Акуна_Матата• Изменено 28 июля 2025

Отвечаю про пенсии в Украине! Для тех кто ещё не понял!

Копите сами! Ну толку потом сидеть плакать, как автор поста сегодняшнего! Ну не будет у вас хороших пенсий, даже пенсий ниже среднего не будет! Посадят на три копейки и иди бутылки собирай! Копите себе на старость уже сейчас! С 91-го уже было понято, что экономика феодальная и если ты сам о себе не позаботишься, никто о тебе не позаботится! Жестоко? Жестоко! Но это наша жестокая реальность!
Приму в дар• 28 июля 2025
Ответ дляАмелі на мілені
Ну есть бухгалтера, всю жизнь на одной операции, или вьі про ето не знаете???
І що? Від цього їх робота легшою не стає, а лише менш оплачуваною.
Два-три тижні і фсьо• 28 июля 2025
Ответ дляАмелі на мілені
Она работает и дальше, 8 тьіс откладьівает. ’ Хватает на все на пенсии’-:менять страну лет до 30 Причем, стран таких единицьі,где пенсионерам хватает на все
Так вы уточняйте, что она- работающий пенсионер))
В Австрии, например, нужно 10 лет проработать, чтоб иметь пенсию 1000€, если больше, то и пенсия больше. Так что не обязательно до 30 лет менять страну, можно и позже))
Перловая Кашка• 28 июля 2025
Ответ дляДва-три тижні і фсьо
В том то и дело, что нет. С 2005 по 2010 з/п было 7-10т, все официально. Никаких минималок и частично белых. Но я ж говорю, что мне просто сказали, что могу рассчитывать на 3400грн. Официальной бумажки никто не давал)) Может, действительно больше.
А с 2010 по 2025?
Дама-мадама• 28 июля 2025
Грустно, что советчицы стареют, все чаще обсуждают пенсию и климакс
Два-три тижні і фсьо• 28 июля 2025
Ответ дляMs. Скромность
Вы должны сами зайти в свой кабинет пфу и посмотреть какой стаж у вас, какие доходы учтены. Может, за вас налоги не платились? У меня стаж 29 лет и в кабинете ПФ светится 11000 с копейками. При этом, больших зарплат никогда не было.
Мне уже писали, где смотреть, спасибо!
Амелі на мілені• 28 июля 2025
Ответ дляПриму в дар
Слушайте, я пришла в бухгалтерию случайно после работьі в школе, ну не надо про тяжесть вводить циферки в комп. Главбух- да ,тяжело и ответственно
Амелі на мілені• 28 июля 2025
Ответ дляДва-три тижні і фсьо
В Австрии с минималки за 15 лет будешь иметь 300 евро. Кума сейчас там активно занимается етим вопросом. Все суммьі есть у Ярослава Зорка, блогер австрийский,загуглите, там все рассчетьі
Два-три тижні і фсьо• 28 июля 2025
Ответ дляПерловая Кашка
А с 2010 по 2025?
Была на том же уровне, кризисы и прочая хрень.Потом война, осталась без работы. Обхохочешься.
ЭмчЭндЭм• 28 июля 2025
Ответ дляДама-мадама
В Ужгороде хоть?
У Львові
Кумася• 28 июля 2025
Ответ дляДама-мадама
Зачем на пенсию вышли? Работа у преподавателей ненапряжная, у профессора 15к минимум, вот вам и 30к+
Ви напевне не знаєте що це таке .
Я мушу працювати , тому що пенсії не вистачатиме . Мушу .
Домовенок Кузя• 28 июля 2025
А 21 тысяча грн - это нормальная пенсия?
Нічна ненажера• 28 июля 2025
Автор, конкретно ви багато вже назбирали? І ще, не туліть в кожному реченні та в кожній темі знаки оклику. Воно виглядає, наче у вас проблеми з нервами.
Амелі на мілені• 28 июля 2025
Ответ дляДомовенок Кузя
Советчицьі проснулись)))))
Дама-мадама• 28 июля 2025
Ответ дляКумася
Ви напевне не знаєте що це таке .
Что я не знаю? Все мои старшие родственницы профессора, все работали чуть не до 90-та, и вовсе не ради денег
Дама-мадама• 28 июля 2025
Ответ дляДомовенок Кузя
Отличная
Домовенок Кузя• 28 июля 2025
Ответ дляАмелі на мілені
Советчицьі проснулись)))))
Что смешного?
Человек всю жизнь работал, платил налоги, сделал карьеру (не воровал! Работа «на дядю»)
Получает такую пенсию ?
И продолжает работать.

