Хочу на Балі• 07 августа 2023

Чому в нашій країні такі дорогі похорони

Навіяно темою про пам´ятників за 20-60 тис.
Треба гроші збирати на це? Самі похорони, місто теж дорого?

Якщо немає грошей, зовсім, то як буде?
Бідних, одиноких - як хоронять?

У Європі це теж дорого все? Чи там простіше? Як?
барабанщица• 07 августа 2023
Ответ дляБорщик
Ви така наївна. Ви хочете, щоб вам безкоштовно надали труну, пам´ятник, викопали яму і ще кафе на додаток?
В мене наївності нараз 0,0%
1. Кафе - не розумію того, більш того - ховаючи бабусю-дідуся, столи не анкривали зовсім
2. Пам*ятник - то вже опція за бажанням, а не життєва необхідність, що має вирішитися за день-два
3. Проблема в тому (... і мої пости мають цей посил) що люди, що хочуть бюджетно поховати рідних, все рівно мають щонайменше на тис 10-15 розкошелитися. А тих, хто якраз бюджетно ховає, ці 10-15К дуже-дуже важливі. Розумієте?
І при похованні у людей мало часу щоб шукаии дешевше/шукати варіанти
Борщик• 07 августа 2023
Ответ длябарабанщица
В мене наївності нараз 0,0%
Поясніть мені, хто має надати труну, костюм, грим, як вище писали, викопати яму, провести кремацію безкоштовно? Це все має ціну і це нормально. Ви б надавали ці послуги безкоштовно, щоб ’не наживатися на чужому горю’.
барабанщица• 07 августа 2023
Ответ дляБорщик
Це має оплачувати людина, так
Але ціни мають бути підйомними, а не 1 день в морзі - 4к (умовно)
А знаєте чому я пишу про ’наживанні на чужому горі’? Бо коли люди ВПЕРШЕ СТИКАЮТЬСЯ З ТИМ, то до них сунуть/їм дзвонять тварі, що якраз наживаються на людському горі
Похоронні агенти, що представляються державними
А людина в горі, немає того ’досвіду’ - вона там гребе кого привела ДІЛЬНИЧНИЙ ЛІКАР? От про таких тварюк і міст пост
Колупалочка• 07 августа 2023
Ответ дляНа паровозе
то куди треба приходити, як правильно робити?
Зразу приходити в комунальну ритуальну службу, не до приватників. А як приватники будуть наполягати, то все одно відмовлятись. В комунальників теж добре розвинутий сервіс, до прикладу, в нас так само, як і в приватників, є чоловік, який бігає і оформляє людям необхідні документи.
Але це все залежать від міста. В моєму - так, як я пишу. Може в інших містах навіть комунальники вимагають за місце гроші, але тоді є хороший спосіб - йти жалітись до мера) Як мер не допоможе, то і в прокуратуру. Бо, по закону, місце безкоштовне.
Борщик• 07 августа 2023
Ответ длябарабанщица
Це має оплачувати людина, так
Я з таким не стикалась, ніхто в двері не ламався, мало того, ніхто з ритуальних служб і в курсі не був, що у нас хтось помер. До кого хотіли, до того і звернулись. Ви трохи перебільшуєте.
Где тут 0?• 07 августа 2023
Ответ длябарабанщица
Це має оплачувати людина, так
Хранение в морге тоже бесплатное, если речь о разумных сроках. Тот случай когда ’без лоха жизнь плоха’, в те морги фиг устроишься. Они же берут вот эти ’1 день в морзі - 4к’ без всяких документов про оплату.
барабанщица• 07 августа 2023
Ответ дляБорщик
Я не перебільшую, бо двічі з тим стикалися - з різницей РІВНО в рік (день в день)
(Дай Боже на цьому все)
В першому випадку першою приїхала поліція - і після них ПРИЙШОВ до нас ритуальщик (за кілька зв буквально)

В другому - скотина-дільнична НА ПОРОЗІ дзвонила і інформувала
Після того за 2 хв нам зателефонували, але були нахер послані
Где тут 0?• 07 августа 2023
Ответ длябарабанщица
(Дай Боже на цьому все)

У частников не всегда дороже гос. контор, если часть работы делать самому, речь об оформлении бумажек, общении с моргом и кладбищем.
Борщик• 07 августа 2023
Ответ длябарабанщица
(Дай Боже на цьому все)

І що виламали вам двері? Чи запропонували свої послуги, ви їм відмовили і на тому розійшлись?
Затишне кубло• 07 августа 2023
Ответ дляХочу на Балі
При житті на ту людину стільки грошей витрачали, цікаво?
Це понти такі?
Кому користь від цього?
при житті - то користь для живого. Може, матеріальна, може моральна. А на кладовищі - то не має жодного сенсу....
барабанщица• 07 августа 2023
Ответ дляБорщик
зайшли без дозволу у двері, так
і почали разом з представниками поліції пропонувати ’швидесенько’ вивезти до моргу, бо літо ж, запах, а у вас мала дитина... і т.д.
як думаєа, пересічна людина, що стикається зі смертю вперше в житті - буде адекватно мислити, перевіряючи слова представника поліції і дяді на порозі?

