Ананомчикус• 01 января 2022
«З прийдешнім Новим Роком!» нова мода на привітання
Сама розмовляю українською. Але слово «прийдешній» чомусь дратує. Чим «наступаючий» не догодив?
Всі соц мережі почали з «прийдешнім» вітати.
Ананомчикус
• 01 января 2022
Ответ дляФорс мажор
З прийдешнім вітали 30-31го. Для мене звучить так, наче вже прийшов
О, і для мене також)
Дюйм оф о4ка• 01 января 2022
Ответ дляАнаномчикус
Ще мене дратує слово «смаколики»
якщо дратує українська мова, це вже діагноз
буреЛОМКА• 01 января 2022
Ответ дляАнаномчикус
Ще мене дратує слово «смаколики»
є ще гірше...добреники
ДинамоКит• 01 января 2022
Новий Рік приходить, а не ’наступає’. Тому граматично правильна форма ’прийдешній’, а не ’наступаючий’ (калька з російської)
Ананомчикус
• 01 января 2022
Ответ дляШкура Шуры
Мне нравится мода говорить ’крайний год, случай...’
Меня почему то это не бесит, но сама так не говорю и не буду. Тоже непривычное выражение и звучит немного странновато. Но не бесит.
Бесит «чилить», «на чиле», «смаколики»
Ананомчикус
• 01 января 2022
Ответ дляДюйм оф о4ка
І який у мене діагноз?
Ананомчикус
• 01 января 2022
Ответ длябуреЛОМКА
є ще гірше...добреники
Такого ще не чула)))
Дюйм оф о4ка• 01 января 2022
Ответ дляАнаномчикус
І який у мене діагноз?
щось з нервами не в порядку
Одни_мысли• 01 января 2022
Мне нравится. Наступаючий вообще не звучит. Новий рік приходить, наступает что-то другое(
Ананомчикус
• 01 января 2022
Ответ дляДюйм оф о4ка
щось з нервами не в порядку
А якщо російка мова бісить тоді який?
ZaRaZa• 01 января 2022
Разговариваю на русском, окончила русскую школу, классный руководитель еще из тех, кто застала закон о колосках и потеряла в нем сестру. Учитель украинского языка и литературы. Была. И всегда з прийдешнім вітала. Интересно, почему вас раздражает обычное слово из словаря? Может, надо просто меньше раздражаться?
Ручки-Крючки• 01 января 2022
Откуда этот «прийдешній» взялся? Первый раз слышу в этом году. Хотя учила украинский и книг много читала.
Не танцую- но пою• 01 января 2022
Активні дієприкметники не властиві українській мові (ми не вживаємо напр. під´їжджаючий автобус)))) Тому так. Правильно змінювати на ’що наступає’. Теж не дуже здорово))) Найкраще, мабуть ’Щасливого Нового року!’
Танцепесенная• 01 января 2022
Бо ’наступаючий’ - то з російської. У фразі українською навіть звучить коряво.
Я не на долго• 01 января 2022
Ответ дляДинамоКит
Він має ноги? Чому приходить? Може вже тоді настає?
Тамбовский мел• 01 января 2022
Ответ дляРучки-Крючки
Я в прошлом году услышала эту атаку прийдешнього року. Тоже удивлялась. Слово не нравится.
Винник• 01 января 2022
Ответ дляШкура Шуры
Меня так удивили поздравления - «сегодня, 31 декабря, в крайний день 2021 года, хотели…»
В смысле, крайний день года? Вот к чему это? Лепят куда угодно это «крайний»
Не танцую- но пою• 01 января 2022
Ответ дляРучки-Крючки
Все життя був)
Кофе в лобби• 01 января 2022
Ответ дляДюйм оф о4ка
У нас есть наше украинское слово ласощi, а смаколики - это полонизм, зачем нам польский язык в Украине?
АнтиТанкист• 01 января 2022
Кстати, про прийдешний млышала уже лет 7 назад так точно, никакая это не мода
СкиниУскачи!• 01 января 2022
Я 81 р.н., Київ. Навчалась в гуманітарному класі. Завжди наша вчителька вітала нас з прийдешнім НР. Він же не військо, щоб наступати...
Луковая• 01 января 2022
Кстати, если есть тут реальные филологи, как правильно, дощ падає чи йде?
Зефирная попка• 01 января 2022
Тому що новий рік настає або приходить, звідси прийдешній, а не наступає, наступаючий - це невдала калька з російської мови.