень. Людство вже ділило людей на сорти, хтось зробив висновки, а комусь дуже подобається наступати на ті самі граблі. Ок.
долой_лама• 20 мая 2025
Ответ дляАсобеннАя
Я вам за здравие, а вы мне за упокой. Я вам пишу нет двойных стандартов, а вы читаете это как не все однозначно. Походу вы сами с собой общаетесь. Всего хорошего
Який феєричний злив))))) але забавно вертитесь, як вуж на пательні)))) і Вам не хворіти )))) а то подвійні стандарти вони такі)) своє поліно в оці чи під боком завжди миліше, бо сидить поруч, правда?
не те що ота тріска, що за кордоном
АсобеннАя• 20 мая 2025
Ответ длядолой_лама
не те що ота тріска, що за кордоном
О боже, зачем вы мне надо с вашей пательней. Отдыхайте побольше и будет вам счастье
Борода• 20 мая 2025
Ответ дляКицюююня
Представьте себе. Кто-то в Варшаве, кто-то в Берлине встречал мам с грудными детьми, с заболевшими детьми, бегал переводчиком, рассказывал немцам о катастрофе в Украине. Это сейчас все умные, знают куда ехать, где термин оформить и язык подтянули. Но тогда все было не так и это огромное обесценивание труда ее же коллег- волонтеров . Тыл это тоже фронт. Я уже молчу про то, что ее же детей в Польше приняли волонтёры и она об этом писала! Пока она мясом бегала ее за ее детьми был должный присмотр.
Не порівнюйте мужика, що не повернувся в країни з тим, що він на фронті. Це не фронт. Допомога? Так. Потрібна? Так.
Не фронт. Не порівнюйте і не буде таких реакцій. Фронтовики, мля...