AnnaOst• 07 января 2024

Вимоги до себе як до мами

Сьогодні почула фразу "мені немає коли розважати дитину, тому в шезлонг і мультики. У мене троє дітей". Мова йшла про дитину якій пів року. В процесі розмови з´ясувалася, що першого я два місяці годувала грудьми, замахалася і двоє наступних на суміші з народження, що я на руках не ношу, на вулиці взимку не гуляю особливо, мультики ввімкнула, старшому телефон дала, бо треба справи по мати і ввдпочити. Я з трьома дітьми якщо не буду егоїсткою трохи, то поїду кукухою і впаду.
Я розумію що у людей різні обставини і з трьома дітьми будеш і мультики вмикати і телефон давати. Але це подавалося як норма, а все інше тіпа одержимі мамаші)
Стало цікаво на скільки такий підхід до материнства норма. Я звичайно спілкуюся з іншими мамами, але ми там всі виходить одержимі мамаші
автор AnnaOst • 07 января 2024
Ответ дляEspresso_caffe
сегодня попался ролик мамы с 4 детьми
первый ребенок - вставала в 6 утра, бантики, прически, 3 кружка
второй ребенок - что ты там, учишься? уроки сделала и ок
третий ребенок - учись как нибудь
четвертый - просто живи

не хватит на всех ресурса у одной семьи для супер-качественного обслуживания
Це зрозуміло про ресурс! Питання в тому, що людина вважає що так і має бути.
У мене в оточенні дві багатодітні мами. Там не так. От я і здивувалася і спитала

ViktoryjaG• 07 января 2024
Ответ дляМама девчонок
Маю трьох дітей. Старша до 1 року на чисто грудному вигодовуванні. Була дуже неспокійна. Погано спала і мені не давала. Весь час на грудях висіла. Потім ще до 2 років пляшку по 7 разів за ніч просила, щоб щось попити.
Середню годувала до 9 місяців, але з такими проблемами, що краще б відразу перевела на суміші. По 2 рази на місяць мала мастити, які не проходили без антибіотиків. Стільки антибіотиків, як вона отримала з грудним молоком, то вже краще б була на суміші. Також мала була дуже хвороблива довгий час, найскладніше з трьох переносила інфекції.
Коли народила найменшу доньку, на 13 день знову почався мастит. На сімейній нараді вирішили переводити малу на суміш. З трьох дітей вона найкраще спала, була найспокійніша, менше чіпляла інфекції, коли була зовсім маленька.
Можливо, просто так співпало, але для мене дитина на суміші виявилась найлегшою у догляді.
Понимаю вас и сочувствую, тоже с первым ребенком три гнойных мастита за 2 месяца, две операции, перевела на ИВ. Но что интересно второго потом нормально кормила грудью вообще без проблем.
автор AnnaOst • 07 января 2024
Ответ дляBejza
Зазвичай так дивуються ті, хто вагітний або у процесі, у них ідеальне материнство, рожеві окуляри.
Моїй дитині півтора роки)
Павела• 07 января 2024
Ответ дляAnnaOst
Моїй дитині півтора роки)
Ви в повноцінному декреті не працюєте?
автор AnnaOst • 07 января 2024
Ответ дляFotografkiev
Я була єдиною дитиною і мною особливо не займалися. Спочатку манеж - потім сама у кімнаті- потім сама пів дня у дома після школи. Сама все робила, сама гуляла, сама уроки вчила, сама прибирала і їсти собі готувала і нічого. Питанням «нащо мене народжували на задаюся». Завжди могла себе розважити, багато чого придумувала, багато книжок читала, гарно вчилася. А зараз діти дуже не самостійні і постійно чекають, щоб їм заняття знайшли.
Тоді всі так росли. Тоді це була норма. Моя мама якій зараз 65 в 5 років прала пелюшки за своєю сестрою. Тоді це теж була норма
Na kablukah• 07 января 2024
Ответ дляAnnaOst
А ще цікаво нафіга троє дітей, якщо не буде подобається ними займатися)
Резонный вопрос.
Для меня подобное поведение-не норма.
Если ты эгоистка-не рожай.
Мама девчонок• 07 января 2024
Ответ дляViktoryjaG
Я теж так і не зрозуміла, в чому була причина такої проблеми. Старшу рік годувала. Лише двічі були мастити і пройшли досить легко.
А з середньою то був якийсь жах. Температура під сорок, нічого робити не можу. На фоні одного такого епізоду гіпертермії та низького кальцію ще й мала титанічні судоми :(.
Коротше кажучи, з меншою вже не ризикнули.

