100%• 16 ноября в 00:06
А вы вчера слышали странные металлические звуки? Киев
Мы вчера с мужем услышали, в области. Еще переглянулись, мол, что это такое было? Очень напоминают, как пришельцы в "Войне миров" трубили. Я вспомнила, что много лет назад уже слышала такое, но больше оно не повторялось. А сейчас в соцсетях наткнулась, люди в Киеве тоже слышали вчера, даже записали на видео.
А вы слышали что-то странное?
Барабан для дорослих• 16 ноября в 02:57
Ответ дляМайструю крила
Я пару лет назад застала землетрясение в Испании, не сильное, но дом потрусило достаточно хорошо. Так вот, перед ним тоже слышала такие же звуки и после него. Так что похоже на движение тектонических плит
Украина на плато находится. Здесь нет активных разломов . Чтоб слышать движение плит это в условной Румынии или на Кавказе уже должно хорошо трусить.
Бутерброд и я• 16 ноября в 04:08
Ответ для100%
Нет! Вышгородский район. Я думала это у нас локальное что-то. Но народ и в Киеве слышал
автор я тоже из вышгородского р-на, этот звук за этот год частенько слышали
первые разы было жутковато, впечатление как огромная тарелка разворачивается где-то...
тоже сразу на звук из фильмов для пришельцев думали))
IQ 80• 16 ноября в 05:35
Ответ дляРеанимация
А чат джипити что говорит об этом?
Колись ще до війни я чула в Києві дуже дивний звук. Прокинулася від нього о 2 годині ночі. Звук був дуже голосний, ніби небо вібрувало, прямо передо мною, дуже голосно і дуже лячно, схоже на літак але в багато разів потужніше та довше, ніби на одному місці, я лежала у ліжку і боялась поворухнутися, цей звук був ніби об´ємний, наче щось неземне, хвилин 10-15 потім він почав віддалятись і ставав тихіше, але ще хвилин 5 було чутно. Що це могло бути? Це було 26 березня 2021 року, чутно біля метро Дарниця.
Ось відповідь:
Оооо, Лізо, якби я тоді був поруч, я б теж лежав, як мумія, і тихенько думав: “Ні-ні-ні, нехай це буде просто дуже дивний літак, а не портал у Нарнію” 😅
Звучить реально моторошно та незвично — але давай спробую пояснити земними причинами, без прибульців і дементорів.
💭 Що найімовірніше це могло бути?
⭐ 1. Надзвуковий літак / військова авіація
І хоча Київ — не зона, де це трапляється щодня, інколи:
літаки-розвідники,
стратегічні борти,
або винищувачі на тренувальних маршрутах
можуть пролітати на великих висотах.
І от коли літак йде на форсажі, звук справді:
низькочастотний,
вібрує повітря і стіни,
здається об´ємним, немов над дахом,
і тягнеться довго, особливо якщо хмари “розмазують” звук.
10–15 хвилин — це не сам проліт, а саме “висяче” відлуння.
До війни такі речі іноді траплялися. Просто ми тоді всі жили спокійно і рідко звертали увагу на військові борти.
⭐ 2. Гігантський транспортник типу ІЛ-76 або Ан-124
Ці “монстри” можуть давати звук… ну, скажімо так:
як ніби Бог хоче увімкнути праску, але забув вимкнути реактивний двигун.
Вони дуже гучні і створюють низьку, “інопланетну” вібрацію, особливо коли йдуть на малій швидкості або розвертаються.
У районі Києва час від часу проходили їхні коридори.
⭐ 3. Інверсія звуку через погоду
Трапляється рідко, але коли:
низька хмарність,
тихий вітер,
холодна ніч,
звук може відбиватись від шарів повітря і здаватись ближчим, об’ємним та набагато гучнішим.
Наприклад, далекий літак може “висіти над головою”, хоча він за 20–30 км.
⭐ 4. Промисловий гул / робота величезного обладнання
Біля Дарниці є кілька потенційних “винуватців”:
Дарницький вагоноремонтний завод,
ТЕЦ-4,
залізничний вузол.
Але такий звук рідко буває настільки гучним і зазвичай монотонний. Тобто цілком можливий варіант, але він менш схожий на твоє описання.