п.с. повторюсь, вдруге ці скоти разом з дільничною були послані матом. І не шкоду за свй вчинок
Helga-ua• 07 августа 2023
Ответ дляНе будь КакСвета
Я была на престижном, в Щецине. Только так и не поняла почему у них детский участок отдельно.
В нас на цвинтарі теж так було якийсь час. В мене брат старший помер новонародженим 1977р, похований на дитячому участку.
МадамОхмури• 07 августа 2023
Ответ длябарабанщица
тварі, що заробляють на людському горі...
Завжди найдорожче було народження і смерть .
барабанщица• 07 августа 2023
Ответ дляМадамОхмури
Ви знаєте, мені народити вдалось безкоштовно - по швидкій набагато раніше строку
МадамОхмури• 07 августа 2023
Ответ длябарабанщица
А підготовка? Саме поховання також буде безкоштовним. Урну можливо і самому прикопати(
Злива інформації• 07 августа 2023
Не знаю як в Європі, напишу про Туреччину. Розтин не проводять якщо немає підозр щодо причин смерті. В більшості ховають наступного дня. Місце на цвинтарі безкоштовне. Машина, що відвозить тіло-від мечеті району. Ховають тут в савані, в труні тільки тіло відвозять на цвинтар, то ж труни, як би правильно сказати, багаторазового використання. Як хтось помирає, то в найближчий мечеті повідомляють про це з динаміку на весь район, хто знав померлого приходять на молитву. Родичі можуть найняти кухню, приїздять до тієї мечеті в спец автомобілі і роздають поминальний обід або солодощі всім бажаючим. Ну, і потім вдома збираються на молитви. Чай, печиво прийнято приносити відвідувачам, бо родині померлого не до цих справ. Коли в мене померла бабуся в Запоріжжі 3 роки тому, чоловік був в шоці що нам скромний похорон (морг, місце, доставка на цвинтар, відспівування і поминальний обід на 10 людей в столовці) обійшлися в 2 тис долл. А що у вас держава про похорон не піклується? Нє... А якщо немає коштів в родини? А хз дійсно... В сенсі відспівування за гроші?
P. S. Якщо людина не мусульманин, то є кладовища для інших конфесій, виділяють місце там.
ОбережнаЯ• 07 августа 2023
Ответ дляХочу на Балі
Усе життя треба накопичувати на поховання. Це сенс життя людини.
С чего вы взяли? В каждом городе есть бесплатные кладбища. Место на которых выделяется по факту смерти. Памятники - это личное желание родственников. Можно поставить просто табличку.
Кремация вообще не требует ни могилы, ни крестов.

Перед началом войны я с соседями хоронили одинокого мужчину-алкаша с нашего дома. Кремация со всеми атрибутами нам обошлась в 12 тыс грн. Соседи за вечер собрали. Киев.
Цікавий писочок• 07 августа 2023
Відповідь же очевидна- елементарні основи економіки!
Ціну формує попит, і не інакше!
І поки народ буде платити такі прайси, ціни і надалі рости будуть.

