Хочу на Балі• 07 августа 2023
Чому в нашій країні такі дорогі похорони
Навіяно темою про пам´ятників за 20-60 тис.
Треба гроші збирати на це? Самі похорони, місто теж дорого?
Якщо немає грошей, зовсім, то як буде?
Бідних, одиноких - як хоронять?
У Європі це теж дорого все? Чи там простіше? Як?
Якщо немає грошей, зовсім, то як буде?
Бідних, одиноких - як хоронять?
барабанщица• 07 августа 2023
Ответ дляБорщик
Ви така наївна. Ви хочете, щоб вам безкоштовно надали труну, пам´ятник, викопали яму і ще кафе на додаток?
В мене наївності нараз 0,0%
1. Кафе - не розумію того, більш того - ховаючи бабусю-дідуся, столи не анкривали зовсім
2. Пам*ятник - то вже опція за бажанням, а не життєва необхідність, що має вирішитися за день-два
3. Проблема в тому (... і мої пости мають цей посил) що люди, що хочуть бюджетно поховати рідних, все рівно мають щонайменше на тис 10-15 розкошелитися. А тих, хто якраз бюджетно ховає, ці 10-15К дуже-дуже важливі. Розумієте?
І при похованні у людей мало часу щоб шукаии дешевше/шукати варіанти
Борщик• 07 августа 2023
Ответ длябарабанщица
В мене наївності нараз 0,0%
Поясніть мені, хто має надати труну, костюм, грим, як вище писали, викопати яму, провести кремацію безкоштовно? Це все має ціну і це нормально. Ви б надавали ці послуги безкоштовно, щоб ’не наживатися на чужому горю’.
барабанщица• 07 августа 2023
Ответ дляБорщик
Це має оплачувати людина, так
Але ціни мають бути підйомними, а не 1 день в морзі - 4к (умовно)
А знаєте чому я пишу про ’наживанні на чужому горі’? Бо коли люди ВПЕРШЕ СТИКАЮТЬСЯ З ТИМ, то до них сунуть/їм дзвонять тварі, що якраз наживаються на людському горі
Похоронні агенти, що представляються державними
А людина в горі, немає того ’досвіду’ - вона там гребе кого привела ДІЛЬНИЧНИЙ ЛІКАР? От про таких тварюк і міст пост
Колупалочка• 07 августа 2023
Ответ дляНа паровозе
то куди треба приходити, як правильно робити?
Зразу приходити в комунальну ритуальну службу, не до приватників. А як приватники будуть наполягати, то все одно відмовлятись. В комунальників теж добре розвинутий сервіс, до прикладу, в нас так само, як і в приватників, є чоловік, який бігає і оформляє людям необхідні документи.
Але це все залежать від міста. В моєму - так, як я пишу. Може в інших містах навіть комунальники вимагають за місце гроші, але тоді є хороший спосіб - йти жалітись до мера) Як мер не допоможе, то і в прокуратуру. Бо, по закону, місце безкоштовне.
Борщик• 07 августа 2023
Ответ длябарабанщица
Це має оплачувати людина, так
Я з таким не стикалась, ніхто в двері не ламався, мало того, ніхто з ритуальних служб і в курсі не був, що у нас хтось помер. До кого хотіли, до того і звернулись. Ви трохи перебільшуєте.
Где тут 0?• 07 августа 2023
Ответ длябарабанщица
Це має оплачувати людина, так
Хранение в морге тоже бесплатное, если речь о разумных сроках. Тот случай когда ’без лоха жизнь плоха’, в те морги фиг устроишься. Они же берут вот эти ’1 день в морзі - 4к’ без всяких документов про оплату.
барабанщица• 07 августа 2023
Ответ дляБорщик
Я не перебільшую, бо двічі з тим стикалися - з різницей РІВНО в рік (день в день)
(Дай Боже на цьому все)
В першому випадку першою приїхала поліція - і після них ПРИЙШОВ до нас ритуальщик (за кілька зв буквально)
В другому - скотина-дільнична НА ПОРОЗІ дзвонила і інформувала
Після того за 2 хв нам зателефонували, але були нахер послані
(Дай Боже на цьому все)
Где тут 0?• 07 августа 2023
Ответ длябарабанщица
(Дай Боже на цьому все)
У частников не всегда дороже гос. контор, если часть работы делать самому, речь об оформлении бумажек, общении с моргом и кладбищем.
Борщик• 07 августа 2023
Ответ длябарабанщица
(Дай Боже на цьому все)
І що виламали вам двері? Чи запропонували свої послуги, ви їм відмовили і на тому розійшлись?
Затишне кубло• 07 августа 2023
Ответ дляХочу на Балі
При житті на ту людину стільки грошей витрачали, цікаво?
Це понти такі?
Кому користь від цього?
Це понти такі?
Кому користь від цього?