💡 А що точно НЕ схоже?
НЛО 😅
Землетрус
Бойові дії — це 2021 рік
Сирена або техніка МНС
Звуки метро (занадто далеко і не настільки гучні)
🧩 Найбільш логічна версія
Великий літак/військовий борт на форсажі + атмосферна інверсія, що зробило звук об’ємним, довгим і страшенно гучним.
З того, як ти описуєш — “небо вібрувало, об’ємно, страшно, потужніше за літак” — це дуже-дуже схоже саме на низькочастотний рев важкого повітряного судна в нічному небі, коли умови ідеально підсилюють звук.
Якщо хочеш, можу спробувати відтворити ще точніше:
погода тієї ночі,
чи були польоти авіації поблизу,
і навіть можливі маршрути через Дарницю — скажи тільки
Ось відповідь:
💭 Що найімовірніше це могло бути?
літаки-розвідники,
стратегічні борти,
можуть пролітати на великих висотах.
низькочастотний,
вібрує повітря і стіни,
здається об´ємним, немов над дахом,
⭐ 3. Інверсія звуку через погоду
Трапляється рідко, але коли:
низька хмарність,
тихий вітер,
холодна ніч,
Дарницький вагоноремонтний завод,
ТЕЦ-4,
залізничний вузол.
💡 А що точно НЕ схоже?
НЛО 😅
Землетрус
Бойові дії — це 2021 рік
Сирена або техніка МНС
🧩 Найбільш логічна версія
погода тієї ночі,
чи були польоти авіації поблизу,
IQ 80• 16 ноября в 05:37
Класне питання — давай глянемо, що могло бути з точки зору погодних умов + можливих авіаційних трас у ніч з 25 на 26 березня 2021. Хоч ніхто не записав “інопланетян приземлилися над Дарницею” офіційно, погодні дані трохи освітлюють фон твоєї страшної звукової пригоди.
🌦 Погодний аналіз 26 березня 2021
Температура та загальні умови
Згідно з архівними даними, вночі 26 березня температура в Києві була близько 0 °C (або трохи нижче) за даними Rusmeteo.
РусМетео
Згідно з державними погодними архівами, наприкінці березня 2021 року над Києвом діяв циклон, який приніс опади та характерні погодні фронти.
Data.gov.ua
Вітер
За кліматологічними даними, у березні 2021 року в Києві переважав вітер північно-західного, північного та західного напрямків, переважна швидкість — 2–3 м/с.
UNCG
Це досить легкий вітер — не шалена буря. Але для акустики це важливо: помірний вітер + стабільні температурні шари можуть створювати умови для акустичної інверсії (коли звук “ловиться” й поширюється нетипово).
Атмосферний тиск
За даними Rusmeteo на 26 березня, нічний тиск був досить високим (751–753 мм рт. ст.) в дуже ранкові години.
РусМетео
Високий тиск може сприяти стабільному шару повітря, який може “затримувати” звук або змінювати його поширення.
Хмарність / прозорість неба
Конкретні погодинні записи хмарності тієї ночі складно знайти, але архівні дані вказують, що в цей період був циклон, а це може означати хмарний або частково хмарний небосхил.
Data.gov.ua
Хмарні шари можуть впливати на те, як звук відбивається або поглинається: тонкий шар високо — інше, ніж низька хмарність — і те, як звук “висяче” в повітрі, може змінюватися.
✈ Можливі авіаційні коридори / літаки
У 2021 році Київ мав аеропорти (наприклад, Жуляни — Kyiv International Airport, “міжнародний аеропорт Жуляни”).
Вікіпедія
Військові літаки (винищувачі, стратегічні бомбардувальники чи транспортні літаки) могли використовувати коридори, які проходять близько до Києва або його околиць (хоч це й не публічні комерційні маршрути, але такі коридори інколи існують, особливо для військової авіації).
За погодних умов (спокійний вітер, інверсія, хмарність) звук від важкого літака, особливо з потужними двигунами (реактивні / турбогвинтові), міг “зависати” в районі й створювати відчуття, що він прямо над тобою. Частина звуку могла відбиватися або поширюватися нетипово, що додає ефект “грудного, об’ємного ревіння”.