Цвинтар біля міста, щодня мінімум 2-3 похорони, буває і 5, і більше в день
Солоденька цукОрка• 07 августа 2023
Ответ дляНематрьошка
поминальный обед на 100 чел, тоже не здраво...имхо
И мама, и брат были очень хорошими людьми,общительными + у нас одной родни много и мы все хорошо общаемся.
На похорон пришло больше 200 чел. И к маме и к брату.
Половина осталась на поминальный обед.
ЧупакабраЗеБест• 07 августа 2023
Ответ дляНе будь КакСвета
А ещё там каждый год надо платить за место, если не платишь, то отдают другим людям. У нас тоже хоронят в одной могиле.
всмысле другим, а самого покойника куда?
Чудо в декрете• 07 августа 2023
Пам`ятників (якщо ми говоримо про подвійний) по 20-60 тис. вже практично нема, тим більше нормальної якості. В перші місяці війни мама замовляла подвійний (і то, в одному з найдешевших в нашому місті б`юро/компанії) не з самого дешевшого матеріалу (бо найдешевший - дуже неякісний, то навіть не граніт, а якась суміш з гранітом) - то вийшло 80 тис. Я навіть боюсь подумати, скільки це зараз коштує, більше 100 тис., мабуть точно. Я була проти настільки дорогого, але мама наполягала, що це остання шана моєму батьку і він заслужив на хороший пам`ятник (я її переконувала робити одинарний, бо вона ще не в літньому віці, але вона мене не послухала). Тому ми з чоловіком їй дали 25 тис., ще десь 20-30 похоронів і решта вона докладала сама. Особисто я не розумію цих пишних великих пам`ятників. Я навіть більше за кремацію і малесеньку табличку або хоча б в половину менші пам`ятники. З цікавості гуглила, що ставлять поляки в себе, то там в половину, як не в 3 рази ті пам`ятники менші. І взагалі, було б ідеально, якби на цвинтарі усі могили були з стандартними невеличкими табличками/пам`ятниками. І не було б оцеї гонки ’ в мене пам`ятник красивіший’.
Не будь КакСвета• 07 августа 2023
Ответ дляЧупакабраЗеБест
Ну у нас через 20 лет можно подхоранивать вторым ярусом, думаю там тоже так.
Лупаю цю скелю• 07 августа 2023
порадниця така порадниця, як 3 тис уе на відпочинок у Турречині на тиждень, так - ’можу собі дозволити 3 рази на рік’, а як 2 тис на пам´ятник, так ’навіщо це марнотратство і понти’...
Не будь КакСвета• 07 августа 2023
Ответ дляHelga-ua
У меня вопрос почему, не могу найти ответ. Ладно там самоубийц отдельно на краю хоронили, и то в селах, в городе это нереально. А почему дети отдельно?
барабанщица• 07 августа 2023
Ответ дляЛупаю цю скелю
а якщо жодного разу в Туреччині/Єгипті тощо не була?))
Русланка з гілки• 07 августа 2023
Ответ для_amarantik
Мне наверное не понять зачем устраивают шапито с похоронами, а затем пытаются выпрыгнуть из штанов и поставить памятник подороже.
Можно обойтись без всего этого.
Хоронили свекровь осенью. Без шапито, без поминок 42 тысячи. Морг, место на кладбище в районе Лесного массива Киев, транспорт микроавтобус, справки.
Без справок на 7 тыс дешевле
Лупаю цю скелю• 07 августа 2023
Ответ длябарабанщица
то люди різні, і доходи різні )
для когось 2 тис уе - захмарна сума і ’понти’, а для іншого половина місячного доходу.
Не треба когось звинувачувати у ’дорогих пам´ятниках’ і клеймити ’краще б при житті так опікувались’, лише тому, що для вас 2 тис уе - недосяжна сумма
Завжди з рушником• 07 августа 2023
Ответ дляНематрьошка
оркестр на похоронах - это вообще зашквар
це в радянські часи було в моді. Тоді попи не відспівували зазвичай, бо більшість народу офіційно були атеістами, а якийсь ’супровід’ робити було потрібно. Я в дитинстві мешкала в невеликому містечку на головній вулиці, так як зараз пам´ятаю - як звуки оркестра на вулиці - то тіло на кладовище везуть....
Тоска в носках• 07 августа 2023
Соседка поставила своему мужу памятник за 100 000 грн , но они обеспеченные ,много денег ушло на его лечение и дачу продали и один магазин , все равно не спасли ,она чувствовала свою вину и поставила такой дорогой памятник и помимо этого ещё оградка ,могилка в цветах засажена .
Секс-Бомба• 07 августа 2023
Ответ дляКаляка маляка
Мене взагалі тема похоронів розриває.
Зараз хоч прийшла мода і в кожному селі наавть є кафе, де можна замовить обід.
Хто взагалі придумав цю тему, що близькі, які вбиті горем мають турбуватись нагодувать натовп людей. Навіщо?! Хіба їм до цього? Ненавиджу цей момент.
Раніше в селі взагалі треба було організувать готовку цього. Різати худобу. Уявіть цей цинізм?
Пам´ятаю у мене дядько помер в 37 років. Ми жили з бабусею і дідом. Нас не було вдома з батьками. Коли приїхали то вбита горем бабуся рве на собі волосся і скубає качок, виє.
В дворі сусіди ріжуть порося, збивають з досок столи щоб посадить не менше 100 людей, стягують посуд ящиками з горища, 10 тилітрові кострулі, встановлюють груби для приготування їжі по куткам.
Це сюр якийсь, люди самі це придумали. Нащо??? Замість того, щоб дати можливість оплакати і прийняти втрату рідні ганяють по інстанціям з організацією.
За ціни взагалі мовчу.
Памятники ненавиджу.
Собі сказала тільки дешевий хрест або кремацію, щоб ніхто і не ходив до мене. Живим це не потрібно
Цілком згодна із Вашим постом. Мене ще поминальні обіди, які перетворюються на пікнік (у кращому випадку) або попойку (у гіршому) на могилах дивують. І збирання цукерок дітьми з могил. Оці тягання мішків із печивом із цукерками, змагання, хто більше збере і швидше забере ті солодощі Може, це по селах тільки таке.