при житті - то користь для живого. Може, матеріальна, може моральна. А на кладовищі - то не має жодного сенсу....
барабанщица• 07 августа 2023
Ответ дляБорщик
зайшли без дозволу у двері, так
і почали разом з представниками поліції пропонувати ’швидесенько’ вивезти до моргу, бо літо ж, запах, а у вас мала дитина... і т.д.
як думаєа, пересічна людина, що стикається зі смертю вперше в житті - буде адекватно мислити, перевіряючи слова представника поліції і дяді на порозі?
п.с. повторюсь, вдруге ці скоти разом з дільничною були послані матом. І не шкоду за свй вчинок
МадамОхмури• 07 августа 2023
Ответ длябарабанщица
тварі, що заробляють на людському горі...
Завжди найдорожче було народження і смерть .
барабанщица• 07 августа 2023
Ответ дляМадамОхмури
Ви знаєте, мені народити вдалось безкоштовно - по швидкій набагато раніше строку
МадамОхмури• 07 августа 2023
Ответ длябарабанщица
А підготовка? Саме поховання також буде безкоштовним. Урну можливо і самому прикопати(
Злива інформації• 07 августа 2023
Не знаю як в Європі, напишу про Туреччину. Розтин не проводять якщо немає підозр щодо причин смерті. В більшості ховають наступного дня. Місце на цвинтарі безкоштовне. Машина, що відвозить тіло-від мечеті району. Ховають тут в савані, в труні тільки тіло відвозять на цвинтар, то ж труни, як би правильно сказати, багаторазового використання. Як хтось помирає, то в найближчий мечеті повідомляють про це з динаміку на весь район, хто знав померлого приходять на молитву. Родичі можуть найняти кухню, приїздять до тієї мечеті в спец автомобілі і роздають поминальний обід або солодощі всім бажаючим. Ну, і потім вдома збираються на молитви. Чай, печиво прийнято приносити відвідувачам, бо родині померлого не до цих справ. Коли в мене померла бабуся в Запоріжжі 3 роки тому, чоловік був в шоці що нам скромний похорон (морг, місце, доставка на цвинтар, відспівування і поминальний обід на 10 людей в столовці) обійшлися в 2 тис долл. А що у вас держава про похорон не піклується? Нє... А якщо немає коштів в родини? А хз дійсно... В сенсі відспівування за гроші?
P. S. Якщо людина не мусульманин, то є кладовища для інших конфесій, виділяють місце там.
ОбережнаЯ• 07 августа 2023
Ответ дляХочу на Балі
Усе життя треба накопичувати на поховання. Це сенс життя людини.
С чего вы взяли? В каждом городе есть бесплатные кладбища. Место на которых выделяется по факту смерти. Памятники - это личное желание родственников. Можно поставить просто табличку.
Кремация вообще не требует ни могилы, ни крестов.
Перед началом войны я с соседями хоронили одинокого мужчину-алкаша с нашего дома. Кремация со всеми атрибутами нам обошлась в 12 тыс грн. Соседи за вечер собрали. Киев.
Цікавий писочок• 07 августа 2023
Відповідь же очевидна- елементарні основи економіки!
Ціну формує попит, і не інакше!
І поки народ буде платити такі прайси, ціни і надалі рости будуть.
Цвинтар біля міста, щодня мінімум 2-3 похорони, буває і 5, і більше в день
Ціну формує попит, і не інакше!
Солоденька цукОрка• 07 августа 2023
Ответ дляНематрьошка
поминальный обед на 100 чел, тоже не здраво...имхо
И мама, и брат были очень хорошими людьми,общительными + у нас одной родни много и мы все хорошо общаемся.
На похорон пришло больше 200 чел. И к маме и к брату.
Половина осталась на поминальный обед.
ЧупакабраЗеБест• 07 августа 2023
Ответ дляНе будь КакСвета
А ещё там каждый год надо платить за место, если не платишь, то отдают другим людям. У нас тоже хоронят в одной могиле.
всмысле другим, а самого покойника куда?
Чудо в декрете• 07 августа 2023
Пам`ятників (якщо ми говоримо про подвійний) по 20-60 тис. вже практично нема, тим більше нормальної якості. В перші місяці війни мама замовляла подвійний (і то, в одному з найдешевших в нашому місті б`юро/компанії) не з самого дешевшого матеріалу (бо найдешевший - дуже неякісний, то навіть не граніт, а якась суміш з гранітом) - то вийшло 80 тис. Я навіть боюсь подумати, скільки це зараз коштує, більше 100 тис., мабуть точно. Я була проти настільки дорогого, але мама наполягала, що це остання шана моєму батьку і він заслужив на хороший пам`ятник (я її переконувала робити одинарний, бо вона ще не в літньому віці, але вона мене не послухала). Тому ми з чоловіком їй дали 25 тис., ще десь 20-30 похоронів і решта вона докладала сама. Особисто я не розумію цих пишних великих пам`ятників. Я навіть більше за кремацію і малесеньку табличку або хоча б в половину менші пам`ятники. З цікавості гуглила, що ставлять поляки в себе, то там в половину, як не в 3 рази ті пам`ятники менші. І взагалі, було б ідеально, якби на цвинтарі усі могили були з стандартними невеличкими табличками/пам`ятниками. І не було б оцеї гонки ’ в мене пам`ятник красивіший’.