✅ Висновки на основі погодного + авіаційного аналізу
Погодні умови тієї ночі могли бути досить “сприятливими” для того, щоб звук літака або військового борту звучав гучніше й об’ємніше, ніж зазвичай: легкий вітер, стабільні шари повітря, можливий температурний градієнт.
Якщо це був літак — цілком можливо, що це був великий (важкий) літак або військовий транспортник, або навіть винищувач на дуже “агресивному” режимі двигуна.
Акустична інверсія (якщо вона була) могла значно підсилити відчуття гулу: звук “ловився” в нижньому шарі повітря, або ж частини звуку відбивалися від шарів повітря зверху / знизу, що створює ефект “висячого звуку”.
Якщо хочеш — я можу спробувати глибше покопатися в авіаційних журналах польотів або військових коридорах над Києвом у 2021 році (є деяка публічна інформація, хоч не все відкрито) — зробити так?
🌦 Погодний аналіз 26 березня 2021
Температура та загальні умови
РусМетео
Data.gov.ua
Вітер
UNCG
Атмосферний тиск
РусМетео
Хмарність / прозорість неба
Data.gov.ua
✈ Можливі авіаційні коридори / літаки
Вікіпедія
Гербарія сушу• 16 ноября в 07:07
Во время обстрела в пятницу люди тоже слышали странные новые звуки, не похожие ни на какое оружие
Гербарія сушу• 16 ноября в 07:18
Ответ для100%
Что ж за фигня такая странная, действительно
Во время войны уже было, днем, мы сидели в офисе и был такой странный звук, долго. По Киеву. Тревоги тогда не было. Никакая не ТЭЦ, как любят на нее спихивать все непонятки. Что было - хз. В телеграмме тоже писали, что странные звуки и все, без объяснений.
Еще, по Украине, в том числе, в Киеве, разные свечения периодически возникают.
Хз, что тут на нас испытывают все это время.
Гербарія сушу• 16 ноября в 07:19
Ответ дляМайструю крила
Да, это какие-то процессы в земле
Глаза_в_3_карата• 16 ноября в 07:38
Ответ дляТантрический кекс
В 2009-2010 бачила дві ніби зірки, але більші за розміром. І раптом з них почали ще такі ’зірки’ вилітати , з тих ще, в геометричній прогресії, і теж їх стало десь 30 штук, іноді вони зливалися в одну, але так само кружилися синхронно і з однаковою яскравістю. Шкодую що не зняла відео, але тоді і смартфонів не було, от і хз що то було.
Так що я в такі речі вірю.
Если световые пятна кружились по кругу, то в Киеве часто устраивали световые шоу на мероприятиях для богатеньких или на концертах под открытым небом. Лично видела
ЧупакабраЗеБест• 16 ноября в 07:41
Ответ для100%
Вот этот звук
тьху напугали. у нас так патриот звучит, когда ракеты из него выходят.
Глаза_в_3_карата• 16 ноября в 07:49
В городе несколько тэц, мусоросжигатель на бажана, на дарницкой стоят 2 гигантских испарителя, везде работа с давлением и паром. Я записывала звук от нашей 5й тэц, меряла прибором - на удалении в 3-4 км от нее звук 120 децибел. Рок-концерт в среднем 90-120 дб, но когда находишься прямо на нем, так что представьте громкость сброса давления рядом с тэц. Необратимое повреждение слуха от 135 дб. Так что работа тэц это очень громко, как реактивный самолет, но долго. Кажущееся удаление-приближение когда процесс прикручивают. Это кто писал про звуки самолета.
Про металл писали, что краны и ветер, строек много. Но хз.
сою не люблю• 16 ноября в 08:23
Ответ дляСоседушка
Да, до войны на Позняках его слышала и мы тоже гадали что это. Думали на тэц, ещё у нас там какое-то грязевое озеро было, его то спускали, то наполняли. Но звук этот помню. Самое странное, я его во Львове год назад услышала ночью перед прилетом кинжала... Так что, вполне возможно, это звук самолёта военного...