Что мешает остальным так же?
Два-три тижні і фсьо• 28 июля 2025
Ответ дляАмелі на мілені
Ставку нужно учитывать, баллы, стаж. Но не 300€ за 15 лет.
Амелі на мілені• 28 июля 2025
Ответ дляДва-три тижні і фсьо
Приклад 1: 15 відпрацьованих років із мінімальною зарплатою 1650 євро на місяць. 1650 × 12 (13 і 14 ЗП не враховуються) = 19800 євро брутто на рік. 1,78% × 19 800 € = 352,44 накопичена пенсія на рік. 352,44 єврр річної пенсії × 15 років = 5286,60 євро річної пенсії. Річну пенсію 5286,60 євро ділимо на 14 12 календарних місяців + 2 додаткові зарплати) = 377,61 євро брутто пенсії на місяць.

Приклад 2: 25 відпрацьованих років із зарплатою 2400 євро на місяць: 2400 × 12 (13 і 14 ЗП не враховуються) = 28 800 євро брутто на рік. 1,78% × 28 800 € = 512,64 накопичена пенсія на рік. 512,64 євро річної пенсії × 25 років = 12 816 євро річної пенсії. Річну пенсію 12 816 євро ділимо на 14 (12 календарних місяців + 2 додаткові зарплати) = 915,43 євро брутто пенсії на місяць.

Приклад 3: 20 відпрацьованих років із зарплатою 3500 євро на місяць. 3500 × 12 (13 і 14 ЗП не враховуються) = 42 000 євро брутто на рік. 1,78% × 42 000 € = 747,60 накопичена пенсія на рік. 747,60 євро річної пенсії × 20 років = 14 952 євро річної пенсії. Річну пенсію 14 952 євро ділимо на 14 (12 календарних місяців + 2 додаткові зарплати) = 1 067,99 євро брутто пенсії на місяць.

Як дізнатися розмір своєї пенсії
Зайти на спеціальний сайт і подивитися (допоможе ID Austria) або ж скористатися цим калькулятором.

Чи існує мінімальна пенсія
Як такої мінімальної пенсії в Австрії немає, але є сума, на яку буде орієнтуватися держава і до якої буде доплачувати пенсіонеру грошима чи видавати в іншій формі. Станом на 2025 рік мінімальні місячні розміри наступні:

— 1273,99 євро на одну людину чи 2009,85 євро на пару за умови 15 років пенсійних відрахувань і більше.

— 1386,20 євро за умови 30 років пенсійних відрахувань і більше.

— 1656,05 євро на одну людину чи 2235,34 євро на пару за умови 40 років пенсійних відрахувань і більше.

Пори цьому враховується весь додатковий дохід пенсіонера. Тобто якщо він працює чи є підприємцем, це зменшує можливу доплату.

Також є максимально можливий розмір пенсії — 3898,36 євро на місяць, за умови відрахувань з максимальної бази заробітної плати протягом мінімум 45 років.

Що впливає на розмір пенсії
1. Кількість місяців відрахувань (роботи): чим їх більше, тим вища пенсія.

2. Розмір заробітної плати чи прибутку, бо відрахування пенсії рахується як відсоток від них.

3. Кількість пільгових періодів у страховому стажі, бо там є обмеження і різні розмірі відрахувань, які за них зараховуються.

4. Вік, коли ви хочете вийти на пенсію. Є варіанти, коли це можна зробити раніше, але із зменшенням розміру пенсії. Або ж пізніше із її збільшенням.

Хто займається пенсійним забезпеченням
Австрійський пенсійний фонд — Pensionsversicherungsanstalt (PVA). Саме туди треба буде звертатися із заявою про отримання пенсії, коли всі передумови виконано. Ну або ж по будь-яких інших питаннях щодо пенсійного забезпечення.

Як фінансується пенсійна система
Участь в пенсійній системі є обовʼязковою для всіх: для працівників це 22,8% від зарплати (10,25% платить работодавець + 12,55% сам працівник), а для підприємців 18,5% від прибутку. Максимальна база заробітної плати з якої беруться пенсійні відрахування становить 6825 євро на місяць, а далі вже пенсійні відрахування не нараховуються.