Не будь КакСвета• 07 августа 2023
Ответ дляЧупакабраЗеБест
Ну у нас через 20 лет можно подхоранивать вторым ярусом, думаю там тоже так.
Лупаю цю скелю• 07 августа 2023
порадниця така порадниця, як 3 тис уе на відпочинок у Турречині на тиждень, так - ’можу собі дозволити 3 рази на рік’, а як 2 тис на пам´ятник, так ’навіщо це марнотратство і понти’...
Не будь КакСвета• 07 августа 2023
Ответ дляHelga-ua
В нас на цвинтарі теж так було якийсь час. В мене брат старший помер новонародженим 1977р, похований на дитячому участку.
У меня вопрос почему, не могу найти ответ. Ладно там самоубийц отдельно на краю хоронили, и то в селах, в городе это нереально. А почему дети отдельно?
барабанщица• 07 августа 2023
Ответ дляЛупаю цю скелю
а якщо жодного разу в Туреччині/Єгипті тощо не була?))
Русланка з гілки• 07 августа 2023
Ответ для_amarantik
Мне наверное не понять зачем устраивают шапито с похоронами, а затем пытаются выпрыгнуть из штанов и поставить памятник подороже.
Можно обойтись без всего этого.
Хоронили свекровь осенью. Без шапито, без поминок 42 тысячи. Морг, место на кладбище в районе Лесного массива Киев, транспорт микроавтобус, справки.
Без справок на 7 тыс дешевле
Лупаю цю скелю• 07 августа 2023
Ответ длябарабанщица
то люди різні, і доходи різні )
для когось 2 тис уе - захмарна сума і ’понти’, а для іншого половина місячного доходу.
Не треба когось звинувачувати у ’дорогих пам´ятниках’ і клеймити ’краще б при житті так опікувались’, лише тому, що для вас 2 тис уе - недосяжна сумма
Завжди з рушником• 07 августа 2023
Ответ дляНематрьошка
оркестр на похоронах - это вообще зашквар
це в радянські часи було в моді. Тоді попи не відспівували зазвичай, бо більшість народу офіційно були атеістами, а якийсь ’супровід’ робити було потрібно. Я в дитинстві мешкала в невеликому містечку на головній вулиці, так як зараз пам´ятаю - як звуки оркестра на вулиці - то тіло на кладовище везуть....
Тоска в носках• 07 августа 2023
Соседка поставила своему мужу памятник за 100 000 грн , но они обеспеченные ,много денег ушло на его лечение и дачу продали и один магазин , все равно не спасли ,она чувствовала свою вину и поставила такой дорогой памятник и помимо этого ещё оградка ,могилка в цветах засажена .
Секс-Бомба• 07 августа 2023
Ответ дляКаляка маляка
Мене взагалі тема похоронів розриває.
Зараз хоч прийшла мода і в кожному селі наавть є кафе, де можна замовить обід.
Хто взагалі придумав цю тему, що близькі, які вбиті горем мають турбуватись нагодувать натовп людей. Навіщо?! Хіба їм до цього? Ненавиджу цей момент.
Раніше в селі взагалі треба було організувать готовку цього. Різати худобу. Уявіть цей цинізм?
Пам´ятаю у мене дядько помер в 37 років. Ми жили з бабусею і дідом. Нас не було вдома з батьками. Коли приїхали то вбита горем бабуся рве на собі волосся і скубає качок, виє.
В дворі сусіди ріжуть порося, збивають з досок столи щоб посадить не менше 100 людей, стягують посуд ящиками з горища, 10 тилітрові кострулі, встановлюють груби для приготування їжі по куткам.
Це сюр якийсь, люди самі це придумали. Нащо??? Замість того, щоб дати можливість оплакати і прийняти втрату рідні ганяють по інстанціям з організацією.
За ціни взагалі мовчу.
Памятники ненавиджу.
Собі сказала тільки дешевий хрест або кремацію, щоб ніхто і не ходив до мене. Живим це не потрібно
За ціни взагалі мовчу.
Памятники ненавиджу.
Цілком згодна із Вашим постом. Мене ще поминальні обіди, які перетворюються на пікнік (у кращому випадку) або попойку (у гіршому) на могилах дивують. І збирання цукерок дітьми з могил. Оці тягання мішків із печивом із цукерками, змагання, хто більше збере і швидше забере ті солодощі
Може, це по селах тільки таке.