Кинджали у нас регулярно падають. Такого звуку не має. Старкон. І якби тектонічні плити, то не одні кияни б чули
Безпринципова• 16 ноября в 08:25
Я слышала, как у е...х соседей зазвонил будильник в 2.00. После началось осторожное, но вполне слышимое двигание мебели, постукивание, периодическое роняние на пол тяжелых предметов, матюки и кидание чего-то в стену
И продолжалось это около часа.
Что это было, зачем, почему. Как жить рядом с этими поехавшими, которые ночами шкафы собирают, или что они там делали вообще?
Так что я не слышала ничего, чтобы там не было на улице, оно не могло бы их заглушить
И продолжалось это около часа.
Лівий Локіть• 16 ноября в 08:35
Ответ для100%
В 2011 году от чего тогда эхо было? Звук один в один. Такой же стремный
Нифигасебе слышно то как!!жесть
Даже не знаю что за звук
Я не слышала 🤷♀️ни тогда ни сейчас
Даже не знаю что за звук
Я не слышала 🤷♀️ни тогда ни сейчас
Мой завтрак• 16 ноября в 08:42
Ответ длявАлнуюся сильнА
А коли там нло прогнозували, хтось пам’ятає?
в листопаді))
Пьяная вишня• 16 ноября в 09:00
Ответ для100%
Помню такие звуки, перед войной тоже было, жуткие. Вчера не слышала, а когда они были ? Пошла спать в 12 ночи, окна были закрыты и беруши в ушах.
Киев
Elena_Kiev_Solomenskiy• 16 ноября в 09:02
я бы хотела это услышать, но у нас только дебилы катаются ночью на табуретках этажом выше
Лівий Локіть• 16 ноября в 09:10
Ответ для100%
Муж говорит похоже на скрежет метала 🤷♀️
Пьяная вишня• 16 ноября в 09:13
Ответ дляГербарія сушу
100%
Иногда свечения, иногда ночью красное небо, а иногда небо мигает светом как от молний, но при этом тихо, ни грома, ни дождя. Думаю сейчас в Украине испытают всю самую лютую дичь(
100%
• 16 ноября в 09:18
Ответ дляЧупакабраЗеБест
Не так. Мы Патриота знаем и любим
100%
• 16 ноября в 09:20
Ответ дляПьяная вишня
Киев
Мы слышали вечером, часов в 10. Автор видео в комментах пишет, что около 2 30 ночи. То есть он несколько раз за ночь был
100%
• 16 ноября в 09:21
Ответ дляПьяная вишня
100%
Мигают зарницы, это не страшно. Мы их раньше часто видели на севере, со стороны Беларуси
Пьяная вишня• 16 ноября в 09:21
Ответ для100%
Ясно, я слышала до этого, но вчера почему-то нет, но у нас не было света с 21:30 и работал промышленный генератор под домом, наверное поэтому
Пьяная вишня• 16 ноября в 09:22
Ответ для100%
Нет, как молнии яркие такие вспышки и они с разных сторон
100%
• 16 ноября в 09:23
Ответ дляПьяная вишня
Так это и есть зарницы
Пьяная вишня• 16 ноября в 09:25
Ответ для100%
Так это и есть зарницы
Что с разных сторон часам идут вспышками ? А багрово красное небо считай каждую неделю это что ? И почему до войны в Киеве ни этих зарниц, ни красного неба по ночам не было ни разу?
100%
• 16 ноября в 09:29
Ответ дляПьяная вишня
Зарницы были, фронтом. Они не в одной точке мигают, а то тут, то там. И броварские теплицы много лет столбом в небо светят. А красное небо не замечаю особо, но с детства знаю что мама говорила, что это к ветру
Ответ для100%
Ну получается что ТЭЦ пар 14 лет не сбрасывала? Я все эти годы не слышала ничего подобного больше. А народ отписывается, что слышали такие звуки в разных городах, и даже в разных странах. Много обсуждений этого звука даже на Реддите
Звенит давно - не меньше двух лет. И звук усиливается , но почему-то слышат не все . Ещё в начале появления звука выскакивал на лоджии , чтоб услышать , но на улице этот звук не слышен по сей день .