ViktoryjaG• 07 января 2024
Ответ дляAnnaOst
В вашем описании только телевизор в 6 месяцев плохо, и то, если постоянно. Гулять в плохую погоду вполне нормально на балконе в коляске, никакой разницы. Кормление хорошей смесью тоже не преступление. А что ребенок учится себя занимать самостоятельно, только плюс, как и то, что его не таскают на руках. Вряд ли мама вообще с ним не занимается, не играет, не читает, не обнимает никогда. Вам не нравится, что она не посвящает все свое время детям? Так это она большой молодец, детям это на пользу.
ViktoryjaG• 07 января 2024
Ответ дляAnnaOst
Моїй дитині півтора роки)
А моим 13 и 20. Так что могу уже сравнить вложенное и полученное, и у себя, и у знакомых.
Vika Z• 07 января 2024
Ответ дляфафелька
Ви знаєте, коли я вирішила завершувати ГВ, дитині було півтора роки. Я на той момент так від нього втомилась, настільки була перенасичена цим постійним тактильним контактом, що довго думала з наступною дитиною обирати суміш. В тому числі через те, що всі діти знайомих на суміші спали ночами, а моя дитина просила груди щодві години. Сон на ГВ і на суміші - дуже велика різниця.
Напишіть як завершили? , бо в в мене зараз таке 👩‍🍼немає спокою ні вдень ні вночі, сон постійно на одному боці🙈і вік майже такий самий
Рита-8e7c• 07 января 2024
Ответ дляStanyaC
Мене завжди дивувало, чому штучне вигодовування зручніше за природнє.
Під час грудного дитина їсть в будь-який момент без підготовки, вночі теж.
А суміш потрібно підгодувати, потрібно брати всюди з собою. Вночі, як з грудьми, вже не вийде нагодувати у напів сплячому стані.
Кому зручніше штучне вигодовування ?
Мені було зручніше штучне. Бо дитина спала у своєму ліжечку і вночі часто годував чоловік. І я, навіть, не прокидалася.
tanya1281• 07 января 2024
У мене була ціль якомога більше огородити дитину від телефона, планшета, мультиків, ігр на телефоні і компʼютері. Сину 10 років, і я дуже рада, що досягла цієї цілі. У нього безліч інших інтересів, і компʼютерні ігри у цьому переліку займають останнє місце. Мені завжди було цікаво і є цікаво проводити час з сином. Я краще не приготую і не приберу, але проведу з ним час. Я до його 8 років працювала неповний день, щоб приділяти йому час, займатись з ним (маю першу освіту педагогічну). Виховую сина сама з 1,5 річного віку. Але це моя особиста ціль, моя система цінностей і приоріиетів. А що там як у когось- мені абсолютно байдуже.
AnyaSkazka• 07 января 2024
Ответ дляAnnaOst
У кожного своя норма. От ваш чоловік свою дитину скільки раз в житті бачив? Для багатьох це теж не норма, але ж ви так живете.
Zvezdochkina• 07 января 2024
Многодетных уже начали гнобить?
Или еще нет?
Как закончите - сообщите :))
Zvezdochkina• 07 января 2024
Ответ дляtanya1281
Мои дети хотят что бы я родила еще ребенка. Старший говорит, что мы не будем давать ему телефон вообще никогда :))) типа правильно воспитают :))
При этом сами сидят в телефонам и айпадах (а как мы знаем главное собственный пример) и возмущаются что младший (6 летний) ходит просит телефон поиграть :)
yana_zab• 07 января 2024
Описание не тянет на преступление, а значит допустимо. ’Позволь другим быть другими’.
фафелька• 07 января 2024
Ответ дляVika Z
Десь в рік і три місяці донька почала прикладатись рідше, молока стало трошки менше. З року я просила почекати хвилинку (наприклад, дитина просить груди, а я готую їжу і прямо зараз не можу). В 1.5 я дозріла активно завершувати і почала дитині щодня ввечері пояснювати, що молочка стає менше, але давала груди як завжди. Вона зрозуміла, почала показувати ’мало-мало’.
Тим часом показувала, як можна засинати ще: давала груди і паралельно погладжувала по спинці. Тоді через тижні 2-3 почала просити пустити груди і продовжувала погладжування. Попереджала: ’дивись, ти зараз поп´єш, а тоді будемо гладити спинку’. Бували дні, що дитина погоджувалась, а бувало, що ні - я не форсувала, повертала груди. Таку схему практикувала дуууже заздалегідь, дитина вийшла на майже всі засинання на ніч без грудей десь в рік, але то не моя заслуга, а її ініціатива, і так було не щовечора.
Вдень прибрала хаотичні прикладання: коли дитина просила, я казала, коли точно зможу дати груди. Давала, як обіцяла.
Вночі: засинання без грудей було ок, а продовжити сон було ще важко. В першій половині ночі сон міцніший, там частіше виходило без грудей, тільки погладжуванням. А під ранок сон не такий глибокий і можна, не давши груди, отримати виразне пробудження і гуляння на годину-дві (в нас так було), тому під ранок прибрала пізніше, по мірі стану дитини. Ви помітите, коли вона дозріє. Просто в якийсь момент настала ніч, коли під ранок не було прокидання або вистачило такого ж погладжування.
ГВ на денний сон прибрала останнім, воно було вже єдине за всю добу - десь тижні 2. Молоко практично зникло, дитина починала пити і казала, що нема. Я їй кілька днів нагадувала, що скоро закінчиться, а в останній день сказала, що сьогодні будемо спати в обіймах, бо молочко закінчилось зовсім. І все. Ще можна книжечку монотонно читати або засинати під музику.