Ті, хто працюють сьогодні фінансують пенсію для тих, хто вже на пенсії. Це завжди актуальні робітники і їх відрахування. Тому сподіваємося і віримо у людей майбутнього!

2/3 пенсійного фонду надходить від працюючих і ще 1/4 фінансується з держбюджету. Особлива недостача само покриття спостерігається в підприємців, де не вистачає 55%.

Особливості пенсійного забезпечення для приватних підприємців
Для підприємців діють загальні правила, але накопичити хорошу пенсію складніше, бо її підприємець платить повністю сам, на відміну від працівника, де разом з ним пенсійні відрахування робить і работодавець. Ну і через низькі прибутки чи високі витрати бізнесу пенсійні відрахування можуть бути нижчими, що впливає потім на розмір пенсії.

Які є варіанти збільшення пенсії
Окрім державного пенсійного фонду, який є обовʼязковим, працівник може розраховувати на додаткову пенсію, якщо були зроблені відрахування в додатковий фонд. Спеціальний страховий фонд від работодаувця (betriebliche Vorsorge), в який весь час робилися відрахування. Або ж самостійно в приватний фонд (private Vorsorge), куди входить додаткові пенсійні відрахування, страхування життя та інвестиції. Є ще один варіант — добровільно доплатити пенсійні внески, яких не вистачає.
Блондинка в Законе• 28 июля 2025
подруга пішла на пенсію в червні. вчитель. пенсія 11 тис.
Гопница-Советчица• 28 июля 2025
Ответ дляБулькаю
У нас много совместителей, работающие семейными врачами и это девушки около 30 лет, приносят мне справки о ЗП для начисления больничных и зп у них в среднем 35 тысяч
Сколько с этой зп надо откладывать, чтобы жить на эти деньги на пенсии?
Гопница-Советчица• 28 июля 2025
Ответ длязаварний look
Медики, хто хоче працюють і заробляють.
У врачей, может, и есть возможность. У медсестры обычно нет (не все ставят капельницы или уколы). Зп около 10. Что с этих денег можно отложить? Учитель без репетиторства как выживет?
Дама-мадама• 28 июля 2025
Ответ дляГопница-Советчица
Государство считает, что мы можем жить на 26% от своей зарплаты - именно так сейчас насчитывают пенсию
Иванка Бур• 28 июля 2025
підтримую.
Ще задовго до війни казали про накопичувальну пенсію. А зараз, з війною, падінням економіки держ пенсія прямує до 0, ще якщо зараз якось воно працює, то за 10-20 років, коли нам виходити на пенсію то буде 3 копійки, або навіть і тієї не буде.
Амелі на мілені• 28 июля 2025
Ответ дляГопница-Советчица
Пришла я к лору пробки промьіть. Медсестра одна на 2 кабинета,т е у нее мин 1,5 ставки. Просидела полчаса, медсестра ’ у другого врача’. Пришлось позвать, дать 200 грн и тогда мне за 3 мин все сделали. Я так понимаю, такой алгоритм зарабатьівания. Или плати( запись у меня бьіла) или она ’ в другом кабинете’ Вот и считайте доход к ее 15 официальньім
Иванка Бур• 28 июля 2025
Ответ дляПуки-куки
Але ж це ви мало працювали. З 20 до 65 виходить половину прогуляли
справа в тому, що за 45 років стажу пенсія буде 4000
Гопница-Советчица• 28 июля 2025
Ответ дляАмелі на мілені
Нет, не считайте. Хотя и на 15 сейчас без своего жилья не прожить.
Амелі на мілені• 28 июля 2025
Ответ дляДомовенок Кузя
Что смешного?
Получает такую пенсию ?
И продолжает работать.

Что мешает остальным так же?
Ничего не мешает. Вьі реально сами не можете оценить большая или нет????
Амелі на мілені• 28 июля 2025
Ответ дляГопница-Советчица
У нее не 15
Амелі на мілені• 28 июля 2025
Ответ дляИванка Бур
підтримую.
Я с 90 х ето сльішу
Гопница-Советчица• 28 июля 2025
Ответ дляАмелі на мілені
У нее не 15
А сколько? И с чего вы взяли, что ей за 2 кабинета платят больше? В гос больницах никто не спешит доплачивать.