Вийшло довго, але практично без сліз, дуже легко. Дитина після завершення кілька разів показувала на груди і казала, що молока нема, але це було без суму і печалі)). Я б вивела 2 правила:
1. жаліти дитину, коли вона плаче, бо хотіла, а ви проти. визнавати її розчарування, обіймати. Якщо плач більше 5 хвилин або надто глибокий, дитині тяжко, відкладала процес завершення і кілька днів-тиждень давала груди частіше. Потім після такої паузи наступний крок проходив простіше.
2. Попереджати і проговорювати словами прямо все-все - в ідеалі трошки зарання. Я казала доньці ніжно, але прямо, що мама втомилась і просить зараз відпустити груди. Вона мене відпускала завжди.

Вибачте, що таке довжелезне повідомлення, але швидко не поясниш (
автор AnnaOst • 07 января 2024
Ответ дляAnyaSkazka
Хочете перейти на особистості? Як часто ваша дитина сидить в підвалі/коридорі/ванній і сіпається від тривог? Для вас норма так жити? Ви так живете бо вам подобається щоб ваша дитина мала таке дитинство? Чи тому що в країні війна?
AnyaSkazka• 07 января 2024
Ответ дляAnnaOst
От і та мама з трьома дітьми жила б іншим життям, якщо б не війна. Як і ви. Як і я.Не лізьте в чуже життя, і ніхто не полізе в ваше.

Ермолайчик• 07 января 2024
В мене 2 дітей і 2 на суміші з пологового. Це був мій вибір. ГВ для мене було пеклом. Донька до 2-х років мабуть і мультиків не знала, а син місяців з 10 дивився аж бігом. Бо вдома була першокласниці і домашні завдання ніхто не відміняв. Донька - знала купу віршиків, пісеньок. А син може 3-4 і все. Сказав - сама вчи.
Різні діти, до кожного свій підхід, різні обставини в житті при яких вони народжуються.
Мені все одно, одержима я мама чи недомама - головне, що кожного дня чую від своїх пупсів як вони мене люблять
автор AnnaOst • 07 января 2024
Ответ дляAnyaSkazka
Ну да, ну да двох своїх старших дітей вона ж по іншому ростила) а ви до війни звичайно не писали такої гидоти іншим жінкам на форумі.
AnyaSkazka• 07 января 2024
Ответ дляAnnaOst
Якої гидоти? Що гидотного я написала? Що ваш чоловік своє дитя не бачив? Яка ж це гидота, це-правда.
Ви подивіться на реакції до своїх постів, і побачите, хто з нас тут пише гидоту.
автор AnnaOst • 07 января 2024
Ответ дляAnyaSkazka
Як і те що ви свідомо тримаєте свою дитину чи дітей у воюючій країні під ракетами, ризикуючи їх життям і здоров´ям. Але тре а бути трошки моральним уродом щоб писати таку правду.
AnyaSkazka• 07 января 2024
Ответ дляAnnaOst
Ви тому іншу багатодітну маму з гімном мішаєте, бо ви- трошки моральний урод? Ну, ок, вам же з цим жити.
автор AnnaOst • 07 января 2024
Ответ дляAnyaSkazka
Я думаю ви все прекрасно зрозуміли. Спробуйте наступного разу висловити свою позицію а не переходити на особистості, ще й вишукуючи особисту інформацію про людину щоб спробувати вдарити туди де болить.
Бо можете віднести у відповідь
У вас болить на темі багатодітних? Там мама просто лінива егоїстка, була б у неї одна дитина то вона б такою ж. Мова до речі зайшла про те, що я не знаходжу часу на басейн, а вона знаходить. Я спитала як, каже малого в шезлонг перед теліком, старшим в руки телефони. Я сказала що в 6 місяців шкідливо, а вона ’та перестань, он у мене двоє під телік цілий день фоном виросли і нічого’ ну і далі поділилася ще купою цінних лайфхаків як встигати в декреті поспати, поїсти і нігті нафарбувати
Vika Z• 09 января 2024
Ответ дляфафелька

Дякую 🙏💕